Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. júl. 23. 08:47

Sziasztok!

Amit én tudnék nektek ajánlani nagy hirtelen,egy nagyon egyszerű kis pakolás és nagyon hatásos.Arctisztitás után szoktam a vendégeimnek kikeverni,van aki haza is szokott vinni belőle,mert tényleg szépen helyre teszi a bőrt.Szóval:Dermofil pasztából(kv kanál),picivel több panthenol hab és egy kis fogpiszkálóval fél borsónyi ichtyolt keverni bele.Tejeskávé barna szinű legyen a pakolás,annál nem sötétebb.Lehet helyspecifikusan is vagy ha nagyon próblémás vkinek az bőre,akkor az egész arcra kenni,a hatóideje 30perc.

További szép napot!:)

597. wanda2 (válaszként erre: 596. - Nincsu)
2012. júl. 22. 07:03

Szia!


Az arctisztítást valahogy mindenképpen meg kellene oldani.Esetleg utána kellene járni, hogy ki az aki ért is az acnés bőrhöz. Ilyenkor marha mérges vagyok, hogy egy tini lánynak (meg egyáltalán bárkinek) elrontják a bőrét. Az én kozmetikusom, van, hogy mindent nem is tisztít ki azért, hogy ne törje össze a bőröm, majd legközelebb "aprózza el".


A másik ami nagyon fontos, bár közhely, de a táplálkozás és testmozgás. A zsíros, fűszeres, finomított ételek tényleg rontják a bőr állagát, ha tetszik ez nekünk ha nem :(

Sok folyadék, testmozás miatti izzadás kell nekünk.


A Bioderma Sebium AKN éjszakára ajánlatos a hámlasztója miatt (pláne nyáron). Nekem segített egy kicsit ez is, én megveszem mindig újra. Ha nem akarsz beleugrani azonnal, akkor menj gyógyszertárakba és kérj mintát, ne szégyelld azért van a minta, hogy erre használjuk (2-3 gyógyszertári adagból már kiderül, hogy szereti-e a bőröd).


Remélem tudtam egy picit segíteni, de majd a többiek is jönnek és mondanak további tippeket.


Sok sikert!

596. nincsu
2012. júl. 21. 23:08

Sziasztok!


Próbálgattam visszaolvasni a fórumot, de bevallom csak kb a 10. oldalig jutottam. De jó volt olvasni, hogy nem csak én vagyok egyedül a problémámmal :)

Nekem ez az egész "ragya korszak" 13 éves korom körül kezdődhetett. Az előzz gyönyörű bőröm volt és a "baba arcomból" hirtelen egy nagy rondaság lett..Aztán 16 éves koromban kezdtek elmúlni a nagy, vörös, gyulladt csomók az arcomról és csak mitesszerek jelentek meg rajta. Természetesen kijöttek nagyobb pattanások is néha, amik baromira fájtak. Ezeket a mitesszereket el akartam tüntetni, így elmentem kozmetikushoz arctisztításra, de azóta bánom azt a napot. Elfertőződött az arcom és tele lett kisebb-nagyobb gennyes, gyulladt pattanásokkal. Majdnem depressziós lettem, az utcára alig mertem kimenni. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki írt fel nekem krémet, arclemosót és Bioptron lámpáztam. Kb. 8 hónap alatt múlt el az egész. És az arcom állapota azóta sem tökéletes, 18 éves vagyok most. Néhol barnás foltok vannak, tehát nincs egyenletes textúrája. Néha-néha kijönnek nagyobb pattanások, de alapjába véve inkább pici pattanások vannak rajta és néha még be is gyullad. Biztos segítene rajta egy arctisztítás, de mondanom sem kell, ne nagyon szeretném...Alapozó nélkül nem szeretek kimozdulni itthonról, ami már elég idegesítő. Úgy teljesen jól néz ki z arcom, de hát nem természetes. Szeptemberben egyetemista leszek és nem szeretném azzal kezdeni minden reggelem, hogy magamra rakom a szokásos alapozó adagom. Jelenleg Clean&Clear géles arclemosót és tonikot használok, illetve a Balea termékcsalád arcradírját, arcpakolásait és pattanás leszárító géljét. Jót tesznek a bőrömnek, de nem lesz szép tőlük :( Nemrég használtam Vichy krémet, mert állítólag az egy csodaszer. Hát nekem csodásan kiszárította a bőröm és 3000-4000 Ft-ot kidobtam az ablakon...Most az Aknesolt, a Bioderma Sebium Akn-t ajánlották, a hegekre pedig a Contractubexet. Erről valamiféle véleményt tudtok mondani? Nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni értük. Vagy kezdjek el újra Bioptronozni?Ezen kívűl bármilyen más tippet szívesen fogadok :)


Előre is köszönöm :)

2012. júl. 17. 10:15

Nekem mitesszeres pattanásos a bőröm.

Az a titka, hogy nem nyomkodom, csak ha szükséges. Rendszeres arctisztítás, antibakteriális, hámlasztó arclemosóval. Gyulladt pattikra: ichtiolos arcpakolás, pirosságra: nyugtató arcpakolás... krém: érzékeny bőrre való krém.

594. egri maja (válaszként erre: 593. - Kismackó2006)
2012. júl. 17. 09:44
Irtam neked privátban!:)
593. kismackó2006 (válaszként erre: 592. - Egri maja)
2012. júl. 17. 08:57

Szia!

Persze, sok tényezőtől függ, tudom, s persze minden ember más. Te természetgyógyász vagy, vagy miben tudsz segíteni?

2012. júl. 17. 08:55

Sziasztok!

Sajnos a szép bőr nem a korunktól függ,hanem egy részről genetika,bőrtipus,ami függ a hormonjainktól,a ciklusunktól,az emésztésünktől,h mennyi folyadékot iszunk,milyen minőségben,milyen ételekkel táplálkozunk,fontos lenne,h sok nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk.Mennyi időt töltünk a friss levegőn...és nem utolső sorban,a bőrtipusunknak megfelelő kozmetikumokat kellene használni!

Ha esetleg tudok segiteni vkinek,irjon priviben,válaszolok!:))))

Üdv:Maja

2012. júl. 15. 20:40
Nekem is probléma, pedig jócskán nem vagyok már tini! Tulajdonképpen az egész életemet megkeseríti, több mindent próbáltam már én is. Most kecsketejes szappant használok és kecsketejes testápolót hozzá, amit a pattanásos arcra, hátra kenek. Sokat javult az állapota.
590. -meva-
2012. júl. 3. 05:10
Roaccutan kezelésként és Diane-35 estleg Cypromix (fogamzásgátló mellékhatással)...
2012. júl. 3. 00:05

Sziasztok!

Nekem kb 12 éves korom óta keserítette az életemet a pattanásos arcbőr, én is kipróbáltam minden kenceficét a névtelentől a márkásig, egyik sem használt. Szedtem Roaccutant, fogamzásgátlót, javított ugyan a helyzeten, de mikor abbahagytam, visszatért a probléma. Közben kinőttem a tinikort is, és már beletörődtem, h örökre pattanásos leszek, aztán tavaj decemberben elkezdem fogyókurázni. Diétába kezdtem, jelentősen csökkentettem a zsíros, fűszeres ételek, az édesség és a műkaják mennyiségét, napi 2-3 liter vizet iszok, ill. pár hete zöld teát is, és pár hónap után azt vettem észre, h egyre kvesebb pattanásom van és azok is csak aprók. Nem szedek semmit, krémeket sem haználok, csak egészséges ételek és sok folyadék, nekem ez vált be, soha nem volt még olyan tiszta az arcbőröm, mint most. :))

588. juvava
2012. jún. 6. 22:49

Sziasztok! Én is megosztanám veletek a sztorimat: Tinédzserként természetesen én sem rendelkeztem makulátlan arcbőrrel, viszont mire kijártam a gimit, az arcom teljesen letisztult, azt hittem a pattanásos korszakom ezzel le is zárult. Havonta jártam kozmetikushoz továbbra is, gondoltam ezzel biztos elébe járok a problémának. DE nem így történt. Az arcomon (legfőképpen a pofacsont környékén) nem kinyomható, gennyes csomók keletkeztek. A drága kozmetikusom minduntalan megpróbálta kinomni őket, így az arcom egyre brutálisabban nézett ki (lilás-pirosas-feketés cisztás duzzanatok). Ennek fele se tréfa, így nem mehet tovább a dolog, tudtam hogy muszáj elmennem bőrgyógyászhoz. Mindenféle vérvizsgálat, góckutatás következett, de semmi nem derült ki. Rögtön felírta nekem a Sotretet, mellette még a Symicia fog.gátlót szedtem. A doki az elején azt mondta, hogy olyan 5-6 hónap múlva szép lesz a bőröm. El is hittem neki, végülis ő a doktor, nem én, neki jobban kell értenie a dologhoz....A nagy frászt. 7 hónap után a bőröm SEMMIT nem javult. Olyan kétségbeesett voltam, a bőröm romokban, a gyógyszer mellékhatásai egyre fokozódtak, így abbahagytam a szedést. Elegem volt az egészből, vissza se mentem a dokihoz.


Mindenféle alternatív gyógymódot kerestem és keresek még ma is. Kicsit szebb már az arcom, de még mindig nem az igazi. A krémmánián akadtam rá remek dolgokra, mint például a kémiai hámlasztás, aminek 2 típusa van, az AHA illetve a BHA. A BHA zsíros bőrre, az AHA száraz bőrre ajánlott. Azonban erős fényvédelem mellett. (Akit érdekel a dolog, nézze meg krémmánián) Na szóval én a BHA-s hámlasztás mellett döntöttem, egyelőre 2%-os gélt használok, de szerintem ha eljön a borús ősz, kipróbálok erősebb szereket is.

Megpróbálok olyan krémeket, arclemosókat stb. használni, amelyek természetes összetevőket tartalmaznak, így nem irritálják az arcom.

Emellett reggel-este Bioptron lámpázok.

Az étkezésről annyit, hogy a tejtermékeket én is próbálom kerülni, mert látom hogy rosszabb lesz tőle a bőr.

Étrendkiegészítőket is szedek: szelén, cink és A illetve E vitamin. Ezekkel küszködök...viszont amit HiperaktivTorzonborz írt, azt meg fogom próbálni, bár 5 litert nem tudom hogy fogok meginni, de sebaj. A lúgosítás gondolatával is kacérkodom...majd meglátjuk.

És lehet hogy visszatérek a jógához

2012. máj. 21. 13:35
Már mindent kipróbáltam a pattanások ellen, egy valami vált be, mégpedig a sószappan, és napi 2-3 liter víz. Nagyon érzékeny a bőröm, eddig a pattanás után megmaradt a piros heg kb. 1 hónapig is, most 3-4 nap alatt mejdnem eltűnt még a gyuladásban lévő is!
586. ange25
2012. ápr. 22. 19:52

Szia!

Nekem is régóta pattanásos a bőröm,ami nekem bevált az a Avéne Diacnéal,fényvédő krémet kell nyáron hozzá használni,de azóta amióta ezt használom egy szem pattanásom nincsen,csak ajnálani tudom.

585. pentekzsuzsa (válaszként erre: 583. - Aazsuzs)
2012. ápr. 19. 20:18

Szia aazsuzs! :)

most, hogy olvasom, hogy fél év kellett, hogy kititsztuljon a szervezetedből, kezdek megnyugodni :) nálam kb 5 hónapja szabadult el a pokol egy tisztítókúra után, de már előtte kezdtem pattanásos lenni. abbahagytam a fogamzásgátló tablettát, de én nem tapasztaltam nagy változást a bőrömön akkor mikor elkezdtem, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne az oka. na meg már megjelentek a patik, még mielőtt abbahagytam volna a tabletta szedését. Nekem is nagyon nehéz pozitívan gondolkodni és szépnek látni magam, amikor tele vagyok sebekkel, hegekkel, a tükörben csak ezt látom. De biztos vagyok benne, hogy nagyon fontos ez is. szerintem egty tisztító kúra sosem árt, nálam az oshawa bejött, csak türelemmel ki kell várni, hogy kitisztuljon a szervezet, mert rengeteg méreganyagot begyűjtünk az évek során. Valaki azt mondta nekem, hogy ne bántsam a bőröm, hagyjam, hogy tombolja ki magát, és utána megnyugszik. Ezt próbálom szem előtt tartani :)

Hát minden okosságot, amit tudtam, leírtam, innen arrafele már csak drukkolni tudok neked, hogy rendbejöjjön a bőröd! :)

Jó éjszakát! :)

584. pentekzsuzsa (válaszként erre: 582. - HiperaktivTorzonborz)
2012. ápr. 19. 20:09

Szia!

Hát sajnos a víz ivás nekem nagyon nehezen megy...:( de próbálom hozzászoktatni magam. bitos vagyok benne, hogy nagyon fontos a tisztuláshoz. szerencsére itt nálunk van egy nagyon finom és jó minőségű kútvíz, abból próbálok minél többet, de még nagyon messze vagyok én az 5 litertől. utánanézek ennek a sheavajnak, mert szimpatikusnak tűnik, meg ennek a fekete afrikai szappannak is. az utóbbiról még nem is hallottam. nem tudom, hogy nálunk kapható e ( Erdélyben élek), itt azért kicscit más a felhozatal, de biztos valami spéci üzletben, csak utána kell nézzek. Közben még influenzás is lettem, a hangom is elment, gyógyszert viszont nem szedek, úgyhogy van baj elég. Írtad a véleményed a bőrgyógyászokról...hát valahogy én is így látom ezt az egész kórházi és gyógyszerészi rendszert, ezért kerülöm a bogyókat, ha lehet.

Elrakom magam regenerálódni, jó éjszakát kívánok mindenkinek! Neked pedi nagyon köszönöm a választ! :)

583. aazsuzs
2012. ápr. 19. 13:15

Sziasztok!

Én is szenvedek a pattanásoktól évek óta pedig már 30 elmúltam...:(

Annó a fogamzásgátló szedése alatt szép volt a bőröm, aztán ajánlották a Forever termékeket, ami teljesen betette a kaput. Nem csak az arcom lett tele pattival, hanem a hátam, karom, alkarom!Azt mondták, lehet allergiás voltam a termékekre, kb. fél év alatt tisztul ki a szervezetből. Aki ajánlotta ezeket a termékeket (természetgyógyász), közölte, hogy szedjem újból a fogamzásgátlót, akkor szép lesz a bőröm....

A fél év utás sem lett szép a bőröm, igaz "csak" az arcomon maradt, de ronda nagyon:(

Amit mostanában próbáltam a pozitív felfogás és annak az érzésnek a táplálása, hogy szép vagyok....bár ez elég nehéz.

Szappanból a hévizi iszapos szappant használom, és ételekből kitapasztaltam, hogy ha a tejtermékeket nem fogyasztom, egy fokkal jobb a bőrömnek.

Hormon és egyéb vizsgálatokon is voltam, minden rendben. Nem értem mi az amitől még mindig kijönnek.:(Az egyik elmúlik, de már ott a másik.


A shea vajról még nem hallottam, utánanézek!:)


Szép napot Nektek!

582. HiperaktivTorzonborz (válaszként erre: 580. - Pentekzsuzsa)
2012. ápr. 18. 23:10

Szia!

Nekem a vegetáriánus életmód nem jött be, persze ettől függetlenül mindannyian különbözőek vagyunk, és a lényeg, hogy mindig azt tedd ami a neked legjobb:) Érdemes megpróbálni ezt a teakeveréket, ha az 5 liter nem is megy, akár kevesebbel is, ártani biztos nem fog:)

Illetve most visszatekintve rájöttem arra, hogy a gondolataimmal volt a legtöbb gáz, és azzal kreáltam és súlyosbítottam magamnak az aknét. Tudod minden reggel mikor felkeltem, az első a tükörbenézés, végigpásztázom az arcom, hogy na most megint hol jött ki egy újabb pattanás, aztán mikor ültem hazafele a villamoson már azon filóztam, hogy úristen ha lemosom a sminket megint mi néz majd vissza rám, és rájöttem, hogy ezzel az aggodalmaimmal, meg félelmeimmel csak táplálom a betegséget, nehéz volt megtanulni tisztába rakni a gondolataiamat, de lassan sikerült, és főleg ennek tudom be, hogy végre szép a bőröm:)

A shea vaj kapható, sok gyógynövény boltba, neten, illetve vaterán is pár száz forintért, a lényeg hogy ne a fínomítottat, hanem a fínomatatlan shea vajat vedd meg.

Az afrikai fekete szappant is próbáltad? Nekem az nem szárítja a bőrőm egyátalán, pedig nekem is száradásra hajlamos, és nagyon érzékeny a bőröm sajna. Anno a bőrgyógyász által felírt mindenféle kencék teljesen tönkretették a bőröm vízháztartását, ami sajnos most is fenáll, és a sima arckrémeket el se viseli, a shea vajon kívül miden mástól kipirosodik.

Az én szemembe azt kell, hogy mondjam, hogy sajnos a bőrgyógyászok között van a legtöbb haszonhajhász, kihasználós, pénzlehúzós embertípus.

Nem hallottam még erről a Oshawa kúráról, alma kúrát már én is csináltam, egy hétig nem ettem mást csak almát, és mellette nagyon sokat ittam, az ilyen kúrák tényleg jót tesznek, de én inkább ma már arra esküszöm, hogy sok-sok vizet kell inni, én megiszok napi 5-6 litert is. A testünk 70%a víz, és egy víz alapú szervezetet, szerintem vízzel lehet a legjobban kipucolni:)

Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalaidat, sok sikert kívánok a gyógyuláshoz:)

2012. ápr. 18. 15:45

Algaliget szépe kapszulát ajánlom mindenkinek:-)


Gyönyörű arcbőrt eredményez és megfizethető.

580. pentekzsuzsa (válaszként erre: 579. - HiperaktivTorzonborz)
2012. ápr. 18. 15:31

Szia!

Nagyon megörültem a válaszodnak, köszönöm szépen! valahogy úgy vagyok ezzel a vegasággal, hogy olyan természetesen jött, nem úgy volt, hogy eldöntöttem, és teljesen jól érzem magam benne. utólag meg is kaptam a válaszokat is rá, úgyhogy nem szeretnék visszaállni a húsevésre, remélem, hogy nem lesz muszáj :) na meg a növények és állatok azért nem egy csoportba sorolhatók...persze, hogy ők is élőlények, de más szinten vannak, és azért valamit csak kell enni :DDD azt is tudom, hogy ma már nagyon sok a vegyszerezett meg mindenféleképpen manipulált növény, igyekszem jól választani, de ahogy írtad, ebből is próbálnak üzletet csinálni, és sokszor átverik azokat, akik próbálnak tiszta dolgokat vásárolni.

Én is valahogy úgy vagyok, hogy keresgélek, van pár dolog, ami rám talált, azokban próbálok hinni, vagyis a megérzéseimben, és amikor keresgélek tovább, állandóan szdembesülök azzal, hogy tele van a világ hamis prófétákkal, kuruzslókkal, akik kihasználják az emberek jóhiszeműségét. A videót meg fogom nézni, amit ajánlottál, hátha az is egy olyan dolog lesz, ami bejön nekem :)

Én egy tíz napos Oshawa-kúrát csináltam decemberben, ami abból állt, hogy csak nyers sárgarépát, almát és vizet ittam. nagyon jól éreztem magam utána, valami nagyon megváltozott legbelül, csak a pattanásaim bedurvultak. azóta könnyebbnek érzem magam, éberebbnek, és nem kell olyan sokat egyek, mint azelőtt. persze vannak fáradékonyabb periódusaim is, de ez érthető.

Nem ígérem, hogy végigcsinálom ezt a teakúrát, de megpróbálom. Előtte még arra készülök, hogy egy másik Oshawa-kúrát végezzek el. itt talász róla részleteket, ha érdekel:

[link]

közben ösztönösen lemondtam lassan mindenféle kencéről. próbáltam természetes szappanokat, de azok nagyon szárították a bőröm. most már csak sima vizet használok és körömvirág krémet a sebekre. Ez a shea vaj kapható bármilyen üzletben, vagy valami spéci dolog? kipróbálnám :)

még egyszer köszi a segítséget!

579. HiperaktivTorzonborz (válaszként erre: 574. - Pentekzsuzsa)
2012. ápr. 17. 20:10

Szia!:)

Először is, én a vegetáriánus életmódot nem ajánlanám neked, tudom sok spirituális ember erre esküszik, de nekem Villás Béla magyarázta el ezt, hogy a zöldséget-gyümölcsöt is "megölöd" mikor leszeded. Sajnos, mikor elkezdtem ezt az egész spirituális témát, sok falba ütköztem, az a baj, hogy ebből is megpróbálnak már üzletet csinálni és nagyon sok a kamu spirituális ember. Nekem Villás Béla magyarázott el sokmindent, és nem került semmibe, megnéztem az előadásait neten és követtem a módszereit és az egész életminőségem javult, mint egészségügyi mint anyagi téren. Ha gondolod nézd meg ezt a videót:

[link]

ha érdekesnek találod további előadásit megnézheted youtube-on az öngyogyításról is:)

A tisztítókúra nagyon jó. Javasolnék neked valamit, a következő teakeveréket próbáld ki, mindegyikből 1 evőkanál 5 liter vízbe téve:

kamilla tea, csalán tea, diófalevél tea, cickafark tea, kakukkfű tea.

mindegyikből NEM a filteres verzió és 1-1 evőkanál mint írtam 5 liter vízbe és ebből a napi 5 litert idd is meg, tudom soknak tűnik de meglátod csodát művel:) 42 napig idd. Első hét nehéz lesz, de utána egyre könyebb, nekem 42. nap végére teljesen kitisztult a bőröm.

Külsőleg én már nem használok mást, csak afrikai fekete szappant, vagy ha az épp nincs bármely más természetes szappant, pl kecsketej szappan. Arckrém helyett pedig, fínomítatlan shea vajat.

Száműztem az összes szintetikus vackot, tusfürdőket meg hasonlókat:)

Ha bármi kérdésed van, illetve segíthetek, írj nyugodtan:)

Remélem tudtam segíteni.

578. Anna021 (válaszként erre: 577. - Princesse84)
2012. ápr. 11. 18:30
Igen,ráadásul nem is ratyi márka,el kérik érte a pénzt!Ha esetleg a kukában végezné majd leírnád azoknak a termékeknek a nevét amit Te használsz?Hátha nekem is beválik.:D
577. princesse84 (válaszként erre: 576. - Anna021)
2012. ápr. 11. 17:42
Hát nincs mit...:) Igen, tudom, én is ki vagyok akadva amikor egy valag pénzt adok ki valamiért és nemhogy nem használ, hanem "árt"! Mondjuk amit most veszek az sem olcsó, de legalább szép leszek tőle :D Bár nem is annyival drágább, a szappanom 3000Ft, a krémem 5700. Viszont legalább megéri, még ha néha szívom is a fogam amikor kiadom érte a pénzt... Kitartás neked, aztán ha nem múlik akkor szerintem kuka. :(
576. Anna021 (válaszként erre: 575. - Princesse84)
2012. ápr. 11. 17:21
Köszi!:-)) Hát igazán még én sem tudom,hogy mi legyen.Még próbálkozom vele egy ideig(1-2 hétig) hátha csak az első fázis ilyen.Ha viszont nem használ semmit akkor természetesen leállok vele.Ebben csak az a bosszantó,hogy 4600 Ft volt az éjszakai krém és 3700 Ft a gél.Ennyi pénzt kiad az ember és még rosszul és úgy tűnik csak ront a helyzeten.Azért köszönöm!:-)
575. princesse84 (válaszként erre: 573. - Anna021)
2012. ápr. 11. 15:33
Szia Anna! Bár nem a vichy krémmel, de egy Loreal krémmel rejtélyesen hasonló történt meg velem egyszer... Én is próbálkoztam még egy ideig a "hozzászoktatással" de nálam nem vált be. 3 hét után sem múlt, sőt viszeketett is aztán...Nem lehet hogy valamire allergiás vagy az összetevők közül? Én mondjuk azóta átálltam a "natúr" vonalra, és többnyire szappanokat és natúr krémeket használok. Azokat bírja a bőröm és egészségesebbnek is néz ki, állítom még a színem is szebb...:-D Lehet korral jár, 27-nél volt a fordulópont, mikor a bőröm azt mondta, hogy ENNYI a sok szennyből :-) De lehet nálad csak egy kis idő kell, azért nem mondanám, hogy dobd ki rögtön az ablakon a krémet...
574. pentekzsuzsa (válaszként erre: 572. - HiperaktivTorzonborz)
2012. ápr. 11. 12:19

Kedves HiperaktivTorzonborz!

Meg szeretném köszönni, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Az a heyzet, hogy nekem is hasonló problémám van. 28 éves vagyok. Mindigis voltak pattanásaim, de nem olyan nagy mennyiségben, és az utóbbi pár évben meg elég ritkán. Egy éve nem eszem húst, elkezdtem érdeklődni a spiritualitás irányában, kicsit hasonlóképpen jártam, mint te, vagyis teljesen megváltozott a gondolkodásom :) a gond csak az, hogy tavaly nyár végén, kezdtek előjönni a pattanások. Karácsony előtt végigcsináltam egy tisztítókúrát, utána szabadult el a pokol. Az arcom, a hátam és a mellkasom azóta tele van pattanásokkal. Ráadásul, sajnos nem bírok parancsolni magamnak, mindig elkaparom őket, tele vagyok sebekkel, hegekkel, ahogy egy kicsit múlna, újabb hullámokban jönnek. A régebbiekhez képest ezek nyulladtak, fájdalmasak. Elkönyveltem a jelenséget annak, hogy tisztul a szervezetem, de ez már így megy 5 hónapja, és kezdek elkeseredni. nagyon zavarnak. most még egy tisztítókúrára készülök, hátha valami fog változni.

Meg szeretném kérdezni, hogy te hogy találtál választ a saját problémádra, és mi az? persze, ha nem szeretnéd nyilvánossá tenni, megértem. Én is tudom, hogy valahol belül van a gond, valamit nagyon akar nekem jelezni, de nem tudom, hogy hogy keressem a választ...én is próbáltam meditálni, de nagyon nehezen megy, fecseg az agyam állandóan:) nagyon természetesen jöttek a változások az életemben, a húsról való lemondás, a spirituális dolgok fele fordulás, én is gyertyát szoktam esténként gyújtani :) nem is tudom, hogy miért kezdtem el, de lehet, hogy nem kell mindent megérteni.

Szóval nagyon örülnék a válaszodnak. és még egyszer köszönöm a beszámolódat!

573. Anna021
2012. ápr. 10. 20:59
Sziasztok!Nemrég vásároltam Vichy éjszakai krémet.Idáig elszórtan volt néhány pattanás az arcomon,azonban mióta használom ezt a krémet eléggé megszaporodtak,nem azok a nagy pattanások,hanem ilyen kis aprók,de viszont abból elég sok van.Tapasztalt valaki már hasonlót ennél a krémnél?Általában úgy van hogy először az ilyen krémek kihozzák a pattanást,lehet itt is ez az első fázis?Mindössze 5 napja használom.Valaki tudna segíteni?
2012. márc. 20. 00:13

Sziasztok!

Szeretném veletek megosztani évek óta tartó tapasztalataiamt a pattanásos, aknés bőrrel kapcsolatban, hátha tudok másoknak is segíteni ez ügyben. Előszöris azzal kezdeném, hogy az én bőröm nem csak simán pattanásos volt, hanem nagyon nagyon durván gyulladt, göbös, stb. Volt olyan,hogy az egész arcom tiszta piros gyulladt volt. Kb 13 éves koromban kezdődött a probléma. Mondanom sem kell, hogy az egész fiatalkori éveimet megkeserítette, egészen mostanáig (most vagyok 25). Nem túlzás ha azt mondom, hogy az egész fiatalkori éveimre rányomta a bélyeget ez a "betegség", de végül én győzedelmeskedtem és magamnak megtaláltam a gyógymódot, szóval engedjétek meg,hogy megosszam veletek történetemet. Annyit elmondanék, hogy én már tényleg mindent tudok az aknéról, orvosi és egyéb gyógymódokat. Amikor megjelentek 13 éves korom tájékán én is végigjártam az ismert lépcsőfokokat,lemosók, tonikok, krémek stb, amik sajnos nem használtak és az arcom, mellkasom és vállaim olyan durván gyulladtak voltak, hogy 15 éves korom környékén már mélyen depressziós voltam, nem mentem emberek közé, iskolában kibeszéltek a problémáim miatt pl (hogy miért nem megy el orvos, vagy kezd ezzel vmit stb...). Akinek nem volt ilyen problémája az fel se tudja fogni milyen vele együtt élni.Szóval mivel nagyon csúnya volt a bőröm, nem használtak a bolti lemosók, krémek stb, anyukám elvitt bőrgyógyászhoz, aki ugye felírt mindenféle krémet, differintől kezdve az A- vitaminos készítményekig, amik nem használtak, bár el kell mondanom minden egyes krémet, és kencét reményteljesen kentem magamra, hogy igen ez majd megváltoztatja az életem, akkor még nem értettem, hogy valójában az egész csak egy business, sajnos sokan probálnak meggazdagodni mások nyomorúságából. A kencék nem használtak, jött a Diana 35, amit 15!!!!! évesen írt fel nekem a nőgyógyász. Mondanom sem kell, hogy nagyon nagy reményekkel vágtam bele, mert a nőgyógyász csódát ígért, az eredmény sajnos elmaradt.... Én meg még jobban magamba fordultam, tudom, hogy ez furcsán hangzik, de ha visszanézek, kb egy évvel ezelőttig, teljesen megszállott voltam az akne témában. 17 évesen volt szerencsém az Egyesült Államokban tanulni cserediákként. Addigra már megtanultam sminkkel úgy ahogy tűrhetőve tenni a kinézetemet, persze a probléma úgyanúgy megvolt. Ott is elmentem bőrgyógyászhoz, kivizsgálásra küldtek a fogorvostól az endokriniológusig, és semmi korós elváltozást nem találtak, és genetikai problémára fogták rá az egészet. Akkor kezdtem el rájönni, hogy mekkora egy üzlet ez az egész akne, mert az USA-ban (most már itt is) tényleg mindenféle csódatevő igéretekkel probálnak az emberre mindent rátukmálni, és nagyon sokan (beleértve a bőrgyógyászokat is) meggazdagodtak ebből a bőrproblémából. Rájöttem arra is hogy a bőrgyógyászoknak valójában fogalmuk sincsen, hogy mi okozza az aknét és csak okoskodnak, akármelyik bőrgyógyászhoz mész (én nagyon soknál voltam, külföldön is) mindegyik a következők szerint jár el: Először helyi kezeléssel próbál javítani, differin, benzol peroxidos készítmények, szalicilsav tartalmú készítmények, isoterin, gyógyszertári kikevert arclemosó, pattanásleszárító stb. Ha ezek nem használnak jön a következő fokozat az antibiotikumok pl tetralysal és társai, amik sok esetben ameddig szeded használnak, de utána a probléma hatványazottan jelentkezik és utána jön a Roaccutan, Sotret, Aknemorin. A 3 szer hatóanyaga tulajdonképpen ugyanaz, egy A vitamin származék elég durva mellékhatásokkal (aki szedte ismeri őket), és ilyenkor pár esetben tényleg megoldódik a probléma x időre (lehet 1-2 év vagy több talán élete végéig), de sok esetben visszajönnek a bőrproblémák, sokszor még súlyosabban, sajnos nálam is ez volt 3 év után visszatért a probléma még durvábban. Tudom sokan mondják hogy örökre megoldotta a bőrproblémáikat ez a A viatmin származék, nem akarom őket elkeseríteni, de ha tudtok angolul nézzétek meg az amerikai fórumokat a Roaccutanról! Ott a 80-as években elkezdtek embereket "tömni" ezzel a gyógyszerrel és nagyon sok esetben csak 20-25 évvel később az-az most jelentkeztek a mellékhatások, szervkárosodás, gerincproblmák és egyéb formában (ennek utána lehet nézni amerikai fórumokon). Az USA-ban a Roaccutan miatt a Roche ellen nagyon sok per indult, és sokat meg is nyertem az emberek, és pár államban már nem is írják fel a Roaccutant többet és tervezik az USA-ban hogy végleg betiljták (ezt tényleg nem én találom ki nézzetek utána, csak írjátok be a keresőbe hogy lawsuits Roaccutan, vagy sue Roche Roaccutan). Tehát mivel 3 év Roa szedés után durvábban visszajött a probléma, teljesen kétségbe voltam esve, én egy iszonyú realita ember voltam, hittem a tudományban és mostani önmagam teljes ellentéte voltam, ezért kétségbeesésemben elkezdtem úgymond, spiritualitás felé fordulni (nem hittem benne anno). Először nem a gyógyászat részével kezdtem el foglalkozni, hanem főleg a halál utáni élettel, vagy hogy miért vagyunk itt ezen a bolygón, miért beteg valaki miért egészséges. Lassan kezdtem rájönni az élet játékára, és rájöttem arra hogy minden ami vagyOK annak az OK-a én vagyok!!! Én!!! Én csináltam ez az egészet magammal. Most már tudom, hogy abetegség az nem más mint egy jelzés, ami csak akkor múlik el ha megértem! Elkezdtem meditálni, megtanultam a Reikit és Szellemgyógyászatot, és a "betegségem" elmúlt magától ahogy megértettem, hogy miért alakult ki. Mindennek a kulcsa a megértés. Minden este gyújtottam egy gyertyát, meditáltam és próbáltam rájönni, hogy mit is akart nekem üzenni ez a betegség és miért hoztam létre, ma már teljesen más ember vagyok és hiszitek vagy nem, akne nélkül sose lennék az az ember aki most vagyok. Ma már abszolút nem hiszek az úgynevezett modern orvostudományban. Gondolkozzatok csak el! A gyógyszergyártás nagyon jól menő üzlet! Nekik az az érdekük, hogy te annyira legyél csak egészséges, hogy még meg tud venni a sok szemetet amit gyártanak, és az a céljuk, hogy olyan betegségek válljanak gyakorivá, ami megkeseríti az életminőségedet és megvedd azt a szemetet amit gyártanak! Ez nem vicc! Egyik bőrgyógyász ismerősöm (sokat ismerek) mikor részeg volt bevallotta, hogy direkt olyan szereket csinálnak aknéra, amelyek nem adnak végleges megoldást a problémára, mégpedig azért , mert pont az a céljuk hogy visszajárj!! Az a cél hogy olyan szereket adjanak el amik ideig óráig használnak, hogy aztán folyamatosan járj hozzájuk és vegyék ki a pénzt a zsebedből piacra dobva mindig a "legújabb tutirahasználó" készítményeiket. Én azt tanácsolom minden " beteg" embernek, hogy a betegségtől először ne megszabadulni próbálj hanem próbáld meg megérteni! Te vagy az aki létrehozta és Te vagy az EGYETLEN aki meg tudja magát szabadítani tőle, a betegésgre ne úgy nézz mint valamire ami tönkretesz, hanem nézz úgy rá mint egy üzenetre! És egy üzenetre csak akkor tudsz válaszolni ha megérted a mondanivalóját! Mindannyian csodálatos lények vagyunk, fel se fogjuk, hogy mire lennénk képesek, csupán gondolatainkkal. Fel se fogjuk, hogy bennünk harmónia és rend van, nem kifele kell fordulni hanem befele, hogy észrevegyük magunkba ezeket a csodálatos dolgokat, és ha ezeket meglátod nagyon sok mindent megértessz.

Köszönöm szépen, hogy "meghallgattatok", úgy éreztem, hogy ezt meg kellet osztanom másokkal is. Remélem tudtam segíteni!

Sziasztok:)

571. cézé
2012. márc. 15. 20:57

Fiatalbb koromban voltak pattanásaim, de azok, ahogy kell, a serdülőkor végén elmúltak. Most 26 éves koromra bonlondult meg újra :) munkahelyi stressz, és a rossz levegőjű városba költözés után.

Nekem nagyon bevált (illetve csak az vált be) a Clinique 3 lépés. Nem szoktam ilyet mondani, de csodaszer. Pattanásom alig van már, leginkább csak a mentruáció előtt pár nappal jelenik meg néhány, de azok is olyan halványak, kicsik, hogy egy kevés korrektorral eltüntethetők. És nem is annyira drága, mint elsőre tűnik, mert én a Muller drogáriában kapható "kipróbáló" csomagot szoktam venni, 2500 forintért. (Én nevezem csak így.) Van benne mind a lemosóból, tonikból, krémből 30-30 mililiter, plusz jár hozzá egy aranyos Cliniqe neszeszer, és én csak este használom, elég belőle nagyon kevés, és így kitart 2 hónapig bőven. Szívből ajánlom mindenkinek.

2012. febr. 26. 20:52
Csalán tea kúraszerűen, mivel vértisztító hatású és fokozza a faggyúmirigy termelődést. Élesztő és fejföl pakolásként. Teafaolaj. Gyógyszert nem érdemes beszedni-szerintem- tapasztalatból tudom. Roaccutan én is szedtem, elég sokáig, sőt kétszer is, de visszajöttek a pattanások, hozzáteszem soha többet nem szedném! Diane 35....szerintem ez sem jó, nekem csak enyhültek tőle, de nem tűntek el. Felesleges a szervezetet gyógyszerrel mérgezni, a natur temékek a legjobbak. És a tisztító kúra, mert sok a szervezetben a "káros" anyag, és az okozza a pattanásokat a bőrödön.
2011. dec. 29. 17:55

@G.Kinga: Vegyél valami Clean&Clear terméket pl., ha nem nagyon pattanásos az arcod, az simán jó... Menj be egy DM-be és nézz körül, sztem 800-1000 Ft-os termékek bőven megfelelnek az igényeidnek.


Ha viszont valakinek nagyon aknés az arca, akkor a BABE arclemosót ajánlom, én azt használom, de olyan 3000 FT körül van, tehát nem olcsó mulatság, viszont nagyon jó. Vagy esetleg az Eucerinnek van még arclemosója.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook