Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bérpotló jutatáson vagyok. 2011. 09.01-2011.11.30-ig kiküldtek dolgozni.Ha nincsenek megelégedve a munkámmal és felmondanak, jár a juttatás? fórum

Bérpotló jutatáson vagyok. 2011. 09.01-2011.11.30-ig kiküldtek dolgozni.Ha nincsenek megelégedve a munkámmal és felmondanak, jár a juttatás? (tudásbázis kérdés)

18. Krilion (válaszként erre: 17. - Omaja)
2011. okt. 12. 11:56
Ez már sajnos nem így van, megszünt az egy fokozatos dolog, mindent köteles vagy elvállalni, kevés kivétellel, de az sem az iskolai végzettségtől függ, hanem leginkább az utazási időtől, de az NFSZ honlapján rajta van pontosan.
17. omaja
2011. okt. 12. 11:53
ez hivatalfüggő dolog...nálunk vannak közmunkások konyhán, gondozási központban, irodai munkán...stb. egy fokozattal a végzettséged alatt vagy köteles elvállalni... ha nem teszed 1 évig nem kaphatsz semmilyen ellátást sem munkaügytől sem önkormányzattól...
16. Krilion (válaszként erre: 15. - Krilion)
2011. okt. 12. 11:51
Mármint a támogatás 3 hónapján felül 3 hónapig, mindig dupla annyiideig, mint a támogatott időszak.
15. Krilion (válaszként erre: 14. - 4192ad3017)
2011. okt. 12. 11:50
Nem pályakezdő vállalkozónak, hanem kezdő vállalkozónak tudtommal. Igen, ha fél évre kapsz támogatást, akkor még félévig fent kell tartani a vállalkozást, de ha csak 3 hónapra igényled, akkor 3 hónapig.
14. 4192ad3017 (válaszként erre: 10. - Krilion)
2011. okt. 12. 11:48
A pélyakezdő vállalkozóknak fizet 6 hónapon keresztűl minimálbért és kevesseb adót és szja-t kell fizetned egy ideig. de viszont a vállalkozásod fennt kell tartanod egy évig külömben visszafizettetik az egész lóvét. akár jövedelmező vagy nullás a vállalkozásod.
2011. okt. 12. 11:43
elvileg a közmunka program azokat az embereket érinti akik 1 éve nem melóztak így probállják rávezetni a munkára.(sokan lébecolnak)igen ha te mondassz fel megvonnak mindenféle támogatást és nem mehetsze egy bizonyos ideig a munkaügyibe se. semmi juttatásban nem részesülhetsz.
12. 4192ad3017 (válaszként erre: 4. - Mókus18)
2011. okt. 12. 11:39

Na helló!

Elmesélem az én történetem!

Szóval annó 2 éve mág ugy hívták hogy aktív oruak ellátása. fogalmam se volt hogy mi is ez.aztán 3 hónappal később kaptam egy levelet hogy van meló menjek be a polg. hivatalba. bementem és nagyon sokan voltak. (azt hittem hogy csak én leszek ott)

erre kiderült hogy itt válogatják szét az embereket hogy ki milyen melót kap. hát közölték hogy ez tuajdonképpen a közmunka!!!!! felháborodtam mert ugy gomdoltam menjen az közmunkára aki nem járt suliba! én jártam és nem vagyok hajlandó az utcát sepregetni és egyebek!!! kikeltem magamból ugy voltam vele hogy a munkát inkább visszautasítom.szoltam is én nem vagyok hajlandó utcát sepregetni nem kell a meló. ekkor jött a meglepetés. vagy 5 állást kezdtek felajánlani nekem. én persze mindegyikre húztam a számat. végül 5 hónapos szerződéssel dolgoztam titkárnőként a közmunkások titkárnőjeként.végül ugy megszerettem hogy meghosszabbították a szerződésemet! ciki az utcán dolgozni de sajnos ebben a mai volágban nem nagyon lehet válogatni.szerintem próbálj meg a jegyzővel beszélni mert ilyenkor ő a nagyfőnököd. és mond el neki hogy neked komoly cáljaid vannak és állmaid amit az utcán való munkával csak lerontanál.kér meg hogy hellyezzen át valahová máshová. nagyon sok hellyen dolgoznak közmunkások mág a korházba is mert előszür mindenkit a szakmályához illően akarnak elhellyezni.sok sikert aztám írj aha intéztél valamit.

11. 6187eb1c9a (válaszként erre: 7. - Eszter_good)
2011. okt. 12. 11:37
Ez így hülyeség,ne vedd el még jobban a kedvét ,nyilván való,hogy miért ezt a munkát csináltja...
10. Krilion (válaszként erre: 4. - Mókus18)
2011. okt. 12. 11:37
Egyébként a munkaügyi adhat támogatást a vállalozóvá válláshoz is, igaz, hogy nem nagy pénz, de az első hónapokban jól jöhet.
9. Krilion (válaszként erre: 7. - Eszter_good)
2011. okt. 12. 11:34
bizony-bizony:(
2011. okt. 12. 11:34

Szia!


Én is közmunkáztam már, nagyon beszigorítottak most ezen a téren, ha nem vállalod el, vagy fel akarnál mondani, megvonják tőled a pénzt, aztán a munkaügyitől sem kaphatsz pénzt és ha lejárt ez az időszak még valamennyi ideig együtt kell működnöd, hogy aztán újra pénzt kaphass. Nem éri meg.

7. eszter_good (válaszként erre: 4. - Mókus18)
2011. okt. 12. 11:32
Tapasztalatból mondom, hogy lehet belőle hátrányod. A mai világban sok ember nem úgy gondolja, hogy a munka és az arra való hajlandóság előny. Elképzelhető, hogyha lesz rendes meló (szakmabeli) ott visszüt Rád, hogy korábban "alacsonyabb szintű" munkákat is végeztél.
6. Krilion (válaszként erre: 2. - Mókus18)
2011. okt. 12. 11:30
Ezt meg kellene kérdezned a Munkaügyi Központban, mert, az Önkormányzat nem fog felmondani neked, mert akkor nem kapná a jó kis lóvét a munkaügyitől, ha pedig te mondassz fel, akkor megeshet, hogy a munkaügyi központ töröl a nyilvántartásból egy időre, mert nem működtél együtt, és akkor nem kapsz hatósági bizonyítványt, ami szükséges a bpj-hez, tehát sanszos, hogy meg kell csinálnod azt a munkát...:(
5. 6187eb1c9a (válaszként erre: 4. - Mókus18)
2011. okt. 12. 11:03
Ne félj,kicsit gáz...,én is voltam,a munka nem szégyen,nemesít! Kerítést festettem,gazoltam,kapáltam,ám az í betűre a pontot a szelektív hulladékgyűjtő szétválogatása tette.Képzelj el legalább 20 kiló ázott sz@ros pelenkát....:( Dr.akárki pakolta ki,még a nevét is otthagyta.Ledolgoztam becsülettel!:-)
2011. okt. 12. 10:57
Mérlegképes könyvelő vagyok. Kézbesítőnek vettek föl. Ezzel is jelentettek be. De levél nincs mindennap és olyonkor sepregetni akarnak kiküldeni. Eddig szabiból megusztam a seprést.De mindennap gyomordgeggel megyek be dolgozni. Vállakozó szeretnék majd lenni. Könyvelni. És félek ha sepregetni látnak nem sok ügyfelem lesz
2011. okt. 12. 10:53
nemhiszem h ez előfordulhat..itt nem az a cél, hogy megvonják az ellátásod, hanem h ledolgozd amit kell... mert úgy tűnik ez vár rád?:o
2. mókus18 (válaszként erre: 1. - Mókus18)
2011. okt. 12. 10:52

1011.10.15-tel meglesz a kötelező 30 napon. Utána

ha nincsenek megelégedve a munkámmal és felmondanak akkor megvonják-e a bérpotló jutattást

2011. okt. 12. 10:50
Bérpotló jutatáson vagyok. 2011. 09.01-2011.11.30.-ig kikültek dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook