Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
300. barbidu76 (válaszként erre: 298. - Katie_rose)
2012. szept. 18. 21:32
ok. köszi. :)
2012. szept. 18. 21:32

szerintem egy dolgot tehetnél: keresel egy olyan orvost, aki nagy valószínűséggel ott lesz a szülésnél, és tb-re rendel, nem pénzéhes. :)

nem tudom, hogy van-e ilyen. :DD

de meg lehet próbálni. a cím elintézésétől függetlenül. és akkor be vagy biztosítva.

298. katie_rose (válaszként erre: 297. - Barbidu76)
2012. szept. 18. 12:46
Az utolsó kötelező uh a 36. hét környékén van. Utána csak ctg és talán manuális vizsgálat. :)
2012. szept. 17. 22:58

tényleg a vége felé, uh-ot is fognak nézni, vagy csak ctg-t? mert ha uh-ot is, akkor nem fogom megúszni a magánlátogatást valószínűleg :D

én most okt-ben mindenesetre mindent amit lehet letisztázok a szüléstől kezdve a ctg látogatásig, mert akkor még időben léphetek, ha valami nem okés.

296. barbidu76 (válaszként erre: 295. - Katie_rose)
2012. szept. 17. 22:54

szerintem akkor annyi belefért(het), kétlem, hogy mindig a magánba hívna, nekem nem lesz hetente 10 ezer forintom, az hétszentség.

ez csak egy ötlet volt.

ez jó kérdés, eszembe sem jutott. :)

mondjuk jó lenne, ha a saját orvos nézné meg, és nem egy vadidegen..

295. katie_rose (válaszként erre: 294. - Barbidu76)
2012. szept. 17. 22:37

53 nap van szülésig a maival együtt. :))

Az a baj,hogy nem tudom ki nézi meg a ctg eredményt. Az a doki,aki épp ott van amikor csinálják...vagy a saját orvosunk? Gőzöm sincs. :)

294. barbidu76 (válaszként erre: 293. - Katie_rose)
2012. szept. 17. 21:49

de most már nem kéne csak ctg-re járni, nem?

azt meg a podiban megcsinálják. :)

nem kéne már magán terhesgondozásra járni.

Neked már nincs sok hátra a szülésig, nem?

293. katie_rose (válaszként erre: 292. - Barbidu76)
2012. szept. 17. 08:03

Ingyen tudok lakcímet változtatni szóval ezt a kártyát most már kijátszom. Plusz nekem nincs lehetőségem magándokihoz járni sajnos.

Amúgy a ctg- vagy nst-t a nővérke csinálja. A doki csak ránéz a végén az eredményre, hogy rendben van-e:)

292. barbidu76 (válaszként erre: 279. - Katie_rose)
2012. szept. 17. 07:46

lehetséges, hogyha végig a podiba jártál volna, akkor nem lett volna gond.


nem tudnád elintézni, hogy nézel egy orvost ott?

csak kérdezem.

291. barbidu76 (válaszként erre: 290. - Katie_rose)
2012. szept. 16. 22:30

az biztos.


nem fogok a magánba menni, eldöntöttem. vagy oda, vagy sehova. :)

nem vagyok madár azért..tb-re meg tudom csináltatni, akkor nem fogok betotyogni a magánrendelőbe feleslegesen az tuti.

sokan szoktak egyébként a ctg-nél lenni, gondolom van elég orvos, aki elvégzi. semmi akadálya nem lehet, hogy a podiban csinálja, mert ott is szokott lenni..

290. katie_rose (válaszként erre: 289. - Barbidu76)
2012. szept. 16. 20:45
Mondd neki,hogy a ctg-t ha lehet,akkor a podiban szeretnéd. Végül is fizetsz már addigra neki épp eleget :D
289. barbidu76 (válaszként erre: 288. - Katie_rose)
2012. szept. 16. 20:06

akkor már nem valószínű, hogy melózom, bár ki tudja. :)

az igen, azt hittem, hogy nem kell ott dekkolni.


nagyon remélem, hogy a podmaniczkyba fog, mert ott is van ctg. nem vagyok hajlandó elmenni a magánrendelőbe feleslegesen, ráadásul az tőlünk nincs túl közel, a kórház meg sétával is max. 15 perc, ha totyogni fogok.

288. katie_rose (válaszként erre: 287. - Barbidu76)
2012. szept. 16. 18:03

A heti 1 ctg csak az utolsó 1 hónapban van. Akkor már jó esetben csak nem dolgozol. :)

Ezt nem lehet gyorsan intézni,mert attól függően,hogy a baba mennyire aktív illetve a nővérke ottfelejt-e a szobában 30-60 perc is lehet. :D

A ctg eredményed utána megnézi a doki és ha áldását adja rá,akkor mehetsz haza.

Egyébként ez magánrendelésen átlagosan 3-5 ezer forint szokott lenni alkalmanként. De ha a podiba küld ctg-re,akkor ingyen van.

2012. szept. 16. 16:36

amúgy ez a terhesgondozás szerintem legalábbis havonta nagy baromság, mert mit csinálnak?

max. vérnyomás ellenőrzés, amit a védőnő is megtesz, uh, aztán jónapot. egyedül az uh-nak van értelme. szerintem.


lehet, hogy félreértettem, doki v. ctg minden héten a szülésig? mert az nagyon nem mindegy. akkor én hetente fogok egy tízest otthagyni a rendelésén???

az érdekes lesz.

286. barbidu76 (válaszként erre: 285. - Katie_rose)
2012. szept. 16. 16:35

jó lesz majd minden héten ctg-re járni, főleg, ha dolgozom majd mellette. :)

fincsi lesz..


azt el lehet kora reggel intézni, vagy az is olyan mint az uh, hogy időpont kell, és csak 9 után van?

285. katie_rose (válaszként erre: 284. - Barbidu76)
2012. szept. 15. 21:19

Akkor neked szerintem ezért kell csak a podiba menni.

Én most hamarosan megyek uh-ra (amikor leghamarabb időpontot kapok) 4 hét múlva első ctg és onnantól minden héten doki a szülésig :)

284. barbidu76 (válaszként erre: 283. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 21:07

magánrendelésre járok a doki rendelőjébe, de eddig még csak egyszer voltam asszem. szerencsére nem kellett többször, majd most.. :D

későn kezdtem el járni.

mostantól minden hón-ban szerintem.

283. katie_rose (válaszként erre: 282. - Barbidu76)
2012. szept. 15. 18:48

Az átjelentkezés mindenképp megpróbálom..ártani nem árt.

Te simán jársz vagy magánrendelésre a podiba?


Én is úgy tudom,hogy a vas csak ritkán marad jó, de örülök,hogy nálam legalább ezzel nincs gond :)

282. barbidu76 (válaszként erre: 281. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 18:39

akkor szerencsés vagy, elég ritka akinek jó marad a vasa terhesség alatt, úgy tudom.


kérdezd meg,hátha segít valamit, ha odamész a podmaniczky u-ba.


ha minden kötél szakad még kereshetsz olyan tb-s dokit aki ott rendel, és akkor nem kell ez az átjelentkezéses mizéria. :) szerintem.

azt írtad, hogy a dokit úgysem lesz ott a szülésnél, akkor meg nem tök mindegy? :)

281. katie_rose (válaszként erre: 280. - Barbidu76)
2012. szept. 15. 17:46

A vasam nekem rendben van szerencsére. Elég sok húst eszem,meg a bogyós gyümölcsöket is nagyon szeretem, a májat is megeszem (abból persze terhesen nem szabad sokat állítólag), zöldségeket imádom..szerintem ezért maradt jó.

A hemoglobinom alacsony picit,de azzal nem nagyon tudok mit tenni :)


A podiban nem is tudom,hogy az én dokim rendel-e... :/

2012. szept. 15. 16:46

ja, értem. én eddig mindig a podmaniczkybe mentem, remélem most sem lsz másként, eddig ott volt a doki.


remélem sikerül intézned!


Te vashiányra szedtél valamit, vagy rendben volt a laborod?

279. katie_rose (válaszként erre: 277. - Barbidu76)
2012. szept. 15. 13:47

Félig az 1es félig a 2es telephelyre járok. Nem tudom mitől függ. A dokim az 1es telephelyen szokott rendelni... De mindkét épület a Honvédség tulajdona... De a Podmaniczky utcában is van CTG meg vérvétel is... nem tudom mitől függ,hogy kit hová küldenek..


Most unokatesóm próbál nekem címet intézni a 4. kerületbe... annyira remélem,hogy ez elég lesz. :(

2012. szept. 15. 13:44
nagyon remélem, hogy a vércukor, uh, és a ctg a podmaniczky u-ban lesz, és nem a róbert károly körúton, mert akkor meg fogom nagyon szívni ezek szerint.
277. barbidu76 (válaszként erre: 276. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 13:43

nem értem, nem a podmaniczky utcába jártál eddig??

nekem eddig minden vizsgálatot ott csináltak.


ja, hogy nem tudják? az nem válasz. én azonnal hívattam volna a gazd-i ügyintézőt. vele beszéltem egy hónapja, és amit leírtam előzőleg azt mondta, ill. azt, hogy ezt a jogászok is megerősítették.

úgyhogy akkor keressenk egy jogszabályt!!

276. katie_rose (válaszként erre: 275. - Barbidu76)
2012. szept. 15. 11:52

25 éves korig mehetnek csak a hozzátartozók és én már elmúltam 25.

Nálam inkább az a gond,hogy a legtöbb vizsgálatra az 1es számú telephelyre járok és nem a MÁV-ba... Hiába magyaráztam nekik,hogy a kismamákra nem vonatkozik a szabály az általuk kiadott nyilatkozat szerint, nem tudtak mit mondani,csak azt,hogy ők sem tudják mi van...

2012. szept. 15. 11:15

mindenesetre a kövi terhesgondozáson, ami remélhetőleg októberben lesz, akkor megkérdezem a dokit, hogy mi a legfrissebb infója. bár azt mondta, hogy ne aggódjak, mert hetente változtatják a dolgokat. tehát ő sem tud semmi konkrétumot mondani. teljesen zsákbamacska.


ez a tartózkodási hely elég necces szerintem, de azért remélem sikerül elintézned.


meg még ami lehetne nálam, apunak volt jogosultsága, de nem katonai, hanem rendőr. hátha nekem is lehet így, mint az elhunyt hozzátartozója, de ezt nem tudom, hogy pontosan hol kell intézni. ezt nem tudod?

274. barbidu76 (válaszként erre: 273. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 11:12

ezt én komolyan nem értem. akkor én sem szülhetek majd ott??


vagy ez majd ott derül ki? nekem akkor miért mondták, hogy ingyenes a szülés és minden ami a terhesgondozásba tartozik??

ez nekem már magas. :(


mondjuk úgy vagyok vele, hogyha nem fog többszázerbe kerülni, akkor maradok a MÁV-nál, 60-at talán kibírok, de akkor az orvosnak nem fogok tudni pénzt.

nem szeretném a félretett pénzünket erre elkölteni, mert nem ezért gyűjtögettünk, és nem ezért fizetem a TB-t.

273. katie_rose (válaszként erre: 272. - Barbidu76)
2012. szept. 14. 22:09

Sajnos,de ...elküldenek. Telefonon azért kértem felvilágosítást...

Most próbálok találni valakit,akinek nem ekkora trauma aláírni egy papírt... Komolyan, csak 3 hónapra kell tartózkodási hely. Semmilyen jogom nem lenne ettől sem az illető lakására sem semmire. Ráadásul nem vagyok bűnöző.. :(

272. barbidu76 (válaszként erre: 271. - Katie_rose)
2012. szept. 14. 22:03

az igen. :(

szerintem várd ki, még az is lehet, hogy tudsz az ÁEK-ban szülni. nem hiszem, hogy elküldenének.

271. katie_rose (válaszként erre: 270. - Barbidu76)
2012. szept. 14. 10:14

Igen,az orvosnak! :D Bocsi, de a telefonom állandóan átjavítja amit írok és néha nem veszem észre. :D


Át akartam jelentkezni a 4. vagy a 13. kerületbe,hogy rendeződjön a kórház kérdés,de az egyetlen távoli ismerősöm pénzt kér érte...

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook