Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Injekciós viszérkezelés. Van utána fájdalom? Meddig tart? fórum

Injekciós viszérkezelés. Van utána fájdalom? Meddig tart? (tudásbázis kérdés)


20. jeti
2015. nov. 12. 12:48
Nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem írnak ide,lehet nem sokan küzdenek ilyen problémákkal?
19. jeti
2015. nov. 11. 18:15
Egyik orvos ajánlja, a másik ellenzi.....mit csináljak?
18. jeti
2015. nov. 11. 17:35
Akinek volt ilyen írja már meg, hogy mennyire volt hatásos?
17. vandy80 (válaszként erre: 9. - MsFlower)
2011. okt. 14. 11:45
Imádlak!!!Nem is volt hosszú! Köszönöm szépen.
16. MsFlower (válaszként erre: 14. - Cullinan)
2011. okt. 13. 14:57

Nem én simán bementem a sebészeti szakrendelőbe, hogy ez a problémám.

De én tudtam , hogy ott csinálják és hogy melyik orvos csinálja, hozzá mentem.

Máshol nem tudom, hogy van, érdeklődd meg a ti kórházatokba, vagy a háziorvosodnál.

15. cullinan (válaszként erre: 13. - MsFlower)
2011. okt. 13. 13:31
Infláció)
14. cullinan (válaszként erre: 13. - MsFlower)
2011. okt. 13. 13:31

Ez még kibirható lenne, ha az infláviót nézzük, is:)

Mi a menete, mig ide eljutsz, hogyan kell elkezdeni az intézését??

Körzeti orvos?

2011. okt. 11. 16:04

Ez a kezelés amire én jártam, nem sokba került, viszonylag.

Kb. 2000 Ft körül volt a gumiharisnya(vagyis 2 db combfix, mert én azt kértem) de ezt felírják receptre.

És kb. 6000 Ft. volt az inj.oldat amit meg kellett vennem, ez tömény és ezt hígították minden alkalommal, össz. csak 2 ml-t szurkálták belém alkalmanként(már felhígítva volt ennyi). Na de ez kb 3 éve volt.

Ja és persze a benzin költség, mert kb. 15 km-re van tőlünk a kórház és oda hetente 2* kellett mennem.

2011. okt. 11. 14:32
Az a baj, hogy nekem sincs rá pénzem. Örülök, ha fizetjük a banktörlesztést stb.. Azt olvastam, hogy tenyérnyi nagyságú rész, kb 5 ezer ft. Na akkor én megszívtam, mert jó sok tenyérnyi ami rémség az én lábszáraimon van. És az is vizipólós tenyér méret:-DDDD
2011. okt. 11. 14:20

Ez engem is érdekelne, Flower már válaszolt is a kérdésemre, az lett volna, hogy hol lehet ezt intézni, mi a menete!

Az a bajom, hogy sok pénzem nincs rá sajnos:((

10. MsFlower (válaszként erre: 8. - Krisz38)
2011. okt. 11. 14:08

Azt nem tudom megy-e tb-re.

Itt az mi kórházunkba a sebészeti szakrendelőbe kell menni ilyen problémákkal.

9. MsFlower (válaszként erre: 7. - Vandy80)
2011. okt. 11. 14:05
Ment priviben a kissé hosszadalmasra sikeredett válasz :-)
2011. okt. 11. 14:04
Sziasztok! Segítsetek légyszives! A lábam olyan mint egy vízhálózati térkép+ kék, zöld, lila. stb...be is szokott gyulladni. Csinálják ezt a szurizást TB-re? Hol kell egyáltalán belekezdeni? Már évek óta nem tudok csak hosszúnadrágban járni. Nagyon csúf:-(
7. vandy80 (válaszként erre: 5. - MsFlower)
2011. okt. 11. 10:01
Köszönöm a válaszod.A szuri után kell egyből sétálni? Vagy minden nap? Pihenni kell? Te meddig viselted a fáslit?
6. vandy80 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. okt. 11. 09:59
köszönöm
2011. okt. 10. 22:04

Nekem sokszor csipet, éget a szúrás után.

De rájöttem, hogy csak akkor fájt nagyon utána, ha nem sétáltam le utána kötelező fél órát. Na akkor estére nagyon fájtak a vénáim, majd szét akartak pukkanni.

Úgyhogy egy tanácsom van:mindenképpen tartsd be szuri után a kötelező sétát és hord a gumi harisnyát előírás szerint.

Én egyszer kétszer kiszúrtam magammal miatta....

2011. okt. 10. 21:29
nincs...semmilyen.
2011. okt. 10. 21:27

A visszeresség az esztétikai rendellenességek egyszerűen megoldható fajtái közé tartozik. A manapság használt eljárások nem megterhelők és szép eredményeket adnak. A visszeresség nem egy egységes kórkép, különböző fajtái vannak. Az egyszerűség kedvéért mondhatjuk úgy, hogy méreteikben különböznek, de valójában egyéb eltérések is vannak. A lényeg az, hogy a kezelésre adott reakciók eltérőek a különböző visszértípusoknál, és az eredmények ennek alapján különbözőek lehetnek. Általában azt mondhatjuk, hogy a kisebb méretű visszértágulatok esetében az injekciós kezelést alkalmazzuk, míg a nagyobbaknál a műtétet. Az ismertetést a legkisebb méretnél, a pókvénáknál kezdjük és a méretek növekedése irányába haladunk.


Az injekciós kezelés jól bevált az un. pókvénák kezelésére (ábra). A pók vagy seprű vénák valóban pók vagy seprű ill. ecset alakúak vagy a comb külső oldalán inkább kerék küllőszerűek. Rendszerint mindkét lábon megtalálhatók, nőknél gyakrabban, mint férfiaknál. Sokan jelentkeznek ezek eltüntetésére, hiszen ez a leggyakoribb visszértípus. Ezek az erek 1 mm-nél vékonyabbak, gyakran olyan vékonyak, mint a hajszál, sokan nem is hiszik, hogy injekciós tűvel ennek az üregébe bele lehet találni. Pedig ez több-kevesebb gyakorlattal nem is olyan nehéz. A megszúrt érbe beadjuk a gyógyszert, amely végig szalad ezen a hajszáléren, sőt a vele kapcsolatban lévő többin is. Ez szemmel jól követhető. Néhány szúrással egy jól fejlett seprű véna hálózat megszüntethető, egy alkalommal akár tenyérnyi elváltozást végig lehet injekciózni. A kezelt bőrfelület átmenetileg véraláfutásos, kissé gyulladt, csak ennek felszívódását követően tűnnek el az erek. Ritkán barna folt, még ritkábban piros folt maradhat vissza, ami saját magától vagy további kezelésre tűnik el. A kezeléshez néhány napos pólya viselés hozzá tartozik.

2011. okt. 10. 21:19
Injekciós viszér kezelésre készülük,van utána fájdalom? Meddig kell pihenni?
2011. okt. 10. 21:19
Injekciós viszérkezelés. Van utána fájdalom? Meddig tart?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook