Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és diéta? fórum

Szoptatás és diéta? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 10. 11:31
Ja, és a rostos italok is nagyon sok cukrot tartalmaznak, capuccino, kávéporok is. Inkább 2in1 kávét igyál édesítővel. Az nem tartalmaz, vagy csak minimális cukrot. Ásványvíz, tea, és ha édesítesz , talán még a méz az, ami természetes, de ugye az is sok cukrot, de legalább természetes cukrot tartalmaz.
4. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2011. okt. 10. 11:28
Szia. Én is még csak most várom a babát, nov. 19-re vagyok kiírva, szerencsére nem híztam többet a kelleténél. Járok kismama tornára, a gyógytornász azt mondta, baba-mama tornát a baba 3 hónapos korában lehet elkezdeni. Szülés után 6 hétig ne csinálj semmit, csak séta , az nagyon jót tesz. Nagyon vigyázni kell, mert sokat árthatsz. Hasizmot pl. tilos csinálni, előtte a medencealapi izmokat kell megerősíteni, amik szintén meggyengülnek, ill. a hasizmok is megnyúlnak. Ha korábban kezded a hasizmokat, súlyos bajt okozhatsz magadnak. Inkább menj el egy szakértő által tartott baba-mama tornára és sétálj. Rubint Réka tornát meg ne csinálj. én korábban úgy gondoltam, hogy jó, de így már tudom, hogy abszolút káros, mert ő már szülés után rögtön nagyon durva tornát csinált, ami a szervezetedet rombolja. Aki írta, igaza van, szénhidrátot inkább délelőttre tegyél. Ha nasizni akarsz, korpás kekszet egyél, vagy túrós édességet. Te is csinálhatsz: túró+gyümölcs, fahéj, és kicsi édesítőszer (ne sok!) . Mondjuk mostanában én is sokat nasizok, de sokat sétálok a kutyámmal (napi 3* minimum fél óra).Én is félek a szoptatás alatti hízástól, de sokan mondják , ők fogynak. De ugyanakkor akkor megnő az étvágy is.:((
2011. okt. 10. 11:28
Én a terhesség utolsó 2 hónapjában híztam sokat és a szoptatás alatt még 15 kilót sajna. Az én hibámból. Úgyhogy én szigorú diétába kezdtem és edzésbe, még szoptatok, de az én fiam már nagy így elkezdtem leválasztani.
2011. okt. 10. 11:18

Szia!

Nekem sajnos az első 8 hónapban sok jött fel, és amikor 3-4 hónapos korában tornázni kezdtem a babám súlya megállt. Miután már elkezdődött a hozzátáplálás lassan elkezdtem fogyózni és tornázni is. Lehet, sőt biztos, hogy az elején elrontottam, és sokat ettem, de nem tudom, hogy mi lett volna az ideális. Vigyázz nagyon, hogy ne nasizz (de legalább ne mindig;) ) a fogyás alatt is volt - sőt a mai napig van tejem - én most már inkább a nap első felére teszem a több szénhidrátot és sok fehérjét fogyasztok. Fontos a sok folyadék is, mindkét szempontból.

A torna: amikor bírod el lehet kezdeni, de nem minden baba tolerálja az izomlázas tejet, az enyém sem szerette, de a szobabringát pl. még bírta a lányom. Majd sétálj sokat!

2011. okt. 10. 11:06
Kedves Hoxa anyukák! Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Ne értsen senki se félre. Eszem ágában sincs szoptatás alatt eszelős fogyókúrába kezdeni. Még most vagyok 8 hónapos terhes. A súlyom 105 kg, emiatt nem vagyok nagyon- nagyon elkeseredve, hiszem azt, hogy le tudok még fogyni innen, de attól félek, hogy esetleg szűlés után, szoptatás alatt még nagyon sok kg jön fel. Adjatok nekem tanácsot, hogyan kerülhetem el ezt? Hiszem azt, hogy lesz tejem, fel sem merül bennem, hogy esetleg nem. Meg akarok tenni ennek érdekében mindent, de el akarom kerülni, hogy sokat hízzak még szoptatás alatt is. Kérem minden olyan kedves anyuka tanácsát, aki ezt megvalósította és esetleg még fogyott is szoptatás alatt valamennyit. Mit lehet enni, mit lehet sportolni, mikortól szabad esetleg sportolni... stb. Milyen táplálékkal serkenthetem (a rántásos levesen kívül) a tejtermelést? Minden jó tanácsért hálás vagyok. Üdv Mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook