Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pályaválasztás általános iskolában fórum

Pályaválasztás általános iskolában (beszélgetős fórum)


2011. okt. 11. 19:56
Szia. Nyelvtagozat mindenképp jó kiindulási alap.
2011. okt. 11. 15:39
Bocsánat az elmúlt hozzászólásomban lévő szarvashibákért :-//
27. f1e23b97ee (válaszként erre: 26. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 15:28

Igen nyomdász. Azaz síknyomó gépmester az eredeti szakmám.


de ha rajtam múlt volna a biblia nyomtatása, bizony anélkül maradt volna az emberiség :-))


Igen jót tenne a katonaság ma az összes fiatal srácnak. . Én ott tanultam önállóságot. Akkor voltam először hosszabb időre távol a nagyszülői háztól.

26. szakalyadri (válaszként erre: 25. - F1e23b97ee)
2011. okt. 11. 15:25

Nyomdász?

Mit meg nem tudok rólad?:)

Katonaság már nincs,sajnos vagy nem azt mindenki döntse el maga,bár jót tenne a mai ifjúságnak ha lenne!

25. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 15:21

Ennyi idősen én sem tudtam mi akarok lenni. Sőt még a gimi elvégzése után sem.

Csak azért lettem nyomdász, mert azt akartam ne vigyenek el katonának.


Aztán a végén ott találtam rá arra ami lett belőlem :-)))

24. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 15:10
Ez a beszéd! :) Abszolút jó útvonal szerintem.
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 15:08
tornatanár (mert azért közben az egyetemet is el kellene végezni), fociedző... :))
2011. okt. 11. 15:07

Ha a gyerkőc szakközépiskolás, és jó abban, amit csinálna... nagyon szeretne már dolgozni (fiúgyerekeknél előfordul néha :)), és pénz is van rá, az OKJ-s szakmaképzőkre 10. évfolyam után lehet jelentkezni, szóval akár viheti együtt a középiskolát és az OKJ szakképzőt, és érettségire megvan az érettségi és a szakma is... hm? pénz- és akarat kérdés! ... szerintem! ;)


... most fogjátok leszedni a fejem asszem. :D

21. szakalyadri (válaszként erre: 20. - 9536810fa1)
2011. okt. 11. 15:05

Nem rossz,de 40évesen mi a fene lesz?:(((

Hobbi szinten tartjuk a focit:)

20. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 15:03

... és az informatikára. :))


Unokahúgom férje focista, 900 ezret kap havonta, nem rossz fizu az .... szerintem. :)

2011. okt. 11. 15:02

A gyerekek képességeivel tisztában kell lennie egy szülőnek mindenképpen , mikor iskolát választ. Nyilván nem küldünk dyslexiás gyereket nyelvtagozatra, de ha jó rajzos, vagy hangszeren játszik, ott vannak a művészeti szakközépiskolák.Általában családias hangulatúak, toleránsabbak a gyerekekkel.

Ha jó a logikája, matematika tagozatos gimnázium, ha szorgalmas, tanulós tantárgyakat is szereti mint pl. történelem, földrajz, akkor megint gimnázium. Ha érdekli a gépészet, az autók, elektronika a javaslatom szakközépiskola. Napjainkban szakemberből van a legkevesebb. legalábbis lakóhelyemen. Ha módjában áll leérettségizni, még esetleg szakmát is tanulni mellette, később szakközépből is felvételizhet egyetemre, főiskolára, de vannak OKJ-s képzések is, egy-két év alatt elvégezhetőek. Nem könnyű lépés az iskolaválasztás...De ne erőltessük rá a gyerekre amit mi szeretnénk, ha ő mást szeretne, vagy a képességei nem megfelelőek hozzá.

18. szakalyadri (válaszként erre: 14. - 9536810fa1)
2011. okt. 11. 14:59

Orientálódjunk a focira?:DDDDDD

Keresek egy jó gimit az akadémia közelében és mindenki boldog lesz:)

17. szakalyadri (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. okt. 11. 14:57

Mindenképp szeretném ha lenne diplomája,de egy fiú esetében nagyon fontosnak tartom hogy legyen egy jó szakmája.Nem tudhatom hogy huszonévesen mennyire lesz kitartó,azt nem szeretném ha ott állna egy érettségivel a kezében minden szakma nélkül és mehetne egy gyárba szalag mellé.

Magyarán gimi,szakma majd főiskola és ha elég elszánt lesz a szakma kimarad.:)

16. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Etke75)
2011. okt. 11. 14:53
Pontosan. Aztán 4 év múlva úgy dönt, hogy basszuuus, és nem is azt a szakmát akarom elvégezni, amire orientáltak. Az az X szakmai óra, pedig az érettség tantárgyaktól veszi el az időt. A szakközép azoknak a gyerekeknek jó, akik valóban tudják mit is szeretnének.
15. Etke75 (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. okt. 11. 14:51
A szakközéppel tényleg az a baj, hogy szakmát nem ad úgy mint régen az érettségivel. Teljesen feleslegesen tanul szakmai tantárgyakat 4 évig.
14. 9536810fa1 (válaszként erre: 11. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 14:50
Remek, akkor célirányosan gondolkodik.... mi is a gond? ;)
13. Etke75
2011. okt. 11. 14:49
Sajnos jelen helyzetben sok választási lehetőségetek nincs. Keressetek a környéketeken egy jó gimnáziumot, aztán majd közben eldönti mi is szeretne lenni, ha nagy lesz.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 14:47
Én amondó vagyok, hogy vagy gimi, mert ott erősebb a nyelv, vagy szakközép és nagyon ráfeküdni a nyelvre! Ez 4 év. Ennyi időtök adott, hogy dönteni tudjatok. Aztán mehet bármilyen szakmára. Olyanra is, aminek feltétele az érettségi, és olyanra is, aminek nem. Zárójelben hozzátenném, hogy ha jó feje van, szorgalmas, akkor egy nyelvvizsga, és akár fősuli is lehet belőle, vagy egyetem.
11. szakalyadri (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. okt. 11. 14:47

Ügyes mindenben amihez logika kell,pl. a matek és hasonlók.Amit tanulni kell azzal szenved,amit megérteni az nagyon megy neki.

Eddig az informatika szakokat nézegette.Leginkább azért mert másik megyébe szeretne menni hogy beiratkozhasson a Foci Akadémiára-ez alapján szelektál:)

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 9. - Homern)
2011. okt. 11. 14:44
Így van.
2011. okt. 11. 14:43
Én még 17 évesen sem tudtam,nem hogy általánosban.Szakközépben is sima érettségit kap,utána kell még maradnia 2 évet,hogy szakmája legyen ,nem?
8. szakalyadri (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2011. okt. 11. 14:43
Most legalább kiderült hogy fényévekkel le vagyok maradva:(((
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 14:41
Azt nézd, hogy miben ügyes... mihez van tehetsége, ne azt, hogy mit szeretne csinálni 20 év múlva. Ilyenkor még Te irányítgatod az úton. ... szerintem.. :)
6. szakalyadri (válaszként erre: 3. - Etke75)
2011. okt. 11. 14:41

Erről még nem is hallottam!:(

Picit utána olvasok majd.

Őszintén megmondom én sem tudtam eldönteni annó.Ennyi idős gyerek nem is hiszem hogy tud ilyen döntést hozni.Segítenem kell,de azt akarom hogy olyat válasszon amit szeretni is fog.

Most már a 7.-es gyerekeket viszik a nyílt napokra az osztályfőnökök,8.elején már tudni kell hová adjuk be a jelentkezést.

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 14:39

A szakmát az érettségi után tudja letenni, tehát van 4 éve, hogy eldöntse.

Mindegy, hogy gimiben, vagy szakközépben érettségizik.

Annyi, hogy a szakközép iskolában orientálnak egy szak felé, ami nem jelent többet, mint, hogy heti néhány órában valamit makognak nekik, ami egyenlő a nullával.

A szakmák is két részre oszlanak: érettségihez kötött, és aminek nem feltétele az érettségi, de ugyebár írtad, hogy szeretnéd, ha lenne neki.

Egy példa, az autószerelő. Ennek a feltétele az érettségi. Teszem azt elvégzi a szakirányú érettségit adó szakközépiskolát, de aztán mehet szobafestőnek, amihez például nem kell érettségi.

2011. okt. 11. 14:38
szia szerintem, de ez csak az én véleményem, érettségi a minimum, a nyelvtagozat mindenképp ajánlatos, utána egy tanfolyam amit ő szeretne, ezt néhány hónap alatt le is tudhatja, akár többet is, és csak utána egyetem v főiskola ha van hozzá kedve...
3. Etke75 (válaszként erre: 1. - Szakalyadri)
2011. okt. 11. 14:34
Én úgy tudom, hogy a szakközép sem ad már szakmát. Legalábbis régebben így volt. Januártól sok dolog változhat az oktatásban.
2011. okt. 11. 14:34
szia.én a mai fejjel vagy nyelvtagozatra mennék, vagy rajzra, vagy vmi rendészeti tagozatra.
2011. okt. 11. 14:31

Picit bajban vagyok...

7.osztályos a fiam,ideje lenni eldönteni hogyan tovább és mi szeretne lenni,de neki fogalma sincs még róla.Egyrészt nem merek tanácsot adni,legyen az ő döntése,másrészt fogalmam sincs merre terelgessem.

A ti gyerekeiteknek van határozott elképzelése?

Mi az amit egyáltalán érdemes tanulni?

Mindenképp szakközépiskolát szeretnénk neki,legyen egy szakmája ne csak érettségi.Aztán eldönti hogyan tovább.

Na de mi legyen az a szakma ha fogalma sincs róla mi az amit csinálni szeretne????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook