Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekkerékpárt milyet érdemes venni? fórum

Gyerekkerékpárt milyet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 4. 08:28

Tegnap megkapták a bicajt. Hauser Kiwi 16"

Egyik lila másik narancs színű.

Igaz a lábuk a földig nem ér , de a pedált elérik és simán tudják egyedül tekerni. Kontrás, és elől is van fék.

Ráadásul itt van egy jó biciklibolt ahol amúgy is olcsóbb volt 27990 (más boltba 29900-31500) ráadásul még alkudtunk is 2-2000ft / bicikli + egy duda ajándékba

2011. okt. 11. 12:47

Most nyílik itt nálunk decemberben a Decat...sportbolt,ott van 14 és 16"-os majd akkor eldől melyik lesz a jó!

Köszi szépen mindenkinek a hozzászólást!

23. benvik (válaszként erre: 22. - Lliinnddaa)
2011. okt. 11. 09:43
Ne is mond a sokat növést. Nem győzök ruhatárat cserélni:-(((( Ja és ha az segít, van egy ismerősöm, akinek nagy bringás a lánya 6 évesen már a 30km-es túrát simán megcsinálta. 7 évesen cseréltek neki bringát, akkor már 24-est kellett neki venni. Átlagos növésű a kislány. És de szupi bringát kapott. 100ezer volt... Elfogadnám eggyel nagyobba....
2011. okt. 11. 09:37
Igazából lehet, hogy kéne nektek a 16-os, mert most már idén keveset fogják használni, tavaszig meg még sokat nőnek. A lábnak meg tényleg nem kell leérni a földig. Először úgyis pótkerék lesz rajta, azzal meg nem dől el.
21. benvik (válaszként erre: 19. - Bun Csilla)
2011. okt. 11. 08:37
Pillanatok alatt belenő. Na meg elvileg a biciklin ugye a pedálig kell csak a lábnak leérni, a földig nem. Nálunk nagy szerencse volt a vásárlásnál, mert én is a 14-est vettem volna, de pont ott volt egy eladó, aki amúgy versenyző volt, meg azóta is nagy bringás, baromira értett hozzá. Én ráültettem a gyereket, mondtam hogy nagy, mert nem ér le teljesen a földre a lába. Erre odajött a srác, hogy meg tudjuk ám emelni az ülést, mert így nem jó, próbálja ki úgy a gyerek. És tényleg. Simán megy vele, semmi gond, csak nem győzök futni utána, mert nekem még nincs bringám. Ja és a legfontosabb, hogy a bukót el ne felejtsétek!!!!! Eleve kötelező lesz Magyarországon közterületen 18 év alatt, meg amúgy sem árt. Ezzel azért tényleg lehet menni elég gyorsan.... Ja és a szomszéd 2,5 éves kisfiúnak is 16-ost vettek, ő olyan 90cm lehet. Az azért már tényleg nagynak tűnik neki, de simán megy vele.
2011. okt. 11. 06:40
Én lányom most 96 cm, neki a 16-os hatalmas volt. 14-eset vettünk, én először azt is egy kicsit nagynak gondoltam, de ahogy ura lesz a járgánynak, már nem is nagy. Mindenképpen kontrásat vegyél! A normális bicikliken az van.
19. Bun Csilla (válaszként erre: 18. - Benvik)
2011. okt. 10. 12:07
Az én lányaim 98 cm, akkor 16-os kell?
18. benvik (válaszként erre: 17. - Bun Csilla)
2011. okt. 10. 09:27
Elvileg az összes eu szabványos kisbringa kontrás. Nem elég erős a kezük, hogy nagy sebeséggről azzal tudjanak fékezni. Én csak kontrásat vennék, a lányomnak is az van. 1 nap alatt megtanulta hogy előre halad, hátra fékez. Pedig az még a 12-es bringájával volt úgy 2 évesen. Amúgy a lányom úgy 100cm volt, amikor vettük neki a 16-ost. Akkor a 12-es már nagyon kicsi volt, na meg annak nem szabad levenni a pótkerekét, mert az első gödörnél esik el a gyerek. 2 kerekűzni minimum 14-es kell. Akkor néztük a 14-est is, de az eladó lebeszélt, hogy 1 év alatt kinövi. És igaza volt, mert most 4,5 éves, de már kicsi lenne neki.
2011. okt. 10. 09:21

Tegnap néztünk 16-os bicót, hát nagyon nagy. A 12-esnél ér le a lábuk de inkább annál is lábujjhegyen.

Amin kiakadtam, nem kontrás a bicaj, szegények tekerték előre majd visszafelé.....

Tavasszal akartunk bicajt venni de gondoltuk most több leárazás van, de így meg nem tudom mennyit nőnek addig. Itt Debrecenben még sehol nem találtunk 14-est csak 12 és 16-os bicók vannak.

16. benvik (válaszként erre: 14. - Bun Csilla)
2011. okt. 10. 08:47
Azért óvatosan vele. Egyik ismerősöm vett olcsót a lányának. Biciklizés közben összetört a váz a gyerek alatt, aki jó nagyot esett miatta:-(((( Sovány kislány, és teljesen sima úton:-(((((
2011. okt. 9. 20:55

Igen, úgy már másképpen kell költekezni. De ha kinövik, el tudjátok adni. (Csak egy ötlet volt)

De akkor is jobbat válasszatok. Nekünk azt mondta pár hozzá értő, hogy érdemesebb megvenni a jó biciklit, mert nem mindegy, hogy min tanul meg a gyerek biciklizni. Ha pl nehéz tekerni, lehet egy életre elmegy a kedve az egésztől.

12-esre egyébként meg azt mondták, hogy az játékbicikli :) Inkább a 14-est javasolták, hogy azon kezdjünk, mert sokkal jobb, komolyabb és ami a lényeg, könnyebb tekerni is. Szerintem ez az ovi végéig jó lesz neki.

2011. okt. 9. 09:42
Nekem ikreim vannak így egyszerre két bicó kell és utána nem örökli senki tehát ezért elgondolkodtató mennyiért veszünk.
2011. okt. 9. 09:21
Igen, mi is elég drágán vettünk, de nagyon jó! És ha kinövi, nálunk örökli a kisebbik.
2011. okt. 7. 20:19
A Decatlonban most vannak leárazva, igaz az áruk még így sem csekély, viszont nagyon jók.
11. Bun Csilla (válaszként erre: 10. - Lliinnddaa)
2011. okt. 7. 20:16
köszi
2011. okt. 7. 17:37

Mi a hervisben vettünk 14-eset, nem kínai, nagyon jó!! De nyáron láttam a decathlonban is 14-eset.

3 éves volt nyáron a lányunk, 86 cm, teljesen jó neki, nem kicsi, nem nagy, és szerintem 2 évig még tuti jó lesz.

2011. okt. 7. 10:36
Köszönöm, hát nézelődünk, reménykedünk hogy most a téli leárazásoknál tudunk venni jót olcsóbban.
8. benvik (válaszként erre: 7. - Anyagi)
2011. okt. 7. 07:26
Most nézem, ez is nagyon jónak tűnik. De nem olcsó ez sem:-( Most keresek magamnak is bringát, mert elegem van, hogy futok a gyerek mellett:-)))) De tetszenek nagyon ezek is:-)
2011. okt. 6. 20:16

Nálunk a Hauser vált be. Strapabíró, német, korrekt, elérhető árú. Amikor kinőttük, gond nélkül tudtam eladni szinte percek alatt őket.

Ma már a 26-ost nyúzza a csemete!


Egyszer vettem más márkát, de következő nap már vittem is vissza, hogy ugye nem gondolta komolyan az eladó, hogy ilyen ...-t árul.

6. benvik (válaszként erre: 5. - Benvik)
2011. okt. 6. 15:41
Ja és 16-os.
2011. okt. 6. 15:41
12-es már tuti kicsi nekik, az én lányom is kinőtte. 4 éves. Mi az Intersportban vettünk neki Genesis bringát. Nagyon jó, strapabíró, ami nálunk fontos, mert a tesó majd örökli. De elég drága:-( Mi télen vettük, így le volt értékelve.
2011. okt. 6. 15:32
is is
2011. okt. 6. 15:30
Mire gondoltál, márka, méret?
2011. okt. 6. 15:30
Ikerlányaim januárban lesznek 4 évesek, 98 cm magasak . Bicajt szeretnénk venni de nem tudjuk milyet. Szerintem a 12-es már kicsi, a 16-ost írták több helyen hogy jó lenne a méret.(14-es pedig kínai azt kihagynánk) Hol és milyen márkát, tipust vegyünk??? Köszi
2011. okt. 6. 15:28
Gyerekkerékpárt milyet érdemes venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook