Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szoktad puszilgatni a kisbabád? fórum

Te szoktad puszilgatni a kisbabád? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 20. 13:55
Mikor megszülettek érdekes én is férjem is a kis homlokukat pusziltuk meg először.Aztán mivel mindkettő nyári a pici pucér talpacskájukat.Aztán szép lassan mindenhol.Már nagyobbak,de naponta többször elkapom őket jó nagy puszikra.De a legjobb mikor ők adják az első cuppanósat,cumival vagy anélkül.
2013. okt. 20. 13:51
Igen, sokszor.:))
2011. okt. 17. 11:59
én soha nem adtam puszit a kezükre, mert azt garantáltan a szájukba veszik :)
34. 59491e8f67 (válaszként erre: 1. - Pan Dóra)
2011. okt. 17. 10:26
nem kell megrökönyödni..amikor még annyira picike,az ember a homlokára,a kis fejecskéjére ,a pici kis kezeire ad puszit..a kis arcát még nem lehet annyira puszilgatni,de ahogy nő..annál inkább.szóval attól,hogy nem csókolgatta edáig agyon azt a gyermeket,az nem jelenti azt,hogy nem fogja,,meg nem szereti..csak még picike,és nem is nagyon meri...)
2011. okt. 17. 10:16
Naná nagyon sokat söt nem csak én hanem a nagyobbik lányom és a férjem nem lehet kibirni hogy ne puszilgassa meg az ember a gyerekét/ha kicsi ha nagy:))/
32. globus
2011. okt. 11. 13:30

Hogy a csudába ne :) Ez a legjobb!

Kár, hogy felnőnek :)

2011. okt. 11. 13:25
Egyfolytában cupákolom a kislányom :) Imádom puszilgatni, nem is bírnám megállni.
2011. okt. 8. 18:13

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy a lelki egészséghez szükség van a közvetlen környezetünkből olyan impulzusokra, amit máshol nem kaphatunk meg, sőt nem is engednénk. Még az én vén fejemnek is jólesik a gyerekeimtől vagy a férjemtől kapott puszi, úgy gondolom, hogy egy kisbabának ez még fontosabb.

Persze, ha valaki másképp látja, az az ő dolga - kinek a pap, kinek a papné :D

29. Clau26
2011. okt. 8. 15:02
Én sose szerettem ha puszilgatnak,de a kislányomat aki 23hónapos nem győzöm megzabálni..mindenét szét csókolgatom..na és ebben csak az a rossz,h olyan mint én nem szereti ha puszilgatják csak ha ölelik,de nem birom ki..és pici babának se birtam ki..sőt akkor még jobb is volt mert hagyta magát:-)
28. Hné80
2011. okt. 7. 22:49

Én a fiamat a pogácsa arcán és a nyakán szoktam puszilgatni:) ha ő ad puszit, akkor a számra ad mindig valamiért :) (16hós a törpém)

Most kihasználom amíg ekkora, mert hamar eljön azaz idő, hogy cikinek fogja tartani:)))))))))

2011. okt. 7. 20:09

Kevesebbet betegek azok a gyerekek, akiket sűrű testi érintéssel nevelnek, sokat símogatnak, puszilgatnak.

Bárki tapasztalhatta, hogy a gyerek, ha jól érzi magát oviban, bölcsiben, akkor sokkat kevesebbet beteg. Ha nem, akkor az immunrendszer sem működik úgy... Sőt, azt is megérzik, ha pl. az anyuka feszült.. Durva összefüggések vannak a lelkiállapot, és a testi egészség között, és ezekre még csak most kezdenek felfigyelni, sőt itt Mo.-on még alig...

26. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 19:02
... ölelni, puszilni, simogatni... kell az egészséges lelki fejlődéshez... szerintem. ;) Aztán később is, ugyanis szeretet, annak kimutatását is tanulni kell... gooondolom ... én. :)
25. c33bd8536b (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 18:59
Ne találd furcsának. Az emberek sokfélék. Nálunk sem divat az ölelkezés, puszilkozás. Ettől függetlenül szeretjük egymást, számíthatunk egymásra minden helyzetben.
2011. okt. 7. 18:53
én szoktam puszilgatni a kezdetektől az arcát, és már ő is tud igazi puszirt adni:) nagy élmény:))
23. debju (válaszként erre: 1. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:26
ugyan ne csodálkozz, ilyenkor még a legtöbb kismamának mindennel teletömik a fejét. Majd pár hónap múlva rájön amikor a kicsi felnyalja a metlakit, hogy vannak dolgok amiket úgysem tud kivédeni :-)
2011. okt. 7. 17:25

Ha ő nem puszilja az az ő dolga.

Én állandóan puszilgatom a fiamat és hangosan kacag, ha a nyakát vagy a hasát puszilgatom. Az arcára, homlokára 100 puszit adok naponta, igaz arra vigyázok, hogy a szájához közel ne adjam, mert sajna már nincs tejem, de a puszi az jól esik neki is nekem is.

Tegnap is mikor altattam az ölemben, a vállam környékén volt a feje. Egyszer csak lenéztem rá és látom, hogy engem néz, megpusziltam, nevetett, megint megpusziltam, megint nevetett, majd lecsukta a szemét és aludt. Ennél jobb érzés nincs is, mikor a babád élvezi az érintésed. Viszont az igaz, hogy nem az első perctől puszilgattam, bár már nem emlékszem,, hogy mióta.

2011. okt. 7. 17:24
Ha ennyire félti a gyereket hogy ne érjen semmihez komoly bajok lesznek vele az oviban, ugyanis folyton beteg lesz, mert lehet hogy az immunrendszere nem lesz elég erős!
2011. okt. 7. 17:24
En ossze-vissza puszilgatom a gyerekeimet, elso napos koruk ota. Sot, en a szajukra is adok puszit. Nekem igy a termeszetes. De csak az anyukajukkal valo szajpuszit erzem termeszetesnek, apukaval ugyanigy nem. De apuka is sok-sok puszit ad nekik, szinten ahol eri epp oda. :-)))
19. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:22
Én legszívesebben megenném a lányomat :D nagyon sokat puszilgatom és ő is engem!
2011. okt. 7. 17:21
Mi az hogy:))))Olyan igazi jó cuppanos pusszantyút a csupi fenekére....:DDDD
17. e705905164 (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:21
fél,hogy beteg lehet ,megértem.....de nem szabad ennyire "óvatosnak" lenni azért,betegen amúgy sem pusziljuk meg...épp ezért a pofi nem lenne olyan nagy ügy,de mindenki azt csinál amit akar:D
16. e705905164 (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:20
bizony:)
15. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. okt. 7. 17:20
Nem megkiabálom, csak furcsának tartom. Ezért kérdeztelek meg titeket, mert szeretném látni, mások hogy vélekednek erről :D
2011. okt. 7. 17:20
ah, én ott puszilgatom őket, ahol érem, a mai napig, újszülött koruk óta...
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:20
Hát én meg akkor ezen rökönyödhetnék meg, mert én adtam, és nézeteim szerint ez elfogadható. Deeeeeee, nem rökönyödök meg, mert elfogadom, hogy Te így, én úgy. Ennyi.
12. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - E705905164)
2011. okt. 7. 17:18
A szájára NEEEM!!! Azt én nagyon visszataszítónak tartom. De a pofijára, talpacskájára, pocakjára - az már igeennn! :)))
2011. okt. 7. 17:17

De nem is értem, miért kell valakit ilyen dolog miatt megkiabálni. Senki nem veszi jó néven, ha belevauvauznak a dolgaiba. Neked nem tetszik?

És akkor mi van?

2011. okt. 7. 17:17

Első gondolatom: abszurd kérdés.

Mert igen, nemcsak picibabaként, hanem nagyként is. Minden családtag kap és ad puszit. Te jó világ! Mi lenne, ha nem így lenne.

1 kivétel van: ha betegek vagyunk, de azt az időt kibírni is nehéz.

2011. okt. 7. 17:15
naná!!!!De milyen régen volt már!!!
8. e705905164 (válaszként erre: 1. - Pan Dóra)
2011. okt. 7. 17:14
a kisbaba szájára nem nagyon szabad kis korban puszit adni,mert valóban nagy a fertőzés veszély,de a pofiját sztem meglehet puszilgatni ....én nem bírnám ki,hogy a kisbabám arcára soha ne adjak puszit:O:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook