Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció alatt jelentkező migrénes fejfájásra tud valaki valami jó pirulát? fórum

Menstruáció alatt jelentkező migrénes fejfájásra tud valaki valami jó pirulát? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 22. 13:35
nospa vagy akár milyen görcsoldó +coffein,cola is jó.Értágító hatasa van és hamarabb kiszünik a fájdalom.De aki migrénes annak szokott lenni hányingere is sajna egyik se jó.
2013. máj. 22. 13:22
sziasztok.Nekem szülés óta 4 hónapra jött meg a menszim.Erős hátfájás és hányinger volt.Nagyon véreztem .a gyógyszertárba adtak rá Rutin+c és jó már sokkal kevesebb jön.Míg nem szedtem ,2 nap óránként kellet cserélnem betétet.Meg ilyenkor jó 1000mg c vitamin is naponta.
2013. máj. 22. 11:22
Ma "indult be" rendesen a mensesem,már tegnap megjött,de ma eszméletlen fejgörcsöm van,a hasam is fáj rendesen,csak fexem mint egy beteg.NEMBÍROM!
2011. okt. 14. 17:50
Migrénes fejfájás általában érgörcs a fejben. Nospa is szokott használni
16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - 6208ad5eaa)
2011. okt. 13. 18:55
hát... nem tudom...nekem az egyetlen megoldás a fogitbi abbahagyása volt....
2011. okt. 13. 13:31

Sziasztok! Ezzel nekem is vannak problémáim, de nekem Mirénám van, ez egy (aki nem ismerné annak) hormon tartalmú spirál ami folyamatosan egyenletesen adagolja a hormont. Kb. 2.5 éve van fennt és kb. fél évente más tüneteim vannak. Most tipikusan ez a hülye fejfájás. Mielőtt megjönne 2-3 napig tartó fejfájás de olyan! hogy ágynak döntene, de erősebbnek kell lennem mert család munka stb. És nincs gyógyszer ami használna. Szerintem már mindent kipróbáltam ami létezik, és nem tudok rá megoldást, nagyon szenvedek ezeken a napokon nem tudom mit lehetne tenni, mert a spiráltól meg nem akarok megválni.


Esetleg erre valaki tudna valamit?

14. csgybzs (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2011. okt. 13. 13:09
Jav.: Magnerot
13. csgybzs (válaszként erre: 1. - Kismaca)
2011. okt. 13. 12:26
Anyukámnak van ilyen gondja, ők arra jutottak a nőgyógyászával, hogy magnéziumot kell bevenni, Megnerotot szed. Neki elég durva, a látása is elhomályosul és zsibbadnak a karjai is... viszont ez segít neki. Igen, hormonszint ingadozással van kapcsolatban.
2011. okt. 13. 12:22
Fogamzásgátlót szedsz? Mert ha igen, lehet szüneteltetni kellene, és megoldódna a dolog magától. Én így jártam...
2011. okt. 13. 11:07
Nekem csak a Cataflam segít.
10. rohiani (válaszként erre: 9. - Kismaca)
2011. okt. 13. 10:25

A rendszertelen alvás, kimaradt étkezés és kevés folyadék bevitel is okozhatja. Nekem akkor erősebb, ha ideges vagyok valamiért.

Fogamzásgátlós is bezavarhat, valakinek segít ha abbahagyja.

9. kismaca (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2011. okt. 13. 10:22
Harmadik negyedik nap jelentkezik.érdekes kamasz koromban a hasam görcsölt,most a fejem akar szétszakadni.34 éves vagyok ez már a (banya láz)előjele lehet?
8. rohiani (válaszként erre: 7. - Kismaca)
2011. okt. 13. 10:00

Pontosan nem tudom, de ilyenkor az ösztrogén szint csökken, és ez okozza a fájdalmat.

A menstruációs migrénnek is több fajtája van. Nekem csak az első nap vagy az azt megelőző napon fáj. Neked?

7. kismaca (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2011. okt. 13. 09:38
Azt nem mondták miért menstruáció idején jelentkezik?kb 32 éves korom óta van. fog.gátlót nem szedhetek,ösztrogén túlérzékeny vagyok.
6. rohiani (válaszként erre: 1. - Kismaca)
2011. okt. 13. 09:22
Nekem is ilyen migrénes fejfájásom van én nem pirulát szedek, hanem teát iszom (cickafark és citromfű), ha nem segít jöhet egy energia ital vagy kóla, néha a kávé is segít, de azt nem szeretem. De ezek csak azóta segítenek amióta természetgyógyászhoz járok (2 éve), ő hetente csinál egy másfél órás akupresszúrás masszást az egész testemen. És kaptam tőle egy mentolos olajat, ezt szoktam még masszírozni a halántékomon fejfájáskor. Régebben csak az alvás segített, de néha még az sem. Most már ilyesmire nincs szükségem pedig nagyon kutyául tudtam lenni, volt, hogy suliba és dolgozni sem mentem e miatt. A cataflamot úgy szedtem, mint a cukrot, eleinte használt, de később már az sem. És millió orvosnál jártam, de egyik gyógyszer sem volt jó, és még csak azt sem tudták, hogy miért fáj a fejem, azt mondták, hogy csak mert... Hát kösz. Aztán végső elkeseredésemben próbáltam mást keresni, egy olyan embert aki nem a tüneteket próbálja megszüntetni, hanem megkeresi a fájdalom okát és az okot akarja megszüntetni.
5. vörösrózsa29 (válaszként erre: 3. - Kismaca)
2011. okt. 13. 07:28
Igazán nincs mit, amíg nem írták fel, addig én is csak a sima piros pirulát ismertem, a neurológus írta ezt a fehéret, de nagyon ó, egyből ható gyógyszer. :o)) Nekem is sokszor van migrénes, amikor migrénem van, akkor tudom hogy másnap erős fronthatás lesz.. :o)) olyan vagyok mint a "béka" előre megmondom az időt.. :o)))
2011. okt. 13. 07:25

Van itt a hoxan migrénes fórum,nézz be,sok jó tanácsot találsz ott :)))


Nekem is van migrénes sokszor,én kimondottan erre való gyogyit szedek.Legutóbb épp két napja kellett...

3. kismaca (válaszként erre: 2. - Vörösrózsa29)
2011. okt. 13. 07:22
Azt nem ismerem,csak a piros piruláját.elég szörnyű,hányásig szokott fajulni a dolog szédüléssel kisérve.most kaptam rá apranax-ot.még nem kellett kiprobálnom,csak kíváncsi voltam hátha tud valaki valami okosat.köszi
2011. okt. 13. 07:12
Cataflam V nekem ezt írta a doki, nagyon jó migrénre, szinte azonnal hat... fehér háromszög alakú gyógyszer, amit vízben feloldva kell meginni.
2011. okt. 13. 07:10
Migrénes fejfájásra tud valaki valami jó pirulát?miért a menstruáció alatt jelentkezik,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook