Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Béta blokkolón innen és túl... fórum

Béta blokkolón innen és túl... (beszélgetős fórum)


24. Muffin91 (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. dec. 12. 18:07
Meg van nagyobbodva, ez múlt héten derült ki. Azt tudni kell, hogy jövő héten műtenek, kiveszik a méhem. Volt vérvétel, de TSH-t nem néztek. A belgyogyasz annyit mondott, hogy meg van nagyobbodva kicsit. Ő írta ezt a gyógyszert. Műtét után mindenképp megnézetem majd
23. globus (válaszként erre: 22. - Muffin91)
2020. dec. 12. 12:01
Pajzsmirigyet vizsgáltak?
2020. dec. 12. 12:00

Sziasztok. Látom nem nagyon aktív a fórum, de azért megprobalom... :)


Fél éve szedem a propranolol akadimpexet, mert vérszegénység miatt tachycardia alakult ki. Ez a gyogyszer csak annyira vitte le a pulzust, hogy nyugalmi allapotban 95-96 volt.4x1et szedtem. Most voltam belgyógyásznál, akinek elmondtam a problémát, es uj gyogyszert írt fel. Nebibeta, 5mg, reggelente fél szem. Azt mondta, ez igy tuti jó lesz.


Ma vettem be először, reggel, fél szemet ahogyan azt az orvos mondta. 110 körül van a pulzusom, abszolut olyan mintha nem használna... Nemtudom, hogy csak idő kell neki? Vagy ez így gáz, kevés az adag? Valakinek tapasztalata?

2019. jan. 30. 17:23
Sziasztok. Elég régen jártatok itt.. De hátha mégis tudna valaki okosat mondani, ha erre jár. 😊Szedem ezt a betaloc zoc öt. Azóta izzadok mint egy ló. A mellékhatások közt izzadást nem találtam. Mióta szedem, nagyon izzadok. Viszont jól vagyok. Orvoshoz jövő héten megyek, meg fogom kérdezni ezt, de addig is jó volna tudni, hogy más is tapasztalja ezt..?
2017. ápr. 12. 17:04
Aki Nebilet 5 v. Nebivolol, Nebibeta-t szed,hogy szedi? Reggel egyet?
19. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. febr. 25. 00:43
Hm, a Zyrtec allergia elleni gyógyszer.
2017. febr. 24. 21:30
Sziasztok! Túl vagyok az influenzán. Aztán összeszedtem egy másik vírust, szaporodtak az extráim. A háziorvos Betaloc zok-ot írt fel, fél szemet reggelente. Hol szedtem, hol elhagytam. A kérdésem az, hogy ez ugye 24 órás. Rudotelt vagy frontint is be szoktam venni, ha idegesebb vagyok. Estére gyenge vagyok, erőtlennek, gyengének érzem magam. Ez lehet a Betaloc-tól?
2017. jan. 16. 17:00
Matol Nebilet 5 ot szefek...:(
16. Guruljka (válaszként erre: 1. - Silvery)
2012. szept. 28. 12:30

Hahó, én harmatos kezdő vagyok. Világéletemben alacsony volt a vérnyomásom, 12 éve itthon vagyok, tehát stressz sincs. Először egy apró műtét előtt volt vitám a kardiológussal, aki azt kérte, legalább a műtétig szedjem, amit felírt. (Zyrtec vagy mi volt.)

Ezt teljesítettem, de valóban elhagytam a bogyót. Viszont vénülök is, és a háziorvos nekem is Nebivolol-t írt fel, azt szedem, mert így nem ugrál a vérnyomásom. Egy rosszullét úgy megijesztett, hogy vérnyomásmérőt is vettem, de mostanában jó, inkább alacsonyakat mérek.

Nem csinálok ebből gondot...extrám nagyon ritkán így is van, de mire megijednék, elmúlik, egy-két ütés csak. Én nem merném abbahagyni, eszembe sem jutott. Most, hogy beszéltek róla, felfigyeltem...

2011. nov. 16. 13:52

Sziasztok!

Csatlakozom a körbe, mint régi "motoros", persze a motrom sem az új már fiatal létemre. Szóval szívritmuszavarok? Hát nekem is volna mesélnivalóm. 11 éves korom óta mennek. De idén februárban szívkatéteres ablátiom volt, javult a helyzet azt tudom mondani. Viszont az extrák.... hát ők beköltöztek az életembe. Velük kell élnem most már örökre. Van olyan napom, mikor reggel 8-tól este 11-ig minden 5-dik ütés mellé megy. Marha rossz, de viselem.... de van olyan nap is, amikor nincs:)) ma is csak reggel 8-tól 9-ig volt:)))) hjaaa... de még hol az este..:)

Szóval ha bármi kérdés vagy csak meg akarsz nyugodni, írj nyugodtan:))

2011. nov. 10. 16:34

Én 28 éve szedem a szívritmus szabályzót és béta receptor blokkolót.

Próbáltam fiatal koromban nem komolyan venni a betegséget,de mikor nem szedtem rendesen,bizony előjöttek a panaszaim.

Kb:10 éve olyan rosszulléteim voltak,hogy úton-útfélen rosszul lettem,a vérnyomásom is felment:((

Az egyik kardiológus azt mondta,semmi bajom,a stressz csinálja,szedjek nyugtatót,és menjek pszichiáterhez.(Magne B6 Én is próbáltam)

A másik kardiológus szív UH-val látta a hosszú szisztolés prolapszust.2 nap alatt kivizsgált,Holter EKG 24 órás monitorozás,aztán 24 órás vérnyomásmérés és sikerült beállítani a szívritmusomat úgy,hogy a panaszaim minimálisra csökkentek.Rendszeresen járok ellenőrzésre./említette,ha nem sikerül a gyógyszerrel beállítani akkor lehet Pacemaker kell/ Nem kellett:)

13. pappilio (válaszként erre: 8. - Silvery)
2011. okt. 21. 16:21

Szia Silvery, hasonló dolgok miatt én is szedtem béta blokkolót, idén két kardiológus is megnézett, uh-gal is, holter, de azt mondták egészséges a szív, nem javasolják a szedését. Labort csináltak már Neked? vérszegénység, pajzsmirigy is okozhatja. A szorongás szintén, a szúrkálást a pszichológusom így fogalmazta meg nekem: a feszültség keresi a kiutat, fogjam fel úgy, hogy ezek kisülések... :)

(Nálam mostanában derült ki, hogy refluxom van, az is okoz mellkasi szúrkálásokat, már tüdőgondozóban is jártam emiatt, az is negatív lett). Jobbulást Neked.

12. silvery (válaszként erre: 10. - Aadc13cca8)
2011. okt. 16. 18:31

Hát azt nem mondták, hogy ritmus zavarom lenne, csak magas a pulzusom, egyébként mindent rendben találtak.

Köszönöm a hozzászólásodat!

11. silvery (válaszként erre: 9. - Zsuzsanna47)
2011. okt. 16. 18:30

Kedves Zsu!

Nagyon tetszik a hozzáállásod :) Nyugtatót ne kaptam, csak ezt a béta blokkolót. Egyébként tuti a meló és a magánéleti bajok miatt van ez, de sajna egyenlőre egyiket sem lehet megoldani véglegesen. Meditációt én is tanultam kb. 2 éve, de amikor már nem volt rá szükség elfelejtődött...

2011. okt. 15. 15:18

Szia Silvery!

Azért a ritmus zavart nem szabad könnyen venni, sajnos ha gyakori akkor még strokot is okozhat.

Mindenképpen gyógyszert kell rá szedni és nem szabad abbahagyni.

A 100-as pulzus elég magas, én még további vizsgálatokra is elmennék a helyedben, sajnos már mindenhol könnyen lerázzák az embert.

Jobbulást kívánok!

9. zsuzsanna47 (válaszként erre: 8. - Silvery)
2011. okt. 15. 15:04

Ha téged megnyugtat, fordulj másik orvoshoz.Ha neki az a véleménye, hogy ez nem veszélyes, hát akkor ez csak kellemetlen és ettől még 100 évig élhetsz.Csak- ezt a 100 évet neked kell leélned állandó kellemetlenség mellett.Nem írtad, hogy kaptál-e nyugtatót? Van úgy, hogy egy enyhe nyugtató többet ér mint a béta blokkoló.A nyugtatókból van természetes alapanyagú pl. gyógynövény kivonat(gyógynövényboltban adnak tanácsot vagy a neten is utána nézhetsz)és a Magne B6 is jót tesz erre a problémára.Tudod, azt kell mondanom sok időnek kellett eltelni, mire rájöttem

lehet neked 10 orvosod is, csak te tudsz önmagadon segíteni.Ez hosszú idő, de meg kell magadat győzni, szinte szuggerálni, hogy "nincs bajom ez csak egy kellemetlenség és nyugodt vagyok, elmúlik" Ahogy most ezt leírtam akkorát extrázott a szívem mint egy ház.Be akart szólni, hogy na-na én is itt vagyok.Na most már befejezem az életrajzomat mert megunod a sok szöveget.A pulzusosom csökkentésére én kidolgozta egy meditációt.Leülök nyugodtan, csendben.Becsukom a szemem és koncentrálok a szívemre. Magam elé képzelem ahogy dobog és lassan nagyon halkan mormolom : most lassabban dobogsz, most lassulni fogsz, többször egymás után. Nekem már sikerül. Gyakorolni kell.

KÜLÖNBEN EGÉSZ NORMÁLIS VAGYOK ÁM! Üdvözöllek:Zsu.

2011. okt. 14. 21:26
Nem lehetne esetleg természetes dolgokkal megpróbálni hasonló hatást elérni? Félek ettől a gyógyszertől és ahogy Zsuzsa néninek írtam, olyan mintha néha jobba szúrna, vagy ilyen kényelmetlen érzés lenne a szívem környékén....de lehet magam paráztatom
2011. okt. 14. 21:21

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, kedvesek vagytok :)


Panni58: igen, köszönöm, erről tájékoztattak, bár még csak 3 napja szedem. Vérvételen voltam,mert felmerült pajzsmirigy probléma is, de azt egyenlőre kizárták.


Zsuzsa néni: Lelki és munkahelyi gondok vannak elegen, se szeri se száma :) De ugye kinek nincs...annyira csak nem fog lemenni a pulzusom, kicsit még így is szúr vagy lehet jobban, magam sem tudom eldönteni, de lehet már bebeszélem magamnak. Sok köszönet :)


Sanka02: Hát sajnos nem tudom mit lehetne csinálni, esetleg másik orvost megkeresni az üggyel kapcsolatban?

6. Sanka02 (válaszként erre: 5. - Zsuzsanna47)
2011. okt. 14. 05:33

Velem is ugyanez a helyzet. Extrázok rendesen, 120-130 pulzus mellett. Úgy mentem dokihoz, hogy már félek este lefeküdni, ottmaradok. Kaptam béta blokkolót. A 3. félét szedem, ami az extrákat csökkenti, de a vérnyomásom is leviszi, délutánra már 90/60 körüli, feleztem a bogyót, de még most sem jó. Panangint is vettem mellé.

Mit tudnék még én tenni, hogy ne egy 4.t írjanak fel?

2011. okt. 13. 23:33

Kedves silvery!

Én már közel 40 éve szedem a béta blokkolókat.Ezeket a bedobbanásokat ES-nek azaz extra sistolénak hívják és szapora pulzusnál nagyobb az esélye a létrejöttének.Hát eléggé kellemetlen dolog, de hidd el nekem /tapasztalatból beszélek/ teljesen ártalmatlan.Csak az ember azt hiszi,na most itt a vég.Sajnos ezt valami lelki v. tudat alatti probléma váltja ki.Én munka,család mellet tanultam

és ez hozta ki.És kisebb kihagyásokkal azóta is szedem. Most Nevotenst szedek és jól érzem magam.Arra ügyelj, hogy 60 alá ne menjen a pulzusod.Ezt neked kell kitapasztalni. Fel a fejjel és vidáman,sok szép év áll még előtted.

Üdvözöl: Zsuzsa néni

4. Panni58 (válaszként erre: 1. - Silvery)
2011. okt. 13. 23:31

Szia!

Ez tüneti kezelés, jobb lenne egy alaposabb belgyógyászati kivizsgálás, mert a szapora szívverést nagyon sok minden okozhatja, nem csak szívprobléma.

Egy dologra azonban vigyázz, a béta blokkolót fokozatosan szabad csak abbahagyni, folyamatosan csökkentve a mennyiséget (mondjuk egy hétig fél adagot naponta, következő héten a negyedét, stb.), nem szabad egyik napról a másikra teljesen leállni a szedésével.

Jobbulást kívánok!

3. silvery (válaszként erre: 2. - Arianne113)
2011. okt. 13. 23:19

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy :)

Elkezdtem szedni, aztán majd meglátjuk. Hála az égnek nagy baj itt sincs, "csak" egy kis gyorsulás :)

2011. okt. 13. 23:02

Olyan szívesen írnék neked valamit érdemben.

Voltam EKG-n de tőlem bocsánatot kért a orvos, mert jó szívem van aminek végtelenül örülök:)


Hát ha felírták a gyógyszert, szedd, biztosan tudják miért írták fel, szerintem ha betartod az egy éves szedést kontrollálja a pulzusod annyira hogy ne legyen gond, illetve lehet addigra jelentős javulás lehet észlelni majd, higyj benne sikerülni fog:)


Jó egészséget neked!

2011. okt. 13. 22:47

Üdvözlök mindenkit!

Rövidke történetem annyi lenne, hogy pár héttel ezelőtt orvosi vizsgálaton megemlítettem, hogy néha szúrást érzek a szívemnél illetve nagyobb ütéseket, és szapora szívverést.Elküldtek kardiológiára, ahol csináltak EKG-t, 24 órás EKG-t valamint szívultrahangot. Eredményként nem jött vissza semmi kóros, "csak" annyi, hogy nagyon szapora a pulzusom, ami azt jelenti, hogy átlag 100.

Írtak fel Nebivolol sandoz bétablokkolót és elvileg fél-egy évig kellene szednem.

Véleményeket illetve bármilyen hozzászólást szívesen veszek. Ha abbahagyom X idő után visszaáll a gyors pulzus? Milyen tapasztalatok voltak eddig?

Köszönöm előre, hogy elolvastad, ha meg válaszoltál azt pláne :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook