Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
570. katie_rose (válaszként erre: 568. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 17:12

Én kijöttem a csecsemosokkel mert volt tejem és soha nem kertem semmit. Csak Vikitől, de ő cuki:)

Azokat kezdik ki akik szenvednek a szopival...:/ úgy csinálnak mint ha direkt eheztetned a saját gyereked.


Van VIP szoba de nem tudom mennyibe kerül :/

Nekem nem voltak jók a szobatarsaim annyira . Mviki-vel meg pont váltottuk egymást :))

569. katie_rose (válaszként erre: 564. - MViki)
2013. jan. 2. 17:08
Már nem hordok . Csak az első hónapban volt rajtam. Most a szűk felsők tartanak össze :))
2013. jan. 2. 17:02

Tényleg Ti egyébként milyen szobatársakat fogtatok ki és hányan voltatok? Csak ezek a hármas szobák vannak? Nem lehet bérelni külön szobát ebben a kórházban? Ha lehet, akkor arany árban mérik ezt is, igaz?


Vajon nem lehet valahogy lekenyerezni azokat a csecsemősöket? Komolyan az egész szülésben ők - illetve a hírük - a legrosszabb... :D

567. pipi8607 (válaszként erre: 564. - MViki)
2013. jan. 2. 17:01
Mi nem volt jó a kórházban, hogy ilyen rossz volt bent neked?
566. pipi8607 (válaszként erre: 561. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 17:00

Lényegtelen, csak ne lássam, ne érezzem amikor csinálják... :D Utána meg ígyis-úgyis túl kell élni a műtét utáni fájdalmat, de az már katona dolog! :P (REMÉLEM!) :P


Akkor a wc-t illetően én is füllenteni fogok szerintem, mert félek, én is így leszek ezzel. Remélem nem tömködnek teli mindenféle hülye gyógyszerrel a feszélyem miatt, mert felesleges, akkor inkább átmegyek az Izabella utcába és elvégzem amit el kell, aztán vissza megyek... :D

565. pipi8607 (válaszként erre: 560. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 16:57

Nem hajlandóak elvégezni a saját munkájukat a csecsemősök??? Mi az, hogy nem tudnak vigyázni rá egy 15 percet, amig megzuhanyzik az ember???

Na majd én ott rendet teszek, meglássátok! :D


Ha meg tényleg ilyen bunkók, akkor el se vihetik a gyerekemet. Vagy megyek én is, vagy oda hozzák a kádat, és az orrom előtt fürdetik meg... Felháborító, ha tényleg mindezt megengedik maguknak.

Javaslom a csecsemős-személyzet lecserélését! :))))

564. MViki (válaszként erre: 561. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 16:43

Azt a füllentős mindenedet, de egyformák vagyunk :-)

én nem éltem volna túl ott bent még egy napot, főleg ha emiatt kell maradni....még jó, hogy nem ellenőrizék :-DDDD


Hasleszorítót hordasz?

563. katie_rose (válaszként erre: 554. - Cifoka)
2013. jan. 2. 16:32
Nem is tudtam,hogy katéter olyankor is van. :/
562. katie_rose (válaszként erre: 553. - MViki)
2013. jan. 2. 16:32
Ott vannak azok a kockák! tudod, a kelt tészta alatt! :D Legalábbis nekem jelenleg még elég lötyi a hasam. De ha jó passzos a felsőm,akkor már nem is látszik. Bikinit meg egyelőre nem tervezek felvenni :D
561. katie_rose (válaszként erre: 555. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 16:31

Nem az izomrostokat vágják hanem a máshol és szétfeszítik. Nyugodj bele fáj az így is úgy is. Az első hét nagyon rossz de utána minden nappal egyre jobb.

6 hétig meg úgysem akarsz majd sportolni,hidd el! :D

A wc nálam is para dolog. Nem is jött össze ott,de azt mondtam hogy igen, így haza engedtek. Itthon azonnal sikerült. Úgy voltam vele,hogy ha gond van,akkor inkább visszamegyek...de nem volt gond. :)

A cici téma: Nekem kis mellem volt világ életemben, de második reggelre mindkét mellem dinnye méretű lett és eltűnt a mellbimbóm. Olyan voltam,mint valami Pamela Anderson :D Kár,hogy a párom nem látta :D

560. katie_rose (válaszként erre: 558. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 16:27

Amiatt ne aggódj,hogy a csecsemősöknél milyen bánásmódban részesül,Mert náluk csak addig lesz amíg este megfürdetik. Egyébként csak elvileg van lehetőség arra,hogy beadd hozzájuk pár órára ha már nagyon kivagy... Konkrétan volt akit elküldtek a fenébe amiért rájuk akarta bízni a gyereket addig amíg lezuhanyzik...

Mi mindig akkor fürödtünk mikor a babákat elvitték mosdatni.

559. pipi8607 (válaszként erre: 557. - Cifoka)
2013. jan. 2. 16:07

Mellszívó.. Remélem ez kellemes dolog... :D

Nem semmi, mennyi mindenre oda kell figyelni, de serényen jegyzetelek.. :)


Lehet, hogy a wc-t illetően nálam is a kórház lesz a fordulópont? :))))

558. pipi8607 (válaszként erre: 554. - Cifoka)
2013. jan. 2. 16:05

Remélem, nekem is megadatik a természtes úton való szülés! :) (Sajnos a dokim szerint erre elenyésző az esély, de én reménykedem.)


Egy belső katéter valószínűleg már amúgy is lesz benne,szóval egyel több vagy keveseb... :D

Erre miért van szükség egyébként?

Fene, hogy ha kórházba kerül az ember, akkor agyon szurkálják..


Én velem tőlem lehetnek bunkók a csecsemősök, ha átlépik a határt, úgyis leteremtem őket és megmondom a magamét, én inkább a pici miatt aggódom, hogy ő milyen bánásmódban részesül.. :(


A gátlásokkal egyedül a wc-n lesz problémám nekem is, előbbi hsz-ben már meséltem is egy ezzel kapcsolatos sztorit, szóval nem tudom mi lesz itt velem a kórházban ilyen sokáig... :)))

557. Cifoka (válaszként erre: 555. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 16:05

De még hogy be tud durrani!!! Nekem már másnap begyulladt. Én nagyon ajánlom hogy vigyél magaddal mellszívót, szerintem az egy kincs. Először én sem vittem be, hogy úgyse lesz semmi bajom..de már este a férjemet hazaugrasztottam érte mert már csillagokat láttam a fájdalomtól.

Igen, én is ilyen vagyok ami a wc-t illeti, főleg akkor rossz amikor anyósékhoz megyünk és 9-en vagyunk 1wc-re és ugye oda több napra utazunk le..hát nekem is szét megy a hasam a görcstől. De a kórház óta valahogy már ez sem annyira feszélyez. :)

556. pipi8607 (válaszként erre: 553. - MViki)
2013. jan. 2. 16:00

Ejha, akkor majd jól megnézem a bejáratot, tényleg ki van-e írva, ha nem, akkor majd reklamálok! :P


Ja az előbb nem írtam, én 155 magas és 55 kg vagyok. Többnyire az izom miatt vagyok ilyen súlyos, bazi vastag combjaim vannak, versenyszerűen kerékpároztam annó, szóval a súlyom nagyja izom de azért van egy kis fókaháj is rajtam, de szerintem elenyésző mennyiségben. :P


Kockahasam azért nincsen már 2 éve, de ez a lustaságomnak és az ülőmunkának tudható be... :D

555. pipi8607 (válaszként erre: 552. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 15:58

Ezek a bökdösős részek nem annyira dobnak fel, de gyanítom, túl fogom élni, ahogy előttem már elég sokan túlélték! :)


Most akkor vágják az izmot, vagy sem? :D Vagy más dologról beszélsz itt a kockáknál? :P Kicsit most megkavarodtam.. :P


A szobán pedig sok pia és vigyek elemózsiát is, értettem! :)


Jesszus, én nem tudtam, hogy ez komoly, hogy durrant a cicid!!! Ilyen létezik??? Uhh.. Ez rosszul hangzik viszont.. :(


A tipped pedig megszívlelem, keresem Vikit, vagy vizit alatt zaklatom a csecsemősöket.


Egyébként kezdek aggódni, hogy ilyen emberekre lez rábízva a gyermekem... (csecsemősök...) Nem igazán örülök neki. Az én gyerekemmel azért ne bánjanak már úgy mint egy darab hússal.. :(


A gátlások meg... Egyedül a wc-s nagydologgal vannak problémáim idegen helyen, másban gátlástalan tudok lenni ha kell! :D (egyszer voltunk kempingezni, 4 napig nem történt semmi, akkor is csak azért, mert beállítottam az ébresztőmet hajnali 3-ra, és egyedül lopakodtam ki az éj leple aladt, de a hasam már nagyon fájt...


Remélem Apácskát nekem is sikerül majd becsempésznem egy-egy puszi erejéig! :)

554. Cifoka
2013. jan. 2. 14:27
Katie, így végig olvasva a császározást, tényleg hálás vagyok a sorsnak hogy természetes úton szültem. Pipi, nem akarlak megriasztani de katétert a sima szülésnél is raknak fel. Én is baromira féltem tőle, de azt kell hogy mondjam egy mp-ig kellemetlen de utána nem is rossz. A branül a hátadban szintén semmi (egy jóslóhoz képest)..meg tényleg nem fáj!!! őszintén bevallom nekem a legjobban tudod mi fájt? A kézfejembe szúrt kanül. Elég rosszak a vénáim és alig találták el.. na az 2hétig fájt még utána is. A csecsemősök között tényleg nem mindenki volt kedves de én letojtam. Nekem sikerült 2tök rendes anyukát kifogni magam mellett és segítettünk egymásnak ahol csak tudtunk! Ja és a gátlásosságra térve, én is az voltam idáig..én pl nem tudtam wc-ni másnap így hashajtót kellett bevennem és tök cikinek éreztem ezt a másik két anyuka mellett (akik ugye idegenek) de sikerült ezt is levetkőznöm, mert ugye ami muszáj az muszáj :)))
553. MViki
2013. jan. 2. 12:58

"A gátlásokat már a bejáratnál kéretik levetkőzni", szerintem ez ki is van írva :-)


Branül: 85,5 kg-nál se volt :-)


Ez a kockatéma tetszik :) Szegény Spánik doki mennyit kereshette a kockáimat :-DDDDDD

552. katie_rose (válaszként erre: 551. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 12:18

A kérdéseid nem buták! Néhány hete még én is ugyanezeket tettem fel másoknak! Ugye még 2 hónapja sincs,hogy ott szültem! :))


A branül a hátadban sem vészes, azt akkor tapasztalhatod meg ha pl. természetes úton szülsz de kérsz EDA-t.

Az izmot az inas "illesztésnél" (két kocka között, már ha kockás hasban gondolkozunk :D) vágják ha jól tudom és ugye azt könnyebb varrni,mint ha az izomrostokat vágnák szét. De most lehet én írok hülyeséget :D

Én nem ittam meg a 3 litert de jó sokat ittam azért. :) Szerintem nem lehet teázni a 6 óra alatt. Meg jó ha viszel kekszet mert a vége felé már lehet eszegetni, sőt kell is,hogy kérhess újabb és újabb fájdalomcsillapítót (hidd el, kérni fogsz :D). Én nem vittem hamit,de kaptam a szülésznőtől vajas kiflit. :) Nagyon aranyos volt.

A baba ez idő alatt a csecsemősöknél van,de az én kisfiam annyira ordított,hogy félidőben behozták és rátették a cicimre,hogy elhallgasson. 20 percet velem volt aztán elvitték :D

A pároddal te majd beszélhetsz, mert te kimehetsz a folyosóra de csak baba nélkül.

Egyébként mi becsempésztük a párjainkat 1-1 puszira. (de pssszt)

Én sem tudom mi számít ducinak, és 16 kg-t híztam de "vékonyan" estem teherbe. Nekem nem volt csövecském. 76 kg voltam a szülés napján és 173 cm.

Jaaa, ha durran a cicid akkor szólj a csecsemősnek (lehetőleg a fiatalabb szőke hajú Vikinek, mert egyedül ő a kedves... a többiek elég szemetek).

Nekem segített kimaszírozni és lefejni a tejet mielőtt begyulladt volna a mellem.

Ha segítség kell bármiben,akkor azt mindig olyankor kérd/kérdezd amikor épp a szobában van valamelyik doki (napi vizit), mert olyankor a szemét csecsemősök is "bájosak és kedvesek". :D Nekem ez volt a trükköm és bevált.

A vérzéssel meg ne foglalkozz, mert ott a 3 nap alatt levetkőzöd minden gátlásodat :D

551. pipi8607 (válaszként erre: 550. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 10:48

Egyre inkább reménykedem benne, hogy megszülheten természetesn úton a kicsit... :D


Teljesen érthető a vajúdás fontossága, remélem ha császárom is lesz, lesz erre lehetősége, mert tényleg nélkülözhetetlennek tűnik. :) (Hiszen az is.)


Ez a branül borzalmasan hangzik, a spinál szimpatikusabb sokkal, bár mindkettő gondolatától rosszul vagyok, remélem, nem fogok elájulni.. :D (Még a vérvételeknél is van, hogy elájulok, de az tuti, hogy mindig ájulás közeli élményem van közben...)

Az izom elhúzása "tetszik", mert úgy tudom, ha az izmot nem vágják, akkor könnyebben, gyorabban tud regenerálódni a szervezet, régen az izmot is vágták, úgy tudom, bár lehet össze-vissza hülyeségeket fecsegek. :D


A 3 liter 6 óra alatti fogyasztás... Nem tudom menni fog-e, főleg ha csak vizet ihatok. Tea esetleg szóba jöhet (ízesítés nélkül)? Ez idő alatt a baba hol lesz, mi történik vele?


Láb közbeni vérzés... Grr...


Azt tudom, hogy itt velem lesz a pici, aminek (most) kimondottan örülök! :)

Az kevésbé tetszik, hogy a párom ezek szerint nem is lehet bent, csak magán a szülésen/császáron, egyébként meg egy üveg fog elválasztani, mint az állatkertben és amig a kórházban fekszem, nem is beszélgethetünk? Ez elég bizarrul hangzik.. :(


Nem tudom mi számít picit ducibbnak. Nem vagyok kövér, de az ülőmunkától egy kis ülőhájam van (has-fenék-comb), de sztem nekem erre nem lesz szükségem, mert rendszeresen mozgok, sportoltam, most leálltam vele, viszont szoktam sétálni sokat. :)


Remélem, a cickódurranástól azért mindenki éppségben maradt! :D


Nagyon köszönöm a millió segítséged, és hogy ilyen türelmesen válaszolsz a legbutább kérdéseimre is, eloszlatod a félelmeimet, mert tudom, pontosan mi vár rám! :)

Nem is tudom, hogyan hálálhatnám meg?! :)

550. katie_rose (válaszként erre: 549. - Pipi8607)
2013. jan. 1. 19:48

Ha mindenképpen császár és előre kapsz dátumot akkor lehet nem kell majd vajúdnod, de ha indítják vagy magától indul és téged nem veszélyeztet illetve a babát sem,akkor kell/lehet vajúdni.

A doki szerint így a baba is tudja,hogy itt az ideje megszületni, megkapja ő is a hormon adagját a méhlepényen keresztül, jobban felkészül a szervezete a kinti létre. Illetve az anya szervezetében a vajúdás miatt olyan változások mennek végbe,ami által könnyebb a méhnek visszanyernie a szülés után az eredeti méretét vagy pl. segít beindítani a tejelválasztást.

Program császár esetén vajúdás nélkül előfordulhat,hogy valakinek csak 5. napon lesz teje. Én vajúdtam és a második napon durrantak a cickóim :D

Az EDA és a spinál között az a különbség,hogy mindkettő a gerincbe megy csak máshová mégis. :)

Az EDA rövid ideig hat és az érzéstelenítés mértéke változtatható (enyhe zsibbadástól a teljes "bénulásig"). Ilyenkor végig benned van egy branül.

A spinált meg beszúrják és utána teljesen lezsibbadsz kb. mellkasig és nincs branül a hátadban.

Természetesen a varrást és a többit sem érzed majd! :) (kivéve ha rosszul csináltak valami..de erre nem kerül sor reméljük!)

A 6 óra alatt sajnos vagy egyedül vagy egy másik császáros anyukával. :) Oda készíts be sok-sok vizet,mert innod kell vagy 3 litert a 6 óra alatt.

Egy szülésznő fog jó sokszor rád nézni (meg be a lábad közé,mert majd elkezdesz vérezni).

Ő fog a zuhanyzásban is segíteni és ő veszi majd ki a katétert (nem vészes).

Nagyon fontos,hogy ha spinált kapsz,akkor a szúrástól egészen a zuhanyzásig egy pillanatra se emeld meg a fejed! ez vonatkozik a babás 2 órára is! olyan migrént kaphatsz ami mellett elég nehéz ellátni a babát, főleg,hogy 0-24ben lesz majd veled a kórházban. Egyébként azt nem tudom,hogy tudod-e ,de csak üvegen keresztül nézhetik meg a babát a rokonok/barátok. Szóval a párod is csak a szülés után veheti a kezébe utána meg majd csak otthon (legalábbis hivatalosan).

Ja igen, az izmot nem vágják át hanem széthúzzák, de ettől még ugyanúgy varrni kell. Szóval több rétegben varrnak össze.

Nem tudom milyen alkatú vagy,de a picit ducibbak szoktak kapni drént a hasukba,amit 2. napon vesznek ki ha minden rendben van. Varratot 1 hét múlva szednek.

549. pipi8607 (válaszként erre: 548. - Katie_rose)
2013. jan. 1. 18:15

Szia!


Köszi a részletes választ! :)

Ha nem probléma, akkor érdekelne, miért fontos.

Én valószínűleg egyébként azért nem szülhetek természetes módon, mert a vesém a méhem alá bukhat és szülésnél leszakadna. Akkor elvileg ettől függetlenül majd nekem is kell vajúdnom a császár előtt, mert ez fontos szerepet tölt be ha jól érettem, ugye?


A spinális érzéstelenítés milyen? Még nem is hallottam róla. *pirul*

Azt hittem, itt is gerinc érzéstelenítést, azt az EDA-t, vagy mi a fenét adják, vagy mégsem?

Ilyenkor katéter is van?

Nekem sajnos alapból lesz egy belső katéterem a vesevezetékemben úgy néz ki, a pangás elkerülése végett. :(

Örülök viszont, hogy ilyen profi a kórházi csapat és emberségesek is, ez a kettő a legfontosabb! :)

Ez a műtét végignézés pedig ijesztően hangzik... :D

A varrás is érzéstelenítés alatt ment? Az izmot vágták, vagy arrébb tolták?

Ha jól értem, akkor 6 órán át az őrzőben nem lehet velem a pici. És a párom (rokonom) ilyenkor lehet a babával vagy velem van, vagy mi van ilyenkor velük? A megnyomorgatást nem várom, de nyilván oka van.. :)

Bocsi a millió kérdésemért... :)


Szép estét! :)

548. katie_rose (válaszként erre: 547. - Pipi8607)
2013. jan. 1. 11:26

Nekem ugye várható volt a császár. Koppány doki azt mondta,hogy szerinte akkor is kell vajúdnom ha ezt nem zárja ki valamilyen meglévő probléma. Ha meg közben mégis kipottyan magától az mégjobb :)

Szóval nekem indította a szülést (annyira zárt voltam,hogy a méhszájat is kézzel nyitotta). Kaptam oxitocint,mert szerinte a méhösszehúzódások fontosak a babának és a mamának is.

(ha érdekel leírom,hogy miért :) )

Már 2 perces fájásaim voltak mikor látszott,hogy ebből természetes úton nem lesz baba.


A császár:

Már a szülőszobában akartak katétert betenni de kértem,hogy csak az érzéstelenítés után csinálják,mert én félek tőle. rendesek voltak,mert engedték.

Jött egy műtős fiú és ölben átrakott egy másik ágyra. Betolt a műtőbe,ami egyébként elég rideg hely. Közben anyukámat odavezették a műtővel szomszédos szobába,ahonnan az egészet végignézte egy nagy ablak mögül. (gyerek csere kizárva,mert oda érkezik a baba és a hosszú köldökzsinórt is anyum vághatta rövidebbre, a karszalagot is előtte tették a pici kezére)

Én spinális érzéstelenítést kaptam (altatni csak akkor szoktak ha valakinek nem lehet gerinc érzéstelenítést adni eleve). Az anesztes nő elképesztően profi volt. Semmit, de semmit nem éreztem! Nem is értettem miért mondják,hogy készen vagyok. :)

Benit úgy vették ki a hasamból,hogy nem éreztem semmit. Csak egyszer meghallottam,hogy sír (nem látod a műtétet,mert el vagy függönyözve).

A varrás elég sokáig tart, kb 30-40 perc.

Utána a műtős átrak egy másik ágyba. visszavisznek a szülőszobába ahol vajúdtál és 2 órára megkapod a babát te meg a párod (vagy aki veled van).

Ha letelt el kell töltened 6 órát a császáros őrzőben (előtte párszor jól megnyomorgatják a hasad ami nem kellemes, de kérj fájdalomcsillapítót amint bármi fájdalmat érzel!!!).

Utána segítenek lezuhanyozni átkísérnek a szobádba és megkapod a ygerkőcöd! :)


Remélem nem maradt ki semmi :)

547. pipi8607 (válaszként erre: 545. - Cifoka)
2013. jan. 1. 11:02

Igen, valóban, annak érzem magam, habár izgulok, hogy ne legyen koraszülés és tényleg itthon legyen már. :)

Hát az augusztus 20 érdekes lesz, szép dátum mindenképp, de remélem a kórházba az ünneplés zaja csak kicsit szűrődik majd be, ha éppen akkor szülnék. :)


Ez az éjszakai sikítás nem hangzik jól... Remélem szerencsés leszek, és én sem fogk semmit hallani végig (vagy legalább nagy többségében), meg aztán remélem én sem sikoltozom majd össze-vissza! :))))))))))


A szülésznő választás nem gond ha nem lehetséges, ha tényleg mindegyik tudja a dolgát és emberséges is! :) Én hiszek nektek, úgyhogy biztos jó kezekben leszek, kerüljek bárkihez is! :)



Aztán az is lehet, hogy esélyem sem lesz a rendes szülésre.


Tudatos császárnál tudjátok, hogy hogy működnek a dolgok? Gondolom feleslegesen nem kell órákig vajúdnom ha úgyis császárral emelik ki, meg az hogy működik? Altatnak? Mikor kapod meg a babát? Mi történik vele, míg én eszméletlen vagyok? Vagy hogy van? Annyira idegen ez az egész, semmit nem tudok róla, de jó lenne valami kézzelfogható, pozitív dolgokt hallani... :)

Amúgy nagy félelmem, hogy elcserélik a gyereket valaki máséra véletlen (sajnos a családban törétnt ilyen mindkét ágról, de szemfülesek voltak a szülők...) :(

546. pipi8607 (válaszként erre: 544. - Katie_rose)
2013. jan. 1. 10:56

Ez jól hangzik, köszönöm szépen a megnyugtatást! :)


Akkor ha nincs is erre lehetőség, de alapból maga a kórház és a személyzet hozzáállása is olyan, ami picit hajaz a csendes szüléshez. :)


Sokat segítettetek, köszönöm! :)


Ezek szerint Koppány nem erőlteti a császárt, ha van lehetőség arra, hogy normál úton meg tudsz szűlni, ezt jó hallani. :)


Érdekes, a csecsemősökkel minden kórházban azt hallottam, hogy gond van, nem túl segítőkészek (és sok embernek konflitusa is támad velük).. Vajon ez mitől lehet?... :(

545. Cifoka (válaszként erre: 542. - Pipi8607)
2012. dec. 31. 19:42

Szerencséd van akkor hogy még belefértél a szabijai után hozzá.Nagyon tetszik a dátum amire ki vagy írva :)

Abszolút nem volt hangzavar körülöttem, családias volt..Férjem, doki, szülésznő, medika és az aneszteziológus volt (eda miatt). Sajnos szüésznőt nem lehet választani, de én is csak jókat hallottam mindegyikről. Aki mellettem is volt nagyon kedves volt. A visításra térve én csak éjszaka hallottam mert szülés előtti este már elindultak a fájásaim és a doki bent tartott szülőszobán...na az tényleg ijesztő volt, de már reggel semmit nem hallottam mert addigra már pezsgett az élet. :))

544. katie_rose (válaszként erre: 542. - Pipi8607)
2012. dec. 31. 18:20

A Mávban jelenleg sem hivtalosan sem másképp nem lehet szülésznőt fogadni de nem is kell,mert mindenki irtó cuki! :)

Nálam is várható volt,hogy császár lesz de Koppány megengedte,hogy próbálkozzak hátha...

4,5 órát vajúdhattam. És tényleg nem volt fényár. teljesen magamra hagytak anyukámmal (ő volt velem végig), csak a szükséges vizsgálatok miatt jöttek,meg néha a szülésznő,hogy jól vagyok-e szeretnék-e bármit.

Lehetett vinni CD-t de mi nem vittünk így rádiót hallgattunk (de nem volt muszáj) :)

Volt más kismama de nem hallottam senkit sikítozni vagy ilyesmi.

A szülőszobák nagyon jól felszereltek és kulturáltan néznek ki :)

Amikor végül műteni kellett,akkor is mindenki rendes volt. Összességében nekem elég pozitívak a tapasztalataim. A csecsemősök nem egyszerű esetek,de nekem velük sem volt pont konfliktusom :)

2012. dec. 31. 15:45
Ja egyébként csak simán Pipi (Piroska), csak a regisztrációkkor sohasem engedi simán a pipi-t, mert minden oldalon foglalt, ezért használom így "kódolva" a nicket... :P
2012. dec. 31. 15:43

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a szívélyes fogadtatást! :)


Igazából járok hozzá nyár eleje óta, mert az egyik vesém a méhemen fekszik, ami miatt valószínű császár lesz a vége (és emiatt jártam hozzá kivizsgálásokra, hogy egyáltalán lehet-e valaha gyerekem, novemberben született meg a dokitól a "boldogító igen", és elsőre össze is jött a baba).

Most 28-án voltam nála az első kismamás UH-n, konzultáción, és utána kaptam a patikában egy ingyen könyvet erről szólóan, és érdekel ez a csendes szülés, mert megtetszett.

Nem valószínű, hogy esélyem van rendes szülésre sajnos, de ha igen, akkor szívesen kipróbálnám ezt a módszert.

Én kereken 2013. augusztus 20-ra vagyok kiírva és engem elvállal! :)


Most februárban (kb. 2-3 hétig) lesz a nászútjuk a feleségével, és nyáron júliusban mennek nyaralni, ezért nem vállal akkorra kismamákat, mivel külföldön lesz, szóval érthető. Engem az augusztus 20-al elvállalt minden gond nélkül szerencsére. :)


Legközelebb sajnos csak február 25-én tudok menni hozzá, így akkor addig várat magára ez a kérdés. :)

Cifoka! Nekem ez nagyon szimpatikus! És nagy hangzavar volt körülötted, vagy nyugodt a környezet is a hangulatvilágítás mellé? Nekem sokat számítana, ha nem vajúdnának még mellettem 3-an visítva, hanem magam lehetnék a párommal, szülésznőmmel és dokimmal.. :)


Koppány mellé egyébként lehet/kell/érdemes szülésznőt fogadni? Kit ajánlotok a MÁV-ban? Vagy hogy működik ez a része?


Köszi előre is! :)

541. Cifoka (válaszként erre: 540. - Katie_rose)
2012. dec. 31. 11:45
jaaa...milyen jól informált vagy! :) Nem tudtam, de akkor érthető hogy most ezzel van elfoglalva egy ideig.. de lehet mire pipi8607 szül,addigra már túl lesz még a nászúton is :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook