Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladt fog húzásával kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Gyulladt fog húzásával kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 7. 16:31
nekem egy tömött fogon repedt meg a tömés,és a győkérnél,fogínyben csomó keletkezett.Kiszedte a doki a tömést és tisztitgatta,de nem használt.Dagadt volt az arcom és fájt is...Azt mondta nem lehet kihúzni addig amig a csomó,ami genny volt ki nem tisztul...szívógatnom kellett!Aztán mikor lement a gyulladás utána húzta csak ki.Addig nem volt szabad mert nem tisztult volna ki nekem...
3. Attak (válaszként erre: 2. - Attak)
2011. okt. 7. 16:24
Persze nekem ehhez az is hozzájárult, hogy már nem csak a fog volt begyulladva, hanem a gyökércsúcs alatt is. Ha csak a fog van begyulladva, kevés az esélye a hozzám hasonló szövődmények kialakulásának.
2. Attak (válaszként erre: 2. - Ildi1970)
2011. okt. 7. 16:21

Szia!


Sajnos nekem friss tapasztalatom van e dologgal kapcsolatban.Nekem is gyökérkezelték a bal alsó 6-os fogamat, sajnos sikertelenül, pedig két hónapig jártam csak erre. A gyulladt fog kihúzása nekem nem fájt, bár én sem olyan helyre mentem, ahol lidocaint használnak, utána viszont belobbant a gyulladás, és a fogmeder gyulladt be. 5 hétbe tellett mire lehúzták a gyulladást, hozzáteszem, várandós vagyok, tehát nem egyből antibiotikummal kezdtek. De. Először nekem is a Dalacint írták fel, ami nem használt. Aztán jött az Augmentin, mivel már csonthártyagyulladás lett belőle, az viszont egy hét alatt lehúzta. Közben 3-szor kaparták ki a sebet... 1-1-1 hét különbséggel... Szóval van olyan, hogy a Dalacin nem használ, hiába arra mondják, hogy az a legjobb fogra. És ezt már a Mária utcai klinikán mondták, mert kínomban már odamentem segítségért. Szerintem egy próbát megér az Augmentin, mert a gyulladás sajnos képes tovább terjedni a szövetekben és a csontokban is, és ez a fajta fájdalom iszonyat. Jobbulást kívánok Neked!

2011. okt. 6. 09:24

Sajnos ebben a témában van tapasztalatom :(

Bal felső 6-ost húzták ki,nem lehetett már vele mit csinálni,mert letört a koronarész és csak a gyulladt gyökerek voltak az ínyemben.Maximális adag fájdalomcsillapítót kaptam,éreztem picit,de egyáltalán nem volt vészes.Sokkal rosszabbra számítottam.Akkor még javában a közepén voltam a pánikbetegségnek,már a váróban alig tudtam magamról,az ájulás szélén álltam.Ehhez képest vigyorogva jöttem ki :)

Nem hiszem,hogy ordítani fogsz,ha jó a doki semmi baj nem lesz! Amúgy nem könnyű ám közben ordítani,max valami hörgés ha ki fog jönni :DLegalábbis nekem nem ment volna :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook