Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. márc. 26. 10:17
Sziasztok! Azt hiszem, végre megtaláltam a megoldást a pattanások ellen. Hozzátartozik a dologhoz, hogy én már nem tizenéves vagyok (mégcsak nem is huszon), így képzelhetitek mióta hadakozom evvel a problémával. A bőrgyógyász antibiotikumot írt, de az abbahagyás után azonnal visszarondult. Szóval nekem a sheavaj és avokádóolaj kombinációja vált be. Hátha másnak is segít. (nem tudom vannak-e minőségi különbségek, én mindkettőt a zöldpolc webáruháztól rendeltem). Annyira hittem a modern gyógyszeriparban, hogy nem gondoltam volna, hogy a mezítlábas afrikai asszonyok simán lefőzik az egészet.
2011. márc. 24. 00:51

Sziasztok!

Szeretnék megosztani veletek pár jó tanácsot és hidjétek el az eredmény garantált!

Nekem is nagyon pattanásos volt az arcom főleg mikor nyomkodtam itthon (tudom nem szabadott volna de néha nem tudtam megállni:S). Semmi sem használt csak enyhítette maximum, pedig majdnem mindent kipróbáltam és egy kisebb vagyont költöttem a krémekre és a kezelésekre.

Íme a tippek amiket ha betartasz szép lesz a bőröd tuti!!

1. Fáma pórusösszehúzó-nagyon jó gyulladás csökkentő is(naponta 20 perc pakolásként)

2. Házilag: fél kocka élesztő+friss citromlé+meleg tej nem túl sok. Tudom furcsa de hat!! ezt is naponta 20-30 perc

3. sok folyadék

4. azért rendszeres tisztítsd az arcod ha lehet ne alkoholos arclemosót használj hanem arctejeset.

5. egy kis testmozgás sem árt közben, ezáltal kijönnek belőled a méreg anyagok.

6. Kerüld a zsíros ételeket, a kávét, csokit és az alkoholt ezen a héten


Nekem közel 1 hét alatt rendbe jött az arcom. Tényleg érdemes végig csinálni!! Sok sikert mindenkinek!! remélem tudtam segíteni majd írjátok meg a véleményeteket kinek hogyan használt:)

506. face89
2011. febr. 19. 19:33
DM-ben lehet kapni sárga dobozban Aknesol a neve, tökéletes a patanások leszárítására és nagyon hamar eltünik tőle...leginkább csak a pattanásra lehet kenni, mert amúgy nagyon szárítja a bőrt...nekem ez vált be a legjobban...jah csak elképesztően büdös:D:D
2011. febr. 1. 12:37
Panthenol Forte krém - helyreállítja a bőr egészséges működését, segíti a sebgyógyulást, ergo, nem lesz hegges a nyoma.
504. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 503. - Baguster)
2011. febr. 1. 12:03
Bioderma arclemosó, ezenkívül: Elicina krém és Dr. Hauschka regeneráló pakolás.
2011. jan. 31. 19:37

Sziasztok!Szükségem van a segítségetekre.Enyhén pattanásos és nagyon barna, piros heges az arcom.Bőrgyógyásztól kezdve..a csillagos égig mindent kipróbáltam ez lett a végeredmény. Jelenleg Neogranormonnal kezelem éjszaka és nappal pedig alapozó.DE rájöttem, hogy az alapozó nem jó és ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mivel kenjem az arcom , hogy eltünjön a heg vagy nappalra mit rakjak amitől halványodik a heg és soha többé nem kell alapozó.

Nagyon el vagyok keseredve.

20 éves lány

502. KozmetikusAnita (válaszként erre: 493. - Tamás1986)
2011. jan. 23. 12:17
Ha jól gondolom, a leírásod alapján olajos szeborreás a bőrtípusod. Kozmetikustól kérj krémet.
2010. dec. 21. 08:08
Legeslegjobb, a hauschka mélytisztító krémje. Én nem gondoltam mielőtt elkezdtem használni, h tényleg ennyire jó. Teljesen természetes és nagyon jól tisztít. A pórusokból kiszívja a szennyeződéseket. Mindenkinek ajánlom. De speciális használatot igényel. Én komolyan mondom, h ilyen jó termékkel és márkával ritkán találkozom. Csak drága...
2010. dec. 10. 21:49
Natúr kozmetikumokat szoktam használni. A naplómba töltöttem fel képet egy arclemosóról (Aromax), meg közben méregtelenítek is, hogy belsőleg is tisztuljak, és az meglátszik az arcomon is :)) Még annyi, hogy heti egyszer radírozok, és kamillateával gőzölök, utána pár mitteszert ki is tisztítok. Fertőtlenítésre a fent említett lemosót használom, napi kétszer, reggel és este.
2010. dec. 1. 16:51
Nekem a mitesszerekkel van gondom, amik begyulladnak. Valahol olvastam, hogy jó rá a kortizonos kenőcs. Mit tudtok erről?
498. szdia
2010. okt. 5. 12:15
Sziasztok! Én futur line hámlasztót használok, nekem eddig ez vált be legjobban. Elég pattanásos, problémás a bőröm, csináltam egy kúrát és kis idő után még a pattanások utáni hegeket és a barnás bordós foltokat is eltüntette. Én most ezt fogom egy darabig használni, mert örülök, hogy rátaláltam, sok már termék és csalódás után. Megéri az ár/érték arány, hiszen már annyi pénzt dobtam ki feleslegesen. Ajánlom minden problémás bőrűnek.
2010. szept. 5. 19:04
huhh...egyébként húzós az ára...9000 ft/ 50 ml
2010. szept. 5. 19:04
Találtam olyat, hogy Mastacne Hydraderm. Ezt használod KBeáta?
495. 0c49369de6 (válaszként erre: 493. - Tamás1986)
2010. szept. 5. 18:51
La Roche posay? Van zsíros, pattanásos bőrre való termékeik. Ha ez nem válik be, akkor próbáld ki a Dr. Hauschka termékeket.
2010. szept. 5. 18:41
Én erről a mastic fa gyantából kinyert krémről csak annyit találtam, hogy ránctalanító. Ilyen faggyútermelést szabályozó krémet nem találtam.
2010. júl. 27. 18:17

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e? Olyan problémám van hogy az arcbőröm nagy zsíros.Pattanásos igazából nem vagyok de azért néha akad az is. Próbáltam már többféle krémet de igazából egyik sem használ. Voltam bőrgyógyásznál aki felírta a differin nevű krémet de attól kiszáradt a bőröm és pattanásaim lettek.Tudna-e esetleg valaki olyan krémet ajánlani ami kimondottam zsíros bőrre való?Vagy esetleg valamilyen módszert a zsíros bőr ellen nap végére olyan az arcom mintha izzadnék.A drogériákban kapható krémek már nem használnak semmit sem mindegy milyen márka és mindegy milyen drága.Remélem tudtok segíteni nekem válaszotokat előre is köszönöm.

492. K Beáta (válaszként erre: 1. - Mmanoka)
2010. júl. 14. 18:22
Sziasztok! Nem olvastam el minden oldalt, sajna nincs időm rá, de valahol előzőleg már egy srácnak írtam, hogy én egy mastic fa gyantájából kinyert faggyútermelést szabályozó krémet vettem és ez bevállt a pattanásaim ellen, annyira, hogy nincsenek. Nevet pontosan nem tudok most neked sem írni mert nem hordom melóba, de ha lesz időm megírom. :)
491. sugarka
2010. júl. 12. 20:54
nekem orvos írta fel, zineryt a neve, és nagyon gyorsan eltüntetett szinte mindent
2010. júl. 9. 10:59
Most vettem gyógyszertárban valami alkoholtartalmú felrázandó keveréket, 2 napja használom, de már sokkal látványosabban szebb a bőröm! Ajánlani tudom csak, menjetek be, és mondjátok, hogy ott, a gyógyszertárban kevert ecsetelőt szeretnétek pattanásos bőrre. Nem drága és szuper!
2010. ápr. 19. 09:51

Az vagy, amit megeszel. Nem is olyan buta mondás, ugye?


A bőrünk, hajunk, egész testünk visszajelzést ad arról, hogy miként táplálkozunk.

488. AirMan
2010. ápr. 15. 14:43

Kedves hozzászólók. Tizen éves korom végétől a hoszon éves korom közepéig napi problémát jelentettek a gyulladt pattanások és aknék.


Helyileg próbáltam én is kezelgetni, sőt majdnem egy éven át szigorú orvosi felügyelet, rendszeres vérvétel és minden egyéb mellett (napsütés kerülése, rendszeres orrvérzés, fáradékonyság) szedtem a Roacuttan tablettát, mire rájöttem, hogy mi a baj.


Bár voltam allergia szűrésen és semmit sem találtak, a megfigyelésem alapján azonban elhagytam a tojásfehérjét, majd pedig még a banánt is és lásd csodát, a több folyadékbevitellel, pár rostgazdag táplálékkiegészítő fogyasztásával a probléma megszűnt és a lelkem is helyreállt.


Próbáljátok meg a gondolkodást a tünetek kezeléséről az okok felkutatására és kezelésére fordítani.


Privátban szivesen mondok részleteket is.

2010. ápr. 15. 14:27
figyelmetekbe ajánlom a Bioderma Sébium családot (zöld színű), lemosót, hidratálót használok és éjszakára a B.Sébium AKN-t. nekem bevált. Igyatok sok vizet, nagyon fontos!
2010. ápr. 8. 13:18

Sziasztok!

Én kb 3 hete voltam bőrgyógyásznál,mert elég csúnya hegek maradtak vissza az akne miatt.

3 Fajta krémet írt,hogy megakadályozza a további aknék kialakulását.

1.STOP AKN - Mélytisztító gél.

2.STOP AKN - Bőregyensúlyt helyreállító hidratáló krém

3. (?) ezt nem tudom,de holnap megyek ismét és megtudakolom


Az 1,2 az nem receptköteles.

Reggel és este kell használni őket,úgy h a 1-2 kezelés közt le kell kenni arctisztító tonikkal az arcot.


Nekem nagyon szépen helyretette az arcomat.A "lilás" foltok elhalványodtak és a meglévő aknek amik nem húzódtak vissza azok is kisebbek lettek.

Nálam dermarolleres kezelést fognak alkalmazni,hogy a hegek eltűnjenek.

2010. márc. 29. 15:06
Én meg arra, ami velem történt. Állandóan puffadt volt a hasam, ezért eregettem is, emellett pattanásos is volt az arcom. Doktornőm tanácsára csináltam egy étel-intolerancia tesztet, amiből kiderült, hogy nagyon érzékeny vagyok a brokkolira. Így hát már egy hónapja nem eszem brokkolit, kevesebb tejet és tojást fogyasztok. A puffadtság csökkenő tendenciát mutat, az arcom viszont tényleg kezd teljesen rendbe jönni. Tehát én erre szavazok!
484. TMono89
2010. márc. 29. 13:34
Én is a duac mellett szavazok, bár néha szüneteltetni kell mert nagyon szárít. Én próbáltam a Lubexyl-t is (mert egy ideig nem tudtam beszerezni a duac-ot) de nekem az nem vált be pedig ugyanaz az összetevő csak nincs benne gyulladáscsökkentő.
483. l.agnes (válaszként erre: 479. - T.reni)
2010. márc. 28. 10:16

Szia.

Én is Duacot használtam, és 3 hónap után letisztította az arcom. Valaki tudna jó tippet adni, mit kellene utána használni? A bőrgyógyász La Roche Posay Effaclart ajánlott, de nekem ez nem igazán jött be, pedig már kb 2 hete használom :(

Előre is köszi

482. Pannita
2010. márc. 12. 13:12

sziasztok


Nekem a lubexyl jött be! Először kiszárította az arcom, de vettem rá egy Aloe Verás arckrémet és az helyretette.

Egyre szebb... nem is gondoltam volt :D

2010. márc. 12. 13:08

Szia!

Én is kipróbálom és ha nekem is beválik, megírom.

480. t.reni
2010. márc. 12. 11:21
Jav: Roacuttan
479. t.reni
2010. márc. 12. 11:20

Sziasztok!

Megfogadtam, ha beválik a Duac gél megírom. És bevált!!! 3 Roacuttam kúra és Diane szedés után nem gondoltam volna, hogy egy gél megoldja a problémám. És mégis! Ha az előző orvos ezt hamarabb ajánlja, akkor nem kellett volna azt a sok gyógyszert megennem.

Kb. egy hét alatt látványos volt a javulás.

Szóval csak dicsérni tudom!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook