Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népszámlálás - Külföldön élőknél hogyan zajlik? fórum

Népszámlálás - Külföldön élőknél hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


10. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - Arrival)
2011. okt. 13. 12:58

A népszámlálás a Magyar Köztársaság területén élő, vagy átmenetileg külföldön tartózkodó, de Magyarországon bejelentett lakóhellyel, tartózkodási hellyel rendelkező magyar állampolgárokra terjed ki.


Nekem az lenne logikus, ha az átmenetileg külföldön tartózkodó azt jelentené, hogy pl. pár hónapra elutazott, de amúgy magyarországon él. Aki 3 hónapja M.o.-on tartózkodik, azt itt számítják be a lakosságba, és mivel ez nemzetközi felmérés részeként zajlik, ezért valószínűleg Téged beszámítanak abban az országban, ahol élsz. Ha mind a két helyen számlálnak, akkor duplázódtál, ha meg itt beszámítatod magad, de ott nem, akkor valótlan adat jön ki.


nepszamlalas(pont)hu-n biztos fent van minden pontosan, pontos jogszabályt is találsz.


Amúgy meg ha olyan fontos számodra vmiért, hogy itt szeretnél kérdőítek kitölteni, akkor csináld meg elektonikusan!

9. arrival (válaszként erre: 7. - Seven of Nine)
2011. okt. 13. 12:47
köszi! nem tudtam, hogy a neten is lehet
8. arrival (válaszként erre: 2. - 4c30444687)
2011. okt. 13. 12:39

Úgy tudom a magyarországi lakcímmel rendelkezőket, és nem csak azt aki ott él.


A kérdésem igazából arra vonatkozik, hogy töltsem ki, ha nem vagyok otthon ?

(2001-ben én is népszámláló biztos voltam, tehát tudom , hogy a kérdésekre pl. a szomszédom vagy a nagybátyjám nem tud válaszolni)

7. Seven of Nine (válaszként erre: 6. - Seven of Nine)
2011. okt. 13. 05:46
aztan a neten kitoltottuk
6. Seven of Nine (válaszként erre: 2. - 4c30444687)
2011. okt. 13. 05:45

Ha van Magyarorszagon bejelentett lakcime, akkor Ot is beleszamoljak, aztan kijon a vegeredmeny, hogy pl. ennyien vagyunk, de a fele mar kulfoldon el:D

amugy

kulfoldon elek, de nekunk is jott a nepszamlalos fecni Magyarorszagra

5. Dolores007 (válaszként erre: 1. - Arrival)
2011. okt. 13. 01:19
Van MO-n bejelentett lakcímed?
2011. okt. 13. 00:51
NEM SZEMÉLYRE VANNAK RÁ ÁLVA HANEM LAKÓHELYRE.HA VAN LAKID MAJD MEGVÁLASZOLJA SZOMSZÉDKA.CSAK SZÓLJ NEKI
2011. okt. 13. 00:50
Szia, én Romániában, Erdélyben élek, itt okt 20-a körül lesz a népszámlálás. Úgy fog zajlani, hogy eljönnek házhoz és ki kell tölteni valami papírt, ahol bejegyzik, hogy minek vallod magad; esetemben magyarnak, vagyis a családommal magyarnak jegyeztetjük be magunkat, nem pedig románnak. Így a kormány megtudja, hogy hányan vannak magyarok stb. az országban, régióban.
2. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Arrival)
2011. okt. 13. 00:49
Sehogy, mert a Magyarországon ÉLŐKET számlálják.
2011. okt. 13. 00:36
Sziasztok, ha kulfoldon elek, akkor hogy szamolnak meg a nepszamlalaskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook