Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik megkapták az MMR(15 hónapos) védőoltást, mik a mellékhatásai? fórum

Akik megkapták az MMR(15 hónapos) védőoltást, mik a mellékhatásai? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. ettika
2017. márc. 8. 14:09
Sziasztok, múlt hét kedden kapta meg fiam az oltást. 6. nap este belázasodott és elkezdett köhögni és folyik az orra.Az éjszakák rövidek és nyöszörgősek. Már előre elmondta a doki, hogy ne lepődjek meg, mert itt durva tünetek lesznek. Eddig egyik oltásnál sem volt gond.
77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Hszbett)
2017. febr. 11. 08:16
Valószínűleg az oltástól amúgy is legyengült kicsit a szervezet, és tényleg el is kapott valamit. Az utóbbi hetekben nem nagyon volt ember, aki ne kapott volna...
2017. febr. 11. 05:25
Most tévedtem vissza... Borzalmas oltás utáni 3 hetünk volt. Megjártuj akkor az ügyeletet is, ráfogták arra, hogy elkaotak valami vírust, ami ezeket okozta. Azonban ahogy letelt a 3 hét, mintha minden tünetet elvágtak volna, megszűnt a végeláthatatlan és ok nélküli sírás, elmúltak a pöttyök. Kemény volt :(
2016. dec. 16. 15:17
Sziasztok mi kedden kaptuk a 15 hós oltást a bárányhimlő ellenivel együtt tegnap óta van hőemelkedése a kis fiamnak 38,1 volt a legmagasabb tegnap óta az is egyszer! Szerintetek mitől lehet? Eddig egyik oltástól se volt semmi baja! Köszönöm a válaszokat!
74. királylány1986 (válaszként erre: 67. - Sf.moncsi)
2016. dec. 10. 19:55

[link]


Szerintem keress fel egy természetgyógyászt.

Úgy gondolom ez a cikk sokaknak segíthet!!

2016. dec. 1. 06:46
Sziasztok! Bocsi, hogy idepofátlankodok de aki gyermekénél durva mellékhatások voltak, a többi oltásnál volt mellékhatás? 1 hónapon belül megkapja a kisfiam de előre rettegek tőle, korábban nem volt még oltásnak mellékhatása de a védőnő is mondta, hogy ez sokkal problémásabb.
72. vecus (válaszként erre: 70. - Sf.moncsi)
2016. nov. 15. 10:29

Szia!


Elképzelhető hogy az oltás utóhaása mellé elkapott valamit, és ilyenkor elhúzódhat a betegség.


Viszont érdemes lenne ezt kivizsgáltatni.

Hívd fel a helyi kórházat hogy ilyen esetben hova forduljál.

Inkább vidd el fölöslegesen és nézzenek rá mint hogy valami nagyobb baja legyen.

71. zsanci79 (válaszként erre: 64. - Kenyerfa)
2016. nov. 14. 10:35

A te gyereked azért lesz védett, mert a többi "szanaszét oltatja" a gyerekét. Ezt az egyszerű tényt komolyan ennyire nehéz felfogni az oltásellenes szülőknek.

Majd ha mindenki így gondolkodik mint Te, na akkor újra lehet a járványokba meghalni. És akkor fröcsöghetsz Te is, ha eddig nem ezt tetted volna! Ezért is szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, de a logikus gondolkodást azért még senkinek nem tiltották meg. Ki lehet próbálni.


Egyébként meg olyan nincs, hogy valaminek nincs mellékhatása. Mindennek van.


Az oltásellenesek meg elég nagy közös halmazt alkotnak a másik okos csoporttal a "citrommal a rák ellen" emberekkel, asszem' mindent elmondtam.

70. sf.moncsi (válaszként erre: 56. - Hszbett)
2016. nov. 14. 08:02

Szia!!

Végül is hogy sikerült átvészelnetek ezt az oltást???

Lassan másfél hete kínlódunk mi is.....2 nap hőemelkedés,pöttyök,amik azóta is megvannak,végtag fájdalom,nyűgösség,hatalmas nyirokcsomók a fül mögött,nyakon......és kisebbet érezni lehet ágyékban is.

Tiszta para vagyok már!!

Gyerekorvos szerint semmi extra,vmi vírus.De én kétlem!!!!Se vérvétel,se ultrahang....semmi...:/

69. sf.moncsi (válaszként erre: 68. - Jucika33)
2016. nov. 13. 09:10

Voltunk gyerekorvosnál azóta...háromszor is.

Nem igazán nyugtatott meg.

Első körben mondta,hogy lehet az oltás miatt,de utána már azt mondta,lehet hogy vmi vírus.

Voltunk már hasonlóan,más betegség miatt....akkor is sok volt a "lehet".....3 hétig beteg volt a pici. :(

68. jucika33 (válaszként erre: 67. - Sf.moncsi)
2016. nov. 13. 05:58
Elég valószínű, hogy az oltástól van, nálunk is szinte egyértelmű volt, de ettől még levittem a gyerekorvoshoz. Vidd le, meg fog nyugtatni.
2016. nov. 12. 08:07

Sziasztok!!

Látom,egy ideje nem írt senki!!!

Segítsetek nekem!!!!

Bár végigolvastam minden hozzászólást,még így is bizonytalan vagyok!!!

Kislányom 16 napja kapta meg ezt az oltást.A 10. napon kezdtek jönni az oltás utóhatásai.....először a fül mögötti nyirokcsomói duzzadtak meg nagyon.Rá 2 napra apró pöttyök jelentek meg a szája körül,ami picit átterjedt a nyakára és a nózija köré.Ezek azóta is megvannak.

Következő 2 napban volt egy kis láza és ezzel egy időben jelentkezett nála végtagfájdalom is,ami nem múlik.

Fájlalja a lábfejeit és a kis kézfejeit,úgy látom picit sántikálva,bizonytalanul is megy.Enni sem akar már napok óta.Cataflam cseppet adok neki,akkor picit jobban tud enni is.....

Voltunk az oltás óta többször a gyerekorvosunknál,aki azt mondta,ennek nem sok köze van az oltáshoz.Talán valami vírust szedhetett össze.

Én mégis úgy gondolom,hogy ezzel lehet összefüggésben,mert az oltás után kezdődött közvetlenül....

Nagyon aggódok,mert egy stabil ,erős kislány,sosem volt ilyen!!!Rettegek,nehogy valami más baja legyen...:/

Szerintetek ezek a dolgok az oltástól lehetnek???

Tapasztaltatok hasonlót???

2016. máj. 19. 22:48
Tudom figyelmedbe ajánlani angol szaklapokat nem a magyar hazugsagokat kell elolvasni pl:a magyar vakcina begegtajekoztatoban nagyon sok minden kivan hagyva a mellekhatasokbol, ha te elolvasol egy ilyen te nyugod szivel beoltatod a gyerekedet ja es ha valami baja lesz mesz rekalamalni az orvoshoz vagy akihez akarsz es ok mossak kezeiket had de anyuka a begegtajekoztatoban levannak irva a mellekhatasok itt persze a nem kötelezőrol beszelek! Honnan tudod mire alergias a gyerek ja te bele latsz. Szerined csak a betegsegtol halhat mmeg egy gyerek az oltastol nem? Az oltas istenek csinaljak nem emberek akik hibazhatnak lasd, mennyi romlott etel hús derul ki akkor az oltasba nem kerulhet semmi nem oda való mint peldaul Indi mint is vasforgacs az oltasban. Te megbizol a gyartokba? Amikor az ember haszonlesok es. Kapzsik!! Ingabb informalodj es utana okoskodj arra nem gondoolsz hogy valaki azert tagadja meg. Az oltast mert a. Gyereke beteg vagy rosszul lett? Senki nem szulettik oltastagadonak hanem azzá válik Te okos tojas
2016. máj. 19. 22:29
Nem kell Afrikaba mennem jó lessz Anglia vagy Nemet! Egy nagy Vicc vagy (:
2016. máj. 19. 22:27
Kimonta, hogy van gyerekem te szerencsétlen!Mert vagy felhaborodva ha ha! De en felvilagosult vagyok veled ellentetben ha lenne gyerekm bitos nem oltatnam szanaszet veled ellentetbem ha van gyereked szerinted a gyerekenek jo az a sok mereg amit bele erőltetettnek? Ha a te gyereked lenne az. Oltastol beteg akkor biztos nem frocsogne a szad(: Mert te vagy ti vagytok az ertelmes emberek? Azert mert elhiszitek amit az orvos mond hogy az oltas az milyen jo hude megved a befegsegtol a szart csakbeteg lesz a gyerek tőle teged ke e telepumpalni higannyal aluminiummal meg a. Sok szarral!!! Es ha lesz gyerekkem nalam nem erdemel jobbat mert en az o javat nezem a testi es szellemi javat! Veled ellentétben aki biztos meg. A labszag ellen is oltat Gödöllőnek mikoze ehhet az okos gondolkodasodat nem ertem!
63. unom (válaszként erre: 60. - Kenyerfa)
2016. máj. 19. 21:56

Tudod, nem mindenki áll úgy a gyerekéhez, hogyha meghal, nem baj, csináltat másikat.

Húzz el Afrikába, ott nem kell oltatnod.

Ha itt maradsz próbálj meg alkalmazkodni az értelmes emberekhez, ha nehéz is.

te nem felvilágosult vagy, hanem síkhülye, akinek a gyerekei jobbat érdemelnének sokkal. Nálad még az állami gondozás is jobb. A gödöllői elvbarátaid bebizonyították.

2016. máj. 19. 20:59
Most olvastam lentebb, hogy az oltas treningezi az immunrendszert Milyen immunrendszert? Egy par napos honapos gyereknek kisincs fejlodve rendesen max 3eves korban fejezodik be de meg akkor is eretlen! Csak rossz iranyba fordítsa az oltas, Japanok csak tudnak valmit, ha csak 3evesen kezdik az oltast. Na befejeztem(:
2016. máj. 19. 20:52
Es milyen butasag az hogy egyszere tobb virus van az oltasba pl Mmr ami ugy gyengitett virusok Az eletben hol kapok el egyszere 3 betegséget? Persze hogy kikeszul a gyerek):..
2016. máj. 19. 20:47
Milyen védőoltas? Az alumínium az antibiotikum a majomvese a kutyvese csirke es mas allati feherje es a tovabbi szeny!!! Ami a kivegzo oltasban van es ezzel a mereggel oltsak le a par napos par hónapos babakat ez sirni valo!!! Sok anyuka meg minden sza.... Beoltja a babat, szegeny gyerek nem tudja mondani hogy o nem szeretne neki nincsenek jogai mert meg nem nagykoru es nem tud a salyat teste felet rendelkezni!! KAR hogy hulyeseg es tudatlansag ellen nincs oltas! Szerintem ha elolvasnak a betegtajekoztatast vagy informalodnanak az adott oltas utan lehet nem lennenek ilyen buzgok, vagy a baba testi szellemi epsege nem szamit csak az anyuka paraja miatt belegyen oltva (hogy juj nehogy beteg legyen) Szegyen!! Ja es ha valamelyik anyuka felvilagosult es nem akarja beoltatni minden helyehulyara az mar oltasellenes es leszoljak retorzio stb. Szegyen az egesz!!!!
2016. máj. 9. 06:37
Nálunk is hasonlóan történt, mint itt már írták, vagyis az oltás után két éjszaka rossz alvás, valahol a 10. nap környékén hőemelkedés és pöttyök. Ez a kisebbik lányomnál volt. A nagyobbiknál semmi tünet nem volt. Nem tudom, min múlik a különbség.
58. temmp (válaszként erre: 56. - Hszbett)
2016. máj. 8. 12:39
Hogy vannak a picik?
2016. máj. 7. 22:04
Lányom decemberben kapta meg, és semmi nem volt szerencsére.
2016. ápr. 9. 22:50
Frissítem kicsit a topikot. Ikreim 11 napja kapták meg az mmr oltást (prevenar nwlkul, azt most 12 hónaposan adják). Azon túl, hogy az első éjjwl egyikük 6x ébredt, azóta is mindkettőjüknél enyhe alvászavar van (ami eddig minden oltás után volt). 8.napon egyikük belázasodott, 9.napon néhány pötty jelent meg a hátán,este ismét láz. Azóta láztalan, de a pöttyök egyre csak terjednek (hátról hasra, néhány az arcon, ma pedig a lábszárán, csuklóján is mwgjelentek). Mindemellett, másik kislányom, akinél semmi tünet nem jelentkezett, 3 napja egész nap nyűgös, időszakonként neki áll látszólag ok nélkül sikítva sírni úgy, h a szomszéd hallja csukott ablakoknál, kertes házban... Erősen agyalok a holnapi ügyeleten, annak ellenére, hogy a Doki néni felsorolta, milyen mellékhatásai lehetnek az oltásnak. :( nem tudom, meddig tart ez az állandó éjszakába sikítás, ny{szörgés, ébredés, na meg a pöttyök és a nappali sírás, de a kiborulás szélén állok :/ nem tudom, fájhat e valamilyük vagy szimpla nyűgösség, tanácstalan vagyok....
2014. aug. 8. 23:38
Mi pár nap múlva kapjuk. De már most rettegek. Kb. 1 hónapja jártuk meg a gyerekosztályt lázgörcsel, és szabályosan rettegek, hogy belázasodik-e utána. Valaki már volt hasonló cipőben? Tapasztalatok?
54. temmp (válaszként erre: 52. - Liliom42)
2014. ápr. 4. 21:05

"És azt is elhiszem, hogy ahányan vagyunk, annyiféle a szervezetünk, és annyiféle a reakciónk is. Ennek tudatában lehet döntenünk, hogy lehet, hogy az én gyerekem átvészeli a védőoltás okozta kellemetlenségeket, de lehet, hogy nem"


De nem dönthetünk! hiszen kötelező és a jön a tortúra, ha valaki meg akarja úszni!.

53. temmp (válaszként erre: 49. - Balazskata)
2014. ápr. 4. 21:04

Csak röviden, aztán majd írok még. Két óriási különbség van mindjárt a védőoltás és a fertőzés között. A fertőzés nem rögtön a véráramba kerül, jóbsl korábban találkozik az immunrendszer a fertőzéssel (pl. bőr, nyálkhartyák stb.) Az oltással egy rakás védelmi vonal ki van iktatva. Azt sem tudja a test mit kezdjen vele. ezrét ún. adjuvansokat adnak hozza, az egyik ilyen pl. az alumínim-hidroxid. E-nélkül a test csak pillog, hogy mi történt. Van ugyan válasz, már amelyik oltásnál van, de annyira minimális, hogy az nem ér semmit.

Régebben meg tiomerzállal tartosították (higany tartalmú!). Ezek a fémek a vér-agy gáton akadálytalanult jutnak be az agyba. A vér-agy gát teljes kifejlődésének az ideje vitatott, de az tuti, hogy pár hónapos csecsemőnek szinte nincs ilyen védelme, nem is kellene, hiszen nem véleltlenül annyira áteresztő. Másfél évesnek is fejletlen. Szóval ezek a nehézfémek amúgy is veszélyesek X mennyiség felett a bőrrel érintkezve is, lenyelve is akárhogy, na de akkor mit okozhat közvetlenül a vérbe, ill. agyba jutva.

Az oltások hatásosságát antigéennel vizsgálják, de az a baj, hogy már kutatók seregei ismerték el, hogy nem bizonyít semmit. Gondoljatok pl. a BCG oltásra, már nem kell ismétlő oltás ha nem "ered meg", franc se tudja, hogy akkor most véd vagy nem, tudom ez MMR-es topic, de Szlovákiában ahol hasonlóan elég sok oltás kötelező a BCG-t kivették a kötelezők közül, mert több kárt okoz mint hasznot (YT-on fent van, ha valakit érdekel a szlovak foeü- akárkivel készített riport).

Más részről, ha véd az oltás, akkor nincs mitől tartania az oltottaknak, ha nem véd, akkor nem a nem oltottak nem fogják veszélyeztetni az oltottakat, hanem maga a kórokozó, ami nem ment el sehova, nem kell ahhoz oltatlan közelsége, hogy fertőzzön egy oltottat, ha nem használ az oltása. Érdekes kérdés a "beutazik az országba", hiszen most is, évről évre ezrek, százerek jönnek külföldröl, nem oltottak tömege,tök mindegy, hogy mennyit lakik itt, 20 órát, 20 évet ide jár a csemete oviba, bölcsibe, nekik nem kötelező az otlás, mégsem fertőzik össze-vissza az országot. Akik meg kimennek nyaralni egy kevésbé átoltott országba, ők sem mentővel jönnek haza,mert az oltatlanoktól elkaptak valamit.

Itt van pl ez is:

[link]

mégsem fuldoklik a fél ország a szamárköhögéstől, pedig hol van már a mi, vagy a fiatalok oltása. Sokszor 3 év.

52. liliom42 (válaszként erre: 49. - Balazskata)
2014. ápr. 4. 12:00

Én sem értek egyet a közösségi oldalakon történt "ellen kampányokkal". Olyat is olvastam, illetve hallgattam nemrég ( egy rádiós hanganyag), hogy egyenesen népirtásnak tituláltak egy kötelezővé tett oltást. Azt gondolom, mi mindnyájan laikusok vagyunk ebben a témában, de egyikünk sem akarna rosszat a gyerekének. Akkor hát honnan tájékozódjunk pontosan, alaposan? Kinek a szavára adjunk? Én szakember-párti vagyok és képtelen vagyok elhinni a pánik szerű, időnként felbukkanó híreket, amelyeknek, ha jól utána olvasunk, gyakran politika a vége...

Azt viszont elhiszem, hogy minden oltás és új gyógyszer bevezetése előtt hosszú évek kutató munkája áll. És azt is elhiszem, hogy ahányan vagyunk, annyiféle a szervezetünk, és annyiféle a reakciónk is. Ennek tudatában lehet döntenünk, hogy lehet, hogy az én gyerekem átvészeli a védőoltás okozta kellemetlenségeket, de lehet, hogy nem. Az oltások szükségességét én semmiképp nem kérdőjelezem meg.

51. 6b006fc769 (válaszként erre: 49. - Balazskata)
2014. ápr. 4. 09:48
Én örülök, hogy jöttél és ezt leírtad.
2014. ápr. 4. 09:48
Ja, ha valakinek nem lenne világos, akkor a védőoltások tréningezik a betegség leküzdését. Másodjára már sokkal effektívebben reagál(na) a szervezet: gyorsabban és hatékonyabban küzdene meg vele. Ha gyenge imunrendszer (betegség vagy alkati) mellett kapja a gyerek, erősebb a reakció, nehezebben gyűri le. A másik eset, ha hajlamos mindent túlreagálni az immunrendszer (allergiára hajlamos gyerekek). Átlagosan egy hét múlva jönnek a tünetek. A pöttyökre a Fenistil gél segíthet.
49. balazskata (válaszként erre: 48. - Boribr)
2014. ápr. 4. 09:42
Külön azért regisztráltam, hogy erre a fórumra reagálhassak. :) Fontosnak tartom megjegyezni, hogy bár vannak mellékhatásai a 15 hónapos oltásnak és amint olvasom sokan szorongnak miatta, de szükséges. Gondoljátok végig, hogy ha a legyengített kórokozótól némelyik gyermek ilyen beteg lesz, mi történne, ha élesben találkozna a betegséggel. Nem véletlen érte meg igen kevés gyermek a felnőttkort nagyszüleink idejében. Az oltások ellen egyre intenzívebb kampány van a "természetes" módszerek hívei között. Az ilyen fórumok az ő hiedelmeiket erősíthetik. Tudom, hogy az itt hozzászólók felelőségteljes szülők, de furcsa viszonyulásokat látok értelmesnek gondolt szülőtársaim között, ezért írok. Minél több ember próbálja meg elkerülni ezeket az oltásokat, és minél többnek sikerül, annál inkább veszélyben vannak a mi gyerekeink is, ha egyetlen beteg is beutazik az országba, hiszen nem 100% a védettség. Aminek igazából csak járvány esetén van jelentősége, ezért is kötelező az oltás: Megelőzi a járványos elterjedést. Igen a láz gyakori a gyermekek között az oltás után, és igen a nyűgösség, kiütések is. De nem halnak meg tőle, és később sem halnak meg a betegség következtében. Harmadik gyermekem kapta meg az oltást és hőemelkedése van a láz határán, így tévedtem a fórumra. Emlékezetem szerint a többieknél is csak ilyenformán jelentkeztek a mellékhatások, illetve nyűgösebbek, bágyadtabbak voltak. Kitartást minden családnak! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook