Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyermek önálló étkezése fórum

1 éves gyermek önálló étkezése (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 30. 11:36
Túró helyett próbáld ki a Frischkase-t, az már majdnem olyan, mint az itthon kapható. Lidl-ben, Edeka-ban tuti lehet kapni. :-)
31. D.Kriszta (válaszként erre: 29. - Strangangel)
2011. okt. 18. 12:44

jaaaaj, ne érts félre, nincs bajom a tápszerrel, én is próbáltam adni Grétinek, de nem kérte, csak azt írtam, hogy már egy éves kor után valójában nincs rá szükség, eltelítí a gyerkőcöt.

Házi tejet meg lehet kint is kapni...

:)

Mi is most kezdtük Olival 4, 5 hónaposan a gyümiket.

2011. okt. 12. 22:59
Ja, és már 4 hónaposan kezdtem neki az almát, banánt...stb.:-)
29. strangangel (válaszként erre: 28. - D.Kriszta)
2011. okt. 12. 22:58

Nálunk tápszert kezdetektől kap, mivel nem tudtam szoptatni, első naptól szinte tápszeres, nem mindenkinek sikerül úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva, egyéb okok miatt.

Lányom eszik, mindent, olyat még nem tudtam adni neki, amit ne enne meg, ezzel nincs baj.

A szívószálas dolog az még nem megy, adtam már neki, de csak rágta, mutattam hogyan, miként, de még nem megy.

A tápszert pedig kor szerint adom, tehát ahogy változik a baba, úgy a tápszer is.

Egyenlőre még issza, reggel már csökkentem az adagot.

Gyümölcsöt is mindent eszik, a turmix jó ötlet, majd kipróbálom.

Én úgy gondolom, hogy egyik gyerek sem marad úgy, ahogyan 1-2-3 évesen, nőnek, változnak, majd eszik mindent idővel.

Súlyával nincs gond, pufirizsa, mindig is ilyen volt, és nem beteges fajta...:-)

A túró gyártásra gondoltam, de ahhoz jó tej kell, a bolti pedig messze van attól....

2011. okt. 11. 11:02
Még valami, próbáld meg, hogy a danone helyett sima joghurtot adsz neki, akár natúrt banánnapéppel, mézzel, egyébb érett gyümölcsel ízesítve, az sem telíti el annyira, lesz kedve vacsizni, vagy ami nekünk még bejött nagyon az hogy sima tejből készítettem turmixot, beleaprítottam a turmixba banánt, almát, körtét, epret, mézzel édesítem, szívószállal imádja, tele van vitaminnal, édes :) és ez olyan amit a felnőttekkel együtt ihat, észrevétlenűl megitatsz vele egy egész almát ;))
27. D.Kriszta (válaszként erre: 24. - Strangangel)
2011. okt. 11. 10:55

szia :) én is kint éltem, a túró tényleg más, tejföl viszont van, és igazi túrót viszont tudsz készíteni tejből, ha van időd :)

[link]

[link]

A tápszert, véleményem szerint fokozatosan csökkenteni kellene, mihamarabb elhafyni, mert ok, hogy van benne vitamin, de egy csomó + dolog is amire már nincs szüksége a babának ha ehet már mindent, márpedig egy éves kora után ehet mindent.

A Kislányom 5 hónaposan kezdte az almát egy éves korára mindent evett, szerencsére tápszert soha nem fogadta el, pedig próbáltam neki adni mikor már szerettem volna leszoktatni a cicizésről, de kiköpte...

Barátainknál kapta a kicsi a tápszert, babatejet, nem evett rendesen, úgy kellett belekönyörögni a reggelit is és a vacsit is, pár falatot aztán a lefekvés előtt megitta a két dl tejcsit(azt hiszem Nestlé, kész dobozos volt) könyörögtem, már másfél éves ne adják neki azt a mű cuccot, elhagyták azóta a kis barátunk, rendesen eszik, ki van kerekedve :) előtte nagyon vékony volt, ja, és végig alussza az éjszakát.

Remélem tudtam segíteni,K.

26. strangangel (válaszként erre: 25. - Kismanó86)
2011. okt. 9. 23:09

Igen, mi is úgy tanultuk, hogy a quark az túró, de nem az, mondom, olyan, mint a tejföl, semmi köze a túróhoz.

Egyszer kértem desszertnek epret quarkkal, és jött ez a tejföl...azóta tudom.

Túró az csak inkább nálunk van otthon, ahogy főzelék is, sehol nagyon máshol.

Próbáltam a tízórait, vacsit, nem kéri, köpködi ki...ha éhes, majd jelzi.:-)

Danonino...megjegyzem, mert megyünk haza, és ez a nagy kedvenc.:-)

Kivit mag nélkül adom neki, arany kivit, és simát is, mangót, ananászt is adok neki, frissen, nem konzervet természetesen.

Almát, banánt nem akar enni...

25. Kismanó86 (válaszként erre: 24. - Strangangel)
2011. okt. 7. 22:48

Elvileg tanultam németül a quark azaz túró, de ezek szerint nem pont olyan. A Danone Kid az nálunk Danonino szerintem. :-)

Tényleg, kivit én még nem is adtam, de jó, hogy mondod.


Próbáld ki a vacsit szerintem, végülis mi történhet? Ne lepődj meg, biztos nem iszik utána majd annyi tápit. Majd írd meg, mit szólt hozzá.

24. strangangel (válaszként erre: 23. - Kismanó86)
2011. okt. 7. 21:58

Itt nincs, tényleg, túrórudi sem, anyuék hoztak legutóbb, de az már réges régen elfogyott.

Tejföl sincs, quark néven árulnak vmit, ami hasonló.

50g egy doboz joghurt, 6db.-os csomagban van, különböző ízekben, kimondottan gyerekeknek, +kalcium, D vitaminnal, ez otthon nincs?Danone kid a neve.

Ő ebből 2-3 dobozzal megeszik egyszerre.

Utána 2 kivi, vagy 2 szelet ananász...stb.

23. Kismanó86 (válaszként erre: 22. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:52

Nincs túró, komolyan? Anna nagyon szereti gyümivel. Mekkora az a joghurt, hogy 2-3-at is megeszik?


A vacsi nálunk véletlenül derült ki, hogy talán kellene. Annyi volt csak, hogy fürcsinél már türelmetlen volt, de mindig azt gondoltam, fáradt. Aztán egyszer kimentünk egy vásárba, ahol az Apja vett kenyérlángost. Naná, hogy neki is kellett. Megevett egy jó adagot és utána itthon még tápszerből is 200ml-t (vacsi nélkül 270 volt az adagja). Így onnantól kezdve mindig kap rendes vacsit és nyugodtabbak a fürdetések is. :-)

Nem volt pici, pont ideális a 3 kilós baba. :-) Most is igazán jó súlyban van, ne aggódj.

22. strangangel (válaszként erre: 21. - Kismanó86)
2011. okt. 7. 21:44

Nekünk ilyen vacsi nincs, megpróbálom holnap, hátha igényli, de nem vettem eddig észre rajta, hogy éhes lenne, joghurtból megeszik 2-3 dobozzal, danone kid joghurt.

Mi Németországban vagyunk, itt nincs túró, pedig jó lenne.

3000grammal született 36hét5napra, ő sem volt nagy, de behozta, legutóbb mértem 9700gramm volt.

21. Kismanó86 (válaszként erre: 20. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:40

Az én Lányom nagyon kicsi (7650gr volt legutóbb), mondjuk kis súllyal is született, ilyen alkat. Nem eszik sokat szerintem. Leírom akkor én is.

R: 150-200ml tápi 9 körül

T: változó, gyümölcs többnyire túróval, joghurttal vagy keksszel, néha tejbegríz, puding 11 körül

E: amit mi eszünk 2 óra

U: ugyanaz mint a tízórai, csak ha mondjuk délelőtt kekszes gyümi, akkor délután túrós 5 körül

V: kenyér valamivel (sonka, sajt, virsli, vajkrém, néha lekvár, volt már tükörtojás, bundáskenyér is) fél 8, utána fürdik

Lefekvés előtt: 150-200ml tápi

20. strangangel (válaszként erre: 18. - Kismanó86)
2011. okt. 7. 21:34

Ilyen sokat eszik?

A Lányom reggel 8körül ébred, 240ml tápszer, 12 körül ebéd, 4 körül joghurt+gyümölcs, 7-8 körül tápszer, és így alvás, és egész nap rengeteget iszik.

Olykor keksz, puffasztott rizs, kukac...meg amit mi eszünk.

És, aki látja azt mondja bőven jó súlyban van.:-)

19. Kismanó86 (válaszként erre: 16. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:33
Én is adtam már neki tejes ételt meg sima tejet is kóstolásra. Nem volt baj. Igazából én le akartam cserélni a tápit tejre egy éves kora után, de a védőnőm (akit amúgy nagyon szeretek) lebeszélt. Elsősorban a vitaminok miatt. Amúgy kiszámoltam, ha normális tejet veszel, az is kerül annyiba, mint a babatej.
2011. okt. 7. 21:31

Szia! Az én Lányom 13 hónapos. Kis falatokat, kenyeret, gyümölcsöt azt eszi szépen. Meg kekszet, babapiskótát. A kanállal nem tud mit kezdeni, csak ledobálja a földre, azt hiszi, játék. Engem is éppen most nyugtattak meg, hogy nagyon is ráér vele.

Tápszer: Mi is azt isszuk még reggel-este, illetve babatejet egész pontosan. Azt mondta a védőnő, hogy jó lenne, ha ez maradna még egy darabig, mert sok vitamin van benne. Egyelőre igényli is. Reggeli az csak tejcsi, utána két órával van 10 órai, mert elég későn kel. Este viszont vacsizik rendesen és lefekvés előtt tejcsi.

17. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 16. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:30

Akkor nem lesz vele baj:)

Ha nem veszel észre rajta semmi kiütést, hasmenést stb, akkor növeld az adagot, és már ki is tudod váltani egy kis idő után.

16. strangangel (válaszként erre: 15. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 7. 21:29
:-),Éppen ma kortyoltattam vele tejet, tetszett neki..
15. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 13. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:27

Én úgy csináltam, hogy 1 éves kora után megkóstoltattam vele a tejet, aztán először a reggeli tápszert váltottuk tejre, majd az estit.

Nem volt vele semmi gond.

14. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 12. - Pen80)
2011. okt. 7. 21:25

:))

Képzeld mi most kezdtük a bölcsit, és épp ma mondta a gondozónő, hogy egyszerűen nem engedi, hogy segítsen:))Szerencsére nem is kell, mert szépen lapátol, még az előke sem kell, de ha megakad valami miatt, akkor sem hagyja, hanem megoldja:)

2011. okt. 7. 21:23

:-), köszönöm, akkor minden rendben nálunk!:-)

És a tápszerrel mi a helyzet?, ő kezdetektől azt iszik, és a mai napig, bár csak reggel, és este.

Azt is majd magától fogja abba hagyni?, mármint hallottam, hogy egyik napról a másikra állnak le róla.

12. Pen80 (válaszként erre: 10. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 7. 21:23
Nálunk is és azóta szépen is eszik. Már amennyire elvárható :DD
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:21

Van olyan gyerek aki még 3 évesen sem eszik egyedül. :S

...és vam olyan aki 12-14 hónaposan egész szépen eszik kanállal, babavillával. A kanálból azért ki-ki csordulhat a folyadék.:)

Nincs semmiről lemaradva a babád :)

10. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 6. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:15
Még biztosan nem kell tudnia kanállal enni:))Majd ez csak később jön el.Szerintem majd jelezni fogja, nálunk is úgy volt, hogy egyik napról a másikra nem engedte, hogy etessem:)
2011. okt. 7. 21:14
Az én fiam már picivel egy éves kora után önállóan akart enni kanállal, de nem örültem neki, mert nem tudta szépen csinálni, és minden kaja után át kellett öltöztetni, esetleg fürdetni. Ha én fogtam a kanalat, nem volt hajlandó enni. Nyugi ráér még.
2011. okt. 7. 21:14
A kisfiamból kiindulva, 1 évesen, ahogy homern is írta, kenyérfalatkákat, kekszeket, sajtokat, zöldséget stb megevett, kanállal önállóan 15-16 hónapos kora óta eszik (leves, főzelék, joghurt stb), nem tudom, hogy általában mikor kezdik.
2011. okt. 7. 21:14
nem, nem kellene önállóan ennie még. amiket homern írt az teljesen megfelel a korának.
6. strangangel (válaszként erre: 2. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 7. 21:14
Olvastam valami leírást, hogy 1 éves Gyermeknek már önállóan kell enni, nem nagyon hittem én ezt, a Lányom kenyeret, kiflit, perecet, ilyeneket eszik, de a főzeléket....stb., csak leborítja a földre.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Strangangel)
2011. okt. 7. 21:13
Elég ha beügyeskedi a kekszet a szájába. Más dolga még nincs ebben a korban.
4. strangangel (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. okt. 7. 21:12
Köszi, ilyeneket ő is csipeget.
2011. okt. 7. 21:11
kis kenyérdarabkákat,babakekszet,kockára felvágott zöldséget,gyümölcsöt már egyedül evett a fiam.főzeléket,leves 2 éves kor között szoktak már teljesen önállóan enni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook