Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnátok negyedik kisbabát? fórum

Vállalnátok negyedik kisbabát? (beszélgetős fórum)


1 2
33. moncsi--73 (válaszként erre: 32. - E705905164)
2011. nov. 29. 07:41
nekem három van 36-évesen szültem a legkisebbet most 20-hónapos de ha egy pár évvel fiatalabb lennék biztos bevállalnám a negyediket
2011. nov. 18. 18:41

hát én 4.gyereket semmiképp se vállalnék....de ha van rá pénzetek ,meg adott minden akkor miért ne..ha ti akarjátok..


viszont én nem tudnék mit kezdeni 4 gyerekkel:Dhárommal se:DD


kettő talán..de elég ez az egy egyenlőre ,az biztos...:D

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Manoka3)
2011. okt. 19. 10:22

Nálam az lenne az ellenérv, hogy már szeretnék a szakmámmal is foglalkozni, mert szeretem... Aztán később nem akarok pelenkával ottmaradni a kezemben... Szóval én attól félnék, hogy "megunom" a gyerekezést... Csak akkor vállalnék negyediket, ha tudnám, hogy tudok mást is csinálni majd később...


De ez persze csak egy gondolat...

2011. okt. 18. 20:04

Helena 28!


Hidd el, nem nehezebb 4-gyel, mint 3-mal! Az enyémek 7, 5 és fél, 3 évesek, és a pici 2 hónapos. A nagyobbak szívesen segítenek egymásnak is és a pici körül is. Ha nincsenek anyagi körülményeitek, szerintem nyugodtan bevállalhatjátok a negyediket is.Nálunk a két legnagyobb fiú , a 3 éves lány, és negyediknek is lányt terveztünk, de kisfiú lett, amit egy cseppet sem bánok.Az a furcsa, hogy türelmesebb lettem! A szeretet pedig óriási! Úgyhogy hajrá! Drukkolok, hogy fiú legyen!

2011. okt. 17. 10:03
Na az nem tetszene:)Hát még 5 évbe belefér szerintem még 2 baba, csak akkor sűrű lesz program:)
2011. okt. 17. 09:58
fú ez jó kérdés :)azt hiszem a magzatvíz vizsgálat amit megcsinálnak, de ebben nem vagyok biztos, hogy azt tényleg csinálják mindenkinek
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 17. 09:54

Amennyiben a pasi eltud tartani felvalalnek meg 1-et :)

u,i: azert fontos hogy eltudjon tartani mert 4-gyerekkel mar otthon kell maradni,szerintem.

26. 6a6e086e31 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2011. okt. 17. 09:51
Értem és ezek közt a vizsgálatok közt van olyan ami egyébként nem lenne?
2011. okt. 17. 09:42
nő a kockázat idővel a genetikai betegségekre. egyébként nyugi, a harmadikat 36évesen szültem, több a vizsgálat, de ennyi :)
2011. okt. 17. 07:57

Sziasztok, meg tudná valaki mondani, hogy 35 felett miért is olyan rizikós babát vállalni, illetve milyen plusz vizsgálatokkal jár?

Csak mert én 30 vagyok, az első baba útban van, de szeretnénk még 2-t, de nagyon bezsúfolni sem szeretném:)

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 17. 07:36

Semmiképpen nem.Nincs garancia arra,hogy fiú lesz.

Kár ,hogy nincs rá lehetőség arra Magyarországon,hogy megnézzék a spermiumokat,hogy egyáltalán van-e Y kromószomás.

22. 4d201760e3 (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 16. 16:27
Biztos hogy nem!!!!!!!!
2011. okt. 15. 18:28

HEHE, anyósomnak így van négy fia.... Szóval hajrá.


Én most vagyok 30, a legkisebb 1 éves. Most úgy érzem, hogy nagyon ki vagyok merülve, szükségem van nekem is, és a gyerekimnek is egy kis pihenésre... De ha még a 30-as éveim közepén egyszer úgy gondolom, lehet, hogy vállalnék még babát, de csak akkor, ha tényleg nagyon úgy érzem. Nekem az a negatívumom, hogy nem vagyok elég türelmes, hamar üvöltözök.. Ez meg a fáradtságnál fokozott jelenség...


Meg ott van anyósom "rossz" példája. Nála nagyon hamar jött egymás után a négy fiú, és máig látszik rajtuk, hogy egyesével nem foglalkoztak velük eleget...


De hátha még eljön az, hogy mégis kell még kiscipő az előszobába... El tudom képzelni, nehéz ezt abbahagyni, mert kölcsönös szeretettank-feltöltés ez a gyerekezés..

20. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - Helena_28)
2011. okt. 15. 17:05

Akkor hajrá!!!:-))


Szerintem meglesz az a 4.k babóca is,hátha fiú lesz!!!


Igen sokan "csak" 1 gyereket vállalnak, és annak adnak meg mindent,de van aki 10-et nevel, és lehet nem esznek kaviárt minden nap ,de szeretetben és boldogságban élnek.

Ez többet ér minden pénznél!!

2011. okt. 15. 16:51

Kata, nálunk meg lányok vannak. :-)


Mi sem tudhatjuk 100%-ra, hogy a 4. fiú lenne-e, de Párom úgy gondolja, még egy baba belefér, hátha. :-)


Tudom, a mai világban kicsit ritkábbak azoknak a száma, akiknek háromnál több gyermekük van, de még mindig úgy érzem megtehetnénk. Nem lenne egyszerű, főleg mikor már nagyobbak, de az életben mi az? :-)

2011. okt. 15. 13:45

Ezt tényleg neked,nektek kell tudni,mi fér bele anyagilag,a lakásotok mekkora,a kapcsolatotok mennyire erős,később fogjátok e tudni állni a taníttatást stb.....

Nekem is 4 van:-)),így tapasztalatból beszélek 1,6,11,14évesek.Így tudom a legkisebb gondja,baja,kívánságától a nagy kamaszig mindent és nagyon nehéz!

De én egyke voltam, mindig nagy családra vágytam és nem bántam meg, életem értelmei a gyerekeim!!

Nálunk a 2 nagy az előző házasságból van, és a 2 kicsi fiú a mostaniból,ha tudnám 100%-ra ,hogy lány lenne vállalnánk még egyet,de ere garancia nincs,és azért tízet nem tudnék felnevelni!

17. Böbe071 (válaszként erre: 15. - 6a6e086e31)
2011. okt. 15. 12:28
én is az ötödiket várom))
16. Timicicaanyuka (válaszként erre: 13. - Helena_28)
2011. okt. 15. 12:26

Az tök jó, hogy ilyen jó anyagi helyzetben vagytok, kevesen mondhatják el magukról sajnos.

Viszont már 3 fele figyelni sem egyszerű dolog, főleg ha már iskolások lesznek. Aztán majd ha mindegyik egyszerre lesz beteg az sem kis feladat. Különórára hordani őket, vagy sportra hármat három fele!?

2011. okt. 15. 10:38

Szerintem ha úgy érzitek és szeretnétek akkor hajrá 4. baba aki remélhetőleg kisfiú is lesz;)Kívánom nektek, hogy az legyen és ahogy írod, anyagiakkal nem lesz gond, a többiben meg már van rutinod szerintem:)

Egy ismerősömnél az 5.jön, csúcs amikor együtt vannak, a gyerekek eleve már egymásra is figyelnek, számíthatnak már most egymásra, így anyuci válláról néha lekerül egy-egy kisebb feladat:))

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 15. 10:22

Ezt nektek kell eldönteni.

Én harmadikat sem vállaltam, nemhogy negyediket.

Azért azt ne felejtsd el, hogy a nagyobb gyerekekre sokkal több a költség, mint a kicsikre, akik gyakorlatilag egymás ruháit öröklik. Nincs iskola, és nincsenek "igényeik".


(Én kutyát vettem, és nem bántam meg.:)

13. Helena_28 (válaszként erre: 11. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 15. 10:20

Na az már nem olyan sokára ide ér. :-) Nálunk Emma augusztusi baba, a legnagyobb lányom decemberi, a középső pedig októberi. :-)


A tanulás nem olcsó mulatság, ez biztos, de nekünk például mindegyik gyerekünknek van megtakarítási alapja. A legnagyobb lányom négy éves lesz, már van a számláján majdnem 500.000 Ft. Pont ezek miatt az okok miatt nyitottunk az összes gyerekünknek. Erre a családi pótlékot rakjuk minden hónapban, ez nem kis segítség lesz nekik elkezdeni az életet.


Én egyáltalán nem az anyagi helyzettől félek, persze ez sem másodlagos dolog, de nincsenek ilyen gondjaink. Ha lesznek is, több lábon állunk, bevételünk mindig lesz. Inkább az energia, a türelem, a gyerekek közötti összhang, megértés ami gondolkodóba ejt. Három gyerkőccel sem egyszerű, mondjuk Emma születése óta könnyebb. A terhességem utolsó hónapjait viseltem nagyon nehezen, a rohangálást a kicsik után, a sétákat... :-)


Nem szeretném, ha túl vállalnám magam, ha idegileg a padlón lennék. :-) Most még késznek érzem magam, türelmem is van bőven, de az évekkel ez egyre változik. Hát majd meglátjuk. Most még van időnk gondolkodni, pár hónapig biztosan. Azért köszönöm a válaszokat.

12. df2a740c00 (válaszként erre: 10. - Df2a740c00)
2011. okt. 15. 09:19
taníttatni..
11. zoknis kacsa (válaszként erre: 8. - Helena_28)
2011. okt. 15. 09:17

Köszi:)Márciusba érkezik...


Csak a szívetekre hallgassatok...én úgy ímádom a nagy családokat.:)

10. df2a740c00 (válaszként erre: 4. - N.Eszter)
2011. okt. 15. 09:17
Pont ezt akartam írni, hogy ahogy nőnek a gyerekek, egyre több lesz a kiadás is. Ha majd tanítattni kell őket, nem mindegy, hogy háromról kell gondoskodni, vagy négyről. Ez, hogy ahol elfér a három, ott elfér a negyedik is, szerintem idejétmúlt gondolkodás, hozzáteszem, sajnos. Régen teljesen mások voltak az életkörülmények, igények. Kitanult mindenki valaminek, aztán kérdés sem volt, hogy lesz-e munkája. Ma már nem ilyen egyszerű, komoly befektetést igényel, hogy a gyereked felnőttkorában "versenyképes" legyen.
9. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 15. 09:15
Semmi esetre sem.
8. Helena_28 (válaszként erre: 7. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 15. 09:01

Nekünk azért van szerencsénk, mert tényleg kicsi a korkülönbség közöttük, ráadásul mind kislány. A ruhák így nagyon sokáig jók, egyedük a cipők nem, és mindig a legnagyobbnak kell nagy bevásárlást csinálni, a többinek csak pont azt, amire épp szükségünk van az aktuális időben. :-)


A tanulás szerintem a könyveknél is így megy, sőt, három gyerek után már nem kevés kedvezmény is van. De ugye ott a másik oldala is. És most a negyediknél nagyon gondolkodóba estem. :-) A harmadiknál bezzeg nem gondolkodtam. :-P


Kacsa, gratulálok! :-)

7. zoknis kacsa (válaszként erre: 1. - Helena_28)
2011. okt. 15. 08:58

Szia:)

Szerintem ahol 3 elfér lesz hely a negyediknek is:)


Nekünk még csak az első van útba, de szeretnék legalább 3 gyermeket:)

6. Helena_28 (válaszként erre: 4. - N.Eszter)
2011. okt. 15. 08:58

Nekem mindig álmom volt egy nagy család. :-)

De sajnos igen, a mai világban hát... nem egyszerű a döntés...

5. Helena_28 (válaszként erre: 3. - Df2a740c00)
2011. okt. 15. 08:57

Persze, garancia nincs, de a férjem úgy van vele mindent tudnánk neki biztosítani, hátha most. Ha nem, akkor megelégedne a négy lánykával. :-)))


Nehéz döntés, még úgy is, hogy jó anyagi körülményeink és segítségünk is van. Ezért tettem fel a kérdést.

2011. okt. 15. 08:56

Nagyon jó anyagi körülmények kellenek, hogy a mai bizonytalan világban valaki be merten vállalni 4 gyereket.Nem csak anyagi biztonság, hanem stabil idegrendszer, önfeláldozó készség és nagyon jó párkapcsolat is az alapja ennek a döntésnek.

Ha valami miatt 4 gyerekkel egyedül maradsz, nagyon kevés az esélye az újrakezdésnek.

Nem csak a mára kell gondolni.Taníttatni, ruházni az életben elindítani őket, mind sok-sok áldozattal jár.

Egy szó mint száz, én nem vállalnék négy gyereket, de hármat se, megálltam kettőnél.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook