Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babakocsi? 4Baby Izzy vagy Espiro Vector 4 Air? fórum

Milyen babakocsi? 4Baby Izzy vagy Espiro Vector 4 Air? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 29. 14:29
SziaNekünk 4 baby izzy babakocsink van.A mózes részét szerettem, a sport részét már kevésbé..Nem lehet benne normálisan fektetni a babát..1 évet használtam, idén nyáron el is adom.
19. nagyem
2011. nov. 8. 23:16

Sziasztok, nekünk is Espiro Vector Air van, én rühellem a kicsi bevásárlókosarat. Amikor vettük, akkor nem gondoltam ezt ekkora gondnak, de a mindennapi életben borzasztó. Alig fér el benne valami és nehézkesen lehet bele pakolni is. Kicsi hibának tűnik, de óriásira dagad, amikor neked kell intézni mindent és nincs autód.


Mivel sokan leírták az előnyeit (amikkel többé kevésbé egyet is értek), én leírom pár hátrányát is:

- a hordozót tényleg nehéz levenni egyedül

- a váz eléggé ingatag, nekem lépcsőznöm kell vele viszonylag sokat és léptetni szoktam, háááát, hat hónapja használom, de már nyikorog.

- a pelenkázótáska semmire sem jó, mindig leesett, és rossz a beosztása, nekem vennem kellett hozzá másikat, ami viszont húzza a vázat, ergo ettől még jobban elhasználódik

- a zöldet imádják a muslicák, nyáron folyton szedegethettem le róla őket

- a kupolák semmire nem jók, vagy veszel hozzá pluszban napernyőt vagy állandóan van nálad egy textil, amit odateszel, hogy ne süsse a gyereket a nap

- a mózest a gyerekem négy hónapos korára kinőtte, nem volt egy élmény abban tologatni még legalább másfél hónapig, míg feltehettem a sport részt


Amit szeretek benne a már leírtakon kívül:

- én sokat buszozok vele, a nem alacsonypadlósra is fel tudom tenni egyedül

- a sport rész nem teljesen egyenes, hanem van egy kis mélyedés a gyerek fenekének, ez így elmondva bénán hangzik, de ha sokat kell lefelé tolni a gyereket, akkor nem a biztonsági öv fogja tartani a gyereket és vágni a vállát, hanem a mélyedés, ez nagy pozitívum


Nekünk annak idején a boltban az eladó azt mondta, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb választás, és én hittem neki, nem is bántam meg, a hibák ellenére sem. Tökéletes babakocsi nincs, vagy ha van, akkor az 200e fölött van. Én az Espiro áránál többet egyszerűen elvből nem adnék egy babakocsiért.

2011. nov. 8. 19:17

Sziasztok!


Én a Bergon kínálatából választottam babakocsit! :) Sok sikert! [link]

17. Csipeszke81 (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2011. okt. 26. 20:45

Szia Youlcsi!

Férjemnek is nagyon tetszik! Szombaton vidéken meg is vesszük(ott a legolcsóbb)!

Köszönöm még egyszer Mindenki segítségét!

16. mmmzs1
2011. okt. 25. 23:34

Sziasztok!

Nekünk is ilyen kocsink van, és imádjuk! Hihetetlen könnyű vele közlekedni akár terepen is. Egy kézzel tudod irányítani. A hátsó nagy fújható kerekei miatt ilyen könnyű manőverezni vele, kis kerekű babakocsit összehasonlíthatatlanul nehezebb tolni. Nagyon könnyű kezelni, összecsukni, kinyitni. A kerekei egymozdulattal kivehetőek, ha szállítani kell. A mózest is össze lehet csukni lapra. Nagyon kényelmes a babának is. Puha, jó minőségű, párnázott anyagokkal bélelt. Mi tudtunk hozzá venni színben tökéletesen passzoló napernyőt is.(zöld színű a kocsi) A hordozót is könnyű feltenni a vázra is, bekötni az autóba is. Ami nehézkes, az a hordozó levétele a vázról, szerintem ez a konstrukció egyetlen hibája. Mert fölfele kell húznod, de közben 2 pöcköt lefele kell tolni a kocsi két oldalán. De azért megoldható,ha előbb az egyik oldalon aztán a másikon pattintod ki. Azoknak ajánlom, akik könnyű, könnyen kezelhető, szép, modern babakocsit szeretnének. És aki nem séta közben intézi a nagybevásárlást, mert a bevásárlókosár valóban kicsi. De azért egy szatyorra való cucc belefér.

Elnyűhetetlen babakocsi, a miénk lassan eladó sorba kerül, de olyan mintha új lenne.

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Csipeszke81)
2011. okt. 24. 21:11
na? választottatok?
14. Csipeszke81 (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2011. okt. 24. 10:06

Köszi szépen a segítséget!

Ezek tudatában megyünk ma Férjemmel megnézni a kocsit!

További jó Babázást, nagyon rendes vagy! :)

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Csipeszke81)
2011. okt. 23. 21:24

nem volt hozzá esővédő, de nem volt drága... és nem is használtuk sokat.


nem nagyon van más negatívum... persze sztem mindig vannak kis dolgok, amik éppen idegesítik az embert... pl hogy olyan kicsi, és ezért olyan közel vannak az első kerekekhez a hátsók, hogy állandóan elakadok ott, ahol 2 folyóka van a járdán... persze ez ugye függ attól, hogy az ember merre sétál, és adott helyen hogy van az esővíz-elvezetés megoldva... tehát ez ilyen helyi, saját hülyeségem :)


ja de: hiába van ott az alján a kosár, a váz alsó részétől lehetetlenség rendesen, kényelmesen belepakolni...


pozitívum:

kicsi, nagyon könnyű, nagyon könnyű tolni és irányítani is... a kisfiam nagyon szereti...

de tényleg nem volt még vele semmi komoly bajom...

12. Csipeszke81 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2011. okt. 23. 21:18

Köszi Youlcsi!

Te kaptál hozzá esővédőt ajándékba?

Lenne még valami negatív, amit megosztanál velem?

A pozitívumokra is kíváncsi vagyok ám!

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Csipeszke81)
2011. okt. 23. 19:55

állítható 3 fokozatban.


ami kicsit zavaró volt hogy 1 kézzel nem lehet a mózes tetejét lecsukni... apróság, de ha előző nap elkapott az eső, akkor ugye nyitva hagytam, hogy száradjon... másnap meg ha egyedül indultunk neki, kicsi babával... eléggé macerás volt 1 kézzel letornázni, vagy a kupola alá betornázni a babát. (babakocsitárolóban szegényként nem volt hova tenni addig)

igaz, ilyen nem volt talán 3x...

10. Csipeszke81 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2011. okt. 22. 21:13

Nem vagyunk magasak annyira (174, 185cm).

Téged nem zavart, hogy nem állítható a tolókar magassága?

2011. okt. 22. 20:09

még az espiroval kapcsolatban:

ha magasak a szülők, nem igazán jó, lévén a mózes asszem 71 cm hosszú... kisfiam szerencsére "rövid" baba (10 hósan is csak 73 cm :)) na meg annyira szeretett ülni, hogy 5hós korától csak a sport részt használjuk... de azért 2 kosaras ne vegyen ilyet a születendő gyerekének...

2011. okt. 22. 10:44

Sziasztok!

Én a neten kinéztem a Chipolino Tianát, de a boltban lebeszélt az eladó.

Helyette az Espiro Vectrot vagy a Chipolini Luminát ajánlotta.

Mindkettőt kipróbáltam, de a Vektort nehezebb volt tolni, viszont az autós hordozója jobban ki van párnázva a baba gerince miatt. Ami még előnye volt a másikkal szemben, hogy a mózes része is vastag szivacsos.

A Luminát ugye könyebb volt tolni, de az 2:1-ben, mert a mózes részből alakítod át a sport részt, így az 5cm-vel nagyobb a Vevtor mózesénél, viszont légáteresztőbb. Ja, és mivel egybe van a kettő, a sport rész övét nem lehet kivenni, csak oldalra húzni mózesre állítva, az eladó azt mondta, ő vágatna bele egy külön szivacsot, hogy puhább legyen.

Érdekes!

E kettő között döntenék.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2011. okt. 14. 22:31

espiro-nk van, igaz nem air, hanem lite. szintén a súlya miatt vettük... de csak addig volt a lakásban, amíg ki nem vittük vele a gyereket... na meg a mózes is jó... de alvó gyerekestül le meg feltenni nem egyszerű.


ennek ellenére én imádom!!!

2011. okt. 14. 16:10
köszi. egyenlőre akkor az espiro a nyerő, annak ellenére, hogy azt használtan, garancia nélkül tudnánk venni. A kis bevásárló rekesze senkit sem zavart?
5. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2011. okt. 14. 13:44
Nekünk az első babakocsink espiro volt csak az Atlantic változat,nagyon szerettük!Mivel kicsit nehéz volt és nagy helyet foglalt a kocsiba eladtuk,és mi is a Vector 4 Air változatát szeretnénk most a második babánknál:).Sok ismerősömnek van mindenki meg van vele elégedve,én espiroba még nem csalódtam,pedig az esernyőkocsink is az,és szuperül bírja a rossz terepet a kicsi kerekei ellenére!Én csak ajánlani tudom!:)
4. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2011. okt. 14. 13:44
szia, espironk van, használtan vettük, de már egy éve nyúzzuk és szuper még mindig, főleg terepre nagyon jó.
3. mártika69 (válaszként erre: 1. - Eszti.d)
2011. okt. 14. 13:41

Nekem bababoltom van Én a Espiro Vector 4 Air 2011 3in1 multifunkciós babakocsi ajánlom .

Nálunk a családba is most vettünk az egy ilyet tavasszal és nagyon megvannak elégedve vele .

Szuper jó kocsi!!!!!

2. Jk
2011. okt. 14. 13:33
nem leszek nagy segítség, mert nem volt ilyen kocsink, de sokan tapasztalták környezetemben, hogy elől a kicsi kerekű babakocsik képesek összeakadni, nem jól működni.
2011. okt. 14. 13:28

Kérdezném azokat, akik ismerik az említett tipusokat,

melyiket válasszam. A 4baby-t újonnan venném,

az espirot használtan, így kerül mindekttő ugyanannyiba

kb. 60 ezer. Ja, ezek multifunkciós, 3in1 babakocsik.

[link]

5,8 kg a kocsi váza + a hordozó + mózes


[link]

=21&category_id=154&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=15

4 kg a kocsi + a többi.


Ezek jó áron vannak és könnyűek. nekem ez az egyik legfontosabb

a 3 fő tartozék megléte mellett, mert cipelnem kell az emeletekre.

A többi könnyebb kocsi, már drága sajnos...


köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook