Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


90. Cifoka
2012. júl. 15. 13:03

Sziasztok,


Most olvsom ezt a változást... De ha a terhesgondozás ingyenes akkor nincs gond. Szerintem is először a dokit kéne mgekérdezni mert ha valaki ő biztos tudja mi lesz a kórházban.

89. katie_rose (válaszként erre: 87. - Barbidu76)
2012. júl. 15. 12:14
Nekem (mármint anyumnak és a tesójának) ezt mondták mikor bementek "kampányolni" értem. Igazából úgy derült ki,hogy anyum be akarta adni a papírt,hogy újabb 1 évre meghosszabbítsák a jogosultságom és akkor közölték vele,hogy felejtse el. :/
2012. júl. 15. 12:13
Az hol van leírva, hogy bizonyos kórházakban mennyi a szülés, és egyéb vizsgálatok?
87. barbidu76 (válaszként erre: 86. - Katie_rose)
2012. júl. 15. 12:12

Ez azért érdekes, mert az István kórházas orvos ezt nem említette, egyik sem.

Amiről írsz, hogy csak a területileg illetékesek mehetnek az adott kórházba, az júl. 1-től van?

Mert akkor egyre cifrább a helyzet.

86. katie_rose (válaszként erre: 84. - Barbidu76)
2012. júl. 15. 11:19

Olvastam. De az első pont szerintem üti az utolsót.

:) Vagy csak nekem nem egyértelmű?

Az új rendeletnek az a lényege,hogy mindenki csak ott szülhet ahová kerületileg tartozik. Mivel szabad orvosválasztás van,ezért ha a dokid más kerületbe lenne,mint te,akkor ő vihet magával szülni a saját kórházába. Viszont ebben az esetben fizetni kell. Vagyis én kb így értelmezem. Nekem nem fogadott dokim volt,így nem is tud magával vinni.

Egy szülés meg lehet elég drága is. Pl. a Kútvölgyiben 600.000 ft. ://


A Margitba csak a 3. kerületiek mehetnek meg gondolom pár Bp. közeli kisváros lakói.

A Jánosba az 1.2.3. ker lakói és így tovább.

Ezt akarják a háziorvosokkal is. Én pl eddig hivatalosan még BP-i sem voltam mégis a 7. kerületben van a háziorvosom. Na ez is meg fog szűnni elvileg. :/

2012. júl. 15. 11:12
Viszont egyet nem értek: A Margit kórházba is csak a területileg illetékes emberek mehetnek?
2012. júl. 15. 11:11

Én azért meg fogom kérdezni, hogy mi mennyibe kerül a vizsgálatok, szülés, stb..

Mert lehet, hogy olcsóbban kijövök még úgy is, mintha fizetnék máshol, más orvosnak a szülésért 100-150 ezret.. :D


Azt olvastad amit bemásoltam?

83. barbidu76 (válaszként erre: 82. - Katie_rose)
2012. júl. 15. 11:10

Sajnálom, azért ne add fel!

Én is próbálok pozitív lenni, de egyre jobban tartok attól, hogy máshová kell majd mennem szülni, ráadásul még hátravan egy halom vizsgálat..

82. katie_rose (válaszként erre: 80. - Barbidu76)
2012. júl. 15. 10:10

Ingyenes az ellátás, a kerületieknek. De én nem tartozom abba a 2 kerületbe,ahonnan fogadnak "betegeket". A szüleim révén való jogosultságomat meg ugye július 1-el elveszítettem.

Én most a Jánosba tartoznék de átjelentkezek a 3. kerületbe,hogy ha lehet,akkor átvegyenek a Margitba,mert a János is futószalag.

2012. júl. 15. 09:38

Nekem másik alternatíva az István kórház, bár elég vegyes véleményeket hallottam..

Elég népszerű, és ezáltal kicsit futószalag érzésem van, ill. messzebb is van tőlünk, és 1 orvos van, aki számításba jöhet, de az viszont kijelentette, hogy nem biztos, hogy a szülésnél ott lenne, ill. van tarifa.

A másik orvosnak akit régebb óta ismerek nincs a rendelésén uh,és van tarifa.

80. barbidu76 (válaszként erre: 79. - Katie_rose)
2012. júl. 15. 09:35

Sajnos nem voltam, csak apukám volt jogosult, bár ő annak idején is azt hajtogatta, hogy felejtsem el, mert megkérdezte.

Szóval csak reménykedtem, hogy általa el tudom majd most intézni.. :(

De akkor ez felejtős..


Megértem egyébként amit mondasz, bár elég érdekesek ezek az információk, hogy a gazdaságin biztosítottak arról, hogy a szülés-terhesgondozás (uh, vérvétel, ctg) az mind ingyenes.


Kedden írok, hogy mi volt kiváncsi leszek!

79. katie_rose (válaszként erre: 78. - Barbidu76)
2012. júl. 15. 09:19

Ha apukád által vagy/voltál jogosult akkor úgy szól a dolog,hogy addig járhatsz oda amíg nappali tagozatos tanuló vagy de max. 25 éves korodig érvényes ez is. ://

Reégen nem így volt. Ráadásul nekem még van egy szept. 19ig szóló jogosultsági igazolásom. De minek járjak oda addig,hogy ha november elején meg nem szülhetek ott. Akkor inkább keresek egy másik helyet,hogy legyen időm ott is megismerni mindent.

78. barbidu76 (válaszként erre: 75. - Katie_rose)
2012. júl. 14. 21:41

pénteken beszéltem egy pasassal, és azt mondta, hogy még a jogászokat is megkérdezte.


mindenesetre kedden ha kekeckednek, akkor rájuk fogok hivatkozni.


legrosszabb esetben pedig pedig megkérdezem, hogy mi az útja a jogosultságnak. (apukám által-meghalt)

77. barbidu76 (válaszként erre: 75. - Katie_rose)
2012. júl. 14. 21:39

ez nagyon érdekes, mert én is ott érdeklődtem..

jó, hogy mindenki mást mond!

ha tudsz valamit, akkor légyszi írjál. köszi előre is! :)

76. katie_rose (válaszként erre: 75. - Katie_rose)
2012. júl. 14. 21:34
Ja, anyum tesója ott dolgozik a laborban.
75. katie_rose (válaszként erre: 73. - Barbidu76)
2012. júl. 14. 21:33
Anyum tesója kérdezett rá és neki a gazdaságin azt mondták,hogy rám is vonatkozik. De csütörtökön még beszélek a dokimmal.
74. barbidu76 (válaszként erre: 72. - Katie_rose)
2012. júl. 14. 15:28

az orvosod egyébként mit mond?

ezt az infót ő mondta, vagy a kórházban valaki?


mindenesetre fogalmam sincs, hogy mi lesz, ha mégsem csinálják meg az uh-ot, mert akkor buktam a kombinált tesztet, és már csak utána úgy tudom, hogy a négyes teszt van, ami horror ár.

nem véletlenül akartam itt megcsináltatni.. :(

73. barbidu76 (válaszként erre: 72. - Katie_rose)
2012. júl. 14. 15:26

Szia!


Én nemrég' beszéltem az ÁEK gazdasági igazgatósággal, mert az orvos is, akinél voltam említette, hogy fizetős lesz minden.

A gazd-i osztályon azt mondták, hogy minden ami a terhesgondozással kapcsolatos az ingyenes a nem jogosultaknak is. A szülést is beleértve.

Én kedden megyek egyébként a kombinált uh-ra, kiváncsi leszek. Azt mondta, hogyha kekeckednek, akkor hivatkozzak a honlapjukra, ill. rájuk.


ezt olvasd el!


1. 1. Térítési díj fizetésére kötelezettek

azok a magyar és külföldi állampolgárok, akik térítésmentes ellátásra való jogosultságukat dokumentummal igazolni nem tudják:

-magyar társadalombiztosítási jogviszonnyal nem rendelkező állampolgárok,

-az államközi egyezménnyel nem rendelkező országok állampolgárai számára minden elvégzett egészségügyi ellátásért, valamint államközi egyezménnyel rendelkező külföldi állampolgár nem sürgős ellátása esetében, továbbá az Európai Gazdasági térség tagállamok és Svájc polgárainak, ha igazolt biztosítással nem rendelkeznek

-azon személyek, akik bár rendelkeznek társadalombiztosítási jogviszonnyal, de

okiegészítő térítés mellett igénybe vehető szolgáltatásra tartanak igényt (nem lakóhely szerinti eü. ellátás, választott orvos, beutalási rendtől eltérő igénybevétel, kivétel: a szülés és terhes-gondozás)

okötelező egészségbiztosítás terhére igénybe nem vehető ellátást kívánnak igénybe venni

2012. júl. 13. 21:18

Szió! :)


Gratula a költözéshez! :))

Azóta én már túl vagyok 1-2 sokkon. Július 1től az új szabályok szerint nem vagyok jogosult az ÁEK-ben szülni. :/ Csütörtökön még megpróbálok az orvosommal kitalálni valamit, de ha nem,akkor átjelentkezek a 3. kerületbe és felhívom a Margit kórházat.

71. Cifoka (válaszként erre: 70. - Katie_rose)
2012. júl. 13. 17:05

végre megvagyunk! Tényleg rengeteg cuccunk van!!! :)

Jól vagy? Orvosnál voltál azóta?

70. katie_rose (válaszként erre: 69. - Cifoka)
2012. júl. 5. 11:30

Készülj fel minden rosszra a költözés terén! :D Én azt hittem alig van cuccunk...de a zsákok csak gyűltek és gyűltek... :)

A baba ma már nyugisabb,de lehet,hogy csak elfáradt az elmúlt napokban. Néha fájdogálok is,de elkezdtem szedni a magnéziumot újra, remélem elég lesz.

69. Cifoka (válaszként erre: 68. - Katie_rose)
2012. júl. 4. 21:22
Szegénykém...elhiszem hogy a picit odabent is zavarja ez az időjárás..én egyenesen alig bírok a lányommal amióta hőség van.. Képzeld mi is elkezdtünk dobozolni, zsákozni..hétvégén költözünk :)
68. katie_rose (válaszként erre: 67. - Cifoka)
2012. júl. 3. 21:23
Ma nagyon parás napom van. Reggel óta meg sem áll a kis pocaklakóm. Nem tudom mi zaklatta fel ennyire, lehet a hőség...vagy lehet nem is zaklatott csak boldog... Ma még nem is aludt szerintem.
67. Cifoka
2012. júl. 2. 21:50
De jó nektek hogy tudtok úszkálni!!! Ügyesek vagytok hogy már át is költöztetek! :)
66. katie_rose (válaszként erre: 65. - Cifoka)
2012. júl. 1. 19:51
Szerencsére a párom nem enged cipekedni, csak a könnyebb dolgokat viszem. Anyóséknál (az átmeneti szállásunkon) meg van egy egész jó kis medence, szóval minden kanyar után úsztunk egyet. De még így is durva volt. most visszük a mai utolsó adagot. :)
65. Cifoka (válaszként erre: 64. - Katie_rose)
2012. júl. 1. 14:10

Az viszont szerencse. (parkolás)

Nagyon sajnállak titeket ebben a melegben pakolni, cipekedni.. De gondolom pár nap alatt lezajlik, meg így mégis csak jobb mint szakadó esőben.. Lehet mi nem ússzuk meg az esőt ha jövőhét végén vagy utána sikerül költözni.

64. katie_rose (válaszként erre: 63. - Cifoka)
2012. júl. 1. 13:25

A házzal éppen szemben egy ingyenes parkoló van egyébként. :)

Remélem találtok lakást hamarosan!

Pocaklakó bírja ahogy érzem. 2 óránként lenyom egy foci meccset, aztán alszik tovább. Én viszont szenvedek, meg a párom is. szegény hurcolja a dobozokat a lakástól a kocsiig ebben a hőségben.

63. Cifoka (válaszként erre: 62. - Katie_rose)
2012. júl. 1. 13:17

Értem. Sajnos az nem lenne jó. Nekünk a parkolást is kell nézni és messze van..

De azért köszönöm aranyos vagy. Jövő héten megyünk párat megnézni hátha... :)

Hogy bírja a pocaklakó a meleget? Az én babám nagyon nehezen.. :(

62. katie_rose (válaszként erre: 61. - Cifoka)
2012. jún. 30. 12:11
Mi a 2. Kerületben lakunk. A hüvösvölgyi út elején, közel a Moszkva térhez. (a villamos a ház előtt áll meg, 6 megálló a tér) megkérdezhetem a tulajt esetleg ha gondolod. Az nem kerül semmibe. :)
61. Cifoka (válaszként erre: 60. - Katie_rose)
2012. jún. 30. 09:08

13-ik kerben. Nekünk is a mostani 1szobás, és most is elég lenne erre a 3hónapra. A bútor nem lenne probléma mert nekünk van. Sajnos rokonoknál nagyon kicsi a hely így az kilőve :(

Ti merre laktok/laktatok? Nem biztos hogy a ti tulajotok 3hónapban belemenne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook