Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
418. poci19
2009. nov. 2. 15:08
szia.hát én alapból nem járhatok kozmetikai arctisztításra, mivel allergiás vagyok a krémekre. és már elég sok dolgot kipróbáltunk igy maradat a roaccutan. mellette nem iszom zsiros kaját, és a szauna is jot tesz neki. ezért ha ezt utána is betartom remélem nem jönnek vissza.
2009. nov. 1. 17:06
Hát akkor eddig csak rossz emberekkel találkoztál ebből a szempontból. Gondolom ha szeded, akkor a bőrgyógyászod tájékoztatott a mellékhatásairól, illetve ha jó orvos, nőgyógyászhoz is elküldött. És ha elküldött és jó a nőgyógyász, lebeszélt róla... De valamelyik nálad nem stimmel ha szeded. Az tény, hogy a bőrre jó hatással van amíg szeded. De az aknét CSAK heggel gyógyítja, ez több ember tapasztalata, ill. ezt el is mondják általában. Ennek az oka az, hogy ha ezt szeded nem igazán mehetsz tisztítani kozmetikushoz, mert a bőröd szerkezete nem olyan ebben az időszakban hogy erre alkalmas legyen. Ha pedig a genny bent marad, az roncsolja a szöveteket ami a heget okozza. Nagyjából ennyi. A következő az, hogy nem 1 és nem 2 esetben visszatér a probléma, lehet hogy nem annyira súlyosan de visszatér. Ez pedig azért van, mert a bőrgyógyász lerendez annyival, hogy aknés bőr, roacuttan. Ennyi. Közbe ezek nem csak viccből jönnek ki, hanem általában súlyos belső okai vannak. A legtöbb esetben a hormon, ha fiatal vagy vagy tini akkor azért, ha pedig kinőtted már ezt a kort akkor súlyosabb hormon gond is lehet, pl tesztoszteron szint magas, ill pco ilyesmik. És ez a gyógyszer csak a tünetet mulasztja el, az aknét, de az okot nem, ezért jön ki újra, kivétel a tiniknél, akik kinövik a legtöbbször. Ezért is van az, hogy a jó bőrgyógyász a roacuttant csak fiúknak írja fel, mert nekik nincs más megoldás. De egy lánynak van, a fogamzásgátló. Vannak nagyon jók, amik erre valók, és mindenki inkább ezt ajánlja mert jobb megoldás. Illetve ami a legnagyobb gond, és ezt remélem te is tudod, az hogy a roacuttan egy antibiotikum, ami alapból nem jó ha szeded főleg sokáig, a másik hogy súlyos magzatkárosító hatása van. Általában mellé adnak fogamzásgátlót is, hogy nehogy teherbe ess véletlenül. Akkor meg minek az antibiotikum ha a fogamzásgátló úgyis kell? Elég az is. Na visszatérve, a roacuttan károsíthatja a petesejtjeidet, és sose tudhatod, hogy melyiket. Ha éppen terhes lennél miközbe szeded az a baba tuti beteg lenne. Ha meg nem vagy terhes, egyszer biztos szeretnél az lenni, és akkor nem tudhatod, hogy ez a hülye gyógyszer melyik petesejtet károsította, talán éppen azt amiből egyszer a baba lesz... Na ezért nem szabad ezt beszedni. Illetve még mondhatnám, hogy a későbbiekben milyen kozmetikai problémákat okoz, de ez gondolom nem érdekel. Ezt azért írtam le így neked és mindenkinek aki ezt olvassa, mert mindenki eljut a szem meg szájszárazságig, de tovább nem. Én kozmetikus vagyok, vagyis pr hónap és az leszek, és nekem is aknés lett a bőröm. Mi bent folyamatosan tisztítottuk, első perctől ezért nem terjedt el csak az arcomon, és ott is olyan állapotban maradt, ami másoknál álom, de így is borzalom volt. El kellett mennem bőrgyógyászhoz, nagyon jó helyre kerültem, mondta a roacuttant, de mondta, hogy előbb nőgyógyász. Ott kiderült, a vérvételen, hogy a tesztoszteron szint magas, tehát hiába szedtem volna, ezen nem változtatott volna. Nekem mind a két orvos elmondta azt amit ide nektek leírtam. Ezért kaptam egy új fogamzásgátlót, mert a régitől lett ez a gondom, és már beszedtem 1 levéllel plusz a második felét, és már csak a helye látszik, gyönyörűen javul. Ha pedig a gyógyszerekhez ragaszkodik valaki, a roacuttannak van egy krém változata, Isotrexin, nekem az is segített valamit és attól nem lesznek ilyen bajai senkinek. És elnézést mindenkitől hogy ilyen hosszúra sikeredett de el akarlak titeket ettől ijeszteni. :)
416. poci19
2009. nov. 1. 11:53
eddig mindenki dícsérte a roaccutant.
2009. okt. 31. 23:06
hát a roacuttan maga a szörnyűség ez tuti, be ne szedd ha jót akarsz. kell a fogamzásgátló, de kell tisztítani különben heges lesz. én is szedem plusz tisztítunk meg mikrodermabrázió, és majd jobb lesz igaza van a kozmetikusnak
414. poci19 (válaszként erre: 412. - Pannita)
2009. okt. 31. 20:36
én roaccutant szedek és attól végleg elmúlnak a pattanások. igaz vannak elég durva mellékhatásai, de bízni kell benne hogy utána jo lesz. a szám szárad tőle, 1évig kell szednem és utána vége a pattanásoknak. itt is az első 1-2 hónapba csúnya mert előhozza és mindig egyre jobb lesz. fogamzásgátlótól nem múlik el végleg. meg nem mindegy hogy milyent használsz.
2009. okt. 31. 17:16
garnier-akne stop
412. Pannita
2009. okt. 31. 17:10

Sziasztok


Én egy hónapja járok kezelésre egy kozmetikushoz. Már 25 éve a szakmában van. Először azt mondta, hogy azért vagyok tiszta ragya, mert én is azt a bűnt követtem el, mint általában mindenki. Próbáltam leszárítani a pattanásokat. Így eltömődött. Minden héten megyek hozzá. Már kétszer kinyomkodott, IPL, bőrcsiszolás.... stb.


És!!!! Egyre rondább!! Már most annyi van rajtam mint máskor egy évben összesen :( Nagyon kétségbe vagyok esve. Mondanom sem kell, hogy 1 hónap alatt több mint 20 ezret hagytam nála...

Állítja, hogy most csak a tisztulási szakasz miatt ilyen :s , de jó lenne ha elkezdenék fogamzásgátlót szedni... Akkor mindegy lenne ha nem is járnék hozzá. Napi 1 kapszula, 2 hónap és minden ok!


Vmi vélemény!!


Előre is köszönöm!

2009. okt. 20. 20:38
Hát én tanuló vagyok, tehát csak a mesteremet :) de mindent félretéve, ő tényleg jó, legalábbis nekem ill. akik oda járnak. De ha esetleg azt gondolod, hogy csak azért ajánlom ezt mert.... akkor tudok egyet, aki a régi kozmetikusom. Ha érdekel, írj privát üzit és ott válaszolok mert nem reklámozhatok :)
410. Nikike1988 (válaszként erre: 409. - Renice13)
2009. okt. 19. 13:58

szia.

Igen többen mondják hogy inkább kozmetikus.

Esetleg tudsz ajánlani ?

409. renice13 (válaszként erre: 405. - Nikike1988)
2009. okt. 16. 20:49
Inkább elöször kozmetikus. Egy JÓ kozmetikus :)
2009. okt. 8. 20:29
sziasztok nekem van arctérképem, ha kell valakinek szivesen elküldöm :)
407. 4278f24526 (válaszként erre: 403. - Cc2f665987)
2009. okt. 3. 19:28
Szia Manócska! Ne aggódjál, a terheseknél ez hormonális.. Általában a 16. hét körül elmúlik!
406. Pannita (válaszként erre: 402. - Vivili)
2009. okt. 3. 18:14
Hát nekem tuti nőgyógyászati bajom van. És ha minden igaz candida :(
2009. okt. 2. 13:50

sziasztok!

Nekem is elég problémás a bőröm sajnos pedig lassan 22éves leszek

Nekem inkább a mitesszerekkel van gondom.De néha 1-2nagy pati is kijön.és olyan egyenlőtlen a bőröm felszíne. a homlokom pedig tele van dudorokkal:-( Na meg zsíros is a bőröm.

Néha nagyon el vagyok keseredve:-(

Szerintetek bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz kéne mennem?

Mit gondoltok?

404. 38da83de25 (válaszként erre: 403. - Cc2f665987)
2009. okt. 2. 13:07

Szia!

Én úgy tudom, hogy a száj körül van az emésztőrendszer, az állon és környékén hormonrendszer, a homlok pedig vegetatív idegrendszer...

2009. okt. 2. 11:14

Sziasztok!!


Babát várok és tudom hogy okoz ilyen problémát a börön de én is kiváncsi vagyok hogy az arcon megjelenő pattanások milyen szervi bajokat jelentenek jelenthetnek?Nekem az álamon van most sok sehol máshol de én a gyomromra gondolok mivel már egyre feljebb van és nincs hely annyira a kajának!!

Köszi ha válaszoltok hogy ez lehet a gond?!

402. vivili (válaszként erre: 401. - Pannita)
2009. okt. 2. 11:11
Egyszer láttam egy rajzot, ott fel volt tüntetve, hogy az arc különböző helyein létrejövő pattanások mely szervet jelentik. Elég érdekes volt, és ugye a bélrendszer tisztítása után is sokaknak javul az eredmény. De egy ismerősömnek a hús elhagyása javított az arcbőrén. Mindezek mellett tisztítás, tonizálás :)
401. Pannita
2009. okt. 1. 19:35

Hello.


Hát sajna IPL lesz belőle, mert a kozmetikus szerint nagyon gyulladt a bőröm, így csak ez segít!


Csak sajna a nyomkodás sem marad el :( kedden megyek vissza. És talán akkor lecsiszolja.


Olyan 2-3 hónapot mondott mire helyreteszi. 2-3 hetente kell majd menni, hogy lelövöldözze a ragyákat :)

Hát nem lesz olcsó mulatság, mert egy alkalom olyan 3000 plusz 6000ért krém...


De ha szép lesz mindent megér.


Érdekes volt mert mikor meglátott egyből mondta, hogy nőgyógyászati bajom van. És igaza is volt, mert van egy kis fertőzés, és ennek hatására alakultak ki főleg az államon. Szóval érdemes elmenni vkihez aki ért hozzá, mert nem csak kívülről kell kezelni magunkat!


Kedden megírom milyen lettem :)

2009. okt. 1. 05:03
Kedves Gizi22! Tok jo ez a cikk. Gratulalok! :)
399. nikolett19. (válaszként erre: 398. - Pannita)
2009. szept. 30. 13:55
ok köszike :D
398. Pannita (válaszként erre: 397. - Nikolett19.)
2009. szept. 30. 11:42

Szia


Én ma megyek kozmetikushoz.A IPL kezelést akarom kipróbálni, de lehet hogy bőrcsiszolás lesz belőle, mert a kozmetikus mondta, hogy az látványosabb és gyorsabb. Majd megírom az eredményt!


Amúgy én is hasonló helyzetbe vagyok. kb 12 éves korom óta folyamatosan vannak, és hát jó lenne már kinőni a pubertás korból (26 leszek)!!

2009. szept. 30. 10:43

Hello!


Szeretném a segítségeteket kérni abban hogy, nem tudok mit használni a bőrömre 23 éves vok és az életemben alig volt szinte tiszta patti mentes a bőröm mert mindig pattis és miteszeres:S Kipróbáltam már szinte minden krémet tonicot otthoni praktikákat vmi segitett is de csak egy ideig.mi lehet a baj?Segitsetek szeretném ha sima lenne a bőröm.

396. Pannita
2009. szept. 27. 16:15

Sziasztok!


Hát már megint itt vagyok :(

Újra nagyon csúnyácska lettem és kétségbe vagyok esve. Már tényleg nem tudom mit csináljak!!


Kutatómunkát végeztem a neten vmi új után és a IPL kezelésre bukkantam... Esetleg kipróbálta vki, mert hát elég költséges a kezelés. Olvastam már 15000 / alkalom (6-8 alkalom javasolt :S )de 3000 Ft-tólt is...



Kérlek segítsetek :(

395. 5b228c20f3 (válaszként erre: 393. - Pocópuszi)
2009. szept. 23. 20:36

Hát, én csatlakozom Angika véleményéhez.

8 éve szedtem a Roaccutant és 2-3 éve palyzsmirigy gondokkal küzdök, valamint szívizom problémáim is vannak.

A vizsgálatokkor mindkét orvosnak beszéltem a Roaccutanról és azt mondta mindkettő. hogy azt nem lenne szabad szedni senkinek,mert naponta több olyan betege van, aki ezt a gyógyzsert szedte valamikor.

Mindenki maga dönti el, hogy szedi vagy nem, de én senkinek sem ajánlom!

394. pocópuszi (válaszként erre: 382. - 4c12775fdc)
2009. szept. 23. 11:38
Ja, és ha elolvassuk a legtöbb gyógyszer használati utasítását, szinte mindegyik tele van káros mellékhatásokkal. Nem vagyok gyógyszerész sem, magam is kerülöm a gyógyszerek felesleges szedését, de néha azért szükséges használni őket, ha a pozitiv hatás nagyobb fontossággal bír.
393. pocópuszi (válaszként erre: 380. - 4c12775fdc)
2009. szept. 23. 11:30

Biztosan, mint minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, ez pedig nem lehet egy gyenge gyógyszer, ezért is kell előtte kivizsgálás, de ha valakinek már tényleg semmi egyéb nem segít, és tele van gennyes, gyulladt pattanással az arca, háta, mellkasa, ami aztán később nagy hegekkel gyógyul, azt hiszem még ezt a kockázatot is bevállalja. Úgy gondolom, ha valakinek ezt felírja egy orvos, annyira talán bízhatunk benne, hogy nem okoz nagyobb kárt a szervezetben, mint a lelki problémákat okozó ragyák és keloidok.

De én sem néhány itt-ott előjövő pattanásra gondolok ebben az esetben. Lányomnak és az ismerőseim gyerekeinek nem okozott eddig észrevehető mellékhatásokat a bőrszárazságon kívül. A kozmetikai szerek sem hatnak mindenkire egyformán, kinek ez, kinek az használ ideig-óráig.De nem akarok rábeszélni senkit, hiszen semmi érdekeltségem ebben, nem vagyok sem bőrgyógyász, sem kozmetikus, csak láttam a hatását.

392. 24af5bf008 (válaszként erre: 390. - Kiscsaj16)
2009. szept. 22. 22:31

Én tapasztalatból mondom,h. az Akneroxid jó, nagyon jó, de az elvileg leviszi a duzzanatot, és tisztít, amit már csak egy kozmetikus által kitisztított bőrre ajánlott használni, annak érdekében,h. tiszta maradjon a bőröd, és ne jöjjenek vissza se pattik, se miteszerek.

Amúgy ez is kipirosodást okoz és enyhén szárít.

Szerintem menj el kozmetikushoz, neki minden problémádat elmondhatod, nem kell tőlük tartani, nekik ez a szekmájuk és ő elmondja majd neked a teendőket,h. miket használj a bőrödre, stb....:)


amúgy az ilyen hosszabb távú kezelések 4hónap utánkezdenek el hatni, általában, addig rosszabb lesz a helyzet, mint volt, ez a "normális" .

2009. szept. 22. 22:25

Nekem is csúnya volt a bőröm, 18-20éves korom között, sok mindent kipróbáltam, végül egy kedves ismerősömhöz( aki ma már jó barátnőm) elmentem, rászántam magam, ő két kezelés alatt kitisztította teljsen az arcomat, úgy,h. rám sem lehetett ismerni.

Utána még havonta kb. 1évig megkellett ismételni a kezeléseket annak érdekében,h. szép tiszta maradjon a bőröm. Ma is járogatok hozzá, de már csk akkor amikor az időm engedi.

A kezelés ideje alatt én a barátnőm tanácsára Duac géllel (receptre írt) és Lubexyl-el(gyógyszertárban recept nélkül) kezeltem az arcomat. A mai napig gyönyörű a bőröm.

Én is használtam bőrgyógyász által felírt bogyótol kezdve mindenféle méregdrága kenceficét, semmi nem használt, sőőőt, csk rosszabb lett, és a felírt bogyónak, tényleg rengeteg káros hatása van a belső szervekre is.


SZóval menjetek el és keressetek olyan kozmetikust, akiben megbíztok, aki jófej, ő segít nektek mindenben.

Igaz, ha végig akarod csinálni, akkor nem túl olcsó, de mindenképpen megéri, arról nem is beszélve, h. mennyi haszontalan kenceficére költünk egy vagyont.


Szóva én mindenképpen a kozmetikust ajánlom! :))

390. kiscsaj16 (válaszként erre: 386. - 13a6fcd24f)
2009. szept. 22. 19:36
sziasztok, nekem nagyon csúnya pattanásos az arcom és mindig piros folt marad a helyén még ha nem is nyomom ki:( eddig sószappanoztam amitől még rosszabb lett a helyzet 2 hónapig használtam reménykedve? a tájékoztatójában azt irta, h elősször több pattanás jön ki aztán pedig letisztitja. 2 hónap alatt tönkretett rosszabb mint valaha. Lehet ki kéne próbáljam ezt a krémet, de nincs tele káros anyagokkal? jaj már annyira elegem van sokszor már utcárára sincs kedvem menni
389. 38da83de25 (válaszként erre: 382. - 4c12775fdc)
2009. szept. 18. 14:24
Rendes Tőled, hogy figyelmeztetsz mindenkit!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook