Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra hatásai fórum

Fogyókúra hatásai (beszélgetős fórum)


2011. okt. 21. 15:32
Azért még tavaszra visszavárnak egy altatásos teljes béltükrözésre :D
24. 937a2a883a (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2011. okt. 21. 15:28
Kívánom,hogy minden rendben legyen veled!!!És igen,az a fontos,hogy szeressen élni az ember :)
23. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 14:55

Nos, szeptemberben 2x5 napot voltam kórházban. Teljes vérkép, ultrahang, tükrözések, stb. A hashajtónak nem volt dolga :(

Nem vagyok leukémiás, daganat nincs. Kapok speciális gyógyszereket, bírok már enni.

Az sem érdekel, ha 70 kiló leszek és gurulok, de örülni akarok az életnek, az ételnek, amit jóízűen megcsinálok és elfogyasztom.

22. 937a2a883a (válaszként erre: 21. - Szila5)
2011. okt. 21. 11:12
Köszi!Akkor szerintem veszek én is és megpróbálom azzal.
21. szila5 (válaszként erre: 13. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 03:51

Szia! Bocsi, hogy csak most reagálok erre. A szűztea kapszula valóban megf...t, de csak az első 2 hétben, aztán hozzászokik a szervezet, és már normális lesz a széklet, de minden nap lesz. Én sokáig szedtem (kb. egy év), és mikor elhagytam utána is sokáig rendbe volt, van a dolog. Szörnyülködök, mikor azt hallom lányoktól, nőktől, hogy heti 1-szer mennek nagy dologra, az nagyon nem jó; ilyenkor szoktam előrukkolni a szűzteával. Igaz, ilyen téma ritkán jön elő, de volt már rá példa.

A csalán-dió nem f...t meg; legalábbis engem nem. Szerintem egy próbát megér, és ha neked nem jön be, akkor abbahagyod. Én most vettem bio boltban egy-egy csomaggal: 50 gramm és 230 ft/db. Ez sokáig elég. Szép napot!

20. 937a2a883a (válaszként erre: 19. - Titamilla86)
2011. okt. 18. 14:59
Köszi a tanácsokat!Novemberben megyek megint az orvoshoz,majd akkor kiderül,hogy mi van.Amúgy igen,elég hanyag az orvos.Mármint aranyos,meghallgat,megvizsgál,de a fogyiról nem mondott semmit,magáról a betegségről se sokat.Inkább én néztem utána a neten és rákérdeztem a dolgokra.Az eredmények szerintem csak decemberben lesznek(tavasszal is 1 hónapot vártam rájuk),akkor majd leírom,hogy milyenek lettek.
2011. okt. 18. 14:52

Nézd, nekem mindegy,de a norbizás és a tüneteid egyértelműen arra utalnak,hogy nem csinálod jól a diétát. Hidd el tapasztalat én is 2 hónapig szedtem a met-et mielőtt a diétát elkezdtem és sűrűn produkáltam olyanokat,mint te. A kevesebb inzulin pedig átmeneti és többet is kap a szervezeted belőle a met, miatt. Ha 5öse akkor a terhelt értéked kb 125 körül lehet, gondolj bele, hogy mikor rosszul eszel akkor ezt a met 100%ig beengedi a szervezetedbe, a sejtekbe, mivel megszünteti a rezisztenciát. Amikor nem engedte be akkor is produkáltál tüneteket , most beengedi, most még inkább fogsz. Ahogy csökken a súly úgy alapból fog a szervezet visszavenni a termelésekből, hiszen kisebb testre kisebb adag kell mindenből,de ez nagyon könnyen az ellenkezőjébe fordul át,ha közben rossz diétát csinálsz.

A diéta pontosan elosztva 160g naponta, amiben váltakozik az alacsony illetve a magas glikémiás indexű tápanyag. 5 étkezést kell teljesíteni kötött időben, kötött összetevőkből és szintét kötött mennyiségben. Norbit is lehet enni, de nem az ő elveit kell követni, hidd el kipróbáltam én is.

2011. okt. 18. 11:37
Azért azt nem mondanám,hogy a szervezetem éhezik.Az meg,hogy kevesebb inzulint termel a szervezetem,szerintem jó,ugyanis eddig 5-szörösen túltermelt és azért nem hiszem,hogy most meg nem termel eleget.Nem tudok eredményeket írni,mert az összes papírom a háziorvosnál van.Egyedül az inzulinra emlékszem,mint feljebb írtam,az 5-szöröse a legmagasabb megengedett értéknek.A tesztoszteronom meg 3-szorosa.A többire nem emlékszem.Nagyjából leírnád,hogy milyen is az a diéta?Amúgy nem sokat írtam arról,hogy milyen diétát csinálok,szóval nem értem azt a mondatodat,hogy "nagyon nem az,amit te csinálsz".Honnan tudod,hogy nem az?Mert lehet ha írsz,rögtön kiderül,hogy hasonlót csinálok.De ez most komoly,mert csináltam már a magam fogyiját és kiderült,hogy már van olyan,csak én nem tudtam.Mert az,hogy kevesebbet eszek,még nem utal arra,hogy mit eszek.De akkor benézek arra a fórumra,amit írtál.Köszi
2011. okt. 17. 22:23
Rossz diétával és met-tel sokat rontasz a helyzeteden nem tudom elégszer hangsúlyozni, a súlyod csökkenése miatt átmenetileg kevesebb inzulint termel a szervezeted,de a tüneteid alapján romlanak a hormonértékeid. Nem rosszindulatból mondom én is 100kiló felett voltam mikor kiderült az Ir. Van itt egy fórum, ha beírod a keresőbe,hogy inzulinrezisztencia kiköpi, ott sok segítséget kapsz majd. Leírnád a terheléses cukor illetve inzulin eredményeidet? Ja, és TSH-dat nézték-e már, ha igen az mennyi lett?
2011. okt. 17. 22:20
Szanszi,ha IR-ed van akkor botrányosan rossz diétát csinálsz és csak rontasz a helyzeteden,azért vagy rosszul,mert romlanak az eredményeid. Az orvosod nem mondta el tisztességesen,hogy hogyan kell enni? A PCOS-nak illetve az IR-nek egy elég speciális kicsit kemény diétája van,de nagyon nem az amit te csinálsz. A szervezeted éhezik és rombolja magát, ezért vagy rosszul.
15. 937a2a883a (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2011. okt. 17. 12:20
Igen,azt is megnézték,nem mondta a doki,hogy azzal gond lenne.Hát passz,nem tudom,hogy súly szerint kell e.Én merckformint szedek 500 mg-osat,napi kettőt.Ez főleg az inzulinomra van,ami 5-szörösen túltermel.Majd akkor megkérdem a dokit.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 937a2a883a)
2011. okt. 17. 12:15
PCOS, hát igen. Sajnos ettől lehet minden bajod. A pajzsmirigyedet is megnézték? Nem tudom, hogy mindig alulműködéssel jár e a PCOS, de társbetegségként kialakulhat. Ezt a gyógyszert nem a súly szerint kell szedni? Arra gondoltam, hogy esetleg a fogyás miatt sok a gyógyszer. A pm gyógyszert kb. súlyra állítják be.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - Szila5)
2011. okt. 17. 09:06

Szűztea kapszulát nem szedek mégegyszer,mert az is volt a fogyis listámon régen és nekem úgy ment a hasam tőle,hogy megfogadtam,soha többet nem szedek méregtelenítő bogyót.Hiába van szorulásom,akkor sem.Ennek a csalán-dió kúrának mi a mellékhatása?Ez is csúnyán szólva f*sat? :) Vagy ez annyira nem durva,mint a szűztea?Amúgy most már igen,a mértékletességet kezdem tanulni,de azért még bele kell jönnöm,mert nem akarok 1 kilót se visszahízni.Az első nagy öröm az lesz,ha 100 kiló alá megyek.Szerintem ez 1 hónapon belül meg lesz.C vitamint szedek,napi 500 mg-ot.Pont ezért kezdtem el szedni,hátha jobban leszek,meg hát azért így talán beteg sem leszek télen.

Köszi a gratulációt!!! :)

12. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. okt. 17. 09:02
Hát ez nagyon durva :( Akkor elhiszem,hogy most jön ki a hatása.De akkor az akaraterőd tiszteletreméltó, mert én nem bírtam volna ki.
2011. okt. 17. 08:59
Igen,már írt nekem egy kedves fórum tag és eszembe juttatta,hogy mitől is lehet.Sajna PCOS-em van és IR-em,de igazából azért nem jutott eszembe,hogy ettől lehet,mert szedek rá gyógyszert.Március óta szedem és szeptemberig nem volt semmi ilyen gondom,tehát a fogyim elején sem,így hirtelen nem is jutott eszembe,hogy megint a betegségtől lennének gondjaim.Ezekszerint nem hat a gyógyszer?Vagy a fogyi megbolygatta a hatását?1 hónap múlva megyek megint vérvételre,kíváncsi vagyok mi lesz.Amúgy 40 kilót híztam másfél év alatt,de akkor még nem tudtam erről a betegségről,így azt hittem én zabálok annyit.Aztán csomó fogyókúrát kipróbáltam és mindegyiktől híztam,akkor mentem el orvoshoz és beutaltattam magam.Jó kis orvosunk van,mert magától nem küldött volna el,mindig mondta,hogy fogyjak,de eszébe se jutott megkérdezni,hogy van e valami tünetem.Aztán az endokrinológus mondta,hogy valószínűleg mi a bajom(akkor még nem volt meg az eredményem)és amíg vártam az eredményre,addig utánaolvasgattam neten.Rajtam minden létező tünet kijött,de miután elkezdtem szedni a gyógyszert,sokkal jobban lettem.Aztán akkor úgy néz ki,hogy valami megint nincs rendben?Hát elszomorító :(
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Szila5)
2011. okt. 17. 06:49

Jaja, amit Szanszi leir az tipikus pajzsmirigy betegségre utal.

Egy vérvétel? TSH-t kell nézetni. Egyébként mennyi idő alatt szedted fel ezt a felesleget? Azt megvizsgálták, hogy miért hiztál meg?

2011. okt. 17. 01:43
jav: dietetikushoz
2011. okt. 17. 01:35

Szia, szerintem is a fogyi miatt vannak ezek a tünetek. Ha korábban kevesebb rostot ettél, mint most, akkor az felfúj, megbolygatja az emésztést. Bő folyadék nagyon fontos, a széklet gondokra jó a szűztea kapszula, vagy még jobb a csalán-dió tea kúra. Egyik reggel éhgyomorra csalán teát kell inni, másnap meg diót. Max 6 hétig lehet ezt tenni. Én abban hiszek, hogy mindent szabad enni csak mértékkel, és mozogni, sportolni kell. A szervezet tudja, mi kell neki, jelez. A hízásnak több oka lehet: túlzott kalóriabevitel, azaz helytelen étkezés, lelki és magánéleti gondok, hormon v. pajzsmirigy bajok. Kinél mi az ok, aszerint kell a dolgot orvosolni.


Lehet, hogy bújkál benned valami betegség? Méregtelenítesz is? Attól sz...ul van az ember. Egyél 250/500 mg-os C vitamint!

Ha továbbra is rossz a közérzeted, menj háziorvoshoz, vagy ő segít, vagy elküld diatetikushoz. Sok sikert és kitartást a többihez is, és gratulálok az eddigi eredményedhez is, nagyon ügyes vagy!!! :-)

7. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - 937a2a883a)
2011. okt. 16. 22:57
szinte semmit: 2-300 kalórián éltem 13 hónapig:(
6. 937a2a883a (válaszként erre: 5. - 937a2a883a)
2011. okt. 16. 21:50
De van,hogy kicsit kevesebb,máskor kicsit több.
5. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - 13d03718f8)
2011. okt. 16. 21:50
Ja,az kimaradt :) Hát változó.Ugyanannyit iszok,mint fogyi előtt,kb 2 litert naponta.
2011. okt. 16. 21:48

Szia!

Nem írtad, hogy állsz az ivással, a folyadék bevitellel?! Attól is fájhat a fejed, ha nem iszol elég folyadékot...

3. 937a2a883a (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. okt. 16. 21:48
Mármint mit nem ettél?
2011. okt. 16. 21:45
13 hónapig nem ettem. Elveszítettem 6 fogamat, a 7. útban kifelé...
2011. okt. 16. 21:43

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hozzátok(aki fogyizott/zik),hogy tapasztaltatok e valamilyen következményt.Felsorolom,hogy mire gondolok.Én 11 hete fogyizok,nem koplalok,hanem kevesebbet eszek(már nem esik nehezemre,mert összeszűkült a gyomrom)és valamilyen szinten követem Norbi tanácsait,heti 1-szer sportolok is.115 kilóról indultam,most vagyok 102.Igazából nem volt szenvedés a leadott kiló,mert most tényleg van akaraterőm.115 kilósan is jól éreztem magam,nem érdekelt,ha piszkáltak,de több ok miatt is úgy döntöttem,hogy ideje visszanyerni a régi alakom,ami kb 70-75 kiló volt.Nehéz csontozatom van,szóval nem mondanám,hogy kövér voltam.Én nem hiszek ebben a BMI testtömegindexben,mert nekem 60 kilót ír,de akkor gebe lennék,nem is kicsit.Na mindegy,nem is ez a lényeg.A problémám ott kezdődik,hogy amíg nem fogyóztam,nem volt semmi gondom,de főleg a fogyi 5. hete óta rengeteget fáj a fejem.Mindig bírtam az utazást,most meg hányingerem van a vonatozástól.Amikor nem kimondottan egészségesen étkeztem,mindent megettem,jobb volt az emésztésem,minden nap tudtam nagy vécézni,de az utóbbi időben van,hogy 2-3 napig nem megy és fel vagyok puffadva,fáj a hasam.Egyszerűen majdnem minden kajától undorodom,amit akkor megettem,főleg a hústól.Lassan már ott tartok,hogy vega leszek :),de remélem nem kerül rá sor.Ja,és állandóan fáradt vagyok.Komolyan,a kilóimmal az erőm is elszáll.Most hirtelen nem jut eszembe más,de ez is elég sok nekem,amikor bő 2 hónapja még semmi gondom nem volt.Ja,és megelőzvén a kérdést,biztos,hogy nem vagyok terhes. :)

Mással is előfordult már ilyen?Aki tud,légyszi segítsen.Gyógyszert igazából nem szeretnék szedni,de valamilyen gyógynövényes ajánlást vagy bármi mást szívesen fogadok.

Ma már nem sokáig leszek neten,de holnap jövök és válaszolok,meg olvasgatom a tanácsokat(remélem azért lesz)

Köszi mindenkinek!

Szanszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook