Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
450. barbidu76 (válaszként erre: 449. - Katie_rose)
2012. nov. 6. 20:54

igen, kaptunk fotót, bár elég elmosódott kép lett, mert belefúrta a fejét a méhlepénybe.


most ezek az adatok, állítólag nem lesz pici baba. :D


fw: 1188 gr


BPD 72 mm


AC 233 mm


FL 54 mm


szerinted?

449. katie_rose (válaszként erre: 448. - Barbidu76)
2012. nov. 6. 07:59

Ha dokid ezt mondta,akkor hivatkozz rá ha piszkálnak!

Ne hagyd magad! :))

voltán ultrahangon?

448. barbidu76 (válaszként erre: 446. - Katie_rose)
2012. nov. 5. 21:41

ja, meg remélem az uccsó labort is. reménykedem, mást nem tudok tenni.

magánba nem akarok menni, mert horror drága még egy laborvizsgálat is.

jan. végén szülök, addig még van idő, de akkor is.

447. barbidu76 (válaszként erre: 446. - Katie_rose)
2012. nov. 5. 21:40

megnyugtatott az orvos, hogy nem lesz gond. hát nagyon remélem. állítólag mindent visszacsináltak, ezért nem értem, hogy Veled miért kukacoskodtak.


viszont azt is mondta, hogy teljesen kiszámíthatatlan, hogy mit találnak ki. szülni szülhetek ott, és a CTG-t is meg fogják csinálni.

remélem, ez így is lesz.

446. katie_rose (válaszként erre: 445. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 21:17

Én sem értem,hogy miért nem foglalnak állást. döntsék már el,hogy magánkórházként vagy állami kórházként működnek.

1 hónappal a szülés előtt nehogy hagyd magad eltéríteni!!

2012. nov. 4. 21:13

itt szerintem az a fő probléma, hogy senki tud/akar semmi konkrétumot mondani, mindenki maszatol, vetít.

nincs gond, ha fizetni kell, de akkor foglaljon valaki végre állást! ennyi és ennyi a tarifa és kész. aztán majd eldöntöm, hogy megyek, vagy sem.

ilyen egyszerű.

444. barbidu76 (válaszként erre: 443. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 21:12
aham.
443. katie_rose (válaszként erre: 442. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 20:48
Ez azért van, mert lakóhely szerinti kórház el kell lásson . Tehát ellátás nélkül úgysem maradnál. Viszont ha szülsz, akkor nincs biztosíték arra, hogy átérsz a másik kórházba gond nélkül ezért sürgős esetként ellátnak.
442. barbidu76 (válaszként erre: 437. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 20:32

ez nem tűnik logikusnak, hogy ctg, labor nem mondjuk, szülés pedig igen??


nagyon remélem, hogy meg tudja oldani, mert különben nagy gázban leszek.

441. barbidu76 (válaszként erre: 440. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 20:17

na, ja.

de a CTG az nem sürgősségi eset. és az csak a kórházban van, most pedig ez nem valami jó, ha megint megy a kukacoskodás.

pedig nem lenne rossz, ha mindig hétvégén kéne mennem, az lenne igazából az ideális. holnap rákérdezek, hogy mi a szitu.

440. katie_rose (válaszként erre: 439. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 16:54

Sürgősségi esetben ellátnak. A szülés is sürgősségi eset ugyebár :)

Vagy ha a házidokid direkt oda utal be (bár ez már nem biztos).

De terhesgondozásra nem járhatsz oda a sima rendelésre azzal a jelszóval,hogy majd kifizeted. Csak magándokin keresztül.

439. barbidu76 (válaszként erre: 437. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 16:50

miért, ha nincs magándokid, akkor fizetősen nem látnak el??

na ez új infó. :D


aki nem magyar állampolgár és eltöri lábát, vagy vakbélműtétre készül? például..


ezt nem tudtam, köszi, hogy mondtad.

2012. nov. 4. 16:49

viszont ha fizetni kell, az nem lesz olcsó mulatság, és nem akarom a megspórolt pénzemet erre elkölteni, mert akkor nem tudunk majd miből venni a picinek dolgokat, és valamiből élni kell, mert ebből az alamizsnából ami fél évig jár, abból nem fogunk tudni, ha arra gondolok, ne tudd meg.

mondjuk én egy külön eset vagyok, mert én korábbban vissza fogok menni dolgozni (ha a baba is úgy akarja+körülmények), de pár hónapig alig lesz bevételem, baromi nyugtalanító ez az egész. :((

437. katie_rose (válaszként erre: 435. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 16:48

Velem is ez volt. :/

De nekem még magándokim sem volt. Szóval még fizetősen sem tudtak volna ellátni ugye.


Szülni biztosan tudsz majd ott. A CTG-t meg csak megoldja a dokid. Pl. azt is tudja,hogy mindig hétvégére hív be,mert akkor nincs regisztráció... Mondjuk hétvégén meg csak különösen indokolt esetben fogadnak kismamát. De indokot találjon ki ő :)

436. barbidu76 (válaszként erre: 434. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 16:46

főleg így, hogy még beutaló sem kell.

azt tudom, hogy het háromszor ott van az ambulancián, és ha akkor megyek időpontért (ha szerencsém van), akkor összefutok vele, de neki is csak azt mondanák, mint nekem, hogy nem vagyok jogosult. és gondolom ez a lényeg.

majd felhívom megint a gazdasági osztályt jövőhéten, megérdeklődöm, hátha tudnak valami biztosat mondani. ha pedig mindenért fizetni kell, akkor kénytelen leszek fizetni, mert már nem akarok váltani kórházat. és orvost sem szívesen, bár mondom van olyan doki, akinek a magánrendelőjében van CTG, és akkor azt ott meg tudja csinálni, nem kell könyörögni, hogy a kórházban csinálják meg.

435. barbidu76 (válaszként erre: 434. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 16:44

emlékszel, amikor már a legelején paráztatott?

tiszta ideg voltam, már akkor is. semmit, az égvilágon semmit nem tudott mondani. azt mondta, hogy ne izguljak, minden héten változnak a dolgok.

egy kismamának!!!

de most nagyon ideges vagyok, egész du. ezen pörgök, már a fejem is fáj. fogalmam sincs, mit csináljak, de komolyan! ha megint szarakodnak, akkor az orvos sem tud semmit csinálni. én meg majd ott leszek megfürödve Karácsonykor. :(

teljesen mindegy, hogy magán v. nem magán, mert amikor első vizsgálaton voltam, már akkor pánikolt. semmi biztosat nem tudott mondani.

434. katie_rose (válaszként erre: 433. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 15:49

Ne is pánikolj!

Kérdezz meg mindent a dokidtól! Szabad orvosválasztás van tehát ha te magánba jársz,akkor ő valószínűleg be tud téged juttatni CTG-re. Legalábbis feltételezem. :)

433. barbidu76 (válaszként erre: 420. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 13:59

én csak azt nem értem, hogy miért nem tud senki állást foglalni. majd gondolják, hogy szülés előtt 1 hónappal fogok más kórházat keresni?

ha meg nincs pontos infó, akkor miért veszik a bátorságot, hogy kérdezősködjenek?

felháborító, komolyan! na jó nem hergelem magam tovább. holnap megkérdezem a dokit, ha nem mond semmit, akkor otthagyom, mert elegem van ebből!


van olyan orvos, akinek a rendelőjében van CTG, igaz pénzért, de akkor elmegyek oda, nem fogok itt idegeskedni a szülésig, komolyan.

nekem egy biztos orvos kell, aki tudja mi lesz, nem akarok akkor pánikolni.

432. barbidu76 (válaszként erre: 429. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:47

és a doki ebben az esetben hogyan reagál?

kiváncsi vagyok!


CTG-t nem tudok máshol csináltatni, nem tudok elmenni magánba hetente, és nem is akarok.

van még egy nagy laborvizsgálat is, azt is meg kell csinálni szülés előtt.

431. barbidu76 (válaszként erre: 429. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:44

ebben az esetben milyen alapon küldenek el??


remélem nem kell balhéznom.

430. barbidu76 (válaszként erre: 428. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:44

én több hónapja beszéltem egy pasival, és ő biztosított arról, hogy még a jogászukat is megkérdezte erről a dologról.

ja, hogy a vezetőség lecserélődött.. akkor lehet, hogy más a szitu.


mindaddig elhiszik, amíg a lakcímkártyámat nem kell bemutatnom. :)

429. katie_rose (válaszként erre: 426. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 12:29
Nem ciki, de nem fognak tudni érdemi választ adni :/
428. katie_rose (válaszként erre: 427. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 12:29

A honvédkórháznak a honlapjára gondolok,mert engem ugye a honvédség által érint a dolog.


A gazdaságin nekem 1 hónapja semmit nem tudtak mondani :D


Fejetlenség van, a vezetőség is más lett.

Menj oda,mint ha a világ legtermészetesebb dolga lenne,hogy oda tartozol. Reméljük elhiszik :)

427. barbidu76 (válaszként erre: 425. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:20

milyen honlapra?


nekem a gazdaságin azt mondták, hogy minden ami a terhesgond-ba tartozik+szülés az ingyen van.

ez nem tudom, hogy a honlapon fent van-e.

426. barbidu76 (válaszként erre: 419. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:19

szeretném már látni a protokollt, mert eddig csak hallottam. :)


szerintem nagyon ciki lenne, ha a regisztrációnál, vagy akár a ctg szobában el kezdenének kérdezősködni, úgy hogy a doki fél méterre van.

kiváncsi vagyok, hogy mi sülne ki ebből.

vagy akkor ő is azt mondaná, hogy bocsi, de ez van??

akkor hová menjek? ez nem játék.

425. katie_rose (válaszként erre: 422. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 12:18

Nekem a honlapjukra hivatkoztak... pedig azt már vagy 3 éve még csak nem is frissítették. Az alapján nem is lenn semmi macera. :D (katonák a szüleim)

Majd küldtek egy nyomtatványt,hogy töltsem ki milyen vizsgálatokra tartanék igényt. mindezt a kérelmem után 3 hónappal. :D

Nevetségesek. mire erre is válaszolnak,már lehet ovis lesz a gyerek :D

424. barbidu76 (válaszként erre: 423. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:17

ez vicc! nagyon durva!


na akkor viszont holnap a tettek mezejére lépek, és nem megyek addig haza, amíg az orvosom nem mond valamit. ő van a kórházban, az ő dolga kideríteni, nem az enyém. szerintem.

423. katie_rose (válaszként erre: 421. - Barbidu76)
2012. nov. 4. 12:16

Átérzem, én is ebben a helyzetben voltam egy hónapja.

A tolongást a CTG-re értettem, de a bejelentkezésnél is tömeg van folyton.

Az U szinten tőlem követelték,hogy igazoljam a jogosultságom,amit a lakcímkártyával meg is tettem. így azóta nem szólnak, csak csekkolják a kártyám és szép napot kívánnak. De hétfőn mikor időpontot kértem a magasföldszinten a CTG-re bent a CTG szobában,akkor megkérdezte a nővérke,hogy jogosult vagyok-e.

422. barbidu76 (válaszként erre: 420. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:15

de akkor miért mondta a doki, hogy nem kell izgulni, mert mindent visszacsináltak??

ha nem tudják, az az ő bajuk, akkor elvileg nem küldhetnek el.

421. barbidu76 (válaszként erre: 419. - Katie_rose)
2012. nov. 4. 12:14

mármint ahol mindig tolonganak? ott a fsz-en?

oda akkor mennem kell ezek szerint.

de ha szarakodnak, akkor felhívom a dokit. nem tudok mást tenni. :(


nálad ott kérdezősködtek, vagy a ctg-n?


a protokoll az az, hogy minden Ingyen van. minden.

a terhesgondozásba ami beletartozik, tehát az uh, ctg, stb..szülés. ezt mondták még pár hónapja a gazdaságin. és ha szarakodnak, és ha az orvos sem tud mit csinálni, akkor pedig megyek a gazdaságira.vagy hivatkozom rájuk. :)

nincs több ötletem, de a szülés előtt 1 hónappal már tényleg nem bírnám elviselni ezt a bizonytalanságot, és nem is tudnék nagyon mit csinálni, mert a finisben már ki foglalkozna velem?

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook