Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te kiváltod CHF hiteled Forint alapúra? fórum

Te kiváltod CHF hiteled Forint alapúra? (tudásbázis kérdés)

2011. nov. 17. 21:48
Én azt hiszem,h igen...
2011. okt. 14. 18:33

köszönöm szépen a tapasztalatokat,véleményeket!


közben ma mégis bementem az otp-be:jól elkeserítettek:a törlesztőm annyi lenne,mint múlt hónapban a legmagasabb állásban volt a svájci frankos

max akkor lenne kevesebb,ha hosszabb futamidőre vennénk fel

elvileg meg is kapnánk,mert többet ér a ház-még:-(-,mint a hitel,

de mint írtátok egy valag pénz lenne az átváltás


kedves ismerős bankos hölgy szavai "én még várok kicsit:ezt is emelik,azt is emelik,akkor minek vállaljam be a tuti magasabbat?!"

14. MsFlower (válaszként erre: 13. - Orsy27)
2011. okt. 14. 13:26

Akkor nektek ott szerencsétek van.

Nekünk anno 8 millióra becsülték fel a házat, most kellene nekünk 7,2, ehhez min. 10-re fel kellene értékelniük, hogy kikapjuk a 7,2-őt.

13. Orsy27 (válaszként erre: 10. - MsFlower)
2011. okt. 14. 13:13
Nekünk a 10,5-et érő lakásunkra adna az Erste 9 millió hitelt Ft-ban. Ez nem 75 %, meg is kérdeztük, hogy hogy tudnak ilyen sokat adni, azt mondták, hogy azért adnak ennyit is, mert ott vettük fel a hitelt is.
2011. okt. 14. 09:35

jaj és azt is mondták, hogy nem lehet tudni, nem garantálják, hogy a jegybanki alapkamat ne menjen feljebb, és ha ez megtörténik akkor ugyanúgy emelkedni fog a törlesztő, a megemelkedett kamat miatt.

Már amúgy most nagyon felemelték a kamatokat.

11. *Murmi* (válaszként erre: 9. - Orsy27)
2011. okt. 14. 09:33
nálunk is kb ez a helyzet, de mindenképp szeretnénk véghez vinni
2011. okt. 14. 08:36

Mi is szerettük volna, én végig jártam az összes bankot, de lehangoló az eredmény. Ez csak tényleg annak jó akinek van zsebbe készpénze...

nekünk az otp-nél van, kb. 15 ezerrel lenne kevesebb a törlesztőnk, de az hogy elindítsam és végbe menjen az egész, 118ezerbe kerülne nekem és ebbe még nincs benne a 60-70ezres közjegyzői díj.

És ugyebár a forint hitelnél a ház értékének csak a 75 %-a terhelhető, így kutyásul fel kellene értékelniük a házat, de megmondták, hogy ez most meg biztos nem fog menni, mivel nagyon alacsonyak a lakásértékek :-(((

Vagy megmondták, hogy még1 lakás kellene jelzálogba :-(

Na mondhatom ez tényleg nagy segítség az államtól :-((((

2011. okt. 14. 08:29
Mi is végtörlesztünk ha összejön, de össze kell szednünk 3,5 millió Ft-ot készpénzben, mert a lakásunkra nem kapunk annyi Fthitelt, amennyi a tartozásunk Ft-ban. A törlesztőnk kevesebb lenne kb 20 000-rel havonta.
2011. okt. 14. 08:16
nem
2011. okt. 14. 07:50
szia! mi átváltjuk, csak még várunk egy két infóra a banktól de már elkezdtük az intézkedést. nekünk sokkal kevesebb lesz a törlesztőnk és persze sokkal kevessebbel fogunk tartozni is,ami azért fontos mert jövőre költözni akarunk és eladni a lakást és nem mindegy h mennyi különbség lesz a vételár meg a fennálló tartozás között. Raiffeisennél van a hitel és ott is vesszük fel a forintosat is. Semmi akadály nem volt eddig pedig gyeden vagyok és ugye sokkal kevesebb bevételem van mint mikor még dolgoztam, de nem akadékoskodtak, igaz, mindig rendesen fizettem az eddigi 4 év alatt.
6. gne2
2011. okt. 14. 07:50
2011. okt. 14. 07:47
Szia, mi is gondolkodunk rajta, mi már voltunk bent érdeklődni és nekünk kedvezőbbre jönne ki, csak most még várunk, mert decemberben születik meg a babánk és a szocpol is szóba jönne, csak erre még nem kaptunk hivatalos választ a banktól.
4. 111e183830 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. okt. 14. 07:43
kerestem,de nem találtam
2011. okt. 14. 07:43

Gondolom nem vagyok egyedül:-( aki azon morfondírozik,hogy váltsa vagy ne váltsa svájci frankos hitelét forint alapúra.

Bankokban még nem voltam,csak a net-en kutakodok:egyre elkeseredettebben:magasabb lenne a törlesztőm,mint most,ha átváltanám.

Vélemények,tapasztalatok érdekelnének mindegyik bankkal kapcsolatban!

2011. okt. 14. 07:42
Szerintem ebben a témában már van fórum. Keress rá!
2011. okt. 14. 07:40
Te kiváltod CHF hiteled Forint alapúra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook