Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. ápr. 13. 18:29
Én kipróbáltam az olivás mentás szappant. Isteni. Azóta semmi gondom!
627. cicella
2014. ápr. 10. 16:37

Sziasztok! Régóta küzdök én is pattanásos bőrrel.És gyakorlatilag semmi nem használt. Kivizsgálás eredménye, hogy minden rendben van. Akkor miért néz így ki az ember? A vállam, a hátam, a nyakam teli, mintha bárányhimlős lennék..iszonyat....A leleteim közt egyetlen egy érték volt ami kicsit emelkedett, ez a vérzsír és cholesterin. De éppen csak határérték feletti érték. Gyógyszert erre még nem adnak. Utánanéztem a neten, diéta, méregtelenítés, és bizonyos gyógynövények segítenek. Szóval az étrendet teljesen át kellett alakítani. Semmi cukor, csoki, nasi, finomított fehér liszt, semmi túl zsíros! Sok zöldség, gyümölcs, sovány hús, hal és természetes táplálék. A tejtermékeket is teljesen el kell hagyni.

Elkezdtem szedni a Béres choleszterin kontroll kapszulát, Omega 3-at, Probio7 Forte probiotikumot,kurkumát, Máj Meridian kapszulát.

Már másnap mintha halványabbak lettek volna a pattanások, de nem igazán akartam elhinni, hiszen eddig semmi nem használt. Aztán 1 hét múlva már látványos volt a javulás. 1 hónap múlva teljesen kitisztult a bőröm. Hihetetlen. A diétát szigorúan tartani kell, különben nem ér az egész semmit.

Ha a máj "fáradt" a sok méreganyagtól amit megeszel, bizony a zsírok, és a méreg anyagok elkezdenek a bőrön keresztül kiürülni, és ettől nagyon csúnya lesz a bőr.

Ami még nagyon hatásos, az a teafaolaj szappan. Nagyon jó! www.mannaszappan.hu oldalon megrendelhető.

Remélem, tudtam valakinek segíteni....

626. SzánI. (válaszként erre: 624. - Anitatakacs1984)
2014. ápr. 5. 19:39
Hol lehet SCHÜSSLER kozmetikumot kapni?
2014. ápr. 1. 06:15
eloszoris ezt allergia,vagy vitamin hianya okozza.probalj sok a vit enni.
2014. febr. 26. 14:45
Saját tapasztalat, tini korom óta kínoztak a pattanások és persze soha nem tudtam megállni, hogy ne nyomkodjak így sűrűn be is durrantak..kentem én mindennel de nem nagyon használ semmi. egy fél éve kezdtem el a Schüssler 3-as és 9-es natúr kozmetikumot használni és vééégre gyönyörű a bőröm :)
2013. dec. 21. 13:18
Nekem nem egy olyan ismerősöm van, akiknek az arcán kráterek voltak es úgy kikezelték, hogy azóta olyan a bőrük mint a babapopsi es ennek mar vagy 6 éve, azóta is változatlan:) én eddig próbáltam a Zinerytet, az kb semmit nem használt, meg a Differint, az sokat javított, de nem eleget. A mostani kremre mondta a doki hogy jobb es erősebb mint a Differin, remelem használni fog, nem szeretnek gyógyszert szedni. Egyébként most is csak egy db pattikat van az arcomon éppen, úgyhogy nem vészes, csak nem akar múlni, itt van mar egy hete es piros gyulladt:(
622. ina87
2013. dec. 20. 22:31
Ma már nagyon sok készitmény van ami a pattanásos bőrre használhato,de azt kikel tapasztalni h kinek mi vállik be és nyilván ez időbe telik lehet h rosszab lesz lehet h javulni fog,de elmulni soha nemfog :-( nem eggy készitményt probáltam de egyik sem 100 százalékba segit.
2013. dec. 20. 21:59
Sziasztok!Ma voltam bőrgyógyásznál magánrendelésen. Egy nagyon jóhírű Costa ricai orvosról van szó, eddig csak jókat hallottam róla. Nagyon kedves volt velem ès ami ennél is jobb, rettenetesen alapos, mindenre rákérdezett, több mint fél órát beszélgettünk. Mondtam neki, hogy szeretném ezt a gyógyszert, de lebeszélt róla, mert szerinte az arcom nincs olyan állapotban hogy indokolt legyen a Sotret. Helyette felírt egy krémet, ami félig az ő receptje, úgy keverték ki a gyógyszertárban,azt mondta ennek olyasmi a hatóanyaga mint a sotrernek csak ezt nem viszem be a szervezetembe. Minden este fel kell kennem kb 2-3 hónapig. Azt mondta higgyem el,segíteni fog. Egyébként nem is krém ez,inkább egy tejfölszerű massza,amitől olyan az arcom mintha kretaporos lenne:) de nem vészes egyáltalán, a baratom elott sem szégyellem. Es mindössze 800 Ft es kb 2 hónapig elég! Mit gondoltok errol? Használt mar valaki hasonlót?
620. Sofya
2013. nov. 10. 17:10
Az ILCSI termékei közt nagyon sok termék található amely használatával nagyon gyorsan megszüntethetők az aknék!
2013. okt. 31. 12:02

Nem értelek, mi kén alapú?

Én az SLS-ről írtam, az pedig egy drasztikus tenzid, a kén egy természetes anyag, ami behatol a bőrbe, szaruréteg puhító, fertőtlenítő, csökkenti a bőr faggyúképzését...



Mégegyszer leírom: én csak az összetevőket kezdtem el elemezni, és a kénnél hagytam abba, de nem azért, mert azzal bajom lenne (volt, hogy én is használtam kénes szappant), hanem mert az SLS miatt már nem sok értelme lett volna a többi összetevőt is bogarászni, ugyanis amiben SLS vagy más egészségre káros tenzid van, azt én nem használnám, és másnak sem ajánlom, de mindenki maga dönti el természetesen.

618. 10846c73f8 (válaszként erre: 617. - Lilibeth59)
2013. okt. 30. 19:08

Szintén kén alapú. Tehát megint csak ugyanott vagyunk. Egyébként szinte minden tartalmazza és lehet, hogy nem tudsz róla, de elég valószínű hogy te magad is napjában rendszeresen érintkezel vele és viszed be a szervezetedbe.


Szóval egyáltalán nem értem ezt a húzódozást a kéntől.

617. Lilibeth59 (válaszként erre: 616. - 10846c73f8)
2013. okt. 30. 19:06
A Ként nem emeltem ki, csak írtam, hogy az a következő összetevő, tovább már nem is elemeztem, mert a Sodium Lauryl Sulfate az, amit én bizony nem kennék magamra semmikép....
616. 10846c73f8 (válaszként erre: 615. - Lilibeth59)
2013. okt. 30. 18:35

Mi ezzel a problémád? Főleg nem értem miért emeled ki a ként? Évezredek óta használja az emberiség gyulladásos panaszok ellen. Most azért, mert a te füled számára zavaróan hat az esetenként idegen elnevezése a vegyületeknek, azon a tényen nem fog változtatni, hogy kipróbált, letesztelt és bizonyítottan működő képesek.


A szerves és a szervetlen kémia mindenki életében jelen van, ha akarja, ha nem. Ne ámítsuk magunkat azzal, hogy ki lehet őket zárni.

615. Lilibeth59 (válaszként erre: 613. - 10846c73f8)
2013. okt. 30. 18:31

Én nem használnám, tudod, miket tartalmaz?


Alcohol denat:

denaturált szesz

Oldószer, tartósító, frissítő

Szintetikus anyag, gyakori alkalmazáskor bőr- és nyálkahártya izgató, a bőrt kiszárítja.


Cetyl Alcohol:

Önemulgáló, stabilizátor, sűrítő, szappanokban visszazsírozó

Megjegyzés: természetes anyag, pl. kókuszzsírból nyerik (ez OK)


A Sodium Lauryl Sulfate (SLS) alkoholos változata. Drasztikus tenzid, károsítja a bőrfelszíni emulziót, rákkeltő gyanús. Kevésbé irritáló, mint az SLS, azonban komoly kiszáradást okozhat. A tisztító szerekben vagy a samponokban található anyagokkal reakcióba lépve mind a Sodium Laureth Sulfate, mind a Sodium Lauryl Sulfate rákkeltő nitrátok és dioxidok keletkezéséhez járulhat hozzá. Csupán egyszeri hajmosással vagy zuhanyzással nagy mennyiségű nitrát kerülhet a vérkeringésbe.


Ez a 3.összetevő, ami azt jelenti, hogy jó sok van a termékben belőle, a negyedik a Sulfur, ami nem más, mint a Kén....

614. ina87
2013. okt. 30. 16:57
A rendszeres kozmetikus járás az jóvolna,mert otthoni krémekel vagy otthoni házilag készitet dolgok azok nem elegek,ezen felül ugye a cukros dolgok,sos dolgokat le kell csökenteni.sajnos akinek problémás az arc böre annak sose lesz száz százalékosan szép böre
2013. okt. 30. 16:47
Ott az ezer éves dermofil paszta. Kár túlbonyolítani, mivel ez a többségnél mindig működik.
2013. okt. 30. 16:44
Sudocrem. Este ha érzem, hogy valahol pattanás akar kijönni (érzem, hogy fáj) akkor reggelre a fájdalom teljesen elmúlik
2013. okt. 30. 11:06
Nagyon hatásos pattanásos bőrre a himalájai fürdősó, 84féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz és méregtelenítő hatású. A www.phytokert.hu oldalról kedvező áron megrendelhető.
2013. okt. 19. 15:47

Az adzuki bab őrleményt bőrradírként, arcradírként használhatjuk.

Akár pakolásként, akár lemosóként használjuk, puha, sugárzó, energetizált arcbőrt kapunk.


Bőr/acradír recept:

Két evőkanálnyi őrleménmyel és kevés folyadékkal (langyos legyen) keverj pasztát, kend az arcodra, álladra. 10-15 perc múlva langyos vízzel alaposan mosd le, utána használd a szokásos tápláló arcápolódat.

A folyadék lehet víz, de használhatsz fele-fele arányban vizet és zöld teát, virág vizet (rózsa-, búzavirág víz stb.). A lényeg, hogy langyos legyen!

Az adzuki bab magas szaponintartalma megtisztítja a pórusokat, ragyogó, puha bőrt ad, mely jobban felszívja a tápanyagokat.

Hetente max. 1-2 alkalommal használjuk!


Extra recept, ami tényleg felér egy botox kezeléssel:

Pasztát keverünk a következő összetevőkből:

20 g adzuki bab őrlemény

20 g langyos víz (fele lehet valamilyen virágvíz, ill. zöld tea)

4 g frissen facsart citromlé

4 g Papaya olaj

Megfelelő mérleg hiányában kimérhető kiskanállal is, de az arányokat be kell tartani (a bab őrlemény és a langyos víz ötszöröse a citromlének és a Papaya olajnak).

A megtisztított, még nedves arcra rákenjük a keveréket, kb. 30-40 percig hagyjuk rajta. Ha már csak nehezen tudunk mosolyogni, körkörös mozdulatokkal ledörzsöljük a keveréket, a maradékot pedig langyos vízzel alaposan mossuk le.


Papaya olaj

A gyümölcs magjából készült, könnyű, hidratáló, kondícionáló olaj. Gazdag enzimekben, C vitaminban, zsírsavakban. Természetes AHA gyümölcssavat tartalmaz.

Kiváló haj- és bőrápoló, enzimtartalma miatt hatásos mélytisztító. Feloldja a szennyeződéseket a pórusokból, eltávolítja az elhalt hámsejteket. Kiegyensúlyozza a bőr nedvesség-állapotát, hatásos pattanásos, ekcémás, pikkelysömörös bőr kezelésére. Kisimítja a ráncokat.

609. grizus (válaszként erre: 606. - Wanda2)
2013. júl. 12. 21:46

Voltam aurafotón és az ember azt mondta nekem, hogy felejtsem el a teljes kiörlésű cuccokat. Normális ember fehér lisztet, fehér cukrot, fehér kenyeret, fehér rizst eszik. A barnában korpa van, meg olyan cuccok, amiket nem tudunk megemészteni, ez takarmány, állatnak való.

Már nem tudom, mit gondoljak.

608. grizus
2013. júl. 12. 21:44
Voltam kozmetikusnál, és azt mondta, rendszeresen tisztítani kell a bőrt, mert különben a faggyútól a krémek, pakolások, kezelések hatóanyagai nem szívódnak fel jól. És megtudtam, hogy zsíros bőröm van. Azt hittem, vízhiányos. Püff neki!
607. mammbo
2013. júl. 12. 21:40

sziasztok

mindig is küzdöttem a pattanásokkal, de mióta abbahagytam a fogamzásgátló szedését az arcom,a vállam,és a hátam is elviselhetetetlenül csúnya lett. Próbálkoztam sok mindennel,míg nem rátaláltam egy nagyon jó szakemberre Peterman Krisztina személyében budapesten.Két kezelés után(arc,hát és váll is) olyan, mintha nem is az én bőröm lenne,hihetetlen:)Krisztinánál szereztem be a megfelelő arctejet,tonikot,nappali és éjszakai krémet is,ezekre is azt kell mondanom, hogy még semmi sem volt ilyen jó hatással a bőrömre.

Az elérhetőségét a neten megtaláljátok,és tényleg minden elkeseredett sorstársnak csak ajánlani tudom, mert hihetetlen, hogy mennyit tud dobni az ember önbizalmán a szép bőr :)

606. wanda2 (válaszként erre: 605. - Grizus)
2013. ápr. 18. 08:40
Fokozatosság! Ha lassan fokozatosan szoksz át a teljes kiőrlésű pékárukra, menni fog. A tejmennyiséget is lehet csökkenteni: pl: ha pudingot főzöl, vízzel kevered, a kávét is kicsit vizesebben iszod, stb. Hidd el menni fog az, csak mindennapos apró lemondásokkal kell kezdeni, aztán már az lesz természetes.
605. grizus
2013. ápr. 18. 08:22
Nekem 25 éve pattanásos az arcom, semmi se használ rá. Kozmetikus azt mondta, menjek allergiavizsgálatra, de szerintem nekem is a pékárut, húst, tejterméket kéne csökkenteni, de ez nem fog menni, pedig fogynom is kell. Lehet, hogy a fogtömésekre vagyok allergiás? Ez esetben nem tudok mit tenni, mert nincs pénzem kicseréltetni őket.
604. playsa
2013. febr. 19. 14:30
Sziasztok nekem a fenekem voltak évekig pattanás problémáim, szinte mindennap újabbak jöttek ki és nem múltak el akármit használtam. Most bevált a Svédcsepp 1 hét után gyönyörű tiszta lett tőle a bőröm, már csak a hegek látszanak, de remélem elhalványodnak tőle. Próbáljátok ki, reggel és este vattával átkenem a bőröm és iszom is egy evőkanállal teával. Próbáljátok ki hihetetlen milyen hatásos és nem is drága!! Írjátok meg ha nektek is sikerült!
2012. dec. 11. 19:34

Sziasztok!


A pattanásos bőrprobléma sajnos engem is érintett és tudom mennyire megtudja keseríteni a mindennapokat, ezért szeretném leírni a tapasztalataimat.

Tinédzserkoromban nem igazán voltam pattanásos, de 24-25 éves korom körül állandó jelleggel megjelentek. Legtöbbször sima pattanás, de rosszabb esetben kis göbök jöttek létre az államon, a nyakamon, a szám körüli részeken.

Természetesen végigjártam én is azokat az utakat, melyeket nagyrészt mindenki végigjár. Gondolok itt bőrgyógyászatra, nőgyógyászatra.

A bőrgyógyászatról beutaltak a gasztroenterológiára, ahol a sikeres gyomortükrözés megállapította, hogy nincs emésztőrendszeri betegségem, a nőgyógyászati eredmény is szerencsére negatív lett. Így nem maradt hátra, mint különböző krémekkel való próbálkozás.

A saját szakállamra persze kipróbáltam Vichyt, Biodermát, Nivea termékeket, Clean & Clean termékeket, de sajnos egyik sem segített, vagy csak ideig- óráig orvosolta a problémát.

Végső elkeseredésemben ismét felkerestem egy másik bőrgyógyászt, aki gyógyszertári krémet írt fel, majd hozzátette neki 28 éves koráig neki is voltak pattanásai, ezzel aztán nagyon ki voltam segítve.

Természetesen a gyógyszertári krém sem segített, így nagyon sok fórumot végigolvastam, hogy valami megoldást találjak, de ezt követően megtörtént a változás, amely szerintem több tényezőnek is betudható.

1. PONT

Elhatároztam, hogy szeretnék a testsúlyomon csökkenteni. Több szempont lebegett előttem, de elsődleges volt, hogy újra formában legyek és ne kelljen gondolkodnom, hogy mit is vegyek fel.

Így nekibuzdulva egy barátnőm segítségével elkezdtem cardiozni hetente háromszor 1 órát, illetve kiiktattam nagyrészt a cukros és szénhidrátban gazdag étrendet. Ennek eredményeképp 10 kilótól sikerült lassan, de biztosan megszabadulnom.

2. PONT

Találtam egy nagyon jó kozmetikust, aki havonta egy alkalommal szakszerűen kitisztítja a bőrömet és megtanultam nem piszkálni sem a mitesszereket, sem a pattanásokat. Abban az esetben, ha esztétikailag már zavaró a tényező, akkor határozott nyomással eltávolítom a pattanást, majd Betadinnel bekenem.

3. PONT

Több fórumon is olvastam a Cink jótékony hatását, így Cink étrend-kiegészítőt szedek, viszont figyelni kell, hogy hosszabb távú szedése mellett vasat is kell bevinni,mert a Cink meggátolja a Vas természetes felszívódását.

4.PONT

Találtam egy viszonylag olcsó kategóriába tartozó kozmetikumot a Soliteint arcradírt, amelyet minden este tusoláskor használok sminklemosáshoz.

Ugyan ez arcradír és hetente két alkalommal kellene használni, én minden este ezzel távolítom el az alapozót. A napokban vettem hozzá egy Soliteint hidratáló nappali krémet, ami szintén jónak bizonyul.


Pontosan én sem tudom, hogy a felsorolt pontok közül melyik is okozta a változást, vagy hogy ezek együtt hatása okozta- e azt a pozitív eredményt, hogy a pattanásaim eltűntek.

Persze itt-ott, főként menstruáció előtt még megjelennek ( még ezek sem nagyon csúnyák ),de ez bőven elhanyagolható az mellett, hogy alpjában megszűnt a problémám.


Remélem az általam kipróbált módszerek másnak is segítenek.

602. aazsuzs
2012. aug. 21. 11:07

Sziasztok!


Rég írtam ide, akkor még a pattanásokkal szenvedtem, megkeserítette az életemet sok-sok éven át...Leginkább az arccsontomom, nyakon voltak. Rettenetesen néztem ki.:(

Jártam bőrgyógyászhoz, voltam fogászaton, nőgyógyászaton, hormonvizsgálaton, de sehol semmi góc pontot nem találtak. Az összes krémet, teát, pakolást kipróbáltam, de semmi eredmény nem volt...

Olvastam neten cikkeket, fórumokat. Itt találtam egy olyat, hogy a tej, túró, tejszín okozhat ilyen gyulladt pattanásokat. Egyik napról a másikra megvontam magamtól mindent, és láss csodát 3-4 hónap alatt letisztult a bőröm. Aztán kipróbáltam, hogy eszek, iszok tejterméket és egyből visszajöttek a gennyes, gyulladt pattik.

Ezután még elhagytam az étrendemből 80%-ban a pékárut, így nem csak a bőröm szép, de a kellemetlen bél puffadástól, görcsöktől sem szenvedek.:)

Emellett viszont még mindig nagy hangsúlyt fektetek az arctisztításra, külön törölköző, iszapos gyógyszappan, aloe verás krém.


Próbáljatok meg az étrenden is változtatni, remélem Nektek is s ikerülni fog!:)

2012. aug. 19. 15:51

Nekem ez az arclemosó vált be, és mások is dícsérik:

Összetevők:

Jojobaolaj ellehetetleníti az aknéért felelős baktériumok életfunkcióit.

Zöld agyag nagyon erős tisztító, méregtelenítő, hámsejt-eltávolító és gyulladáscsökkentő

Sheavaj pedig nagyon jól hidratál,nyugtató és gyulladáscsökkentő hatású.


A krém kíméletesen tisztít, frissít és közben táplálja a bőrt. Használat után sima és puha lesz az arcbőr. Benedvesített arcbőrre kell felvinni, bemasszírozni, majd alaposan leöblíteni.


Nagyon gazdaságos, kevés kell belőle, egy 100 g-os flakon kb. 2 hónapig elég napi 2x-i használat esetén.


Jó még a sószappan, vagy sóoldat (Himalája sóból) is.

2012. aug. 19. 14:47

Sziasztok!


Szerencsére engem em érint, egy-két miteszertől eltekintve, a pattanásos bőr bőr probléma, de a barátaim között akadnak, akik mélyen érintettek. Néhányan közülük egy új készítményt, az akneus gélt használják jó eredménnyel. Hab a tortán, hogy magyar fejlesztésű és gyártású a készítmény.

599. T.Lilike (válaszként erre: 595. - B8ab2b075a)
2012. aug. 16. 10:41
Nekem is ilyen bőröm. De nekem túl sok lenne ennyi krém. Elhiszem, hogy az adott problémára használ. De nincs olyan krém ami mindegyiken segít egyszerre?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook