Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 7-9 hónapos csecsemő fejlődése fórum

A 7-9 hónapos csecsemő fejlődése (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. Caryna
2009. jún. 19. 19:27
Bocs! Kötődés sérülését írja a cikk!
2009. jún. 19. 19:26
MIt értenek a cikkben az alat, hogy ha az idegenektől való félelem 8 hónapos korra sem alakul ki, az a kötődés hiányára utalhat?
8. 4e6546fe63 (válaszként erre: 7. - Szofi28)
2009. febr. 10. 19:19
Próbálj neki babapiskótát,ill. kukacot adni a kezébe,meglátod milyen szépen el fogja majszolni,de ugyanakkor a kiflivel is próbálkozhatsz!-,és ha gondolod közbe-közbe egy kanál papa is belefér!-,így lefoglalja magát a kezében lévő ételel és abból is csipeget,de közben te meg ki tudod cselezni!
2009. febr. 10. 19:00
napi egyszer már kap szilárdat, de még nem eszik annyit meg belől, hogy kiváltson egy szopit, ezért gondolkodom, hogy még egy étkezést helyettesíteni kéne... nem az a baj, hogy nem eszik ügyesen, henem, hogy nem igazán fogja fel, hogy ez étel és nem játék.:) én kiitartóan próbálkozom!
2009. febr. 10. 18:51
Amúgy szerintem meg ideje lenne nálatok elkezdeni a hozzátáplálást,mert a végén nehogy válogatós legyen!
5. 4e6546fe63 (válaszként erre: 4. - Szofi28)
2009. febr. 10. 18:50
Először 4 hónaposan próbáltuk a szilárd ételeket,aztán abba maradt,mert igazán boldogultunk vele,aztán a következő hónapban neki estünk újra,de ekkor már ügyesen evett kanállal.Igaz csak édesen fogadta el a dolgokat,de mára már ez változott!Szerencsére mindenevő!Mindegy mit eszik,csak egyen!:)Kb. 6 hónapos kora után evett már napi 3-szor szilárdat és 7-8 hónaos kora óta meg csak azt eszik!:)
2009. febr. 10. 18:19

Az én kislányom 7 hónapos, kúszni még nem igazán akar, sajnos, próbálom a hasonfekvést erőltetni, de mindig sírásba fullad.:(

Fogzás nekünk ia kb egy hónapja ért a durvább stádiumba, de mi sem tapasztaltunk eddig semmi változást az általunk kipróbált szerektől, pedig elég sok mindent bevetettünk....


Hozzátáplálás nektek hogy ment? mikor volt az az időszak, hogy már nem egyszer, hanem kétszer adtatok a kisfiadnak szilárd ételt? Mert szerintem nálunk hamarosan az következik...


Megyek is, és bekukkantok a naplódba!:)

3. 4e6546fe63 (válaszként erre: 2. - Szofi28)
2009. febr. 10. 18:05

Szia!


Mi 10 hónaposak leszünk vasárnap.Jövünk-megyünk,lépegetünk,de csak segítséggel!Kisfiam Kari mindenhol előszeretettel kapaszkosik fel és járja körbe a lakást!Nagyon ügyes baba!A repülő hangját már dudja utánozni!:)4 hónaposan múlt el a hasfájás korszakunk,nyugodt éjszakáink voltak,majd 6 hónapos korára fogzása erősödni kezdett és azóta szinte hol fél óránként, ho óránként sír fel éjjel!Mindnefélét kipróbáltunk már,de igazán semmi nem használ és még csak most jön az első fogunk!:)8 hónaposan ült fel először önállóan,majd előtte már mászott,majd Karácsonyra felállt!Szintén 8 hós kora óta,azt eszi,amit mi!-,és mellette még szopik!:)Szerencsére nem egy beteges baba,szívós kis legény!Koraszülöttként jö9tt a világra,de erről bővebben a naplómban olvashatsz,ha érdekel!

2009. febr. 10. 17:21

Kedves Anyukák!


Nem tudom, ki hogy van vele, de én, mióta megszületett a kislányom, ezt az időszekot érzem a legnehezebbnek. Túl vagyunk a hasfájáson, az át nem aludt éjszakákon, a kezdeti nehézségeken, és valahogy mégis úgy érzem, most jön csak a java...

Ha van kedvetek, gyertek csevegni, akár már túl vagytok ezen az időszakon, akár most áll előttetek. Szívesen veszek minden hasznos tanácsot a hozzátáplálással, fogzással, mozgásfejlődéssel, szoptatással kapcsolatban...

Beszéljük meg melyik baba hol tart a fejlődésben!

Remélem sok hasznos tanácsot, ötletet tudunk megbeszélni és számos problémát tudunk közösen megoldani!

2006. máj. 10. 11:10
Ebben az időszakban a csecsemő már kúszik, hangosan kacag, önállóan iszik, kanállal már jól etethető. 9 hónaposan pedig már segítség nékül is felül, a tárgyakat már használja, a felnőttek beszédhangjait ismételgeti.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook