Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
270. barbidu76 (válaszként erre: 269. - Katie_rose)
2012. szept. 13. 22:49

akkor jó. :)

a gyógyszertáros azzal riogatott, hogy terhesség alatt nem jó sokat szedni..


mármint az orvosnak. :))

269. katie_rose (válaszként erre: 268. - Barbidu76)
2012. szept. 13. 22:22

A c vitamint nem tudod túladagolni, mert kipisiled :))

A lelet pedig igen, egyenesen a dolognak megy!:)

268. barbidu76 (válaszként erre: 267. - Katie_rose)
2012. szept. 13. 21:53

én is annyit akartam venni, de a gyógyszertáros nő lebeszélt róla. :(

akkor ezek szerint lehet ennyi C vitamint szedni terhesség alatt.. jó tudni, akkor veszek is mihamarabb, hogy jobban felszívódjon a tabi.


az jó, akkor még várok türelmesen. :)

gondolom azt is a dokinak küldik. (?)

267. katie_rose (válaszként erre: 265. - Barbidu76)
2012. szept. 13. 21:16

Szerintem elég a sima 500as C vitamin. (1 nap max 1000 lehet bevenni).


A hepatitis leletem a 28. héten kaptam meg. :)

2012. szept. 13. 21:14

a hepatitis vérvételről jut eszembe!

nem tudok a leletről semmit. azt mondta a doki, hogy mostanára meg kéne hogy legyen.

kiváncsi vagyok..


Neked is később jött meg? mintha írtál volna valamit ezzel kapcs-ban.

265. barbidu76 (válaszként erre: 264. - Katie_rose)
2012. szept. 13. 20:35

ja, értem, köszi. :)


vashiányra nem tudod mit lehetne szedni?

állítólag kell a tabi mellé C vitemin is, hogy felszívódjon, de nem tudom, hogy mennyi kell belóle.

a maltofert szedem napi kettőt.

2012. szept. 13. 19:05

Én mindig másnál voltam,de amire te mész ott nem lehet választani. Csak az a hölgy van állítólag.

Egyébként összesen 4 db kötelező uh van (bár én most kapok egy potyát :D ), tehát a 28-32 után már csak a 36-38. heti van hátra.

263. barbidu76 (válaszként erre: 262. - Katie_rose)
2012. szept. 13. 13:03

az a baj, hogy dr. Bátorfyhoz már nem mehetek, úgy tudom, hogy ő már nem fog csinálni ott uh-ot, pedig vele nagyon elégedett voltam.


még hány uh. van hátra egyébként?

262. katie_rose (válaszként erre: 261. - Barbidu76)
2012. szept. 13. 11:40

Igen a 2-3 hét az reális. :)

Ez egy gyors uh lesz majd amúgy. Megmérik és már mehetsz is. Eddig minden alkalommal egy nagyon kedves szőke hajú hölgy ultrahangozott, aki elég készségesen válaszolt bármilyen kérdésemre! :)

2012. szept. 13. 11:08

köszi! :)

mennyivel előtte érdemes időpontot kérni?

csak azért kérdem, mert akivel beszéltem emberrel ő azt mondta, hogy előtte 2-3 héttel simán jó..

260. katie_rose (válaszként erre: 259. - Barbidu76)
2012. szept. 13. 10:04

A 28-32 hetes a MÁV épületében a magasföldszinten van, ott ahol az ambulancia meg a CTG is.

Időpontot ne felejts el időben kérni,mert néha elég durva az előjegyzésük. :)

Lent be kell jelentkezni az "U" szinten a betegfelvételen,mikor mész és utána vagy felliftezel vagy fellépcsőzöl. :)

259. barbidu76 (válaszként erre: 258. - Katie_rose)
2012. szept. 12. 23:16

köszi. :)

nekem az orvos 26. hetet mondott, ezért is kérdeztem.


aa 28-32 hetesre gondoltam. ez már állítólag máshol lesz.

258. katie_rose (válaszként erre: 257. - Barbidu76)
2012. szept. 12. 20:48

Azt hiszem a 24. héten voltam terhelésen. Elmész a gyógyszertárba és kérsz vércukorterheléshez glükózt. (talán 75 grammot fognak adni és nálunk 190 forint volt. :))

Én a szép új épületben voltam,szóval arról tudok nyilatkozni. Megérkezel és amint felszabadul a kismama szék vagy a sürgősségi szék, berontasz. :D Megszúrnak, aztán megiszod a löttyöt. (vigyél sima facsart citromlevet hozzá, úgy jobb).

Miután megittad el kell menned pisilni (ha nem vittél magaddal).

Leülsz a folyosón és 1 óra múlva mindenkit beelőzve bemész,hogy megszúrjanak másodszor. Majd a legeslegelső vérvételhez képest 2 órával is megismétled ezt az akciót! :)

Közben nyugisan kell ücsörögni nem szabad nagy sétákat tenni,mert befolyásolja az eredményt.


A nagy uh. alatt mit értesz? Van ugye a genetikai 18.-20- héten szokás menni. Aztán a 28-32. héten van a kövi...de ez csak sima.

2012. szept. 12. 20:14

azt szeretném kérdezni, hogy hányadik héten célszerű menni a cukorterheléses vizsgálatra, hogyan zajlik? ill. a nagy uh-ot mikor kell megcsináltatni, melyik héten? :)

köszi

256. katie_rose (válaszként erre: 255. - Barbidu76)
2012. szept. 3. 09:51

Szoptatás alatt ráadásul se fogyózni sem keményen sportolni nem szabad :)

Szóval a legjobb,ha eleve nem hízunk túlságosan sokat.

2012. szept. 3. 07:46

a 30 azért soknak tűnik, de minden elismerésem,hogy lement róla. :)

én akkor azért nem lettem volna nyugodt, mert elég lusta vagyok. :D

254. katie_rose (válaszként erre: 253. - Barbidu76)
2012. szept. 2. 14:20
A 10 kg nekem sem a vége. Kb 15re számítok,de majd meglátjuk. Tegnap találkoztam egy barátnőmmel. réggen modellkedett, most 3 hónapos a kislánya. 30 (!!!) kg-t hízott és már csak 6 kg van rajta. Szóval majd kiderül mi lesz, már nem aggódom. Ma összeraktuk a kiságyat. elég fura íg belépni a szobába :))
253. barbidu76 (válaszként erre: 252. - Katie_rose)
2012. szept. 1. 17:05

szerintem nálam nem annyi lesz a vége. :D

egyébként sem vagyok az a vékony alkat.

eddig nagy mellénnyel mondogattam, hogy nem híztam szinte semmit, legutóbb meg megmértem magam és eléggé meglepődtem. :) még csak félidőnél járok.


én is örülök. :))

252. katie_rose (válaszként erre: 251. - Barbidu76)
2012. szept. 1. 15:06

Én 10 kg-nál járok. :D Kezdek bálnásodni,de hátulról még mindig nem tűnik fel senkinek,hogy babát várok.

A dokihoz még megyek egyszer a régi engedéllyel, aztán majd meglátjuk :)


Tök jó,hogy kisfiú! Ez annyira izgalmas! :))

251. barbidu76 (válaszként erre: 250. - Katie_rose)
2012. szept. 1. 13:57

Sajnálom. De ne is törődj vele. Szerintem szülhetsz ott. Nekem ingyen megcsinálták az uh-t, vérvételt, nem volt arról szó, hogy a szülésért fizetni kéne.


Köszi, minden ok, az uh-on most már tuti kisfiút láttak. :) név még nincs, folyamatban..

Híztam 3-4 kg-ot, érzem is, kicsit hamarabb kifulladok, de ez még semmi, ami még jön, gondolom. :)

250. katie_rose (válaszként erre: 249. - Barbidu76)
2012. szept. 1. 13:50

Szia!


Nem, még mindig nem válaszoltak. Nem sietik el.. :/

Te/ti jól vagytok?

249. barbidu76 (válaszként erre: 248. - Katie_rose)
2012. aug. 31. 23:37

szia,


örülök, hogy minden ok. ez hasfal dolog nem tudom, hogy miért van egyébként, vagy mitől lehet.

a bandázs az csini, én majd télen fogom hordani. :)


köszönöm a tippet, ki fogom próbálni. :)


kaptál már visszajelzést??

248. katie_rose (válaszként erre: 247. - Barbidu76)
2012. aug. 31. 09:43

Szia!


köszi, minden rendben. A hasfalam belül valószínűleg kicsit (vagy nagyon) szétszakadt, szóval most bandázsban és haskötőben járok... gyönyörű kombináció :D


Ha a dokid nincs bent és ügyeletesnél szülsz,akkor nem is kell fizetned, max. ha nagyon meg vagy vele elégedve. De akkor meg annyit amennyit te gondolsz.

Kazár Tibornál szült egy lányzó ügyeletben és ő is pl. azt mondta,hogy köszöni nem fogad el pénzt. Esetleg amit neki szánna az anyuka azt utalja a PIC számlájára. :) Ez nagyon korrekt!


Wc: Reggel éhgyomorra két őszibarack, utána a tejeskávé. A védőnő mondta nekem ezt a receptet és minden reggel (sőt van,hogy egy nap többször is) tudok wc-re menni. Nem lesz tőle hasmenés meg semmi!

2012. aug. 30. 19:38

katie_rose: hogy vagy? :)


én ma voltam uh-on, minden rendben a picivel, tuti kisfiú! :)

nevekkel még mindig hadilábon állunk..


megkérdeztem a dokit, hogy elvállalna-e, azt mondta, hogy persze, de garantálni nem tudja, hogy pont nem fog-e telelni, de nem valószínű, ha mégis, akkor marad gondolom valamelyik másik orvos, akkor nem tudok mit csinálni. viszont az meg azért ciki, mert mi van akkor ha a másiknak fix tarifája van?? :D


kicsit feszül a hasam most, ráadásul szedek vastabit is, így elég nehéz a wc-re menés.. :(


van valakinek valami bevált ötlete erre az esetre?

246. barbidu76 (válaszként erre: 245. - Katie_rose)
2012. aug. 18. 22:09

úgy tudom, hogy neki nincs fix tarifája. de majd megkérdezem a napokban.


igazad van, megértem, csak magatokkal foglalkozz.

mindenhol vannak pozitív és negatív dolgok is.


ha mégis kórházat váltasz, remlélem, hogy szerencsével jársz!

245. katie_rose (válaszként erre: 244. - Barbidu76)
2012. aug. 18. 17:21

Lelkizni én inkább a szülésznővel lelkiznék, de azt meg nem lehet a Honvédban választani :D

Ha a következő vizsgálatnál sem lesz semmi változás és a levelemet is elutasítják,akkor átcuccolok a Margitba. Az egyik klubban ahol tag vagyok (2012 őszére várom az első babámat) most szült az egyik lány (nem tudom,hogy nyári kismamiként hogy keveredett oda :D ) és egész jókat mondott a Margit kórházról. Persze vannak negatívumok is,de sajnos ezeket nem lehet kivédeni. :)

Egyébként engem már tényleg nem érdekel az égvilágon semmi...csak az,hogy mindketten épen és egészségesen hagyjuk el akármelyik kórházat. :)


A Kazár Doki egyébként nem fix tarifás?

2012. aug. 18. 13:51

egyébként meg én is gondolkoztam, hogy kinél szüljek, attól függetlenül, hogy kihez járok terhesgondozásra. itt a terhesgondozáson úgy gondolom, hogy csak formai dolgok vannak, nem lelkizünk.. (nálam legalábbis), de a szülés az sokkal másabb..

még ráérek addig vívódni, még van pár hónap.

243. barbidu76 (válaszként erre: 242. - Katie_rose)
2012. aug. 18. 13:43

szerintem emiatt kár ítélkezni, de Te tudod.

én nem szeretnék ügyeletesnél szülni, és nem azért, mert nem jók a dokik. eddig minden dokiról szinte csak jókat olvastam.

de úgy vagyok vele, hogyha bármi komplikáció adódik, akkor jobb, ha ha van egy olyan orvos a közelben, akit ismerek. illetve nem vagyok abban biztos, hogy nem tojnának le úgy, hogyha nincs választott orvosom. én így gondolom. :)


szerintem ez a nem szülhetek ott téma annyira bizonytalan, hogy az is elképzelhető, hogy a szülés előtti napon változik, borul minden. ezért szerintem kár idegeskedni, bár nem mondanám, hogy én túl nyugodt lennék. a Kazár doki azt mondta, hogy minden héten változtatják a dolgokat. éppen ezért már nem rágom magam emiatt, mert nem fogok már kórházat változtatni nagy valószínűséggel. az Istvánban lett volna olyan doki, akihez mentem volna szülni, de annak van fix tarifája, nem is kevés, ill. nem is biztos, hogy ott lesz a szülésnél, legalábbis én így vettem ki a szavaiból.

242. katie_rose (válaszként erre: 240. - Barbidu76)
2012. aug. 18. 13:25

Kazárnál már voltam... nagyon kedves volt,de elfelejtette megemlíteni amikor nála voltam,hogy legközelebb már ne keressem,mert nem lesz... Szóval ez a húzása nem tetszett.

32 hetes leszek mikor lejár a papírom. Onnantól kb 2-3szor kell csak dokihoz mennem. Nem vagyok biztos benne,hogy többet tud rólam egy olyan doki aki 2szer lát,mint az ügyeletes pl. Szóval lehet,hogy ha nem történik semmi,akkor nem fogadok dokit. Ezzel is spórolok végülis :D

Meg ugye minek fogadjak fel dokit,ha lehet,hogy nem is szülhetek ott. :/

2012. aug. 18. 13:18

egyébként nekem az a véleményem, hogy megérné talán magánba is elmenned ha nincs más lehetőség, mert eléggé a finishben vagy. szerintem. :)


mondjuk vicces, mert én sem kérdeztem meg a Kazár dokit, hogy elvállal-e. :DD

mindig elfelejtem. na, majd most! ha nem, akkor keresek mást, nincs mese! azért van ott több orvos, nem fogok beszarni. :D mondjuk marha rossz dolog, hogy az ember jár valakihez egy jó darabig, aztán közlik, hogy bocs, de nem leszek ott a szülésnél. ez mondjuk mindig benne van, a november spec. egy olyan hónap, amikor nem nyaralnak az emberek, Te pont kifogtad. :(


most már elolvastam az írást..

szerintem nem lesz semmi gond.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook