Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendőr megbüntet és meghazudtolja az embert!!!! fórum

Rendőr megbüntet és meghazudtolja az embert!!!! (beszélgetős fórum)

26. Az idő partján (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2013. aug. 25. 16:36

Teljesen mindegy mit írnak a paragrafusok, a RENDŐRSÉGNEK PÉNZT KELL BESZEDNIE !!!

MIBŐL TARTANÁNK EL MÁSKÉNT ŐKET?:(

2013. aug. 25. 16:10
De mégis vhogy el akart jutni az a tréler a-ból b-be,nem?A rendőr jogosan járt el,te nem voltál ott.Messziről ember meg azt mond,amit akar.Vagy amit hall :)))
24. ina87
2013. aug. 25. 16:06
Azt h mennyit lehet velük kezdeni nemsokat,egy példa h egy egyszerü szabáj sértést jobban felfujnak mint pl egy bünözöt el kapni,szerintem az ismerösöd nem sokra fogvelük menni és talán ez évekbe is telhet mire lenne valami haladás az ügybe,végülis ők a rend,atol fügetlenül h ki h lássa ezt a dolgot...én inkább azon vagyok jobb őket elkerülni.
2013. aug. 25. 15:48

Ez egy szabálysértés, a határozat ellen kifogással, illetve a kézhezvételtől kezdve 8 napon belül panassszal lehet éli, a határoza5ot hozó hatóság - rendőrség felé, amennyiben a panasszal nem ért egyer akkor 3 napon belül megküldi az őt felügyelő ügyészségnek a panasz elbírtálása végett.


Saját vélemény: Azonban a leírás alapján, az a trailer kikerült valahogy a szomszéd kertjéből....Aztán a két házzal arrébb- szerinrtem szintén közuton megközelíthető, vagy magánúton?....


Csak részleteket ismerünk: azt hogy a szomszéd mit mondott el, hallgattassék meg a másik fél is!

Miért azonnal a rendőröket kezdjük el szidni?

Miért lesz azonnal minden rendőr korrupt?

Azért még nem korrupt, hogy büntet!!

Egyébként , ha nem fizeti ki , át fogják váltani a kiszabott birságot, forintonként letöltendő bünetetésre (Pl 5.000,- Ft= 1 nap), úgyhogy csak hajrá és ne hagyja magát, így még a börtönt is megismerheti.


Tisztelettel

22. jstefan (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. okt. 11. 18:30
A területileg illetékes ügyészségen lehet kérni az ügy kivizsgálását.
2011. okt. 11. 09:54

Párom rendőr...és egyáltalán nem korrupt... ha olyan az ügy, akkor előbb figyelmeztet... és ha másodszor is rajtakap valakit szabálysértésen, akkor már büntet, nem korrupt hanem KORREKT!!!!


És igen is van kivétel... (igaz, ő nem körzeti rendőr)


És csatlakozom Panna33 véleményéhez!!!!

20. githaj (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2011. okt. 10. 11:52
:-)
19. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 17. - Clari06)
2011. okt. 10. 11:29

ez így lesz

:D

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Githaj)
2011. okt. 10. 11:26

Nocsak korrupció is van ebben az ügyben? Nem is láttam eddig. Viszot én azt szeretném és várom el, hogy ne legyenek korruptak.

Folytathatom az utolsó mondatodat?...a szőke nők ostobák, az öregek szenilisek, akinek nincs diplomája az buta... persze tisztelet a kivételnek.

17. clari06 (válaszként erre: 11. - 0a3eaaac86)
2011. okt. 10. 11:23
Értem!!!.Akkor erre a levélre is írjon fellebbezést.És kérje a méltányosságot, mert sokkalja a büntetést.Egyszer észre kell nekik venni, mert így ők sem jutnak a pénzhez.Kitartás...az egyik ismerősömnek is ez hozta meg az eredményt.....
16. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 14. - Githaj)
2011. okt. 10. 11:21
igen, ez nagy igazság amit írtál, de ismerősömet ismerve, ha ki kell fizetni, ezt az összeget, mert ő ezt nem fogja hagyni ennyiben, tovább fog menni, de ha már nincs tovább, akkor rendezi...." de duplán veszi vissza az államtól"
15. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 7. - Édesmandula)
2011. okt. 10. 11:19
hát igen, őket, is dühíti az eset, mert nem követtek el közlekedési szabálysértést, hiszen nem közlekedett a tréller, állt, ráadásul olyan helyen, ahol nem tiltja a kresz. nagy felhajtást csinálnak ebből, nincs igazuk. ezért utálja sok ember a rendőröket, mert kilopják a pénzünket a pénztárcánkból.
14. githaj
2011. okt. 10. 11:18
Az "óriáskerék". ellen harcolni nagyon nehéz, de meg kell próbálni. Az elismert rendori vagy orvosi hiba ritka mint a fehér holló. Mit várunk szegény rendoroktol? Keveset keresnek, késon mennek nyugdíjba, neakarjuk hogy nelegyenek korruptak, ha meg korruptak, neakarjuk hogy nelegyenek azok. Eszuk és egyuttérzésuk a másikkal szemben meg tisztelet a kivételnek nincs.:-)
13. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 9. - F1e23b97ee)
2011. okt. 10. 11:16
Nos hát igen, valahogy át kell tenni, de egy centit nem ment a tréller. csak ott állt, a szabályt pontosan nem tudom szó szerint, de az a nem megfelelő műszaki állapotban, érvénytelen vizsgával forgalomban közlekedő járművekre vonatkozik. Ha a rendőr, akkor kapja el őket, amikor megy a tréller, akkor elfogadják, de még hozzá sem láttak semmihez, csak gondolom látták, ott egy tréller, nincs rajta rendszám...gyerünk....de ez nem közlekedett, így a szabály sem érvényes rá. állt a tréller, nem közlekedett. és még csak kérdés sem volt, hogy fog átkerülni a kertbe. azzal nem foglalkoztak, így akár írhatnának még egy levelet, hogy útvonal engedéllyel akarták majd átvitetni.
12. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2011. okt. 10. 11:10
hát arra ők is kiváncsiak lennének, mert úgy mentek oda, hogy nagy sziréna, akkor a rádión a másik rendőr már erősítést is kért, ez is le lett írva a válaszlevélbe, hogy ekkora felhajtást egy nem közlekedő tréller miatt :D :D
11. 0a3eaaac86 (válaszként erre: 5. - Clari06)
2011. okt. 10. 11:09
Írtak fellebezés a történetükkel, hogy mi hogy történt, a tanuk adatait is beleírták, a rendőrök nevével is, de nem is foglalkoznak vele, még azt sem írták a válaszlevelükbe,m hogy kivizsgálják az ügyet mert ellentmondás van az ügyben.
2011. okt. 10. 11:03
azért érdekelne, hogy miért kellett az erősítés...
9. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. okt. 10. 10:58

Úgy gondolom valahogy csak ki kellett jutnia annak a trélernek a szomszéd kertjéből az utcára és valahogy el kellett vinni két házzal odébb.


Ha már egy métert tesz a közúton az is közlekedésnek számít. Ergo jogos volt a rendőri intézkedés


Ugyanakkor természetesen lehetnének a rendőrök is kicsit hogy is mondjam toleránsabbak.


Az ismerősöd kifogta azokat akik nem így gondolkodnak. Ez pech.


Én a következőt cselekedtem volna a két rendőr helyébe. Meghallgatom az ismerősödet. Majd elmondom neki, hogy most itt a helyszínen megvárom még lerakja a saját kertjébe a trélert.

Aztán ha legközelebb is látom közlekedni a megfelelő szankciót fogom vele alkalmazni.


De ez én vagyok. Más másképp gondolkodik, és lehet, hogy jobban.

8. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. okt. 10. 10:55
Már régen nem arról szól a rendőrség,hogy "szolgálnak és védenek" :(((
2011. okt. 10. 10:42

Igen ,volt ilyenünk, leakadt a kocsi, műszaki problémája lett, félretolták a forgalomból hoyg ne az út közepén álljon, erre megbüntették 30e-re, hogy a járdán parkolt(!) mire írtunk, hogy nem parkolt, a járdán nem is lehet parkolni, elakadásjelzővel állt mivel vontatóra várt és mivel akadályozta a forgalmat lett félrehúzva. Nehezményeztük az eljáró rendőr viselkedésmódját és 2 tanú is volt.

Levitték a büntit 15e-re, mert igazat adtak hoyg a járdán nem lehet parkolni, de akkor sem állt jó helyen, és tárgyalást tűztek ki. A párom elment (ő vezetett) közölte, hogy nem fizetünk, mert ha már eleve a felére csökkentették a büntit az azt jelenti hogy beismerték a tévedést, és akkor a 15e-et a továbbiakban mire fel kérik? Ráadásul a rendőr is borzalmasan viselkedett, plusz a tréler is pénzben volt, mit akarnak még?

Végül a 15öt ki kellett fizetni :P de baromira idegesítő volt.

A leviccesebb meg az volt mikor 50e-re akartak büntetni mert nem volt fuvarlevél az emberemnél :D ja mondom, mert nem fuvarozással foglalkozunk (akkor még nem), hanem futárszolgálat :D de az emberem nem tudta ezt közölni, mert a rendőrnő egyfolytában üvöltött vele :DDD

2011. okt. 10. 10:41

Az ismerősöm ismerősének a harmadik nagynénjét is megbüntették, és nem is volt igazuk.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem voltál ott, így nem tudod, hoyg mi történt pontosan. a szomszéd nyilván úgy adja elő a történetet, hogy abból az derül ki, ő az áldozat. Én kiváncsi lennék arra, hogy a rendőrök hogyan látták az eseményeket.

2011. okt. 10. 10:40
Szia,én úgy tudom fellebbezni kell neki,és képekkel tanukkal igazolni a dolgot.Így állnak csak máshogy a dologhoz.Ha a tréler nem működő képes,akkor ezt még be is tudja bizonyítani.Kitartónak kell lenni, ne adja fel.Ha fellebbez kérjen mérséklést,így jobban szóba állnak az emberrel....
4. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - 0a3eaaac86)
2011. okt. 10. 10:40
Ilyenkor fel kell írni az azonosítószámukat...panasszal élni minden ellen, tiszteletlen volt, nem a valósat állítja...stb.
2011. okt. 10. 10:37

Szomszédunkba a férj verte a feleségét, mire a feleség kihívta a rendőröket. Mire a rendőrök kiértek a férj elhúzott kocsival valahova. A rendőrök azt mondták, ha vezetés közben kapják el, akkor tudnak vele mit csinálni, ha csak az út szélén áll a kocsi és benne ül, akkor semmit.


Tudom, hogy ezzel nem segítettem, csak hasonlóságot akartam vonni, hogy egyik esetben nem csinálnak semmit az álló autóval/gépjárművel, a másik esetben meg belekötnek abba, hogy áll?? Azért ez felháborító.

Elnézést, hogy nem tudtam segíteni, csak a párhuzam miatt írtam le.

Sok sikert az ismerősödnek!

2011. okt. 10. 10:36
A tiszteletlenség ellen nincs paragrafus.A ismerősöd próbálkozott és megszívta.Ha annyira akarta volna kérhetett volna útvonal engedélyt,amivel közlekedhetett volna A-ból B-be.
2011. okt. 10. 10:25

Sziasztok!


Kiváncsi lennék a véleményetekre, valaki volt már ilyen helyzetben? törvényeket, paragrafusokat tudtok ellene? Vagy mit tudna tenni az ismerősöm?

az ismerősöm az út szélén állt a tréllerével, amin nem volt műszaki vizsga,se rendszám, amivel ő tisztában is volt, ezért nem is közlekedett vele forgalomban, csak be akarta vinni a kertjébe. A rendőr nagy szirénával odaszáguldott és erősítést is hívott, mintha bankot rabolnának.Aztána másik rendőrautó elment, mert egy tréller probléma miatt nem lesznek ott. így 2 rendőr maradt ott. Rendőr lekérte a tréllert, és mondta, hogy nincs műszaija, erre ismerősöm mondta is, hogy tudja, ezért se közlekedett vele a forgalomban, a kertjébe akarta letetnni 2 házzal arrébb.a szomszédjánál állt a tréller, de 2 házzal arrébb lakik ő, és a saját kertjébe viszi át. Ismerősöm azt mondta, hogy a rendőrök nem a megfelelő tisztelettel beszéltek vele, mindenáron a büntetésre hajtottak, átvizsgálták a tréllert. Aztán kiküldtek neki egy levelet, hogy fizessen be 60.000 ft-ot. Erre ő visszaírt nekik válaszlevelet, leírta a történteket, hogy hogyan történt, nos meg hát ott volt még az ismerősömmel 3 szemtanu, akik végig nézték az esetet, mekkora felhajtást csináltak ezek. A rendőrség az ismerősöm levelére visszaírtak, de szinte mit sem érdekelte őket , azt, hogy a másik fél mit mond, és még 3 személy, ellentmondás van, a rendőrség mást állít, paragrafusokra hivatkoznak, hogy a tréller nem megfelelő műszaki állapotban közlekedett forgalomban ( miközben nem is ment a tréller 1 cm-t sem, ott áll, mint a cövek. nem is haladt, levélben kérik, hogy fizesse be a 60.000 ft-ot. azt hogy ő mit mond, mit írt, nem is írtak semmit, még csak annyit sem, hogy kivizsgálják az ügyet, mert ellentmondás van, ők másként hallották. Kérem, akinek van tapasztalata ilyen ügyben, vagy tanácsa, vagy esetleg hol lehetne utánanézni ennek, segítsen, mert ismerősöm már nem tud mit tenni. 2 rendőr 4 ellen van. és a civilekkel nem foglalkozik a rendőrség. Szó szerint meghazuttolja a 2 rendőr az ismerősömet, ami felháborító. " Szolgálnak és Védnek" hát ezek szerint nem. Mi más ez ha nem bűnözés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook