Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ágybavizelés alvás közben, van segítség? fórum

Ágybavizelés alvás közben, van segítség? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 19. 12:15
Zsíír!:)
26. 02dd40895d (válaszként erre: 25. - 978d6e406c)
2011. okt. 19. 12:12
Egyetértünk!
25. 978d6e406c (válaszként erre: 23. - 02dd40895d)
2011. okt. 19. 12:02

Három dolog-mindezt nem támadásként írom,csak a válaszod olvasva eszembe jutott,nem is konkrétan neked szegezem.-Nem mindenkinél ugyanaz a kiváltó ok egy betegséggel kapcsolatosan,ezért nem mindenkinek lehet ugyanarra a betegségre ugyanazt az eljárást javasolni.Itt(is)hibázik az akadémikus orvoslás.Minden embert egyedi lényként kell kezelni.

Azon kívül mindent lehet gyógyszerekkel kezelni,de a gyógyszeres kezelés csak elfedi a kiváltó okot,mivel megszünteti a szervezet figyelemfelhívó tüneteit.Sőt,sok esetben kifejezetten helytelen,a gyógyszeres kezelés(már csak a méreganyagok végett is)kivéve ha nincs más mód.Mert van olyan is,hogy csak az segít,én ezt aláírom.Az intim tornával kapcsolatosan-én direkt úgy fogalmaztam,hogy az csak jó lehet-mert még ha nem is szünteti meg a problémát,de alapvetően megerősíti a megfelelő izmokat,és még a szexuális életben is hasznát vehetjük:)))Ez csak 1 ötlet volt,amivel nem lehet ártani:)

2011. okt. 19. 08:46

Közben megtaláltam még egy (általam korábban olvasott okot és kezelést)

Most ideollózom!

"Elégtelen hormontermelődés: Az agyalapi mirigy antidiuretikus hormont (vazopresszint) termel alvás alatt, mely a vese működését lassítja le. Előfordulhat, hogy ez a hormon a szükségesnél kisebb mennyiségben termelődik a szervezetben."


Ez oda vezethet, hogy alvás alatt a hólyag - idő előtt - megtelik ezért "nem tart ki reggelig"

Ha ez a mély alvás idejére esik, nagy valószínűséggel bekövetkezik a "baleset"


A jelzett probléma, gyógyszeres kezeléssel orvosolható.

23. 02dd40895d (válaszként erre: 22. - 978d6e406c)
2011. okt. 19. 08:37

Biztosan jó az intim torna és eredményes is, de az éjszakai balesetek ellen nem biztos, hogy hatásos.

Ha nincsen szervi baja valakinek, vagy nincsen felfázva, stb. akkor elegendő az is, hogy egy-két dolog "egybeessen"

Elegendő a dologhoz az, hogy valaki az átlagosnál több folyadékot igyon (esetleg alkoholos italt is) jó későn és fáradtan, kimerülten kerüljön ágyba és ezért nagyon mélyen aludjon.

Ekkor a szervezet jelzőrendszere nem felébreszti, hanem inkább "a kisebb ellenállást választva" beleszövi az álmába azt, hogy pisilnie kell és a WC-n ül már.

Ilyenkor szinte totál mindegy, hogy kinek mennyire edzett a záróizma!

2011. okt. 18. 20:35
Ja,és szerintem is érdemes kipróbálni az intimtornát!::Az csak jót tehet.:)
21. 978d6e406c (válaszként erre: 5. - Deothora)
2011. okt. 18. 20:33
Mindenképp alternatív gyógyászt próbálj keresni.Mivel ha jól értettem nincs testi problémád,így valamilyen lelki,vagy pszichés oka lehet.Ezeket pedig az (igazi)alternatív gyógyítók tudják legjobban kezelni,illetve feltárni a probléma okát.Ha pedig mégis fizikai okai lenének,azon is tudnak segíteni.
2011. okt. 14. 18:05
Este lefekvés előtt még elmenni pisilni, levest, teát ne igyál. Javaslom még mellette az ún. intimtornát.
2011. okt. 14. 13:50

Bevallom, velem is előfordult már ilyen eset, de az elmúlt 30 évben 1-2-szer mindössze.

Így talán tudom, hogy miről beszélek.

Azt is elfogadom, hogy nem mindig lehet - és nem is kell - nélkülözni a "sómentes" vagy csökkentett sótartalmú ételek fogyasztását. (pl. egy díszvacsora, bál, lakodalom, stb.)

A többi azért ekkor is működhet (alkohol mellőzése, pihentség, lefekvés előtti WC használat, stb.)

2011. okt. 14. 13:30
ezt a sós dolgot szerintem megfogadom én is.
2011. okt. 14. 13:26

13-hoz.

Ebédtől lefekvésig - lehetőleg - ne fogyasszál olyan ételeket, amik a vizet megkötik!

Ha szomjas vagy, inkább vizet igyál, vagy gyümölcsöt egyél! Az alkoholos italokat kerüljed el egy időre!

Igyekezzél - ha teheted - napközben is pár perc pihenőt tartani, éjjel pedig kialudni magad!

A mély alvás esetén a jelzőrendszer késhet, és jön a baj!

2011. okt. 14. 13:24

Szerintem is igyál keveset.

Velem pont a fordítottja van. Előfordul, hogy ott ülök a wc-n álmomban. Érzem, hogy majd bepisilek és még sem tudok pisilni. Nekem is nagyon valóságosak. Aztán felébredek, és már tényleg nagyon kell pisilnem. :)

15. szakalyadri (válaszként erre: 7. - Deothora)
2011. okt. 14. 13:14
Teát este semmiképp se igyál,inkább vizet!!!
14. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Deothora)
2011. okt. 14. 13:13

Ugyanezt mesélte az apósom.Ő is azt álmodta hogy a WC-n van,a folytatás ugyanaz.Neki egyszeri eset volt.

Sajnálom,nem tudok tanácsot adni.:(

13. 02dd40895d (válaszként erre: 12. - Deothora)
2011. okt. 14. 13:09

Megnyugodtam!

Szervi baj, felfázás, stb., szinte teljes bizonyossággal kizárva.

Mi maradt?

Nagyjából azok, amiket már mások is írtak.

A többség eljutott odáig, hogy este már kevesebb folyadékot fogyaszt, vagy lefekvés előtt - ha kell, ha nem - elmegy egy "bizti-pisire"

Amit én még javasolni tudnék az az, hogy - így látatlanban - csökkentsd a sóbeviteled!

Tudom, most azt írod, hogy nem fogyasztasz sok sót.

Akiket eddig megkérdeztem, azok is, szinte mindannyian azt állították, hogy szinte semmi sót nem fogyasztanak.

Aztán kiderült, hogy a tányérjukba kiszedett levest kóstolás nélkül megsózzák.

Aztán megsóznak minden egyebet, pl. nyers zöldségeket, úgy mint paprikát, hagymát, uborkát, paradicsomot, aztán az összes sült, főtt burgonyát, májkrémet, tejfölt, stb. stb.


Te pl. mennyire sózol?

12. Deothora (válaszként erre: 9. - 02dd40895d)
2011. okt. 14. 12:56
Húh...kb. az útóbbi 8-10hóhapban volt ez a három eset
11. Arianne113 (válaszként erre: 10. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 14. 12:51

Ebben igazad van, mármint nemszabad szorongással lefeküdni, mert akkor biztos előfordul a téma..


Csak nyugodtan! Amúgy se lehet úgy aludni hogy az ember ettől fél, szóval ja..

10. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 5. - Deothora)
2011. okt. 14. 12:46
Nem hiszem hogy nagy bajról van szó,hogyha napközben ilyen problémáid nincsenek,de azért kíváncsiságból megkérdezném vagy a háziorvosom,vagy a nőgyógyászom,akik megnyugtatnának,hogy minden rendben.Mert szerintem az se jó hogyha bűntudatod van ettől,lehet hogy ez okozza az ismétlődést,mert már úgy fekszel le,hogy mi van ha ez megint megtörténik..
9. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Deothora)
2011. okt. 14. 12:45

Kérdezhetem, hogy az említett 3-4 alkalom mennyi időn belül fordult elő?

Írtad ugyan, hogy az "utóbbi pár hónapban..." meg, hogy "harmadszor felnőtt korod..." de ez számomra tág fogalom. A( pár hónap lehet 2 és 8-10 is.)

2011. okt. 14. 12:41
Én is így szoktam, hogy estére kevesebbet iszok, egy bögre tea, és akkor nincs gond, de ha estére is sokat iszok akkor éjjel bizony felébredek :)
7. Deothora (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. okt. 14. 12:40
Igazad lehet, mert tegnap ittam két bögre teát, alvás elötti két órában...Megpróbálom amit írtál köszi:)
6. Arianne113 (válaszként erre: 4. - Deothora)
2011. okt. 14. 12:39

mennyit iszol lefekvés előtt?

Csak mert az amit iszol az még később jön.. lehet ott a gond. Próbálj napközben többet inni este meg keveset már :)

5. Deothora (válaszként erre: 3. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 14. 12:36
Hmm..jót kérdezel, vannak problémáim, nah de igazából semmi új. Mármint eddig sem volt túl könnyü életem, és ahhoz képest most éppen egészen jól mennek a dolgaim. Tehát amikor igazán nagyon problémaím voltak akkor sem történt ilyen velem...Igaziból nem tudom hogy milyen orvost kéne felkeresnem, mert testileg nincs semmilyen panaszom?
4. Deothora (válaszként erre: 2. - Arianne113)
2011. okt. 14. 12:34

Hali!

Én minden este alvás elött elmegyek wécére, és igaziból eddig engem is felébresztett már a pisilési inger is, és általában felébreszt, de ritkán van hogy, már csak akkor sikerül "észbe kapni" amikor már egy kicsi becsurrant:((( Olyan me´g nem volt hogy teljesen bepisiltem, de mégis nagyon szégyellem magam:(

2011. okt. 14. 12:30
Szia!Attól függetlenül hogy ennyire valósághűen álmodsz,nincsenek szorongások az életedben amit elfojtasz,lelkileg minden rendben van veled?Szerintem ezt egy orvostól kellene megkérdezni,még ha kellemetlen is,ő azért van hogy segítsen.
2011. okt. 14. 12:27

ilyen velem is előfordult, és én úgy küszöböltem ki, hogy minden este lefekvés előtt elmegyek pisilni.

Ha nem így teszek akkor megálmodom hogy vécén vagyok és pisilek.

Van ilyen szitu, de engem valahogy az első két három csepp is felébreszt.

Ez nem szégyen!

2011. okt. 14. 12:15

Sziasztok!

Sokáig gondolkodtam hogy lemerjem-e írni, de kérlek titeket akik válaszoltok hogy komoly válaszokat írjatok.

Szóval 27éves vagyok és eddig nem volt gondom sosem az ágybavizeléssel. Alapvetöen ha ébren vagyok nincs gondom sem a hólyagommal, sem a vizelési érzékelésemmel, az ágybavizelés is akkor történik amikor alszom. Alapvetöen mindíg álmodok valamit, amire mindíg emlékszem, söt sokszor van hogy amikor felkelek kell pár perc hogy realizálni tudjam azt hogy ébren vagyok, és már nem álmodom...És sajnos az utóbbi pár hónapban többször is elöfordult 3-4 alkalommal hogy, azt álmodtam hogy pisilni kell, és hogy a wécén vagyok álmomban, - álmomban még meg is gyözödtem róla hogy biztosan a wécén vagyok - és akkor ébredek fel amikor már pár csepp befolyt. De az álom hogy a wécén vagyok annyira valóságos hogy, mint ahogy fentebb írtam, még meg is gyözödöm róla álmomban hogy "ébren a wécén ülök":(( Ma (harmadszor felnött korom óta) megint lepedöt kellett cserélnem mert azt álmodtam hogy, wécére mentem vendégségben és hogy, a wécén pisiltem közben pedig álmodtam az egészet.

Szörnyen szégyellem magam, mert alapvetöen nem vagyok inkontinens, és semmilyen hólyag betegségem, vagy vizelettartási problémáim nincsenek. Mondhatni hogy az agyam trükközik éjjel, de ez szörnyü! A párom elöl eltitkolom a dolgot mert nagyon szégyellem. De másfelöl nem tehetek róla nem direkt csinálom, egyszerüen amióta az eszemet tudom mindíg álmodok valamit, és annyira életszerüek az álmaim hogy én mindíg, minden éjjel álmodok és emlékszem is az álmaimra, söt van hogy, a megálmodott érzések vagy az álom hangulata napokig is elkísér...


Van esetleg aki hasonló cipöben jár? Vagy van öteltetek hogy mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook