Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell a sport, de milyen áron? fórum

Kell a sport, de milyen áron? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 7. 07:59
Figyelmeztesd apukát,ha így folytatja a kisfia ,akkor jó lesz a tescoban kocsit tologatni....Hisz tanulás nincs,a sportból meg nem lehet megélni.
2011. okt. 6. 23:26

Szia!


Az én lányom most 12 éves lesz, 5 éves kora óta az élsportolók életét éltük. Nem azért mert annak szántuk, hanem mert egyszerűen mint egy örvény vitt magával a sport és a tehetsége. És élsport lett a vége. Reggel 5.50-kor már edzés, fél13-kor már edzés, egészen 18-19 óráig. Minden nap! Még szombaton reggelente is, ha nem volt éppen verseny. Ha nem volt hétvégén edzés, csak amiatt volt, mert verseny volt. Nyáron senki nem ment sehova nyaralni, mert neki edzőtábora volt! ( mellesleg egy vagyonért) A tanulással nem volt baj, kitűnő tanuló volt, de a térde egyre gyakrabban fájt. Azt mondták: igen, nem baj, ez az élsport. Majd kórház után a lányom hozott egy felnőttes döntést: félti az egészségét, abbahagyja. Sajnos ezt a sportot hobbiszerűen nem lehet csinálni, nem is lenne értelme. Egyik szemem sírt, másik nevetett, hiszen elképesztően tehetséges volt, ugyanakkor én is féltettem őt. És nerm csak a fizikális sérülésektől, hanem későbbi lelki sérülésektől is, hiszen az élsport sajnos semmilyen szempontból nem egészséges.:( Most sportágat váltottunk nyár közepén, szigorúan hobbiként heti 3x1,5 órában edz és egy perccel sem többet! ( mellesleg műkorcsolyázó volt, de ennek nincs jelentősége a témában) Én mindenkit lebeszélek az élsportról!

16. latyak1971 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2011. okt. 6. 20:50
Holnapra lemondtam az edzést,kértem időpontot az oszt.főnöknél beszélgetésre.Ő is tudja hogy ettől többre képes.Én nem hajtom hogy kitűnő legyen,a mi célunk a párommal sose volt ez,de ezen is változtatni kell.
2011. okt. 6. 16:16

Nincs gyerekem, így csak a saját példámból és nézeteimből indulhatok ki... szerintem kell a sport, akár ilyen áron is.

Én másképpen látom ezt, mint itt többen írtátok, szerintem a sport legalább olyan fontos mint a tanulás, ha nem fontosabb. Megmondom őszintén nem értem, hogy miért annyira életbevágóan lényeges, hogy a gyerek közepes vagy kitűnő tanuló lesz. Attól, hogy valaki nem olyan jó az általános vagy a középiskolában, még bekerülhet egy jó egyetemre - legalábbis az én időmben, abban a felvételi rendszerben még így volt, ott pedig teljesen mindegy kinek milyen múltja volt a korábbi iskolákban. Nem hiszem, hogy szigorú összefüggés van a középiskolai, pláne nem az általános iskolai jegyek és a későbbi boldogulás között.


Sport közben is tanul a gyerek, nagyobb lesz a kitartása, akaratereje, EGÉSZSÉGES lesz stb. és szerintem ez hosszútávon sokkal fontosabb, mint hogy tudja-e mikor volt x háború vagy y költő mettől-meddig élt. Pár évvel a suli befejezése után szinte teljesen kiegyenlítődik a tudás, mert a jó tanuló gyerek is felejt rendesen, de amit a sport általi nevelés ad - majdhogynem - örök.

Ha egyszer lesz gyerekem és szikrányi tehetség/szorgalom is lesz benne bármilyen sport iránt, összeteszem a kezem és segítem benne, a szívem mélyén talán jobban is örülnék neki, mintha azzal tölteni az első 18 évét, hogy kuksol a szobában és magol. (Mondom mindezt a 2.diploma felé haladva úgy, hogy egyik sem "büfészakos".)

14. Szilvaaa (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2011. okt. 6. 14:11
A bőven eléggel azért szállnék vitába, mert nem tudjuk a gyerek éppen mire készül... Nem hiszem, hogy véletlen hogy minden nap jár edzésre... De mint szülő én is első helyre teszem a tanulást, de magamból kiindulva az élsport abszolút összeegyeztethető a tanulással:)
13. trapiti (válaszként erre: 11. - Latyak1971)
2011. okt. 6. 13:25

Szia!

Omega-3 készítményekből nektek szerintem az Esprico lenne a legjobb, kifejezetten figyelemzavaros gyerekeknek ajánlják, halolaj mellett ligetszépe olaj (omega-6 zsírsav) magnézium és cink is van benne, bővebbet itt találsz: [link]

A mindennapi edzést lehet hogy átmenetileg kellene ritkítani, szerintem mindenképpen beszélj az edzővel. Ezen kívül én felvenném a kapcsolatot a tanítóval is, Ő hogyan látja a helyzetet. Lehet hogy a kisfiadnak szüksége lenne valamilyen külön segítségre, hogy a figyelme javuljon, de ezt is nehéz lesz keresztülvinni ha minden nap edzésre megy. Szerintem heti 3 edzés bőven elég lenne, amellett jutna idő a tanulásra, esetleg fejlesztésre is.

12. Szilvaaa (válaszként erre: 11. - Latyak1971)
2011. okt. 6. 13:24

Tuti, hogy csak figyelmetlen...

Én anno suli mellett napi 4-5 óra edzéssel voltam olyan 4,3-as tanuló, de bizony voltak időszakok amikor pl. a matekdogánál megvoltam győződve, hogy tök jó lett és kiderült, hogy a példák végeit elszámoltam ami figyelmetlenség, nem pedig az anyag nem tudása...

Írj majd akár privit is, hogy van e változás és ha igen akkor mivel sikerült elérni...

11. latyak1971 (válaszként erre: 7. - Remoni)
2011. okt. 6. 13:16
Most két fölmérőre is 2-est hozott,majd leesett az állam mert itthon hétvégén rágyakoroltunk,majd az írása után rákérdeztem,és a válasz az volt hogy szerinte sikerült.Olvasás ,nyelvtanból kitűnő,ezért is keseredtem el az este.
10. latyak1971 (válaszként erre: 6. - Szilvaaa)
2011. okt. 6. 13:13
Köszi,megfogadom tanácsod!
9. Szilvaaa (válaszként erre: 8. - 432d0af620)
2011. okt. 6. 13:10
Ezzel én maximálisan egyetértek:)
2011. okt. 6. 13:09
Nem hiába volt régen (vagy most is van, nem tudom) jó tanuló, jó sportoló "kitüntetés", aki jó sportoló az általában jó tanuló is, a sport megdolgoztatja az agyat, nem csak a vakvilágba úszik az ember, főleg ha versenysportol, na meg az edzőnek is figyelnie kéne, hogy hogy megy a suli, ha látja h romlanak a jegyei, nem engedi edzésre, nálunk legalábbis így volt, így volt valami motivációja a gyereknek, és nem a szülő mondta h nem mehet, mert az nyilván nem érdekli, de az edzőjére gondolom felnéz és ad a szavára.
7. Remoni (válaszként erre: 1. - Latyak1971)
2011. okt. 6. 13:07
A "rossz jegy" az konkrétan hanyast jelent?
2011. okt. 6. 13:07

Szia

Én mint edző szertnék talán jó tanácsot adni.

Azt írod, hogy nem kimerült, szívesen játszik még este. Ez esetben a koncentrációjával lehet probléma, ami az edzés megvonásával sem lesz jobb, mert többet úgysem fog tanulni, általában az edzés időt vagyis amikor nem megy nem a tanulásra fordítják... Omega 3-at tartalmazó készítményt javasolnék az nagyban segít a koncentráció javulásában. Patikában nyugodtan kérdezz rá. Ha tartósan nem javul a tanulmánya, akkor esetleg egy hét közepi edzést ki lehetne hagyni, ha azt az időt korrepetálásra fordítja...

5. latyak1971 (válaszként erre: 4. - Rohiani)
2011. okt. 6. 13:05
Hát ha rajtam múlna nem is vinném edzésre egy nap sem.De tetszik neki,és a férjem is ragaszkodik hozzá. Tegnap eléggé pipa lettem du.amikor szembesültem a felmérő jegyeivel.
4. rohiani (válaszként erre: 1. - Latyak1971)
2011. okt. 6. 13:01
Hát egy kicsit sok a minden napi edzés egy ekkora gyereknek. Ha annyira jó benne, és ő is akarja, akkor ok, de azért az nem jó, ha emiatt az eredményei a suliban leromlanak. Valamilyen egyensúlyt meg kellene találnotok (tanulás és sport együtt)
2011. okt. 6. 12:53
Szed multivitamint igen,erre is gondoltam hogy adjak még többet?De ezt mégsem akarom.Bár irtó kevés gyüm.zöldséget eszik,annak ellenére hogy mindig van itthon.Ha pedig kimerülve lenne akkor itthon hamar kifeküdne este,de ő még szívesen játszik.
2. dus
2011. okt. 6. 12:40

Nincs kimerülve? Vitaminokat szed? Ősz van....

A koncentrációs készségét kellene javítani.

De ez csak tipp.

2011. okt. 6. 12:22
Tanácstalan vagyok.Nekünk úgy érzem a sport a tanulás hátrányára vált eddig.A hét minden napján edz a fiam suli után,és ez komolyan meglátszik most a jegyein.Viszont az Apja ragaszkodik ahhoz hogy sportoljon,megítélése szerint nemlehet a gyereket folyton a tanulással nyúzni itthon is.H a rossz jegyet hoz,elintézi azzal hogy majd kijavítja.Valamit elszúrok?Minden nap tanulunk itthon is mikor hazaérünk,1-1,5 órát.Amúgy szeret menni,3 éve úszik folyamatosan,most 3.-os,és igencsak visszaesett a figyelme az órán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook