Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
328. zsiicii (válaszként erre: 326. - Princes47)
2009. márc. 7. 10:01
Egyik héten ettem 1-2 zacskó mazsolás drazsét attól jöttek elő szerintem, de már kb 2 hete. és nem múlnak el.
327. zsiicii (válaszként erre: 325. - Danama)
2009. márc. 7. 10:00
Nem nagyon csak néhány van a homlokomon, de engem zavar.
2009. márc. 7. 09:52

Szerintem meg kell figyelni, hogy mitől jönnek elő.

Lehet, hogy olyat eszel amit nem bír a gyomrod.

Figyelj, és rá fogsz jönni. Addig pedig a lányok

által ajánlott termékek egyikét használd. De hidd

el először is az okot kell megtalálni.

325. danama
2009. márc. 7. 09:36
persze, ha nagyon pattanásos vagy szerintem a házi praktikák előtt menj el bőrgyógyászhoz!
2009. márc. 7. 09:25

én sok sok éve küzdök velük. az egyetlen ami hatott:

duac krém

a háziorvos írta fel!!! tök jó

323. agis
2009. márc. 7. 09:22
sörélesztó tabletta, napi 2x1, 2 hét után láthatóan szebb lesz a bőröd:)
322. danama
2009. márc. 7. 09:15

de legjobban ha mindig letisztítód az arcodat, reggel és este, arctisztító+ tonik+ hidratáló pattanásos bőrre.

Kevés olajos magvak és csokoládé fogyasztás.

2009. márc. 7. 09:15
Használj szaliciles arcszeszt a házi orvos felírja.
320. danama
2009. márc. 7. 09:13
lehet kapni tapaszt, korrektort , gyors zselét stb
319. zsiicii
2009. márc. 7. 09:13
Hogyan tüntessem el a pattanásaimat?
318. süni Sandra (válaszként erre: 317. - Zsofish)
2009. márc. 5. 16:47
A helyzet az, hogy van pár hegem is sajnos! Mindig lejött a seb, hiába vigyáztam rá, alig érte viz is, mégis levált! Azért is látszik, jó, oké, még friss, de meg fog látszani, még ha kifehéredik is egyszer, ott lesz a nyoma! Gondolom ezen nem segit! :(
317. Zsofish (válaszként erre: 316. - Süni Sandra)
2009. márc. 5. 14:55
Hát annyira nem zsíros, inkább sebes volt. Meg száraz. Hazamegyek a suliból utána rögtön lemosom az arcomról a sminket utána bekenem , rajtahagyom egy jó 7-8 percet, de van amikor többet is.Elég szépen rendbe hozta próbáld ki , remélem tudtam segíteni :)
316. süni Sandra (válaszként erre: 315. - Zsofish)
2009. febr. 16. 14:45
Szia! Amikor bekened mézzel, akkor mennyi idő után mosod le? És mikor kened be, este? Neked milyen volt a bőröd előtte? Nekem zsíros a bőröm, de mostanában ki van száradva a felső rétege! Csak azért kérdezem, mert ha neked is zsíros volt, és rendbe hozta, akkor én is használnám! Köztudott, hogy a méz sebgyógyító, régen használták ezt a gyógyászatban! Én ilyen mézes pakolásról már hallottam, csak a bőrtipusod érdekelne!
315. Zsofish
2009. febr. 12. 09:53

Sziaasztok!


Az én bőröm is problémás, (lehetne mondjuk rosszabb is),Nah szóval én egy hete minden nap bekenem mézzel.Azóta szinte teljesen rendbe jött, a kicsi sebek is elmúltak és a bőröm is selymes lett, az egyik barátnőm mondta ,hogy próbáljam ki, nálam bevált próbáljátok ki ti is , sok szerencsét :)

Amúgy én sima macimézzel kenem :DD

2009. jan. 30. 19:12
Ha van kozmetikusod , ő tud neked ajánlani krémet.Én fodrászatban dolgozok ahol van kozmetika is,és a kozmetikus általában kozmetika célra szolgáló professzionális terméket ajánl amit tőle lehet megrendelni,ugyanis ezekhez a készitményekhez csak szakemberek juthatnak hozzá.Ne dőljetek be a tv-ben reklámozott szereknek,nem mind jó!
2009. jan. 30. 17:33

Sziasztok!

Én sószappannal mosakszok, egy Ökonet nevű termékcsalád krémszappanjával kombinálva. Nekem ezek jöttek be a legjobban, egy hét után az összes pattanásom eltűnt és olyan szép lett a bőröm, mint a modelleknek. Sőt még alapozót sem kellett felraknom, és mégis mindenki dícsérte, hogy milyen szép lett az arcom. Az Ökonet egy magyar kozmetikai cég, nemrég jelentek meg a piacon. 100%ig természetes alapanyagból készült, és nagyon jó árai vannak. Pl az említett krémszappan 800 forint és fél literes. Nagyon kiadós, úgy kb. 1 hónapig tudtam vele zuhanyozni, mert egyszerre csak keveset kell használni belőle, mert nagyon habzik. Szerintem érdemes rákeresni a neten. A másik amit nagyon javaslok az a só ívókúra. Az teljesen átmossa a szervezeted, és kiszedi a mérgeket. Sóboltban lehet kapni 1kgos kiszeresésben. úgy kb. az abból nyert sóoldat 3hónapra elég.

A lényeg, hogy mind a kettőt rendszeresen kell használni és akkor nagyon szép eredményeket lehet velük elérni!

2009. jan. 27. 11:00
Általában ezeknek a krémeknek az a trükkje, hogy javít a bőrödön (már ha javít), de természetesen csak addig használ, ameddig alkalmazod. De mihelyt abbahagyod dupla erővel jönnek vissza. Én is azt mondom, hogy egyrészt ne szárítsátok a bőrötöket. ha használ, akkor is csak pillanatnyi javulást eredményez. Minél több természetes alapanyagot használjatok, ami pénzbe sem (legalábbis nem sokba) kerül. Eperből tök jó arcradírt lehet készíteni. A méz csodákra képes és rengeteg olyan anyagot tartalmaz amire szüksége van a bőrnek. Én most próbálom ki az ózonos bőrtisztító készüléket.
311. a1baa7edcc (válaszként erre: 310. - Alyce)
2009. jan. 23. 20:23
Ha nagyon szennyezett a borod es az eletmodod sem megfelelo, akar honapokig is.
310. alyce (válaszként erre: 309. - A1baa7edcc)
2009. jan. 23. 17:37
Ok, ezt aláírom...de hónapokig is normális ez a folyamat?! Mert szerintem nem...:(
309. a1baa7edcc (válaszként erre: 308. - Alyce)
2009. jan. 23. 15:57
A bor tisztulasa bizonyos szerek hatasara eloszor fokozottabb allapotromlassal jar.
308. alyce (válaszként erre: 306. - 05c197c0d0)
2009. jan. 23. 15:55
Igen, mondom, én az Effaclart vettem meg, drága volt mint a fene, aztán még több pattim lett. Ezeket a szereket el kell adni valahogy, és szerintem az a módszer, hogy olyan anyagokat tartalmaznak, amitől még több pattid lesz, hogy vedd csak meg folyamatosan, és várj öregedésig, amíg elmúlnak.....hála égnek mi előbb rájöttünk a rafinériára:P
307. süni Sandra (válaszként erre: 306. - 05c197c0d0)
2009. jan. 23. 09:45

A szappan az én bőrömet is kiszáritja, nem jó nekem, már próbáltam! Meg az a legbosszantóbb, hogy rád néz egy olyan, akinek szép a bőre, és megjegyzéseket tesz magában, hogy miylen igénytelen, zsíros a bőre, és ezt neked finomabban mondja! Volt egy kozmetikusom, aki rám nézett, és azt mondta, ezt a bőrt ápolni kell!

De gúnyosan, lenézően, nagyon bunkó nő lett belőle, szétszórt, nem kozmetikusnak való!

Meg érted,ezek aztán ki tudják csalni az emberből a pénzt! Alig csinál vmit, és repülnek az ezrek!

Sok vackot rádken, és enm használ! Nekem, amilyen mitteszeres a bőröm, mondta, hogy ahvonta menjek!

Havonta kinek van ennyi pénze?? Nehogy már!

Meg minek, ha újra kijönnek!

Belül kell rendbe tenni magunkat, utána kinyomkodhat, mert a mitteszerek nem tűnnek el maguktól!És utána meg, ha elmegyek majd, gondolja, hogy de igénytelen vok, nem törödöka bőrömmel! De ez nem erről szól! Azért nehogy már minden hónapban anynit csak kozmetikusra költsek!

Nem igaz?

306. 05c197c0d0 (válaszként erre: 305. - Alyce)
2009. jan. 22. 23:10
mindenfele hulyeseget megvasaroltam az "okos" ismeroseim tanacsara. persze nekik nem is volt pattanasuk de az enyemre bizony felfigyeltek. (mintha jobban zavarta volna oket mint engem!) es csak osztogattak a tanacsaikat... volt olyan szer amitol viszkettem. volt olyan is amitol csak hamlott a borom. egyet se lassak soha tobbe!!!! (kulonben a szappanoktol is vakarozom!)
305. alyce (válaszként erre: 303. - 05c197c0d0)
2009. jan. 22. 18:31
Én is egyetértek! Én annyiban máshogy csinálom a dolgot, hogy baba tusfürdővel mosakodok, és attól is egyre javul! A kencék azért vannak, hogy a sok "hülye" (velem együtt) megvegye drága pénzért, mert azt hiszi, hogy attól jobb lesz. Pedig a fenéket! Csak ront a helyzeten. Megvettem tavaly az Effaclar termékeit, és azt vettem észre, hogy egyre több pattim lett, mint előtte. Mihelyt abbahagytam, szépen tűntek el. Úgyhogy soha többet kence-fice...
304. süni Sandra (válaszként erre: 303. - 05c197c0d0)
2009. jan. 20. 19:39
Igen sajnos lehet, hogy a kozmetikumok csak rontanak a bőrön! Régen a mamáim idejében nem volt ennyi kence, még cipőjük sem volt, nemhogy kencék! Semmi bajuk sem volt a bőrükkel! Mi meg itt rongáljuk magunkat ezzel a sok vacakkal! Ki tudja jó e a bőrnek valójában!
2009. jan. 20. 18:15
evekig problemaim voltak a borommel. sirtam, meg akartam halni. durva de ez az igazsag. nagyon megviselt a dolog. azt hiszem mar mindenfelet kiprobaltam. vegul egyvalami segitett: a viz. tobbe semmit nem hasznaltam. vizzel jo alaposan megmostam valahanyszor zsirosnak ereztem. es azt kell mondanom hogy kb egy ev alatt minden problemam megszunt. az arcom tiszta, visszanyertem az onbizalmam.
2009. jan. 20. 16:47

Sziasztok!

Sorstársatok vagyok én is ,gyerekkorom óta patis+mitesszeres a bőröm. Mostmár sikerült úgy visszaszorítanom, hogy viszonylag tiszta...ez azt jelenti, hogy pati csak nagyon ritkán jön elő, a mitesszerek ritkultak, de hát azoktól megszabadulni...

Én is azt vallom, ne mérgezzétek magatokat gyógyszerekkel. Saját tapasztalat. Csak addig használ ameddig szeded, de utána aztán dupla erővel törnek elő. Gyógyszert pedig nem szedhettek örökké. Én sajnos a Roa-val sokat rontottam az egészségi állapotomon. Nem fogadtam meg mások tanácsát, türelmetlen voltam....és nagyon szégyeltem a bőröm.

De aztán nemet mondtam, de nem nyugodtam bele abba, hogy ilyen az arcom. Folyamatosan kutatok új lehetőségek után. Vegyészmérnök vagyok, így tudom, hogy nagyon sok pattanástalanító készítmény csak árt a helyzeten. Így pl az alkoholos készítmények. A bőrt ha szárítjuk "ő" annál jobban termeli a "zsírt". Így inkább használjatok hidratáló krémet. fontos, hogy ne zsíros krémet, hanem hidratálót. Ezek könnyen beszívódnak a bőrbe és nem keltenek zsíros érzetet. Pl. ilyenek a liposzómás krémek. Az külön jó ha egy kis szalicilsavat is tartalmaz, ugyanis a szalicilsav elpusztítja azt a mikróbát, ami a pattanások kialakulásáért felelős. A bőr meghálálja a gondoskodást:).

Másik dolog. Én azt ajánlom, hogy használjatok AHA készítményeket. Ezek olyan gyümölcssavakat tartalmaznak, melyek természetesek , így abszolút ártalmatlanok. A gyümölcssavak leoldják a felső elhalt hámréteget, így gyorsítják a hám megújulását, így visszaszorítja a comedok kialakulását. Én arcradírból is ilyen savasat, esetleg tejsavasat ajánlok.

Aztán fontos a bőr táplálása, fertőtlenítése is. Az algás készítmények pl nagyon sok bioaktív anyagot tartalmaznak, melyek részben felszívódnak a bőrbe. Sajnos azonban sok készítmény csak névlegesen algás készítmény, vagy nagyon kis "koncentrációban" tartalmazzák. Abban azonban nem vagyok biztos, hogy föl is szívódik a bőrbe...

Én pl. a feketeribizlivel kapcsolatban elég sok kutatást végeztem. Gondoltam, ha természetes tartósítószer alapanyagként használható és tele van bioaktív anyagokkal, vitaminokkal, miért ne lenne jó hatással a bőrre is? Az eredmények nagyon jók lettek, így az tény hogy sok mikróba (így pl az arcon élő panaszokat okozó baktériumok)ellen hatásos a belőle nyert extrakt (tulajdonképpen ez egy áztatás során nyert "lötty"). Szóval pl. az ilyen pakolás is hatásos lehet. Azonban azt nem tudom, hogy a bőrt megfogja-e? Ugyanis rengeteg antocianint (lilás színanyag) tartalmaz, így először ha valaki kipróbálja először egy kis ponton tegye, nehogy lila legyen az egész arca:)Így inkább várjátok meg míg megjelenik egy színanyag mentes kozmetikai készítmény. Viszont hasonló kedvező anyagokat tartalmaz pl a szőlő is. Abból is a fehér jebb lehet pakolásnak pl.

Hasonló jó hatással rendelkezik pl a zöldtea is.

Remélem tudtam segíteni:)

2009. jan. 20. 15:16
Köszönöm szépen rberni!!!Lehet akkor inkább kihagyom!!Köszi mégegyszer!!
300. süni Sandra (válaszként erre: 298. - 4c12775fdc)
2009. jan. 20. 13:26
Szia! A burgonya pakolás tisztit és összehúzza a pórusokat! Fel kell karikázni vagy dúrvára reszelni a burgonyát, feltenni a bőrre, és 5 perc után langyos vizzel vagy kamillateával leöbliteni!
299. rberni (válaszként erre: 297. - A5ef77c35b)
2009. jan. 20. 12:25
Szia!Én használtam az Elicinát,valamennyit segített,de teljesen nem tüntette el a pattikat.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook