Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszett az adókártyám, de amúgy is újat kellene igényelni, névváltoztatás miatt (férjhez mentem). Mit tehetek ebben az esetben? fórum

Elveszett az adókártyám, de amúgy is újat kellene igényelni, névváltoztatás miatt (férjhez mentem). Mit tehetek ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 28. 20:55
Én már 14 éve, hogy elváltam, az adókártyámat azóta sem cseréltem ki, a régi nevem van rajta, de még sehol nem ütköztek meg rajta. Még a bankban is mindig elfogadták. A száma nem változik...
14. janos53 (válaszként erre: 13. - Kiscsiri)
2011. okt. 9. 17:36
Igen, a fiam iratait ellopták,rendőrségi papírral kellett menni az Apeh.hoz.Azt hiszem2.500.ft volt az új adókártya,de ha elveszett, vagy más miatt nem tudod leadni, akkor is annyi, ha jól tudom.de ez nem most volt, azóta,nem tudom,mennyi a tarifa.
2011. okt. 7. 13:32

SEGÍTSÉG


Kapott már valaki úgy új adókártyát ingyen, hogy nem adta le a régit????

(otthon felejtette, elveszett, nem kérték...)

12. koxy (válaszként erre: 11. - Kiscsiri)
2011. okt. 7. 13:26
Hááát, nem volt olyan jó.. :) Meg aztán az 14 évesen készült és akkor még ha jól emlékszem 15 évre adták, tehát kicsit átváltoztam már... egy darabig őrizgettem :)
11. Kiscsiri (válaszként erre: 10. - Koxy)
2011. okt. 7. 13:22

Biztos azt hitték el szeretnéd tenni emlékbe :)

Vagy a fotó miatt? Mindenkinek a személyin levő fotója élete legjobb képe, nem? :D

10. koxy (válaszként erre: 9. - Kiscsiri)
2011. okt. 7. 13:19

Kártyáznak vele! :D

Szerintem megsemmisítik. Érdekes amúgy, én anno a lejárt személyimet visszakaptam, igaz, kilyukasztották...

2011. okt. 7. 13:17
Jól gondolod. Vajon mit csinálnak a régi kártyákkal? :)
2011. okt. 7. 13:17
Hát köszi, elolvastam én is mindent ezzel kapcsolatban...Tudom, hogy fizetni kell ha elveszítem. De most mindenképp újat kapnék...Ha meglenne, ha nem. Nem volt még így senki?
7. koxy
2011. okt. 7. 13:16
Névváltozás esetén tuti nem kell fizetni, de a régit vissza kell adni! Itt ugye oké, hogy névváltozás történt, de nem tudja a régit visszaadni... vagy rosszul gondolom?
2011. okt. 7. 13:15
Micsoda egyetértés már megint. :)
5. koxy
2011. okt. 7. 13:15

"Adókártya elvesztése, megrongálódása, eltulajdonítása, megsemmisülése esetén:

személyazonosításra alkalmas igazolvány, lakcímkártya

külföldi állampolgár esetén: útlevél, lakcímigazoló lap/kártya

cselekvőképesség korlátozottsága esetén gyámhatósági határozat

az igazgatási szolgáltatási díj mértéke 2.200 Ft, melyet az állami adóhatóság 10032000-01079074 számú igazgtási szolgáltatási díj bevételi számlájára készpénz-átutalási megbízással, banki átutalással, a kijelölt ügyfélszolgálati helyeinken pedig bankkártyával is meg lehet fizetni."

2011. okt. 7. 13:05
Nem gond. Bemégy a volt APEH-hez, és kérsz másikat. Kapsz egy igazolást, és majd megkapod az újat. Nem kell érte fizetni.
3. koxy (válaszként erre: 2. - Kiscsiri)
2011. okt. 7. 13:03
Igen, le kell adni a régit, akkor ingyenes!
2011. okt. 7. 13:02
S. O. S. Elveszett az adókártyám, de amúgy is újat kellene igényelni, névváltoztatás miatt (férjhez mentem) Ha saját hibámból elveszítem, az 2200 Ft, ha névváltoztatás, akkor ingyenes. Ilyenkor mit tehetek? Muszáj a régi kártyát leadni?
2011. okt. 7. 13:01
S. O. S. Elveszett az adókártyám, de amúgy is újat kellene igényelni, névváltoztatás miatt (férjhez mentem) Ha saját hibámból elveszítem, az

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook