Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Obstruktív bronchitis-2 éves kisfiam folyton ezzel kűzd. Nem aszthmás, mindig betegség váltja ki. Más is szenved ezzel? fórum

Obstruktív bronchitis-2 éves kisfiam folyton ezzel kűzd. Nem aszthmás, mindig betegség váltja ki. Más is szenved ezzel? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 27. 12:31

Kisfiam is már egy hetesen beteg volt, mert a szülésznő otthon influenzásan segítette a világra.. szevasz, mi?...6 hósan voltam vele először bronchitis miatt kórházban...grrrrr. aztán még sokszor, itt a megelőzés nagyon jó... Pontosan elmondta a doki, hogy mit mikor adjak be neki, ha már hallom, hogy baj lesz.. És így nem esík bele durván.. Inkább legyen kéthetente beteg, de ne havi egy kórház.

Ja azt még elfelejtettem, hogy éjszakára nedves törülközőt teszünk az ágya mellé, mert nekünk a doki nem ajánlotta a párásítót, mert akár hogyan tisztítod mindig elszaporodhat benne valami baci...

2011. nov. 27. 12:26
Szia! Mi a kisfiammal küzdünk vele, és most kezdte az ovit, rögtön kórházba is kerültünk :( Otthon majdnem mindig kórház lett a vége, itt( Németo.-ban) Hál istennek az első kórház után kaptunk egy gyógyszert, MonteluBronch a neve, ami nem szteroid, de a doki szerint legalább olyan hatásos...Most ezt hónapokig kell szednie, napi egy rágótabletta..Azóta 4x voltunk betegek, de egyszer sem fulladt be. Mondjuk, amikor hallom, hogy meg y le a betegség( ez bármilyen nátha) a tüdejébe, akkor rögtön kapja a Mucosolvan-t, meg Sultanol 3x sóoldattal inhallátorba. Így órák alatt felszakad neki a cucc.. Bár még így is 2-3 óránként sima sóoldattal inhalál.Majd kinövi, mondják.. de egy rémálom....Bár most lekopogom ez a tabi bevált, 2 hónapja szedi, szerintem annak köszönhetjük, hogy hamar túlesünk a dolgon
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2011. okt. 19. 08:18

Mint tudod a kicsi csütörtök óta itthon van.tegnap voltunk a dokinál kontrollon,kapott ismét kúpot és másik gyógyszert,mert nem javul.Jövőhét kedden kell megint visszavinnem,hát nem tudom mi lesz.Annak örülök,hogy már eszik,de ezek a köhögésrohamok nagyon borzasztóak...:(

Majd valami cuccot kipróbálok neki ha rendbe jön!:)

Ti hogy vagytok?

18. Kolibri (válaszként erre: 14. - HnéViktória)
2011. okt. 18. 18:05

Igen, ez az, közben használatba vettük mi is a pulmicortot.

Nálunk a nagyobbik fiam volt ezzel anno korházban, a kisebbikkel annyi a szerencsénk, hogy mivel külföldön lakunk, itt elérhető cseppek formájában a ventolin és a pulmicort is, igy az inhallátor használatával sokkal jobban hat. A nagyobbik fiamnak hiába puffogtattak azzal a müanyag izével, ami a babáknak van, alig szivott be belőle valamit.

17. bzsu79
2011. okt. 18. 15:28

Szia!


Az én ikerfiaim koraszülöttként 32 hetesen születtek, mindkettő tüdőgyulladással.Két napot kaptak légzéstámogatást az inkubátorban. Egy éves korukban kezdődött, ami nálatok, minden megfázásból, betegségből bronchitis lett. Most 6 évesek lesznek decemberben. Ventolint, és flixotidot használtunk, aztán csak ventolint, minden évebn volt tüdőgyulladásuk, néha teljesen láz nélkül.Minden októberben, amikor bejött a ködös idő már fulladtak is. A helyi kórházban többször voltunk, ambulánsan inhalálták őket,utána mindig jobb lett! És persze sok antibiotikum...Tavaly novemberben azt mondta a pulmonológusunk, hogy úgy gondolja 6 éves korukra kinövik és így is lett! Januárban kellett utoljára Ventolint fújnunk! Legrosszabb 1-től 3 éves korukig volt a helyezt! Mi is próbáltunk sokmindent, immunerősítőt, homeopátiát. Kitartás!

2011. okt. 18. 06:45

Sok erőt,bölcsességet és türelmet Nektek!

Én végigcsináltam ezt a most 23 éves lányommal,16 éves koráig 15x feküdt fent a Svábhegyen...

Van egy remek dr.nő,aki minket is kezelt annak idején néhányszor,Stéger Gabriella,jelenleg a Heim Pálban dolgozik.

Én meghosszabbított GYES-en voltam sok évig,mert ilyen betegséggel nemigen jön össze hosszú távra az ovi,sőt,nekünk ki is kellett hagyni időszakokat.

Kiegészítő-megelőző kezelésnek remek a Béres csepp+ Cebion,vagy C.vit.,ha beveszi,Kubuval.

Ma már jól van,de nem könnyű ezeket az éveket átvészelni!

15. HnéViktória (válaszként erre: 14. - HnéViktória)
2011. okt. 16. 18:50
És persze a szövődmények miatt ajánlatos az antibiotikum ilyenkor,mert hamar alakul ki a tüdőgyulladás.
14. HnéViktória (válaszként erre: 6. - Kolibri)
2011. okt. 16. 18:49

Rectodelt kup,allergiaellenes,és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal rendelkezik.Én mindkét gyermekemnél,orvosi ellenőrzéssel kellő óvatossággal,de használtam.Bettinánál a bronhytis és a laryngitis,együtt jött.Mellé mindig ventolin pulmicort,és inhalálás,de sokszor kórház lett sajnos a vége.

Teofilines kúpra mindkét gyermekem érzékeny.

13. Kolibri (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2011. okt. 16. 18:41
Homeos bogyókkal próbálkozunk, de hát, nem igazán működik...
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2011. okt. 16. 18:18

Az a baj,hogy sok gyógyszert szednek.

Maga a kúp,esetleg a köptető,antibiotikum,mindig más,most épp amokszicillint vagy mit kap,de van a hűtőben még több is.ja és hányás elleni kúpunk is van,mert hogy nem eszik,ha beteg,sav termelődik,ráadásul a fikusz is a torkán csorog,na ezt mind 1ben képes kihányni.Lavór automatikusan mellette köt ki ha lebetegszik,feje alá türcsi,ha hány ne az ágy legyen olyan.vannak előkészületek,de nem kívánom senkinek sem.Nagyon bízom benne,hogy elmarad ez a betegség idővel.


Neten annyira nem böngésztem még ez ügyben,nem gondoltam,hogy a lélegeztető gép igy betud kavarni.

Én körzeti dokit már váltottam,mert a nagy meg asztmás,neki állandó bogyói és inhalálója van,de ezt sem kezelte rendesen,a kicsit letojta-én léptem.Most már tisztában vagyok a dolgokkal.


Adsz neki valami immunerősítőt?mert az enyém semmit nem eszik meg....

11. Kolibri (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2011. okt. 16. 17:46

Azt láttam a neten, hogy az okok között szerepel a lélegeztetőgép, de hátha megerősödik, akkor kinövi.


Nálam még ilyenkor a nagy dilemma a gyógyszer. Ha nem kap antibiotikumot, sokkal jobban elhúzódik, aztán végül lehet, hogy nem is ússza meg. Ráadásul a nyári tüdőgyulladás is lehet, hogy azért maradt vissza, mert nem lett kikezelve. Ha mindjárt antibiotikumot kap, akkor meg lehet, esélyt sem kap, hogy a saját ellenálló képességét erősítse...

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2011. okt. 16. 17:30

Én bízom benne,hogy kinövi.

és igen,bökdösték,meg pluszba még 2 kémcső vért is levettek.

Az orvos nem mond semmit,ha viszem,csak írja a gyógyszert és ennyi.

Nem tudni mitől van.vagy csak nem mondják meg.


te is reménykedsz?Nincs annál rosszabb mint mikor a gyerek beteg...nagyon elkeserítő.

Az enyém ilyenkor 2-3 napig csak fekszik,mint 1 darab fa,nem eszik nem iszik,amit kér mindent hozok a boltból,de semmi.

Remélem Ti is rendbe jöttök!!

9. Kolibri (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2011. okt. 16. 17:23
Ilyen kicsinek is a böködős allergiatesztet csinálják? Hogy bírta?
8. Kolibri (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2011. okt. 16. 17:21

Sajnálom, reméljük megerősödik. Akkor nálatok a lélegeztető gép miatt maradt vissza? Ezt kinőheti?


Nálunk lyukas a szíve, ezzel is indokolják, hogy ennyiszer tér vissza a fulladás. Remélem kinövi.

2011. okt. 16. 17:12

Sziasztok!


Nekem a 3éves kicsi lánykám betegen született,vírusos tüdőgyuszival. ne kérdezzétek hogyan,ez történt.4 napig lélegeztetőn volt,Cserny mentősök vitték pestre a PIC osztályra.

Visszamaradt ez a hörgő dolog,mi már kaptunk rectodel kúpot is,volt hogy napi 2szer vittük injekcióra,de a teofilines kúp az szinte havonta szerepet játszik az életünkbe.havonta álmatlan éjszakák,most épp csütörtök óta tart,ma hajnalban olyan köhögő roham jött rá,azt hittem megfullad.

Voltunk dokinál,csináltak allergia tesztet,nem allergiás,de valamiből sokat termel a szervezete,ami arra utal,hogy allergiás,de nem tudják mire. Igazából3 éves korukig nem mondják ki,hogy hörgő asztma.Jöv hónapban viszem vissza a a dokihoz,mert úgy gondolom ez nem állapot.használunk sólámpát is,eddig segített,de az utóbbi 2 hónapban,mintha nem is lenne.nagyon elvagyok keseredve,mert így sem dolgozni nem tudok,sem semmit,mert többet van itthon,mint oviba.

6. Kolibri (válaszként erre: 4. - HnéViktória)
2011. okt. 16. 17:02
Mi Rectodel kúpot sosem kaptunk, az nem kruppra van? Mi csak a hörgőtágítót kapunk ilyenkor, 4óránként 3,5ml ventolin, meg a sóoldat higításnak.
5. Kolibri (válaszként erre: 3. - Annácskaa)
2011. okt. 16. 16:56
Ventolint kap ilyenkor, inhalátorban cseppek formájában, sóoldattal higítva. Ha nagyon erősen kijön, akkor kap hozzá .... szteroidos dolog, de a ha agyon csapnak sem ugrik be a neve. Szintén az inhalátorba kapja.
2011. okt. 16. 16:54

Nekem a lányom laryngitis,és bronhytis által fulladt mindig.A kicsi fiam is laryngitises.

Amire gondolsz azt nekünk ugy fogalmazták meg még anno ,hogy légúti asthma.

Rectodel kup,calcimusc,és különböző puffokat jól ismerem,és a kezelést is.Lányom 9 éves korában elnőtte.

2011. okt. 16. 16:50
Flixotidotok van? vagy gyógyszerrel van kezelve?
2011. okt. 16. 16:48
Egy "kisebb" náthától is képes fulladni, és olyan nehezen múlik el! Nyáron tüdőgyulladása is volt, amit eszre sem vettünk, mert semmi nyoma nem volt azon kívül hogy ez a köhögés nagyon elhúzódott. Láz, egyéb tünet, semmi.
2011. okt. 16. 16:45
Obstruktív bronchitis-2 éves kisfiam folyton ezzel kűzd. Nem aszthmás, mindig betegség váltja ki. Más is szenved ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook