Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás pisi miatti stressz, mi a megoldás? fórum

Óvodás pisi miatti stressz, mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


7. e16fe97baf (válaszként erre: 6. - Noncsi18)
2011. okt. 13. 01:56
sajnálom....nem tudom megérteni ezt a viselkedést...embertelen és felelőtlen, érthetetlen... hiszen annyira egyszerűvé tehetnék a gyerekek a szülők és saját maguk életét is
2011. okt. 13. 01:52
Mi is igy voltunk ocsemmel. O is 3 max 4 eves lehetett. Surun bepisilt es a tobbiek kicsufoltak sajnos nalunk az ovoneni is megszidta :S:S Nagyon sajnaltam szegenyt, reggelt zokogott, hogy nem akar oviba menni, nem tudtuk megnyugtatni csak ugy tudtam ravenni, hogy mondtam neki, hogy nem kell ott aludnia, hanem erte megyek ebed utan. Aztan nem akartuk ennek kitenni, ugyhogy szerencsere megtudtuk oldani, hogy ne kelljen ott aludnia. Nagyon remelem, hogy hamar megoldodik nektek. De tenyleg nagyon sok mulik az ovoneniken. Nalunk egyaltalan nem kezeltek diszkreten, mint irtam megszidtak erte, az ovono korulbelul hozzam vagta a cuccat, hogy mar megint bepisilt....
2011. okt. 13. 01:18

Szia! szerintem az hogy bepisil az oviban egy következmény, egy elhárítási mód...ovi kezdés, elszakadás anyától, új környezet, új szokások, napirend, ismeretlen gyerekek...bizonytalanság..ilyenkor gyakran előfordul...amint megszokja az új környezetet, körülményeket, társakat biztonságban érzi magát, meg fog szünni...fontos hogy az óvónénik dajkák kellő tapintattal kezeljék...ti is erősítsétek az édes kicsi lányt.


Kerestem neked tudományos leírást. Keress rá a neten.

Az egyik korán megjelenő elhárítási mód a regresszió: a gyermek visszacsúszik fejlődésének egy már túlhaladott szintjére. Viselkedése megváltozik, iskolás gyerek óvodásként viselkedik, vagy selypítve beszél, vagy bepisil, pedig már rég szobatiszta, ágy tiszta, újra szopja az ujját.

Óvodában, első napokban, nem érzi magát biztonságban, idegen környezet, nincs ott anya, ilyenkor gyakran előfordul átmeneti bepisilés. Azzal hogy nem akar menni óvodába, nem teljesítik azt, amit várnak tőle, mindez bűntudat, szorongás, formájában jelentkezik. A visszaesés ezt csökkenti, hiszen egy csecsemőtől nem várják el, hogy oviba menjen.

4. 7a23ed9179 (válaszként erre: 3. - Kicsilányka1984)
2011. okt. 12. 22:13
szegényke...mondjátok neki, hogy NEM BAJ, hogy bepisil, mindenkivel megeshet, és ne ő szégyellje magát, hanem a csúfolók! Kérd meg esetleg a dadust vagy óvó néniket, őt kicsit előbb ébresszék esetleg, mint a többieket, hogy ha bepisilt, át tudják öltöztetni, mielőtt meglátja másik gyerek.
3. kicsilányka1984 (válaszként erre: 2. - 7a23ed9179)
2011. okt. 12. 22:09
már aludni se hajlandó annyira fél. sírdogál,hogy ki akar menni pisilni.kb 2 hete nem alszik el .állandón a wc.-n akar ülni:(
2011. okt. 12. 22:06
Ugyanígy voltunk a kislányommal, aki most 5 éves. Az én kislányom is be-bepisilt alvás közben, ill. pisis volt a bugyija napközben is. Itthon ez nem volt jellemző. Igazából semmit nem tudtunk tenni azonkívül, hogy megkértük az óvó néniket és a dadust, hogy a lehető legdiszkrétebben kezeljék (pl ne tegyenek rá hangos megjegyzést a többiek előtt)és egy év alatt "elnőtte".
2011. okt. 12. 22:02

3 éves kislányom nem alszik az oviban hanem sír,mert fél,hogy bepisil.percenként kijár pisilni.az első napokba minden nap bepisilt az oviba.mondogattuk neki,hogy majd másnap figyeljen jobban.itthon teljesen szobatiszta.az egyik óvónéni azt mondta,hogy a többiek csúfolják emiatt---a másik ezt tagadja:(

erre mondogattuk neki,hogy ne pisiljen be,mert kicsúfolják a többiek.most ott tartunk,hogy nagyon stresszel:(((((van valami jó ötlete valakinek??????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook