Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


30. Cifoka (válaszként erre: 29. - Katie_rose)
2012. ápr. 10. 21:24
Ne izgulj, teljesen normális!!! Viszont a szülésre én is kíváncsi leszek milyen lesz nála.. :) Csütörtökön gondolok Rád! Írj ha lesz időd!
29. katie_rose (válaszként erre: 28. - Cifoka)
2012. ápr. 10. 17:29
Csütörtökön megyek este. Remélem olyan normális,mint ahogyan írják. :)
28. Cifoka (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. ápr. 10. 16:47
Hát igen. Kíváncsi vagyok mindenesetre, hogy mit sikerült beszélned a dokival. Majd írj, hogy mi volt! :)
27. katie_rose (válaszként erre: 26. - Cifoka)
2012. ápr. 9. 13:22

Én eddig az ÁEK-ben is pontosan sorra kerültem szerencsére. Annyira sajnos nem állok jól,hogy bármikor ki tudjak adni 15ezer forintot olyasmire,ami elvileg ingyen is jár. Ha lenne pénzem,nem sajnálnám elhiheted. Nyilván ez nagyon fontos időszak az életünkben. :)

Nekem az lenne a lényeg,hogy csak a szülésért kelljen fizetni. :)

26. Cifoka (válaszként erre: 25. - Katie_rose)
2012. ápr. 8. 14:25
Szerintem mondhatod neki illetve kérheted. Nekünk is az egyik ismerős úgy beszélte meg vele annak idején, hogy hadd menjen minden 2-ik alkalommal csak (2havonta) a magánrendelőjébe és nem volt belőle gond. Szerintem ezt is meg fogja érteni ha úgy kéred. Én most az NST-n csodálkoztam hogy a G1-be kérte hogy menjek a kórház helyett, az is 3000Ft hetente...de végülis úgy vagyok vele hogy legalább ott ha azt mondják 4óra akkor 4kor hívnak be és plusz nem kell betegek között ülnöm. De tény, hogy 15ezer ft nem kevés alkalmanként..
25. katie_rose (válaszként erre: 24. - Cifoka)
2012. ápr. 7. 14:26
És illik olyat mondani,hogy én magánba nem szeretnék menni? :) Azért nem állok olyan hiper-szuper jól,hogy egy tb támogatott vizsgálatért 15 ezer forintot fizessek. :) A szülés az rendben van, de a többire ha nem muszáj... :)
24. Cifoka (válaszként erre: 23. - Katie_rose)
2012. ápr. 7. 11:22

Szia,


Igen, ha mész hozzá az ÁEK-ba akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy elvállal-e. Szerintem biztosan elfog. Az ÁEK kontrollokon nem kell adni pénzt, sőt kifejezetten ódzkodnak ettől a témától ott ahogy észrevettem. A magánrendelője a G1 intézetben van a 3-ik kerületben, valószínűleg majd oda is fog hívni, az viszont pénzbe kerül.

2012. ápr. 5. 16:12

Sziasztok!


Én 8-9 hetes kismama vagyok. Az ÁEK-be járok,eddig ahhoz mentem aki épp ráért amikor én. Húsvét után Bálint Doktorhoz megyek. Még nem jártam nála, de látom elég jó véleménnyel vagytok róla. Első babám lesz, picit el vagyok veszve. Hogy működik ez? Ha nála leszek kérdezzem meg,hogy elvállalná-e a szülést? Vagy mi enne a módja? ÁEK-es kontrollokon kell/illik adni pénzt? Tudom, sok a kérdés... :)

22. Cifoka (válaszként erre: 21. - Zsiráfné)
2012. febr. 3. 17:04

Szia!


Gratulálok a kisfiadhoz!!! De jó Neked, hogy már babázhatsz! Jó hallani hogy nem híve a gátmetszésnek! Ez megnyugtató. Megkérdezhetem, hogy Ti mekkora összeget adtatok a doktor úrnak szülés után?

2012. febr. 3. 13:52

Sziasztok!

Örülök, hogy másnak is ennyire pozitív tapasztalata van a doktor úrral. Január 28-án született meg a kisfiúnk és nagyon hálás vagyok Neki, hogy úgy alakultak a dolgok, ahogy. Ugyan hosszú vajúdás volt, de végig támogatott, biztatott és a szülésznő illetve az ő szakértelmének köszönhetően 100 %-ig gátsérülés mentesen vagyunk túl a szülésen!!!

20. Cifoka
2012. jan. 31. 10:36

Sziasztok,


Még egyszer köszönöm a segítséget. Végre sikerült vizsgálatra is elmennem a doktor úrhoz, kaptam időpontot és szerencsére el tud vállalni engem is. :)

Tényleg nagyon korrekt, és normálisan nyúl az emberhez. Van még valaki aki szintén májusban szül nála?

19. vzsa
2012. jan. 20. 22:44
Nálam is ő a legszuperebb doki! Sajnos van annyira szerény, hogy nem hallgatta meg, mennyire hálásak vagyunk neki a sok odafigyelésért, törődésért és a szakértelemért :) Már a következő kismamát szólította, mikor a kontrollon éppenhogy megköszönhettem neki, hogy ott volt mellettünk végig a terhesgondozás alatt és a szülést ő vezette le. Pedig a szabadsága alatt szültem én is. Nagyon lelkiismeretes, odafigyel a részletekre, meghallgat és minden tekintetben tájékoztat, nem fáradság neki az, hogy bármikor elérhető. Szerintem az ilyen orvosokból kell nagyon-nagyon sok! Ja, és a szülés után nagyon szépen ellátott, benézett hozzám többször is, és a kisbaba is érdekelte. Emberileg is mintapélda lehet jó pár orvos előtt. Emellett még csodákra is képes: a férjem véleményét pillanatok alatt megváltoztatta, aki jókora előítéletekkel rendelkezik az orvosokkal szemben :) Hamarosan tervezzük a kistesót, mindenképp ragaszkodunk hozzá!!!!
18. Cifoka (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. dec. 12. 19:33

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Remélem én sem fogok benne csalódni :)

17. zsiráfné (válaszként erre: 16. - Cifoka)
2011. dec. 12. 16:34

Szia!


Én az ÁEK-be járok hozzá, szakrendelőbe, ott csütörtökönként rendel 2-8-ig, ha jól tudom. Ezen a számon lehet időpontot kérni:465-18-00/72-777


Magánrendelése pedig a G1 intézetben van. (06-1) 437-0297


Én is csak ajánlani tudom neked: nagyon kedves, empatikus, és bátran lehet tőle kérdezni. :) Sok sikert!

16. Cifoka
2011. dec. 12. 13:09

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy orvost kell váltanom és sok jót hallottam már Koppány dokiról. Szeretnék időpontot kérni hozzá, tudnátok segíteni milyen számon lehet hozzá bejelentkezni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

15. zsiráfné (válaszként erre: 14. - Brbi)
2011. nov. 30. 10:19

Hú nagyon köszi a választ, örülök, hogy ennyi jó tapasztalat van vele. Már elmondtam neki körvonalazva mit nem szeretnék, egyetértettünk.

Semmi ilyesmiről nincs szó, mint amit említettél, csak szeretném a lehető legtermészetesebben (ami nem azt jelenti számomra, hogy nem császárral) mindenféle rutinbeavatkozás és gyógyszerek nélkül világra hozni a kisfiamat. :)


De szerintem is egy földreszállt angyal a dokibácsi. :)

14. brbi (válaszként erre: 13. - Zsiráfné)
2011. nov. 28. 13:10
Bálint doki forever! véletlenül találtam rá mikor terhes lettem, de azóta is hálás vagyok a sorsnak! farfekvéses volt a gyerekem, így műtét lett a vége, de a barátnőm természetesen szült nála és ő is ódákat zeng :) Viszont, nem tudom, hogy pontosan mire vagy kíváncsi, de mindenképpen tedd fel neki időben a kérdéseidet. Ugyanis a terhesgondozáson találkoztam egy csajszival,aki épp dokit akart váltani, mert Bálint doki nem ment bele az ő kérésébe, miszerint ha komplikáció van, ne kapjon vért stb, vallási meggyőződésből. Szóval ha ilyesmi problémád van, tisztázd vele időben!
13. zsiráfné (válaszként erre: 12. - Timcsák)
2011. nov. 22. 11:02

Köszönöm a választ! :) Örülök, hogy te is pozitív élménnyel gazdagodtál ami a dokibácsit illeti.

Megbeszéltem vele mit szeretnék, vagyis mit nem szeretnék, elvileg a támogatásáról biztosított.

Remélem szülés közben sem alakulnak másképp a dolgok és valóban természetes szülésben lehet részünk, mindenféle gyógyszer, serkentő, gyorsító nélkül. Ezektől mereven elzárkózom, amennyiben nem áll fent vészhelyzet.


Kívánom, hogy a második szülésed is szép legyen! :)

12. Timcsák (válaszként erre: 1. - Zsiráfné)
2011. nov. 11. 10:21

Szia! Ha még aktuális a kérdésed, én jelentkeznék: nála szültem a lányomat és most hozzá járok a második gyerekkel is gondozásra, elvileg 3 hét múlva van kiírva  Normál úton szültem. Ami téged érdekel, arra néhány tipikus helyzetet mesélné el:

- karácsony előtti időszakban a lelkemre kötötte, hogy bármi van, probléma, vagy csak egy kérdés, hívjam nyugodtan, ne aggódjak az ünnepek miatt, bármikor kereshetem.

- a szüléshez közeledve, hogy megbeszéljük a szülési „tervet”, rákérdezett: ugye, ha nem indokolt, maga sem szeretne fölösleges vagdosást? Szóval ő is abszolút a természetes szülés híve. Végül nálam gátmetszésre volt szükség, de előtte sokáig csinálta a szülésznő a gátmasszázst olajjal, hogy ne kelljen vágni, szóval ez csak végső megoldás volt, mert nagyon elhúzódott a kitolás és aggódott a baba miatt.

- a szülésem közben lejárt a műszakja és szabadsága kezdődött. Persze nem hagyott orr, bent maradt még a hátralévő órákra. És másnap délelőtt, a szabadsága alatt bejött megnézni, jól vagyok-e.

- a sógornőm bent volt velem szülésnél, azt mondta, eddig tartott a szüléstől, de mikor látta, ahogy a doktor úr a szülést kíséri, az neki meggyőző volt, mert nagyon emberközelinek találta. Azóta ő is szült nála egy kisfiút 

- egyébként nem egy ömlengő, gügyögő doki, de odafigyel, rendes, kedves. Számomra evidens volt, hogy csakis hozzá megyek gondozásra a második gyerekkel is.

Ennyit tudnék most írni róla, jó szívvel tudom ajánlani. Ha fogalmazhatok így, nagy „rajongója” vagyok  Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

11. szoeke (válaszként erre: 1. - Zsiráfné)
2011. okt. 18. 20:23

Hali,


én szeptember 4-én szültem nála a kisfiamat, és csak szuper dolgokat tudok róla mondani. Ő az igazi szüléskísérő orvos - fantasztikusan figyelmes, kedves, ha nem lenne felhangja a szónak, akkor azt mondanám, hogy gyengéd. Abszolut támogatja a gátvédelmet, és segít is abban, hogy megúszd a sérülést (én meg is úsztam teljesen). Űberszuper, orvosilag és emberileg egyaránt.


Sok örömet a babához!

szoeke

2011. okt. 12. 08:24

Bess, kifa!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Nagyon bízom benne, nem lenne kedvem most dokit váltani a 24. héten. Eddig is elégedett voltam vele, de most, hogy úton van a kisfiúnk már más szempontok is közrejátszanak.

9. kifa
2011. okt. 11. 22:24

Én is csak jót tudok mondani. Első szülésnél sürgősségi császáros voltam, ő volt ügyeletben, másodszorra már direkt mentünk hozzá. Nálam is támogatta a természetes szülést, de végül nem az lett. Amikor szültem sajnos pont nyaralni volt, de többször telefonáltunk is, és a reptérről az első útja hozzánk vezetett. Végig alapos volt, mindent elmagyarázott, és sokszor kikérte idősebb orvosok véleményét, amiből szerintem az látszik, hogy nagyon körültekintő!

Jó választás, ha hozzá mész, de egyébként maga a kórház is. A legtöbb szülészről nagyon jókat lehet hallani, a szobák jók, tiszták, és a nővérek nagy része is kedves. :)

2011. okt. 11. 02:32

Sziasztok!

Én ott dolgoztam, másik osztályon, de rajtunk keresztül is rengeteg kismama megfordult. Akárkivel beszéltem, mindenkinek az volt a véleménye, hogy le a kalappal. Aztán május végén szült nála az egyik barátőm, ő is a legnagyobb elismeréssel nyilatkozott róla. Mi lombikozunk, de, ha végül a Kaáliban sikerül majd összehozni, megcsalom a saját orvosomat és biztos Őt fogjuk választani!!!!!!!!!!!!! Ja és a barátnőm természetes úton szült.

2011. okt. 9. 07:29

Jó reggelt! Vannak akik nem császárral szültek nála? Írjatok, jó lenne ilyesmiről is olvasni.

Köszönöm!

6. zsiráfné (válaszként erre: 5. - Attak)
2011. okt. 5. 12:18

Jaj de szuper hírek. :) Köszönöm szépen neked is a választ!

Nekem is nagyon szimpatikus volt. Euért maradtam nála. Évekig jártam egyik dokitól a másikig, míg végül rátaláltam. Most hogy babát várok szintén elégedett vagyok vele, csak valamiért felmerült bennem, hogy mi lesz ha nem úgy gondolja a dolgokat, ahogy én. Ráadásul a MÁV császár statisztikája enyhén szólva ijesztő.

De eddig sehol nem hallottam róla rosszat.

Így már nem is félek megbeszélni vele a terveimet!

5. Attak (válaszként erre: 1. - Zsiráfné)
2011. okt. 4. 22:07

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak jókat tudok róla mondani. Én kettőt szültem nála, márciusban fogom a harmadikat. Előtte már két vetélésem végig asszisztált, végül ő jött rá a probléma okára, és így születhettek meg a gyermekeim. Nekem is császár lett ugyan belőle, de ő maximálisan támogatta volna a természetes szülést, ha az én szervezetem is úgy gondolta volna. Még az első császár után is megadta az esélyt a természetes szülésre a második babámnál, de leálltak a fájásaim a szülőszobán, így ismét műtét lett belőle. Egyébként egy nagyon lelkiismeretes doki, bármikor fel lehet hívni akár az éjszaka közepén is, de még nyaralás során is elérhető volt. És ami még szintén fontos, hogy nincs tarifája, tehát egyáltalán nem kér pénzt, azt szokta mondani, ha tudunk adunk, ha nem, nem. És ehhez, mióta ismerem, 5 éve már, tartja is magát. Én tiszta szívből merem neked ajánlani!

4. zsiráfné (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. okt. 4. 19:42
Köszönöm a választ! Nagyon sajnálom, hogy így alakult nálad a dolog. De kezdésnek ne rossz amit írsz róla. Eddig nekem is pozitív a tapasztalatom vele, mind a várandósság előtt, mind most, csak kicsit aggódni kezdtem, hogy a későbbiekben esetleg nem jutunk majd közös nevezőre.
2011. okt. 4. 15:58

Szia!

Én végül is nála szültem, azaz ő császározott. Osztályon feküdtem toxémiával, car lett a CTG, úgyhogy mentünk a szülészerte, előtte megvizsgált, hogy lenne-e esély a hüvelyi útra - nem volt.

Mivel két és fél hetet töltöttem az osztályon, már korábban is találkoztunk. Nem volt fogadott orvosom, így alakult.

Nagyon normális, a hozzáállása gondos, kedves, hozzáértő.

Sajnos a fentiek miatt a kérdésed második felére nem tudok válaszolni.

2011. okt. 4. 14:21
Senkinek nincs tapasztalata vele?
2011. okt. 4. 13:44

Sziasztok!


Várom azok segítségét akiknek tapasztalata van a doktor úrral. Érdekelne a szüléshez, a szülő nőhöz való hozzáállása, valamint az, hogy mennyire kapható a teljesen természetes, beavatkozásmentes szüléskísérésre.

Jövőhéten megyek hozzá megebszélni a dolgokat, csak gondoltam felmérem előtte a terepet. :)


A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook