Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ősz és a természet fórum

Ősz és a természet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ősz és a természet

26. Ilcsi Mama (válaszként erre: 25. - Maruszja)
2011. nov. 9. 19:47
Kedves "Maruszja". Nem baj az ha valaki nem hisz az asztrológiában. De meglátod, hogy visszatérsz még a fórumon hozzám is. Ha a neved a Mária nevet takarja, akkor azt üzenem neked, hogy a jelentése: az életben, fokozatosan arra törekedj, hogy mindig több legyél, mint ami voltál.
25. Maruszja (válaszként erre: 24. - Ilcsi Mama)
2011. nov. 8. 15:30

Szia kedves Ilcsi Mama!

Én is úgy gondolom, hogy nem az évek számítanak, hanem az, hogy mennyinek érezzük magunkat. Én néha még olykor bakfisnak, néha meg annyira öregnek! Ez sok mindentől függ.

Sajnos az Élet nagyon könyörtelen velem szemben, ezért néha nagyon padlón vagyok, pedig alapjában véve vidám alaptermészetem van.


Meg fogom nézni a verseket és elhozok Tőled (köszönöm), amelyiket úgy gondolom. A fórumot is megnézem, ha bár nem nagyon hiszek az asztrológiában, de ki tudja?

24. Ilcsi Mama (válaszként erre: 22. - Maruszja)
2011. nov. 8. 10:58

Kedves "Maruszja". Tudod nem is az X-eken múlik, hogy ki hány éves. Hanem azon, hogy kinek-kinek a lelke, milyen fiatal érzésekkel van tele.

Látom szereted a verseket, ez már minden jót elmond rólad! Nagyon örülök neked. Sok verset elvihetsz tőlem, ha az adatlapomon az INTERAKTÍVRA kattintva megnézed, akkár a hozzászólásoknál is. De éppen mostanságban töltöttem fel a itt a Hoxa fórumon az

"akit érdekel az asztrológia oldalra", két szép Arany János verset a Rege a csodaszarvas mesém kapcsán, ami szintén ott található meg. Szeretettel várlak ott is. Üdvözlettel Ilcsi Mama

2011. nov. 7. 18:20
Nekem is nagyon tetszenek a színes levelek. Fényképen is olyan szép kontrasztos pl. egy pirosas fa mellett a sárgás színű.
2011. nov. 7. 16:31

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon szépen köszönöm kedves soraid, valamint a csodaszép verseket. Mindkettőt el is viszem az irodalmi naplómba.


Kívánom Neked és valamennyiünknek, hogy még sokáig élvezzük ezt a színes természetet. Napközben süssön a nap és imádom, amikor a talpunk alatt ropognak, zizegnek a lehullott száraz falevelek.


Jó egészséget kívánok Neked! Én "csak" 6X-en túli vagyok.

21. Ilcsi Mama (válaszként erre: 19. - LIFELOVE)
2011. nov. 7. 16:23

Kedves "LIFELOVE" még egy kicsit élvezhetjük napközben az öszi szép időt. Lásd az előre jelzésemet, amelyet olvashatsz kiírt cikkként az adatlapomon is. Szeretettel üdvözöllek: 7X-en túli Ilcsi Mama.

Ez itt a November hónap:

2-án Ď

10-én O

18-án ©

25-én ●


1-3-i napokon is bújócskázik a nap a felhőkkel, majd a lengedező szél eloszlatja a felhőket, hogy a Nap az utolsó erejével még egy kicsit felmelegítse a földet. Ezt követően már borongós derengős, de hidegebb nappalok lesznek, éjjel elszórtan kevés eső is várható.

Ezután az időjárás átadja a teret a hó és a jég birodalmának.

4-12-ig. Észak felől hűvös levegő érkezik. Viharos szél és ónos ködszitálás nehezíti az utakon a közlekedést. A reggeli köd feloszlását követően még egy kis derengő nap is előkandikál, a változatos idő, hol ősz, hol tél hatását erezteti velünk.

13-16-ig. Főleg éjjel párás, ködös részeken zúzmarás köd lerakodásra, nyirkos időre számíthatunk.

17-24-ig. Fagypontkörüli hőmérséklet, szemerkélő eső, lefagyott utak, havas eső, futó hózáporok havazás várható.

25- 30-ig. Felhős, borús, derengőnapos napok váltakozásával, eleinte eső, havas eső, majd feltámad a szél, mely hidegfrontot zúdít ránk, ezt követően valamelyest enyhül az idő előbb a hegyekben majd máshol is, elkezdődik a havazás.


November.

„Végtelen vad réteken,

Novembert trombitál a szél.

A végtelen vad réteken,

Zúg-búg a szél.


Garabonciásan útra kél,

És mindig új haragba fúj.

Zúg-búg a szél,

A vad novemberi szél.” (Émile Verhaeren)

20. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Maruszja)
2011. nov. 7. 15:59

Kedves "Maruszja" Teljesen egyetértek veled és a többi hozzászólóval is. Az Ősz a csodálatos szép meleg barna színeivel élteti bennünk a reményt, hogy látjuk még a fák zöld színeivel újjászületést is.

Üdvözlettel: 7X-en túli: Ilcsi Mama


/Dáma Lovag Erdős Anna/. Az erdő hangja.


Ó mily csodás az erdő,

Madár ének benne zengő,

Szarvasbika is benne leli párját,

Zengő szózat érte kiált.


Napsugár fűzi a fákat,

Enyhe szellő simogatja az ágat,

Szól a kakukk madár,

Táncot lejt a napsugár.


Tapsifüles elbújhat benne,

Ha róka osonna épp erre,

Mókus ugrik ágról-ágra,

Jó mogyorót lakmározza.


Csendes patak vize csobban,

Halkan simul, partját mossa,

Bagoly szólal, kuvik hangján,

Zengő kórus felel rá.


Béke alél, nap simogat,

Szívet, lelket megnyugtat,

Ó mily csodás erdőn járni,

Boldog éneket hallani.


Madár dallal felvidulni,

Erdő mélyén andalogni,

Hiszen e csodás erdőben,

Isten is veled van –e, zenében.

Átkarol a szeretet az áhítat perceiben.

2011. okt. 10. 10:45
sziasztok! Tegnap sütött a nap,de olyan hideg volt, hogy este be kellett fűteni. Biciklizni mégis óriási élmény volt. A gyönyörű színekben pompázó táj, a friss levegő. Este meg boros tea mellett a kártyázás - szóval azért szeretem az őszt és a telet, mert többet tudunk beszélgetni a barátokkal, olvasni és befelé fordulni. Nem utolsó sorban nemsokára kezdődik a karácsonyváró hangulat.... Rajtunk múlik, hogy minden évszakot szépnek lássuk!
18. Maruszja (válaszként erre: 17. - B859985507)
2011. okt. 10. 10:12

Köszönöm szépen kedves szavaid.

Ez valóban szép, amit kinézve az ablakon most látunk. Azonban vannak csúnya időszakai is, amikor esős, borús, ködös, szürke oldalát mutatja.

2011. okt. 10. 07:38
Kellemes dolgokat írtál,szívet melengető,habár a levegő friss,én is osztom a véleményed,imádok akár beöltözve is gyönyörködni a természet csodájába,elmúlás,majd újra kivirulás!Most a gép előtt ülve kinézek az ablakon,gyönyörű napsütés!Igen,ez szintén szépen induló nap!
16. 4d201760e3 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2011. okt. 10. 06:19
Biztos lesz,csak már nem az éven!! :))
15. Maruszja (válaszként erre: 13. - 6e519c8e5e)
2011. okt. 9. 20:41
Köszönöm Timcsy! Valószínű, hogy elfogult vagy velem szemben, de köszönöm szépen.
14. Maruszja (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2011. okt. 9. 20:40
Hát tényleg bátorság volt részemről. Mindenben igazad van, ahogy Te folytattad volna. Ez részemről csak egy próbálkozás volt.
2011. okt. 9. 20:19
Nagyon szép cikk !
2011. okt. 9. 19:58
Bátor és ügyes vagy Barátnőm! Már én is gondoltam egy cikk írására, és én is így kezdtem volna, mint ahogyan te, Petőfi versével, de a folytatást viszont másképpen írnám. Bár szép az ősz, nekem mégsem tetszik, mert arra gondolok, hogy több ruhát kell felvennünk, többet mosunk, fűteni kell, rövidebbek a nappalok, az ember begubózik a saját kis otthonába. Az ősz gyorsan elmúlik, és jön a hosszú hideg tél, ami még a felsoroltakat jobban fokozzák számomra. Szóval én nyár párti vagyok.
2011. okt. 9. 17:58

Jó ez a hoxa. Teret ad ilyen kis kedves írásoknak, mit ez.

Köszönöm Maruszja!

2011. okt. 9. 17:29
Én szeretem az őszt úgy egészében ahogy van - a kedvenc évszakom
9. pista55 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2011. okt. 9. 16:50
ízom=bízom
8. pista55 (válaszként erre: 7. - 4d201760e3)
2011. okt. 9. 16:48
Én még ízom benne, hogy lesz még ennél jobb idő.
7. 4d201760e3 (válaszként erre: 6. - Pista55)
2011. okt. 9. 16:39

Jó hogy decemberig nem tartott ki!! :))

Gondolom értékelted volna!! :)

2011. okt. 9. 16:32
Eddig még szép volt az ősz, de a mostani arca nem tetszik.:)
5. Maruszja (válaszként erre: 3. - T.Ili)
2011. okt. 9. 14:43
Köszönöm Ilikém! Hát ennyi futotta így elsőre.
4. Maruszja (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2011. okt. 9. 14:43
Én szeretem, de tulajdonképpen minden évszaknak megvan a maga szépsége. Az őszt a szinessége miatt és - ha mondhatni ilyet - ha illata miatt szeretem. Az idei őszre nem panaszkodhattunk eddig.
2011. okt. 9. 14:39
Szép volt,Marcsika! :)
2011. okt. 9. 13:57
Én eddig sosem szerettem az őszt,főleg mikor napokig esik az eső és be vagy zárva...de idén alig vártam,hogy beköszöntsön végre valamiért és mióta pár napja itt van,azóta sokkal jobban érzem magam :)
2011. okt. 9. 13:08
Ebben a rövid írásomban az ősz szépségéről, a természet színességéről írok.
A levelek szinessége csodálatosan széppé varázsolja ezt az évszakot, amelynek igazi hangulata van. Érdemes felkeresni ilyenkor egy közeli erdőt és feledhetetlen sétákat lehet tenni, csodálva a természet szépségét.

Ugrás a teljes írásra: Ősz és a természet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook