Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rutascorbin mire való? fórum

Rutascorbin mire való? (tudásbázis kérdés)


13. 9f63999049 (válaszként erre: 12. - Minden név foglalt)
2011. okt. 6. 22:08
a gyógyszerész miért nem írta rá? dobozban található papíron sincsen rajta,hogy hogy kell adagolni? sztem gyógyszertárban is megtudja mondani a gyógyszerész.. de ha mégse.. akkor max orvostól megkérdezed :)
2011. okt. 6. 20:45
8 éves lányom kapta, szokott vérezni az orra az utóbbi két hétben, de nem kifejezetten ezért vittem az orvoshoz, hanem magas láz, fejfájás, hányás. De ezek szerint az orrvérzésre is kaptunk valamit. Csak azt nem tudom mennyit kell belőle adni neki.
2011. okt. 6. 19:03
Gyakori orrvérzésre is jó.
2011. okt. 6. 19:00
Jó ínyvérzésre is .Nekem elég gyakran megpattannak az ereim,bekékülök,arra is szedem.
2011. okt. 6. 18:48

[link]

[link]

ezt a 2 linket ajánlom neked :)

amúgy nekem mensis vérezgetésre írta fel a doki,mert épp azon vagyunk,hogy elapasszuk a mensimet 2 évre.. nekem ezt ajánlotta,ha a fogamzásgátló mellett vérezgetnék..

2011. okt. 6. 18:47
én 3*1 tablettát szedtem
2011. okt. 6. 18:46

A Rutascorbin növeli a hajszálerek ellenállását és csökkenti ezen érfalak átjárhatóságát /permeabilitásukat/. Így a kicsi erek falának normál kondíciója fenntartható. De szükség van a C-vitaminra a kollagén rostok képzéséhez, a sejtek közötti teret kitöltő anyag képzéséhez, a kapillárisok belső sejtbélésének, /az endotheliumnak / a képzéséhez, a szervezetben zajló elektrontran szportban is nélkülözhetetlen. Mivel ko-enzim is, ezért antioxidánsként is hat. Szükséges többféle vegyület és enzim képzéséhez. A szervezet raktáraiban kb. 1ooo mg C-vitamin van és ebből kb. 3-4 % ürül ki naponta, ezt pótolni kell. C-vitamin hiányában az érfal törékennyé válik, vérzések lépnek fel, a sebgyógyulás elhúzódik, fog-és csontképződései

zavarok jelentkeznek, a szervezet ellenállóképessége csökken.


Fokozott az igény rá terhességben, szoptatáskor, orális fogamzásgátlót szedőkben, mesterségesen táplált csecsemőkben, vashiányos állapotokban / mert a

gyomorból történő vas felszívódáshoz nélkülözhetetlen/, műtétek után, időskorban, dohányzókban és alkoholistákban.

2011. okt. 6. 18:46
C vitamin van benne és olyan összetevő , ami az ereket rugalmassá teszi.
2011. okt. 6. 18:44
Írd be a googlbe!
2011. okt. 6. 18:44

most olvasom, hogy másra is adják

akkor nem tudom

Én akkor kaptam

2011. okt. 6. 18:43
Nekem akkor írta fel a doki amikor babát vártam és vérezni kezdtem
2011. okt. 6. 18:42
nem vársz babát?
2011. okt. 6. 18:42

Irt fel az orvos, de nem mondta hogy mennyit kell belőle bevenni. Tulajdonképpen ez mire való gyógyszer? Tudja valaki???

Köszi a válaszokat előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook