Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska mérgezés fórum

Macska mérgezés (beszélgetős fórum)


1 2
2019. aug. 10. 18:07
Sziasztok. A környéken gyanúsan hullanak a macskák. Egyik ismerősöm kedvence is a napokban mérgezés áldozata lett. Nekem egy nagyobb testű kutyám van, és az lenne a kérdésem, hogy a macskára ártalmas mennyiség egy nagytestű kutya számára is lehet halálos? Mennyi fagyálló vagy méreg árthat szegényemnek? Nagyon figyelek rá, hogy miket szed fel, miket rág meg, de ha mégis megtörténne a baj felkészülök mindenre.
52. bóbita2003 (válaszként erre: 50. - Lolita63)
2011. okt. 21. 10:59
Sajnálom.. :(
2011. okt. 21. 10:58

Sziasztok, nekünk szerencsénk volt, meggyógyult a cica. De, ami nagyon furcsa, rajtunk kívül retteg az emberektől. Ha egy idegen bejön a kertbe, mint az őrült, spurizik be a házba. Nem tudom, ki bánthatta, előtte mindenkivel nagyon barátságos volt :(

De talán jobb is, ha bizalmatlan marad, hogy még egyszer ez ne fordulhasson elő.

50. Lolita63 (válaszként erre: 49. - Vigyorex6)
2011. okt. 15. 13:30
Ez így van,olyan mintha a gyerekem lett volna:(((
49. Vigyorex6 (válaszként erre: 47. - Lolita63)
2011. okt. 14. 13:14

18 év...gyönyörű kor. A gyerekkori barátnőmék Szandrája is hasonló korú volt.

...és az embert nem vigasztalja, hogy szép kort élt meg, de legalább sokáig együtt lehettetek. A családtag, családtag marad. Mindörökké.

Sajnálom! :(

48. Vigyorex6 (válaszként erre: 46. - C37df01e9f)
2011. okt. 14. 13:12

Édes Istenem! :( Sajnálom! :(

Nem értem én a világot..., de biztos velünk van a baj. :(

47. Lolita63 (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 13:11

Sajnálom:(

Nagyon nehéz döntés volt,de jól cselekedtetek.

Az Én Cirmókámat 18 évesen kellett elaltatni,fájó szívvel tettem:(

Üres lett a ház nélküle:(

46. c37df01e9f (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 13:05
Sajnálom szegény cicát..a mienket is megmérgezték és elpusztult szegény. gyönyörű, nagy, szelíd,vörös kandúrcica volt...fent van a képe az adatlapomon...annyi szemét ember van, miért kell bántani ezeket az ártatlan kedves állatokat..tudom mit érzel...
45. Vigyorex6 (válaszként erre: 44. - Bóbita2003)
2011. okt. 14. 12:15

Szerintem ha evett és mászkál, akkor rendbe fog jönni, de most több odafigyelést igényel.

Attól függ, hogy milyen mérget evett, mennyit és mennyi időre találjuk meg őket. Néha felvirrad a szerencse csillaga! Kívánom, hogy jöjjön rendbe teljesen!!!! +++++++

2011. okt. 14. 12:06

Nálunk is nagyon sok állat van. Nemrégiben befogadtunk egy kis cirmos kandúrt, akit annyira megszerettek a gyerekeim, hogy a harmaik tesónak hívják. Minden este, amikor hazaérünk oviból/suliból/munkából, bejön velünk a házba. Tegnap késő estig nem került elő. Az egész család kiment keresni, végül elővánszorgott egy farakás alól, iszonyú állapotban. A bundája csupa csimbók, bogáncs, és látszott, hogy nagyon erős hasmenése volt többször. A szaga is nagyon fura vegyszerszagú volt. Úgy mozgott, mintha minden lépés nagyon fájna neki. Ölben bevittük, letisztogattuk. Rengeteg vizet ivott, aztán egy kis tejet is. Nem tudom, hatásos recept-e, anyukám minden mérgezéses állatnak azt szokott adni, hát kipróbáltuk.

Este, miután lefektettem a gyerekeimet, ülök a kanapén, egyszer csak ott áll előttem és hatalmas szemekkel nézett rám, szomorúan, olyan bánatos volt...mintha azt mondaná, hogy a családja közelségére vágyik. Magam mellé tettem a kanapéra, jéghideg volt a macsa, pedig meleg volt a lakásban. Egyik kezembe vettem a mancsait, a másik kezemmel a testét melegítettem, meg be is takargattuk. Úgy aludt el, a fejét a kezembe hajtva.

Ma hajnalban a lányom vidám kiabálására ébredtem, a macsek, aki mindig vele szokott aludni, képes volt felmászni az emeletre, ahol a lányom szobája van és mivel nem tudott felugrani az emeletes ágyra, a mellett levő székre telepedett le. Már evett is egy kicsit. Alig várom, hogy hazaérjek, nagyon rossz volt otthagyni reggel...

43. Vigyorex6 (válaszként erre: 42. - Cilumiluci)
2011. okt. 14. 10:29

Annyi féle betegség van, amit nem tudunk elkerülni, és ilyenkor elvisznek egy darabkát belőlünk. :(


Este megyünk a másik házhoz és akkor többet fogunk tudni Hunciról.

42. Cilumiluci (válaszként erre: 40. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 09:59

Vannak ilyen emberek sajnos:(

Cirmike szívbeteg volt:(

Drukkolok hogy Huncut előkerüljön!!!

És légy erős,bár tudom hogy nehéz♥

41. 04e95f637a (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 09:51
:(((((((((((((
40. Vigyorex6 (válaszként erre: 38. - Cilumiluci)
2011. okt. 14. 09:49

Megnéztem Cirmikét a képeid közt! Gyönyörű cica volt. Sajnálom! :(((( <3

Tibi is 4 éves volt.


Cilumiluci! Én még mindig nem akarom elhinni, hogy valaki szándékosan tette.., de talán könnyebb így a lelkemnek. Csak abban bízom, hogy Huncut előkerül.

2011. okt. 14. 09:33
Rohadék aki tette!
2011. okt. 14. 09:31

Őszinte részvétem:(

Még bennem is friss Cirmike elvesztése:(

37. Vigyorex6 (válaszként erre: 36. - Reni79)
2011. okt. 14. 08:36

Köszönöm Reni!


Van, amit le szerettem volna írni Nektek, de most jutott eszembe kávé kavargatás közben.


A párom anyukája külföldön dolgozik. Nem akartunk szólni neki, amíg nem lesz biztos a gyógyulás, vagy... :(

Még vártunk az állatorvosnál, hogy Tibi elaludjon, a párom felhívta az anyukáját elmondani. Megdöbbentő, de azt mondta az anyukája, hogy nézegette a fényképeket, és érezte, hogy valami baj van Tibcsivel.

Engem a víz is levert ott, akkor. Még mindig libabőrös vagyok.

Ők, amolyan gyerekek az anyósjelöltemnek. Mivel ő eléggé, hogy is mondjam (?) antiszociális lett, és keserű, valahogy a cicáiban találta meg az őszinteséget. Talán emiatt a kapocs miatt érezhette?

36. reni79 (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 08:28
Szegény cica:( Sajnálom!!!
2011. okt. 14. 08:17

Köszönöm szépen!

Neki biztosan jobb így, és nem szabadott önzőnek lennünk. Nem is voltunk azok azt hiszem, de...hát...nem könnyű. Ez az a dolog, amihez nem lehet hozzászokni, mert mindig ugyanaz van. Űr tátong bennem, és arra ébredek éjjel, hogy nem kapok levegőt.

Természetesen, ha megindul a lavina...; most azért vagyunk idegesek, mert Huncutkánk nem volt meg sem a reggeli, sem az esti etetésnél. Reméljük előkerül épségben.

34. Rozália (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 14. 06:18
Őszintén együtt érzek Veled:( De a cicának mindenképpen így a jobb:(
2011. okt. 13. 20:32
sajnálom szegény cicust, ne félj így vagy úgy a sors megbünteti a vétkest.Semmi nem marad büntetlenül:(
32. Pahet a vadász (válaszként erre: 31. - Vigyorex6)
2011. okt. 13. 20:30
Nagyon sajnálom :( Részvétem...
2011. okt. 13. 16:34

Sziasztok!

Köszönök szépen minden hozzászólást mindenkinek.

Tegnap késő délutánra Tibi cicánk teljesen legyengült, elhagyta magát, nem tudta nyitva tartani a szemét, vizet sem tudott magához venni.

Útközben az orvos felé hangosan sírt, és mi is.

Az orvossal való konzultálás után meghoztuk a döntést. Elköszöntünk tőle. Borzasztóan nehéz szívvel búcsúztunk. Azt akarom hinni, hogy a neki legjobb döntést hoztuk. Az orvos szerint jobb így.

Bizonyára már átkelt a Szivárvány hídon, és odafenn kergeti az egereket.

Szörnyű délutánunk volt tegnap, majd következett az éjszaka, de a reggel sem volt kevésbé fájó. Valahogy nem találjuk a helyünket, de neki már nem fáj semmi.

2011. okt. 13. 06:17
Hogy van a cica?
2011. okt. 12. 15:49
Bízzunk benne,hogy túléli szegényke:(
28. Rozália (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 15:27
Borzalom:(
2011. okt. 12. 12:52
remélem jobban lesz a cicus...olyan sok rohadék van.
26. zoknis kacsa (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2011. okt. 12. 12:52
a patkányméreg ellenszere, a leírásban is szerepel.
2011. okt. 12. 12:50
Nagyon sajnálom a cicust! Remélem meggyógyúl!
24. reni79 (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2011. okt. 12. 11:15
Ha megtehetném én is annyi állatot tartanék amennyit csak lehet!Egyáltalán nem vagy fanatikus!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook