Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


180. katie_rose (válaszként erre: 179. - Barbidu76)
2012. aug. 8. 21:40
Akkor minden kész? És csak a genetikai uh van hátra? Jól döntöttél, az a lényeg,hogy megnyugodj! :)
2012. aug. 8. 21:17
végül úgy döntöttem, hogy megcsináltatom a négyes tesztet. pikk-pakk levették a vért, ebben benne van az afp is. az orvos szerint ez a legmegbízhatóbb teszt (csodálkozó szmájli)
178. katie_rose (válaszként erre: 177. - Akrobea)
2012. aug. 8. 12:05

Én csak max a saját dokimat tudom javasolni (fórum címében szereplő doki), de csak terhesgondozás terén van vele tapasztalatom.

Ha esetleg itt nem kapsz választ,akkor próbáld meg a másik Máv-os fórumon:


[link]


Egyébként milyen esélyeid vannak a teherbeesést illetően?

177. Akrobea
2012. aug. 8. 00:15

Sziasztok!

28 éve vagyok és 1 hete találtak nálam 4 miómát. . . :(

Épp babatervezés előtt állunk. . . A legnagyobb miómám 50X47mm-es és a másik 3 pedig átlagban olyan 21X20-as. Nagyon kétségbe estem mikor kiderült. . . 2 orvos is azt mondta, hogy nem műtenek meg, mert nagy a kockázata és én még nem szültem de 1 éven belül teherbe kell esek, mert ha nem akkor valószínűleg lehet más gond is. Én nagyon remélem, hogy sikerül de nagyon aggódom is! Ha valaki tud ajánlani jó orvost aki ezzel jobban foglalkozik meg ha tanácsot adnátok azt megköszönném. :)

176. barbidu76 (válaszként erre: 175. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 23:03

szerintem jó, hogy megcsináltattad, mert hallani olyat is, hogy fiatal anyukáknál is előfordul a down, mert őket kevésbé szűrik..


oké, jó éjt, majd holnap még benézek, megírom mi volt.

175. katie_rose (válaszként erre: 174. - Barbidu76)
2012. aug. 7. 23:02

Végül is te tudod. :) Engem a kombináltról akartak lebeszélni mondván, hogy fiatal vagyok ahhoz hogy baj legyen. De én inkább megcsináltattam. Így jobb a lelkiismeretem. :)


most viszont megyek és alszom egyet,mert holnap korán kelek.

Jó éjt! :)

174. barbidu76 (válaszként erre: 173. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 22:55
alszom rá még egyet, de azért köszi. :)
173. katie_rose (válaszként erre: 171. - Barbidu76)
2012. aug. 7. 22:34

Nincs semmi bajom. Csak papíron vagyok veszélyeztetett szerencsére. :)

A munkám miatt lettem annak nyilvánítva.


Szóval, szerintem menj el AFP-re és a 18.héten a genetikai uh-ra. Ez ugye mind ingyen van. És ha bármelyiknek rossz az eredménye,akkor még mindig mehetsz plusz vizsgálatra akárhová. :)

2012. aug. 7. 22:24

az istenhegyin azt mondták, hogyha véletlenül rossz lesz az eredmény, akkor is meg tudom csináltatni a négyes tesztet, azt a 20. hétig lehet.


viszont szeretnék inkább már minél előbb túl lenni a vizsgálatokon.

171. barbidu76 (válaszként erre: 170. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 22:23

akkor ezen a fronton megnyugodtam. :)

sejtettem, hogy kell az AFP az uh-hoz.


viszont tényleg nem szeretnék még egy AFP-t csináltatni, ha ne adj' Isten rossz lesz az eredmény.


ja, nem tudtam, akkor gondolom sokat kell pihenned.

170. katie_rose (válaszként erre: 169. - Barbidu76)
2012. aug. 7. 22:18

Biztos,hogy nem jársz pórul. Ez a Máv rendszere. Ők csinálják az AFP-t és az uh-t is . Az ő szabályuk,hogy a genetikára kell az AFP, tehát kénytelenek megcsinálni. Én 16. héten csináltattam az AFP-t és 18 hetesen és 3 naposan voltam a genetikán és már készen volt. :)

Ha te csak a 20. héten mész akkor van extra 2 hetük megcsinálni. Összesen az 1 hónap. Ha ennyi idő alatt nem csinálják meg,akkor megnézhetik magukat. :))


Nekem azért lesz plusz uh,mert felkértem a dokit és szeretné tudni,hogy minden rendben van-e velem most is. :) És mivel veszélyeztetett terhes vagyok bármennyi uh-t kérhet. :)

169. barbidu76 (válaszként erre: 167. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 21:47

most kicsit megbonyolítottam a dolgot, mert azt találtam ki, hogy elmegyek a MÁV-ba levetetem az AFP-t és a hepatitist. aztán felmegyek az istenhegyire, és megcsináltatom a négyes tesztet, abban is szerepel az afp. ha ezek rendben vannak, akkor úgy érzem, hogy majdnem mindent megtettem.

lehet, hogy hülyeség, meg plusz költség, de félek attól is, hogy az afp nem lesz kész időre aug. 30.-ára, és akkor pórul járok. tudom, mondtad, hogy kb. 2 hét, de akkor is. :)

168. barbidu76 (válaszként erre: 166. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 21:42

és miért kell plusz uh?


azért kérdezem, mert nekem nem fog adni úgy néz ki, viszont félek, hogy így nem fogják megcsinálni az uh-ot, de akkor ezek szerint üres kézzel is mehetek.

egyelőre a kötelező 20. héten megyek.

167. katie_rose (válaszként erre: 165. - Barbidu76)
2012. aug. 7. 09:11

És biztos rendben lesz az afp!!! :)

Ne aggódj! A kombinált jó lett, nem? Az 85%os biztonsággal szűr. Az afp meg csak 75%.

166. katie_rose (válaszként erre: 165. - Barbidu76)
2012. aug. 7. 09:10
Ha kötelező uh-ra megyek, a genetikai uh pl ilyen,arra nem kaptam beutalót. De most megyek egyet pluszba,arra adott. De ezen sincs dátum vagy bármi, csak annyi,hogy "kérem a beteg szíves vizsgálatát" . Hétfőn kell mennem, mert csütörtökön megyek utána a dokimhoz és kérte,hogy vigyek neki egy friss leletet. (mert elvállalta a szülést és rögtön érdekesebb lettem :D )
165. barbidu76 (válaszként erre: 164. - Katie_rose)
2012. aug. 6. 22:35

oké, de ha mégis rossz, akkor csak ott van az emberben, hogy hátha baj van. :(


tényleg Te szoktál kapni beutalót az uh-ra v. csak bemész? vagy valami papírt szokott adni a doki?

164. katie_rose (válaszként erre: 163. - Barbidu76)
2012. aug. 6. 22:18

Ne parázz! :))

Ha a Mávban veszik le a vért,akkor nem is kell külön bemenned érte. Az ultrahangon mondd a dokinak,hogy nézze meg a gépben. Nekem is így csinálta. Megnézte,nem mondott semmit én meg nem kérdeztem így történt,hogy csak 6 hélttel később tudtam meg a tényleges eredményt. :D

163. barbidu76 (válaszként erre: 162. - Katie_rose)
2012. aug. 6. 21:00

most már annyira beparáztam ettől a hülye afp vizsgálattól, hogy azon gondolkozom, hogy megcsináltatom magánban az istenhegyin, hogy meglegyen az eredmény minél előbb. állítólag azt is elfogadják a 20. heti uh-nál..

úgy néz ki, hogy az időpont jó, ma voltam a dokinál és az uh. gép 16+3 napra mérte be, én 16+1-re számoltam a terhességet.


én is remélem, ha esetleg nem fogadják el a kérelmet, akkor se add fel!

162. katie_rose (válaszként erre: 161. - Barbidu76)
2012. aug. 6. 20:49

Nem tudom,hogy kötelező-e. :/

De ha pl az ultrahang mutat valami eltérést,akkor biztosan te is akarni fogod az ismétlést. De ha rossz az afp, de az uh meg semmit nem mutat akkor lehet,hogy nem kötelező :)


Én a jövő héten csütörtökön megyek majd a dokimhoz. Remélem addigra lesz valami hír.

2012. aug. 6. 20:46
azt nem tudod, hogy kötelező ezeket megismételni, ill. a tanácsadás az kötelező?
160. barbidu76 (válaszként erre: 159. - Katie_rose)
2012. aug. 6. 20:45

nagyon bizakodom, többek között azért is, mert külön ezért nem fogok kivenni szabadnapot, főleg, hogy általában fals az eredmény.


még mindig az a szitu, hogy állítólag hetente változnak a dolgok a MÁV-ban, azt mondja a doki.

159. katie_rose (válaszként erre: 158. - Barbidu76)
2012. aug. 5. 23:33

Ha rossz az afp vagy ha rossz a genetikai mindkét esetben van ismétlés,meg genetikai tanácsadás külön. (ott van ahol az uh,csak másik ajtón kell bemenni, talán ki is van írva)

De ha jó az afp és az ultrahang sem mutat extrát,akkor legközelebb csak 28-32 hetesen láthatod tb-re a babát.

158. barbidu76 (válaszként erre: 157. - Katie_rose)
2012. aug. 5. 20:12

de csak akkor van plusz uh, ha nem jó az afp v. ha a 18-20 hetes uh-on találnak valamit?


bizakodom, de félek.


viszont elég para, hogy jövőhéten szerdán levetetem, akkor leszek ha minden igaz 16 hetes, és csak remélni tudom, hogy meglesz az eredmény két héten belül, mert aug. 30.-án lesz az uh.

157. katie_rose (válaszként erre: 156. - Barbidu76)
2012. aug. 5. 20:08

Legalábbis a legtöbb helyen. :) Genetikain megnézik, meg még pluszban még egyszer,hogy biztos nem néztek-e el semmit.

Bár lehet neked a kombinált miatt nem fognak akkor sem akadékoskodni ha nem jó az afp.

Egyébként meg az is lehet,hogy jó lesz az eredmény. Mert miért ne lenne jó? :)

156. barbidu76 (válaszként erre: 155. - Katie_rose)
2012. aug. 5. 19:15

na, ezt nem is tudtam. azt hallottam,hogy az afp lehet pontatlan, de arról nem tudtam semmit, hogy ilyenkor van egy plusz uh.


köszi. :)

155. katie_rose (válaszként erre: 154. - Barbidu76)
2012. aug. 5. 18:51
Az attól függ,hogy a genetikain mit lát a doki. Ők is tudják,hogy a teszt pontatlan ezért ha nem lesz jó,akkor biztosan nagyon alaposan meg fogja nézni a babát a pocakodban. Ha teljesen rendben találja,akkor nem hiszem,hogy szúrásra bíztat. Viszont nyersz egy extra uh-t a genetikain felül. :)) (ilyenkor van kontroll uh mindig)
154. barbidu76 (válaszként erre: 153. - Katie_rose)
2012. aug. 5. 18:25

köszönöm, akkor eldőlt, nem fogom megúszni.


lehet, hogy hülyeség, de ha nem lesz jó az eredmény, akkor érdemes még csináltatni más tesztet, vagy ne foglalkozzak vele?

36 vagyok, szúratni nem szeretnék, ha nem muszáj. :(

153. katie_rose (válaszként erre: 152. - Barbidu76)
2012. aug. 5. 18:14
Elvileg 10nap/2 hét az eredmény,mert a 18.heti uh-ra kell(ene) magaddal vinni.
2012. aug. 5. 18:04

de kb. mikor? azért kérdezem, hogyha esetleg nem lesz jó az eredmény, akkor még tudjak menni más szűrésre is.


hát ez az..ezért egy nagy baromság, de azért erőltetik. :(

151. katie_rose (válaszként erre: 150. - Barbidu76)
2012. aug. 5. 16:28

Előbb kész volt, ne aggódj. Csak nem mentem érte mert nem érdekelt. :D

Amúgy kötelező megcsináltatni. Ha korábban vagy később veszik le,akkor is megcsinálják,csak nagyobb eséllyel lesz fals pozitív az eredményed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook