Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás - bukás fórum

Hasfájás - bukás (beszélgetős fórum)


1 2
57. Anika70 (válaszként erre: 56. - Leonee)
2012. febr. 4. 10:44

Igen, ez nálunk is így van.


Ha hideg van kint akkor tuti egész nap bukik, még evés után 3 órával is ilyen vízszerűt:-(

Tegnap pl. egész nap csak öltöztettem emiatt:-(

56. leonee
2012. febr. 3. 21:19

Tényleg van olyan baba, aki soha nem bukik vissza semmit?

Én azt vettem észre, hogy nálunk nem az általam elfogyasztott tejtermék okozza a bukást, hanem az, hogy mozog. Akkor szokott bukni. És vannak napok, amikor többször, de van olyan nap, amikor alig.

55. Anika70 (válaszként erre: 54. - Juttino)
2012. jan. 31. 17:07
Nagyon remélem, mert ugyan nekem csak ő az egyetlen babám, de az biztos, hogy hatalmas különbség van egy bukós és egy nem bukós baba felnevelésében.
2012. jan. 31. 15:25

Hidd el 9-10 hónapos korára SOKKAL jobb lesz, fórumokon mindig ezt olvastam és már látom is!

1 év felett meg totál megszűnik!

53. Anika70 (válaszként erre: 52. - Juttino)
2012. jan. 31. 14:45

Bár már mi is ott tartanánk,hogy lassan kinövi.

Igaz már legalább a hátamon nem folyik.....régebben én is öltöztem a gyerekkel együtt:-)

2012. jan. 30. 21:11

Sziasztok!


Fanni 8,5 hónapos ÉS lassan kinövi a bukást. Néha kicsi még van. Főzelékből, gyümölcsből és sinlacból is bukott eleinte csak kevesebbet. Gondolom lassacskán teljesen kinövi.


Tejalergia - bukás: tényleg lehet attól, DE 3 hónap alatt ki is nőhette!!! A tejfehérje 1-2 hét alatt majdnem teljesen kiürül, max 1 hónap!

51. Anika70 (válaszként erre: 49. - Moncsi85)
2012. jan. 19. 08:13
Valóban idegölő :-( Volt olyan reggel, hogy 5x öltöztettem át a kislányomat evés után:-(
50. leonee (válaszként erre: 49. - Moncsi85)
2012. jan. 18. 21:44
Mi anyatejesek vagyunk. Nálunk se nagyon van megoldás. Az én férjem is bukós volt,de ő mohón is evett.
2012. jan. 18. 19:27
Egy próbát megér. Én majd' 3 hónapig tartottam a diétát és úgy néz ki az hozott megoldást. Mostanában kísérletezek hátha most már változott valami. Ugye egyik gyerek sem egyforma. Férjem is bukós baba volt, de akkor még nem voltak ilyen csodamegoldások mint a sűrítő és társai. Egy éves korára kinőtte egyik napról a másikra. Csak hát addig törülni, mosni, folttisztítani, öltöztetni kicsit idegölő. És persze sajnáljuk a gyereket is, mert biztos nem kellemes a dolog. :(
48. Anika70 (válaszként erre: 47. - Leonee)
2012. jan. 18. 06:44

Nekünk sem hozott megoldást a tejmentes étkezés, de a kórházban azt mondták, általában az esetek 90%-ában beválik ez a módszer.


Pffff miért ne legyünk benne abban a 10 %-ban :-(

47. leonee (válaszként erre: 45. - Moncsi85)
2012. jan. 17. 21:19

Biztos, hogy a tejtől? Kipróbálom én is. A védőnő csak annyit mondott a szülés után, hogy max. 2dl tejterméket ehetek naponta, hogy ne legyen hasfájása a kislányomnak. Amúgy 1 hónapos koráig nem is volt bukós, csak utána kezdődött. Leginkább akkor van, amikor mozog, annyira tud kalimpálni néha a kezével és a lábaival. :)

Az egyik barátnőm vegetáriánus, tejet sem iszik, max. sajtot eszik, és neki a 3. gyerek volt extrán bukós. Már azt hitte refluxos, de végül is nem az volt.

46. Anika70 (válaszként erre: 45. - Moncsi85)
2012. jan. 17. 18:51

Mi már több, mint 3 hónapja tejmentes tápszert eszünk, de a bukások még mindig vannak, nem is kevés.

Persze ennek ellenére szépen fejlődik a kislány, így a gasztroenterológus nem tulajdonít nagy jelentőséget neki.

45. moncsi85 (válaszként erre: 42. - Leonee)
2012. jan. 17. 14:00

Lehet hogy nincs, de nekem mégis az a tapasztalatom. Fogalmazzunk úgy, hogy a császorosoknál gyakoribb. Én is ismerek olyat aki császárral szült és nem bukott egyszer sem a gyerek.

A tejről azt gondolom, hogy sokat ront a helyzeten. Igaz, hogy csak joghurtot eszel, de van amikor nem mégis bukik az azért lehet, mert nem elég egy napot kihagyni, hetek kellenek mire minden tejfehérje kiürül mind a te, mint a babaszervezetéből. Én szept vége óta vagyok tejmentes diétán és karácsony környékére múltak el a bukások.

44. Anika70 (válaszként erre: 42. - Leonee)
2012. jan. 16. 17:47

Azért valóban érdekes, hogy mitől buknak a babák, mert nálunk például a családban senki nem volt bukós baba és a Férjem családjában sem.


Ezek szerint ez nem örökletes dolog.

43. Anika70 (válaszként erre: 41. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 17:14

Szia Moncsi85!


Ez valóban érdekes...igen, én is császárral szültem.


Mi is nutriton-t keverünk a tápszerbe és szintén tejmentes, neocate tápszert kap a kislányom.


Mellesleg semmit sem ér, ugyanúgy bukik a kislányom.

42. leonee (válaszként erre: 41. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 17:05
Szia, szerintem nincs összefüggés. Én természetes úton szültem, és sok barátnőmnek is bukós a babája, vagy volt, akik nem császárral szültek. Ez inkább a babák élettani sajátossága. A tejről már én is hallottam, hogy okozhat a babánál bukást. Én nem is iszok tejet, csak joghurtot szoktam néha enni, de amikor nem eszek, akkor is van kicsi bukás.
2012. jan. 16. 14:22

Sziasztok!

Az én lányom is nagyon bukós volt, szerencsére beszélhetek múlt időben. Nem mondom hogy nem fordul elő, hogy büfizik és egy két csepp, de tényleg csepp megjelenik a szája szélén,de az is ritka. Nekünk a gasztrós nutriton, kreont, és motiliumot adott, valamint mindketten szigorú tejmentes diétán vagyunk. Most 10 hónapos még mindig szopik. Bevallom néha megszegem a diétát, és akkor van az a néhány csepp.

Annyit kérdeznék, hogy a babátok császárral született? Mert nekem eddig az összes ismerősöm babája aki bukott császáros volt, akár csak a lányom. Már ebben is vélek felfedezni valami összefüggést.

40. Anika70 (válaszként erre: 39. - Leonee)
2011. dec. 25. 08:01

Az első hónapban nálunk sem volt ilyen, utána kezdődött...

Sajnos azóta folyamatosan van, de lassan-lassan csak kinövi:-)


Neked is Kellemes Ünnepeket!

39. leonee (válaszként erre: 38. - Anika70)
2011. dec. 24. 13:23

Mindig próbálom büfiztetni, de nem mindig sikerül. a kis bukásokkal nincs is gond, az inkább csak a mozgástól van, hanem a nagyobb idegesít, de valószínűleg azért volt, mert túl sok levegőt nyelt, vagy túlette magát. 1 hónapos koráig szinte nem is volt bukás, csak utána lett, de szinte csak akkor, ha rúgkapál. :)

Azért köszi! :) Kellemes ünnepeket!

38. Anika70 (válaszként erre: 37. - Leonee)
2011. dec. 24. 08:54

Szia!


Az én kislányom 4 hónapos múlt, de még mindig napi 5-6 szor kell átöltöztetnem...néha magamat is.


Ne aggódj, majd kinövi, de nagyon fontos a büfiztetés, esetleg evés közben is, bár ha elveszem a kajcsit a kislányomtól, úgy üvölt, hogy nem érünk rá büfizni:-))))

37. leonee
2011. dec. 22. 14:32

Sziasztok! Az én babám is szokott bukni, de inkább csak akkor ha sokat rugdalózik, most múlt 2 hónapos. Viszont már másodjára történt, hogy akkorát bukott rám, hogy a felsőmet le kellett cserélni, és még egy kis adag a földre is ment. Kicsit megijesztett, de neki úgy tűnik semmi baba, nem lázas, meg semmi. Ez mitől lehet?

az első alkalommal akkor bukott, amikor cumisüvegből próbáltam lefejt tejet adni neki, de akkor túl sok levegőt nyelt, és nem is szerette a cumisüveget, pedig amikor megszületett adtam neki lefejt tejet, mert muszáj volt fejnem, és akkor simán megitta cumisüvegből, de 6 hetesen már nem...

36. Anika70 (válaszként erre: 35. - Juttino)
2011. dec. 20. 19:10

Oldalt is ez a helyzet, mindegy hogyan fekszik.

Megijed, ha az orrába megy a kaja...ez van:-(

2011. dec. 20. 18:40
Elhiszem! Sajnállak! De ha már most van haladás,akkor jó! amúgy ha nagyobb lesz, akkor legalább oldalra fordul és nem fulldoklik tőle.
34. Anika70 (válaszként erre: 33. - Juttino)
2011. dec. 20. 09:52

Hát még most sem egyszerű, de legalább most már felsír előtte, hogy legyen időm felvenni, utána vagy büfi jön, vagy vele együtt orrán-száján a maradék, sokszor már csak vízszerű cucc:-(


Pár hetes korában azt vettem észre(éppen babakocsiban tologattam), hogy vörös a kislány fejecskéje, összeszorítja a száját és nem vesz levegőt:-(((


Nagyon durva volt...:-((((( Hosszú heteken át nem mertem éjjel rendesen aludni:-(


A mai napig minden rezzenésére felébredek.

33. Juttino (válaszként erre: 32. - Anika70)
2011. dec. 19. 20:30
Uhhh, akkor nálatok nagyon dúúúúrva volt! Sajnállak, ez nagyon rémisztően hangzik!
32. Anika70 (válaszként erre: 31. - Juttino)
2011. dec. 18. 18:25

Most már egyszerű, de 3 hónapos koráig fuldoklott tőle! Arra ébredt, hogy elvörösödik a feje és nem vesz levegőt....


Szerencsére már nem csinálja egy hónapja..

2011. dec. 18. 18:22

Akkor ne foglalkozz a bukással! El fog múlni, még senki nem látott 1-másfél éves gyerkőcöt bukni! :-D

Addig meg járjon a mosógép és ennyi!!!

30. Anika70 (válaszként erre: 29. - Juttino)
2011. dec. 18. 11:47

Igazából nem volt hasfájós soha. Voltak napok, amikor esténként fájt a hasa, de nem volt általános.


Legutóbb pár hete volt ilyen, de mivel már 4 hónapos, szerintem ez abba is maradt végleg.

2011. dec. 18. 10:26
Anika, és neki a hasa is fáj?
28. Anika70 (válaszként erre: 27. - Juttino)
2011. dec. 13. 17:29

Akkor ezek szerint másnak is van ilyen tapasztalata.

Nagyon remélem már nem tart soká. Kimerítő ez az egész...Vannak napok, amikor 5-6x kell átöltöztetnem a kislányt, na és néha magamat is, mert még a papucsomba is jut.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook