Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek érdemes lenne megműteni a szemem, ha egyáltalán ilyen "kis" hibát is megcsinálnak? fórum

Szerintetek érdemes lenne megműteni a szemem, ha egyáltalán ilyen "kis" hibát is megcsinálnak? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 15. 09:10
Köszi a válaszokat:)
2011. okt. 8. 17:55
Lézeres szemműtét után lehet szülni természetes úton. Nem vagdosnak, hanem lézereznek. Ma már nem is végeznek másféle műtétet.
8. kiscsillag73 (válaszként erre: 7. - 7144101303)
2011. okt. 8. 17:41
Szemüveges vagyok,de természetes úton szültem.Semmi hatása nem volt a látásomra.
2011. okt. 8. 14:01

:((

Hú köszönön a sok hasznos infót meg gondolandó a műtét:(

Igen azt hallottam, hogy nem lehet természetes úton szülni de én úgy hallottam, hogy csak akkor nem ha rossz a szem és nem a szem műtét miatt de jó tudni.

Hát akkor majd valószinű a szemüveg lesz

6. kiscsillag73 (válaszként erre: 7. - Dzsina 1)
2011. okt. 7. 12:29
Az első műtét után pár évvel már megint meg kellett műteni,mert újból szemüvegre lett szüksége.A második műtét után is így járt.A műtétei óta este csak villanyfénynél tud tévézni,hogy ne legyen akkora kontraszt,mert az már kényelmetlen a szemének.Kizárhatjuk a szülés okozta erőlködést,mert férfi az illető.
5. beu8
2011. okt. 7. 12:22

Szia!


Optometrista vagyok és az a tapasztalatom, hogy ilyen alacsony dipotriát nem érdemes megműttetni. Ha nagyon utálod a szemüveget, próbálkozz kontaktlencsével -ha bírod-. Nem tudom hány éves vagy, de 40 éves korod körül tök jól fogsz látni szemüveg nélkül míg mások ekkor kezdik majd el hordani az első olvasószemüvegüket:) Szóval van előnye is a dolognak. Akiket eddig vizsgáltam és lézeres szemműtéten estek át, szinte mindenkinek "visszaromlott" valamennyit.

4. scorpiolady (válaszként erre: 3. - 7144101303)
2011. okt. 7. 12:15
Van olyan kockázat, ami miatt romolhat a látás, de csekély, viszont arra számolni kell, ha megműtteted a szemed utána már nem szülhetsz természetes úton, csakis császárral(legalábbis felelősség teljes doki nem engedi).
3. 7144101303 (válaszként erre: 2. - -magnólia-)
2011. okt. 6. 20:28

És akkor utána már többet nem lesz rossz?

esetleg van olyan, hogy elronthatják a szemet?

2. -magnólia- (válaszként erre: 1. - Dzsina 1)
2011. okt. 6. 16:23
Szerintem műtenek ilyen dioptriával is. Vagdosni meg nem vagdosnak, lézerrel csinálják, pár perc az egész. Én nem rég olvasta újra utána, tulképp kb fél millió a 2 szem (a legújabb, pontos, de fájdalommentes technikával), szerintem ha van ennyi felesleges pénzed és ez a vágyad, hajrá!! Megéri.
1. kedike (válaszként erre: 3. - Dzsina 1)
2011. okt. 6. 15:36
Nekem kórházban műtötték, nem kellett fizetni. De az enyém szürkehályogos volt és 11-es dioptriájú. Ebből maradt egy -1-es, de én ezzel már elvagyok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook