Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Combsérv gyermeknél, hallott ilyenről valaki? fórum

Combsérv gyermeknél, hallott ilyenről valaki? (beszélgetős fórum)


3. keire (válaszként erre: 2. - Syksy)
2011. okt. 14. 11:11

Kedves Syksy! Nem éreztél fájdalmat az elején? Vagy lehet, hogy már nem is emlékszel a kezdetekre, 20 év nagy idő.

Az ultrahangos orvos azt mondta, hogy a kicsi sérvvel azért nincs gond, mert a kis nyíláson nem tud kijönni, (igaz fájdalmat még okozhat a kis becsípődés is) a nagy sérvvel meg azért nincs gond, mert vissza tud csúszni. A gond a középmérettel van, amely kijöhet, de nem tud vissza menni olyan könnyedén, ezért kizáródhat, ami nagyon veszélyes is lehet. Azt viszont nem tudták megmondani, hogy a gyerekemnek mi van. Úgy tűnik, csak sejtik.

2011. okt. 14. 10:21

Nekem lassan 20 éve van combsérvem.

Mikor az orvos megállapította időpontot akart adni a műtétre, de köszöntem szépen és nem kértem.

Azóta szültem, és elvagyok.


Eleinte jobban kinn volt, vissza tudtam nyomkodni, most jónéhány év óta semmi említésre méltót nem érzek ott.

Elvileg tényleg a műtét a megoldás, igazából nem tudom, hogy ha a gyerekemnek lenne sérve, vele mit kezdenék, mert az ember a saját egészségével könnyebben "játszik".

2011. okt. 14. 10:13
Bevallom én még nem. A kisfiam 6 éves, alhasi fájdalomra panaszkodott, ezért bevittük az ügyeletes kórházba vakbélgyanúval, ahol közölték, hogy nem vakbélgyulladása van, hanem combsérve. Elmondás szerint semmi más gyógymód nincs rá, csak a műtét. El is mentünk műtét előtti vizsgálatra, de az ultrahang vizsgálat nem támasztotta alá a diagnózist. Igaz kizárni sem tudta, mivel ha nagyon kicsi még, vagy nincs éppen kint akkor nem látszik. Mi szabad szemmel semmilyen kitüremkedést nem látunk, habár köhögésnél egy nagyon kis helyen némi vibrációt lehet látni a bőrön, az alhason. Talán ez lenne az? Mindenesetre az orvos az ultrahangos vizsgálat után úgy döntött, hogy várjunk még, mivel az is lehet, hogy valamilyen vírus okozza az alhasi fájdalmat. 4 hét múlva kontroll. Kicsit megkönnyebbültünk, talán mégsem kell műteni, talán megússzuk a fájdalom pedig, ha vírusos, akkor hamarosan elmúlik. Hazajöttünk, ennek lassan 10 napja, a gyerek iskolába jár, de a fájdalom és vele együtt az aggodalom nem múlt el. Ugyanúgy fáj neki, sőt most már gyakran a másik oldalon is emlegeti. Nem erős a fájdalom, de úgy tűnik állandó. Szabad szemmel továbbra sem látunk semmilyen elváltozást. Volt valakinek hasonló tünete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook