Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


2007. dec. 7. 18:27

Sziasztok.


leara: csak ezt a 2 szappant használom, amit már leírtam, tulasi kátrányt és a sószappant. Talán már kezd egy kicsit javulni, csak még mindig elég piros..., de vettem ma egy teafa szappant is, és megpróbálom azzal is.

virgilius: :D nekem is lett a fülembe egy...

mmanoka: örülök ha segítettem...


Üdv

Anita

57. mmanoka (válaszként erre: 48. - Pannita)
2007. dec. 6. 16:00
....Végre én is veszek egy párat. Régen használtam és bevált csak az a bolt ahol vettem már nem forgalmazza.
2007. dec. 6. 07:35

Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem az egyik bioboltban sószappant! 1185 Ft volt. Viszont az eladó mutatott egy másikat is 785 Ft-ért: egyik oldala só szappan volt,a másik fele pedig holt tengeri iszap.De csak fele akkora volt mint a sima só szappan.

Este ki is próbáltam.Néhány percig csípte a bőrömet,de aztán elmult.És utána nagyon puha lett a bőröm! Remélem használni fog!

55. 27525d0da6 (válaszként erre: 52. - A66308f214)
2007. dec. 5. 14:57
A teafa szappant én herbáriában vettem.De biztos patikában is lehet kapni.Az árára nem emlékszem,viszont a sószappan 1000-1200 körül van!
54. virgilius (válaszként erre: 52. - A66308f214)
2007. dec. 5. 14:50
Én bioboltban vettem, 1300 ft körül volt, a teafa illetve kátrány meg 485 asszem. (Tulasi.)
2007. dec. 5. 14:49
Sziasztok, én is vettem sószappant meg kátrányosat. Kb ugyanazt tapasztalom, mint Pannita, illetve nem rosszabb, mint volt, de nem is jobb. A bőröm finom tapintású, de csak ott, ahol nincsenek pattanások. Sőt még a fülemben is jött tegnapelőtt egy nagy furunkulus. :((( Az a baj, hogy nem tudom megállni, hogy ne kaparásszam az arcom, ha van rajta mit. :(((
2007. dec. 5. 14:49
Ezt a só meg teafa szappant a patikában lehet venni? Kb.mennyiért?
2007. dec. 5. 14:43

Sziasztok!

Ezzel a sószappannal felkeltettétek az érdeklődésemet!

Én is kipróbáltam már mindent.Voltam bőrgyógyásznál,kozmetológusnál,kezeltettem az arcom kozmetikussal is,de semmi.

Ezeket próbáltam: Garnier, Clean&Clear, Vichy, Avon, Nivea Young, Neutrogena, Loreal.Egy a közös bennük: egyik sem használt.

Teafaolaj szappanom van otthon,megpróbálom beszerezni mellé a sószappant is.

Ja,igen! Az Ilcsi féle fekete szappant is használtam egy kis ideig!

50. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 45. - Pannita)
2007. dec. 4. 23:55
Ez teljesen termeszetes, minden meregtelenitesnel elcsunyulhat a bor a kezdeti periodusban, mert a bor tisztulni kezd. Ha nem tortenne ez, megkerdojelezheto lenne az adott termek tisztito hatasa. Ez a problema csak atmeneti.
49. leara
2007. dec. 4. 23:52
Szia Pannita! Nagyon remélem, hogy nálad is a kezdeti rosszabbodás jelent meg...sajnálnám ha nem, nekem annyira bevált :( de sokan írták, hogy egy-két hét után megtört a jég csak nem mindenkinek van türelme hozzá. Meg szoktad mosni, tisztitani az arcod előtte? ha igen akkor természetes cuccal vagy olyannal amiben vegyszerek vannak? mert a kettő ütheti egymást...természetesnek kell lennie a szappannak is vagy toniknak amivel megtisztitod az arcod előtte, mert akkor a sószappan hiába igyekszik visszaállitani a ph-ját a bőrödnek, a vegyszeres kütyü folyton megakadályozza azt... Én a minap vettem citromfű szappant is, annyira jó még zuhizni is ezekkel:)
2007. dec. 4. 20:03

Találtam teafa szappant!! Bár nem tulasi valami Naturland márka, de szinte ugyanaz.

Nemtom reklám-e, de Debrecenben a karácsonyi vásáron van egy árus, aki csak ilyen szappanokat árul 400 Ft-ért. Veszek is egy párat :D Meg vannak testápolók, meg egyéb kütyük...


Üdv

Anita

47. MMMM (válaszként erre: 46. - Apatifl)
2007. dec. 4. 13:54

Kedves apatifl


Kérlek írd meg nekem a termék nevét:

cserszi@hotmail.com


Köszönöm!

46. apatifl (válaszként erre: 44. - Tánczos Réka)
2007. dec. 4. 12:35

Én találtam egy nagyon jó lúgosító terméket:csak magyar gyümölcsökből készül,testhőmérséklet alatti hőfokon készítik,vízkivonással.Benne marad a vitamin, a rost és iszonyatosan jó lúgosító,mellesleg a gyerekeim szinte egyszer sem voltak betegek,amióta szedik(pedig van három:-))

Ha érdekel megírom privibe,hogy ne büntessenek meg miatta:-))

2007. dec. 4. 11:54

Jaj lányok, nem is tudom. Már elmúlt a piros folt, de egyre több apró pattanás jön ki rajtam. Meg elég sok gennyes is. Pedig tényleg olyan hűségesen csinálom. Semmit nem kenek rá mást, csak a 2 szappant használom. Bár lassan hozzám is jön a "mikulás", így lehet annak is köszönhető!

Olvastam egy másik fórumban, hogy sokan rosszabbodást tapasztaltak, nagyon megoszlott a vélemény...

De remélem hogy egy pár nap...


Üdv

Anita

2007. dec. 2. 16:50

Csajok lehet hogy egyszerűen csak lugosítanunk kell a szervezetünket és minden problémán megoldódik! Én ma találtam rá erre az elméletre, és szerintem kipróbálom, és mától csak lugos ételeket fogok fogyasztani!


Csatolom


A túlzottan savas étrend hatásai


• a víz felgyülemlik a lábakban,

• nagyobb eséllyel alakulnak ki szív- és keringési megbetegedések,

• a gondolkodás lassulása,

• gyomorfájás, gyomorfekély, emésztési panaszok,

• ízületi gyulladás, csontritkulás.


Hogyan állapíthatjuk meg a "túlsavasodás" tényét?

Vegyük alaposan szemügyre bőrünket! Ha azt látjuk, hogy cellulitiszre hajlamos, a pórusok - különösen az arcon - durvák, mitesszerek és hasonló bőrproblémák jelentkeznek, akkor szinte biztosak lehetünk abban, hogy szervezetünk egyensúlya eltolódott a túlzottan savas állapot felé. Az egészséges bőr színe enyhén rózsás, a túlsavasodás még a bőr színét is megváltoztatja: lehet fakó vagy vörös, szürke, sárgás, enyhén zöldes. Ha szétnézünk környezetünkben, magunk is láthatjuk, mennyire sokan szenvednek a túlsavasodástól. A bőr alatti kötőszövetekben felgyülemlett savak keményedésekhez vagy ráncos, löttyedt bőrhöz vezetnek.

43. Pannita (válaszként erre: 41. - Leara)
2007. dec. 1. 13:47

Szia leara.


Köszönöm az ötletet. Most még ott tartok, hogy egy kicsit piros foltos a bőrőm, de mintha már kezdene javulni. Elég sok pati kijött most rajta, nem győzőm használni a korrektort :s , de remélem pár nap vagy hét múlva jelentősen javul a helyzet...


Üdv

Anita

2007. nov. 30. 10:47
De jó ötlet:)
41. leara
2007. nov. 29. 20:12
ezt a sütőtökös dolgot én sem hallottam még, de nem lehet rossz :) Pannita- én is olvastam ilyen kezdeti rosszabbodástól, de nálam nem történt ilyen-viszont a minap elkeztem használni a hátramra is, mert az is patis és mindig szétkaparom :p már kikombináltam a mindennapi arctisztítós procedúrámat is: valahol olvastam hogy lehet a szappanból tonikot is csinálni, beáztattam a szappant egy dl ásványvizbe, kb 10-15percre, igy egy 28százalékos oldat alakult ki, ezt betettem egy kis tonikos flakonba és ha nem akarok nagyon sós lenni a végén, akkor ezzel a tonikkal törlöm csak át az arcom. :) Igy van egy arclemosóm is meg egy szappanom is :)
40. mmanoka (válaszként erre: 39. - Kunikunda)
2007. nov. 29. 16:50
...hmmm érdekes, bár én inkább megeszem és belülrül kurálom magam, hisz az is fontos amit megeszünk.
2007. nov. 29. 14:33
javasolnám a sutotok pakolást.A mesult tokoket félig megesszuk,majd a héja feletti részt,amennyit rajtahagytunk felvisszuk a letisztított borunkre ,rá vékonyan egyenletesen mézet kenunk,és legalább fél órát rajtahagyjuk a boron.Tiszta vízzel letisztítjuk,és meglátjátok milyen látványos lesz a változás.Mindketto asult tok és a méz is gyulladásgátlo hatásu.
2007. nov. 28. 12:41

Sziasztok.


Tegnap meg is érkezett a szappan. Nagyon profik a bioszallito.hu emberei. Vasárnap este megrendeltem, a szállítás 2-7 munkanap és tegnap este (kedd) a munkahelyemre is képesek voltak behozni... :)

Már este ki is próbáltam a tulasi kátrány és a sószappant. Elöszőr égető érzés volt, de hamar elmúlt. Jövőhéten megírom, hogy milyen a változás, mert a honlapon említették, hogy eleinte egy kis rosszabbodás várható a bőrtisztulás miatt. De már most érezhetően selymesebb a bőrőm.

mmanoka hajrá!


Üdv

Anita

37. leara (válaszként erre: 35. - Pannita)
2007. nov. 26. 13:19
remélem segít Nektek is, majd számoljatok be a változásról! :) további szép napot!
2007. nov. 26. 10:02

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait, rendelek én is szappant.Már alig várom hogy csodaszép legyen a bőröm.

35. Pannita (válaszként erre: 34. - Leara)
2007. nov. 25. 23:05

Szia.


Végülis megrendeltem a Himalája sószappant meg pluszba 2 tulasit. Egy kátrányos és egy algásat. Ezeket ajánlották a problémás bőrre. Ha minden jól megy jövőhéten megkapom :) Így kerül majd szállítási költséggel együtt 3000 Ft-ba. És elég 2-3 hónapig... egy vichy 4000-nél kezdődik...


Szia

Anita

34. leara
2007. nov. 25. 22:44

halihó!


Nekem Alexander sószappanom van és az himalájából való-legalábbis az van ráírva:)Alexandersalz aus himalaya olyan szappanformájú és halványrózsaszin:) a teafaolajos szappannal viszont bajban vagyok mert én sem találtam az oldalakon...viszont sokan találtak már tulasi márkát gyógyszertárakban is...hátha:)az egyik lány a tulasi citromfüves szappanjára esküszik, ő azt használja a sószappanhoz és neki is eltűntek a patijai. Végülis sztem a lényeg a sószappanon van, csak a használata előtt kell vmi szintén vegyszerments természetes cucc-amivel jól meg tudod tisztitani az arcod.sztem bármilyen növényi szappan megteszi:)

2007. nov. 25. 15:13

leara: megnéztem a weblapokat amiket ajánlottál és hát egy kicsit tanácstalan lettem. A bionivo és a hunza oldalakon az Alexander sószappan kapható (1100 és 1280Ft-os áron). A bioszállíton pedig Himalája természetes sószappan 1147-ért. Teafaolajos szappant nem találom egyiken sem. A tulasi amit te használsz csal sampon van teafaolajos, szappan nincs. Kérhetek egy kis segítséget, hogy melyiket is rendeljem meg... :D


Köszönöm

Üdv

32. Pannita (válaszként erre: 28. - Leara)
2007. nov. 25. 14:27

Szia leara!


Nagyon szépen köszönöm az információt. Mindenféleképpen ki fogom próbálni. Szétnézek itt a környéken, hogy lehet-e kapni szappant, ha nem akkor megrendelem.... megér annyit hogy végre szép legyek :D


Üdv

Anita

31. leara
2007. nov. 24. 00:41
www.bioszallito.hu akart lenni
30. leara
2007. nov. 24. 00:40
közben megnéztem az adatlapotokat és látom hogy nem pestiek vagytok-van még egy weboldal: wwwébioszallito.hu itt is megtaláltam a sószappant, még olcsóbban mint ahogy én vettem:)
29. leara
2007. nov. 24. 00:31
Ma anyukám is megjegyezte milyen szép lett az arcom :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook