Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kertészmérnök vs élelmiszermérnök? fórum

Kertészmérnök vs élelmiszermérnök? (beszélgetős fórum)


7. virus2008 (válaszként erre: 5. - Banda21)
2011. okt. 12. 16:21
Szerintem vágj bele....
6. virus2008 (válaszként erre: 1. - Banda21)
2011. okt. 12. 16:03

Én élelmiszermérnökre szavazok.(Vajh miért? :) )


Az utóbbi időben tény, hogy nem éppen rózsás a helyzet az iparban, de azért vannak olyan ágak ahol bizony el lehet helyezkedni.Igazából belső csatornák által lehet jól elhelyezkedni,ismerős által.Elég jó állásokba bele lehet tenyerelni diploma előtt akár.


Én kertészmérnökire akartam először járni, vagy biológusira, de lebeszéltek róla.

5. banda21 (válaszként erre: 3. - Hidewatch)
2011. okt. 10. 08:57
Már dolgozom több, mint egy éve közgazdász területen, de nem nagyon jön be...tudom az ember lánya ne válogasson a mai világban, de még most vagyok fiatal és ha szeretnék még tanulni, akkor inkább még most kellene amíg nincs család+gyerek...és ezek a természettudományi dolgok érdekelnének...:S
2011. okt. 10. 08:55
egyertelmuen elelmiszermernok, hogyha az a kerdes hogy melyikkel tudsz sikeresebb lenni (ertsd melyikkel lesz tobb lehetoseged).
3. hidewatch (válaszként erre: 2. - Banda21)
2011. okt. 10. 08:54

Szia!


Én a BME-n végeztem vegyészkaron, élelmiszer szakirányon, és szerintem jelen pillanatban nagyon szar a helyzet. Én a helyedben mindenképpen elkezdenék közgazdászként dolgozni, mert akkor lesz gyakorlatod, és közben tanulhatod azt, ami érdekel, de én azt javaslom neked, hogy ne alapozd a jövődet az élelmiszeriparra. Én azt tettem, és most gondolkodom azon, hogy szakmát váltok. Egész egyszerűen a gazdaság romokban, az ipar romokban, egy rakás gyár kivonult/megszűnt (csoki, konzerv, stb.).


Ilyen szempontból a kertészmérnökiben több esélyt látok, ha arra gondolok, hogy legrosszabb esetben is kertészre pl Bp-en mindig szükség lesz, és elég jól keresnek, legalábbis a mi kertészünk elég sokat kért.

2011. okt. 10. 08:44
Sziasztok! Januárban végeztem közgazdászként és kezdek rájönni, hogy valami egészen mást szeretnék csinálni. Nagyon megtetszett a kertészmérnök és az élelmiszermérnök. Mi a véleményetek, melyiket érdemesebb elvégezni, melyikkel lesz a későbbiekben több lehetőségem? Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. okt. 10. 08:42
Kertészmérnök vs élelmiszermérnök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook