Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2013. jan. 6. 17:42

Tényleg a parkolás ott hogy van? Valahol be lehet menni a kórház területére parkolni? Ha igen, fizetős? Drágább, mint az utca?

Múltkor az utcán katasztrófa volt, mire találtunk egy nyamvadt helyet magunknak... :(

599. pipi8607 (válaszként erre: 598. - Katie_rose)
2013. jan. 6. 17:41

Az sebaj.

Van ott büfé??? Merre? Árak? Ételek? Finomakat adnak? Valami kis nasi kapható? ;)

Mondjuk én sose merek elszökni a büfébe, mert mi van, ha éppen akkor szólítanak, amikor nem vagyok ott, és lemaradok... :D


Azt remélem, hogy a vérvétel és a genetikai UH nincs túl messze egymástól, mert én borzalmas, mennyire nem igazodom ki abban a kórházban. Mútlkor alig találtam meg a nőgyógyászati osztályt, mert rossz bejáraton mentünk be, és út közben vagy ezerszer megkérdeztük, merre is tovább pontosan... :D (Ráadásul pont ott van egy bejárat az osztály alatt a földszinten... :P)

598. katie_rose (válaszként erre: 597. - Pipi8607)
2013. jan. 6. 15:09
Mi ilyenkor mindig megreggeliztünk a büfében. Mármint uh előtt. Vérvételkor meg mi is beszélgettünk. Majd meglátod,hogy milyen sokszor fogsz a különféle vizsgálatok miatt ott dekkolni :D
597. pipi8607 (válaszként erre: 596. - Katie_rose)
2013. jan. 6. 14:26

A könyv nálam mindig elmaradhatatlan kellék, főleg ha ilyen helyre megyek! :)

Meg párom is ott lesz, ilyenkor pedig inkább beszélgetni szoktunk, úgy is röpül az idő. :)

596. katie_rose (válaszként erre: 593. - Pipi8607)
2013. jan. 6. 13:23

Biztos hamar sorra fogsz kerülni! :)

Vigyél egy jó könyvet és akkor unatkozni sem fogsz! :)

595. pipi8607 (válaszként erre: 588. - SHM27)
2013. jan. 5. 17:25
Gratulálok!! :) Kellemes 9 hónapot! :)
594. pipi8607 (válaszként erre: 587. - Katie_rose)
2013. jan. 5. 17:23

Szerintem Koppány örült hogy kapott, és nem a száját húzta a kevés zöldhasú láttán.


Én úgy vettem észre, hogy egyáltalán nem a pénzre megy, de örül ha kap SZTK-ban.


Becsületes, kiváló szakember! :)

593. pipi8607 (válaszként erre: 587. - Katie_rose)
2013. jan. 5. 17:22

Remélem, igazad lesz! :)


Ha nem mehetek soron kívül, akkor sincs gond, elvégre a vérvételen nagyon gyorsan halad a sor mindenhol tapasztalataim szerint. Emlékszem, kígyózó sor állt előttem régen, de 5-10 perc alatt sorra kerültem én is, nem cicóznak.. :P


Aztán oda megyünk fél7-háromnegyed 7 körül, és 7-8-ig csak sikerült sorra kerülnöm a vérvételen. :P

592. SHM27
2013. jan. 4. 21:30
Rendben!:-) Igyekszem csak jókat, vagy inkább semmit nem olvasni és a dokinénire hallgatni majd!Köszönöm nektek a pozitív szavakat!:-)
591. katie_rose (válaszként erre: 588. - SHM27)
2013. jan. 4. 17:45

A legjobb tanács,amit adhatok, hogy ne netezz!

Én is ezért voltam "para mamim". :D

Minden kis tünetecskémet megnéztem és ahogy te írtad olvastam jókat és rosszakat is. Persze mindig elkezdtem izgulni a rossz miatt....

Ma 8 hetes a kisfiam :D

Szóval csak jókat tessék olvasni! :)

590. SHM27
2013. jan. 4. 16:27
Köszönjük!:-)
589. MViki (válaszként erre: 588. - SHM27)
2013. jan. 4. 16:23
Szia! Az elején nekem hetekig olyan érzésem volt, hogy "mindjárt meg fog jönni" ....aztán tessék most itt szuszog egy 7 hetes :-) Gratula a babóka kezdeményetekhez :)
588. SHM27
2013. jan. 4. 16:03
Sikerült jövő 7re időpontot kérnem egy másik orvoshoz. Most 5 hetes terhes vagyok :-) és alhasi görcseim voltak, kicsit megijedtem, olvastam jókat is rosszakat is, ezért hívtam fel a rendelőt, hogy ez normális-e?!A dokinéni megadta a privát számát, és mondta ha nagyon erősek lennének és véreznék akkor mindenképp hívjam, amúgy meg szeretettel vár jövő7en és akkor megvizsgál.Mivel ő az első kis magocskánk, ezért kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen, és a tünetek is szokatlanok. Ma még nem éreztem görcsöket, a mellem csak enyhén érzékeny.Nah persze erről is olvastam jót és rosszat, hogy mi van ha enyhülnek a tünetek, de majd csütörtökön minden kiderül! :-D
587. katie_rose (válaszként erre: 586. - Pipi8607)
2013. jan. 3. 17:44

Biztos időben sorra fogsz kerülni! viszont azt nem tudom,hogy a Máv-ban előnyt élveznek-e a kismamik. A Honvédban soron kívül mehettem mindig. nagyon kényelmes volt. Láttad volna a sok idős néni és bácsit.... úgy néztek rám..(még nem volt pocakom).


Engem anno nem vállalt el a Koppány, mert nem tudta garantálni,hogy rá fog érni. Végül egy pénteki napon (már betöltöttem a 40. hetet), mikor mentem CTG-re meg UH-ra, pont ő ügyelt és úgy döntött,hogy akkor most vagy soha. :D

Annyit kapott,amennyit bármelyik ügyeletes dokinak adtam volna. Remélem nem sértettem meg vele...de ugye engem nem is vállalt, így az erre szánt pénzt elköltöttük :D

586. pipi8607 (válaszként erre: 585. - Katie_rose)
2013. jan. 3. 16:54

Én is így vagyok vele, hogy mindenhol mindig túl korán ott vagyok, szóval nekem ez nem okoz problémát! Inkább ott vagyok túl korán és olvasok egy könyvet, minthogy elkéssek! :)


Szerencsére Koppány igyekszik úgy megoldani, hogy minél többet foglalkozzon velem sztk-ban, így tudtuk mi is vállalni, ha mindig csak a G1-be járnék hozzá, akkor mi sem bírnánk anyagilag. :(

585. katie_rose (válaszként erre: 584. - Pipi8607)
2013. jan. 3. 13:12

Én mindig mindenhová túl korán megyek,mert utálok késni szóval ebben ne tőlem kérj tanácsot :D

Mi nem bírtuk volna magán úton,főleg hogy 18. héttől nem is dolgozhattam .

584. pipi8607 (válaszként erre: 583. - Katie_rose)
2013. jan. 3. 13:03

Értem köszi! Egyelőre még nincs gond a nadrágokkal, cicanacit meg egyébként is hordok (szoknyás vagyok nagyon), úgyhogy a munkahelyemen sokáig lehet fel sem fog tűnni, mi a helyzet, ha ügyes vagyok. :P


Hát jó nekik, hogy ráérnek ott ücsörögni. Akkor 7-nél korábban is már oda lehet menni ezek szerint? Mert ugye nekem mindkettőre mennem kell elvileg, de előtte be kell jelentkeznem, meg fizetnem is kell, mert gödöllői vagyok, tehát duplán kell sorba állnom... :(


Az tuti, hogy a Podmaniczky-re kell mennem, már megdumáltuk. :)

Sajnos nekünk félretett pénzünk sincs, úgyhogy minden forintot úgy sajtolunk ki magunkból, de én a vesém miatt nem mertem sztk-t kockáztatni, ahol a dokikat nem hívhatom fel bármikor, órákat kell várnom a soromra, stb...

A baba a legfontosabb, és mivel ilyen bonyolult eset vagyok, inkább valahogy kinyögjük amig tudjuk...


Nahát, nem is tudtam, hogy ennyire fontos ez tényleg. Indulhatunk hajnalok hajnalán akkor, hogy ne kelljen sokáig koplalnom, szomjaznom... :D

Mondjuk a vérvételen mindig gyorsan megy a sor, sipp-supp kidobálják az embereket. :)


Fél 7-re, háromnegyed 7-re ha odamegyek, az szerintetek jó? Be lehet már menni olyankor?

583. katie_rose (válaszként erre: 580. - Pipi8607)
2013. jan. 3. 12:42

Rám elég sokáig jók voltak a ruháim,mert ugye most eléggé divatban vannak ezek a nyúlós anyagú hosszított felsők. Na ezek tökéletesen szuperálnak kismama felsőként is! Az első gondod valószínűleg neked a is a nadrág begombolása lesz. Érdemes beszerezni egy-két kismama nadrágot (én használtan vettem,mert ugye ezeket nem szokták elnyűni a mamik :D ).

Nadrág helyett a vastag harisnya/cicanaci is jó lehet pl. egy kötött ruhával.

így hirtelen ennyi :))


A Máv-ban az adatok felvétele nem tart sokáig...de mire sorra kerülsz na az igen! :D

Nagyon nem sietik el a dolgot, ráadásul mindenkinek akkor támad egy csomó kérdezni valója,mikor késésben van az ember. :))


Majd kérdezd meg a Koppányt,hogy hova kell menned az általános laborokra (tehát nem a kombinált tesztre-már ha kérsz olyat), mert én pl. nem a MÁV-ba jártam a Dózsa Gy. útra hanem a Honvédba a Papp K. utcába.

De én terhesgondozásra is a honvédba jártam és nem a G1-be,mert nem akartam a félretett pénzünket a magánrendelésre költeni. hozzáteszem,hogy soha nem éreztette velem,hogy nem fizetek neki. :)

Ja, a vérvétel általában 7től szokott lenni.

Vizet pedig azért nem javasolnak a dokik,mert ha felhígul a véred,akkor torzulnak az értékek. Plusz beindul az emésztés ami a cukor és koleszterin értékeket is befolyásolhatja akár.

Inkább előző este/nap igyál sokat,mert akkor szintén könnyebb lesz levenni a vért,de az értékek is valósak lesznek :)

582. pipi8607 (válaszként erre: 581. - Phoebe)
2013. jan. 3. 11:11

Aha, szóval beutalót kapok a laborokra! :)

Értem, köszi szépen! :)

GYanítottam, hogy ilyesmi lesz, de jobb a biztos tudás, mint a tippelgetés.

Igazából Koppány mondta - mert mindent elmondott -, még jegyzeteltem is amit tudtam, de felületes voltam, és a sok infóból csak az maradt meg amit leírtam, az pedig 2 helyen kevésnek bizonyult. :D

Legközelebb felkészültebb leszek, és ügyesebben jegyzetelek! :)


Akkor kb. egy hónappal jársz előttem! :)


Nagyon köszönöm a segítségedet! :)


Én egyébként úgy tudtam, hogy a vérvétel éhgyomorra van, de azért vizet szabad inni, de Bálint doktorúr felvilágosított, hogy azt is csak nagyon keveset, ha már nagyon szomjas az ember, mert amúgy azt sem.

Pedig múltkor a nephrológián aki vette a vért, azt mondta, hogy jó is ha az ember iszik vizet előtte, mert könnyebben le tudják venni a vért.

Mindig mindenki mást mond... :D


Az egyébként igaz, hogy ha bejelentettem munkahelyen, hogy babát várok, akkor nem kell a vizsgálatokra szabit kérnem, hanem a munkahelynek kötelessége elengednie rájuk minden következmény nélkül? Állítólag így van a jogszabály, de ezt csak pénteken tudom megnézni biztosra, és nagyon fúrja a kiváncsiság az oldalamat, mert én már számogattam, elég lesz-e a szabim, hogy ennyi vizsgáltra járjak, főleg hogy nekem a vesém miatt sokkal több helyre kell rohangásznom, mint egy "átlagos" kismamának. Nagy könnyebbség lenne, ha nem a szabim menne rá erre. :))))


Még egyszer nagyon köszönöm kedves Phoebe! :)

581. Phoebe (válaszként erre: 580. - Pipi8607)
2013. jan. 3. 10:57
A laborvizsgálatok vér és vizeletvizsgálatot takar. Nekem is így volt, mikor először jártam nála a G1-ben, hogy megírta a beutalókat a vérvételre, be kellett mennem érte a G1-be, aztán maga a vérvétel meg a Honvédban volt. Elég sok mindenre kért vizsgálatot, így vagy 5 ampulla vérem vették... Aztán még pisilni is kellett. Az eredmények számítógépen továbbítódnak a dokinak. Legközelebb én is január végén megyek hozzá, addig meg lesz a genetikai UH is. Jah és a kombinált vizsgálat miatt megint lesz vérvétel is...
580. pipi8607 (válaszként erre: 570. - Katie_rose)
2013. jan. 3. 09:49

VIP szoba. Ha megfizethető, akkor lehet érdemes befizetni rá, feltéve ha szabad... :D

Majd megpróbálom megérdeklődni Koppánytól, ő tuti tudja, mi merre hány méter. A baj csaj az, hogy legközelebb február 25-én találkozom vele.

Majdnem rossz volt a dátum, mert 25-én nőgyógyász este, 26-án pedig színház este.

Olyan boldog vagyok, Gimis korom óta el szeretnék menni színházba, és most végre kaptunk a munkahelyen jutalmat, amit erre költöttem! :) Operett színház, Elisabeth! :) Már nagyon várom. Az egyetlen félelmem a ruha... Sejtelmem nincs mit kéne felvennem, főleg hogy addigra már lesz pocakom is. :) Pedig jó lenne estélyiben megjelenni.

A főszerepek még nincsenek fixálva, de az egyik lehetséges jelölt Janza Kata, és szorítok, hogy ő legyen Elisabeth! :)


Bocsi, kicsit elkószáltak a gondolataim.


Ja és megvan a genetikai UH időpontja a MÁV-ba, február 7-e, reggel 8 óra. Modnta a doki, hogy a portán idő mire felveszik az adataimat, szóval időben érkezzünk.. Szerintem odamegyek 7-re, biztos ami biztos... :D

Azt tudjátok, hogy ott a kórházban mettől meddig van vérvétel? (Valószínűleg az is 7-én lesz ha szerencsém van, hogy elintézhessem egy füst alatt a kettőt, mivel én Gödöllőrő rohangálok fel.)


Meg még egy kérdés felétek: Mondta Koppány, hogy elhozza a laborokat, és el kell menjek értük (én G1-ben járok hozzá), de mik azok a "laborok"??? :D

Egy UH-on kivéve semmi más vizsgálatom nem volt, gőzöm, nincs, mit takarhat ez... :D

579. pipi8607 (válaszként erre: 571. - MViki)
2013. jan. 3. 09:42

Hát nem irigyellek emiatt, de van egy olyan sejtésem, hogy rám is ez vár... :D


Úgy érzem, ezt szó szerint elb@sztam... :D

578. pipi8607 (válaszként erre: 570. - Katie_rose)
2013. jan. 3. 09:41

Akkor csupán annyi a titka az egésznek, hogy Vikit zaklassam és legyen tejem!


Ez most így kb. 8 hónap távlatából sima ügy! :D


(Persze tudom nem az, mert a tej nem tudom min múlik.) :D

577. katie_rose (válaszként erre: 576. - SHM27)
2013. jan. 2. 22:29
Az elején nem is kell gyakrabban menni. Utána meg az én dokim asszisztense azt csinálta (mikor panaszkodtam emiatt), hogy előre lefoglalt nekem kb 6 időpontot. Esetleg próbáld meg így! :)
576. SHM27
2013. jan. 2. 20:26
Köszönöm, értem. Mert annyira telve vannak a dokik, hogy van, hogy csak egy hónap múlvára van időpont. :-(
575. katie_rose (válaszként erre: 573. - SHM27)
2013. jan. 2. 20:15
Nekem mindig a betegfelvetelen kellett kérnem , kivéve ha ctg-re mentem mert nekem azt a Papp Károly utcai honvedban csináltak .
574. katie_rose (válaszként erre: 572. - MViki)
2013. jan. 2. 20:12
A 301-es volt az azt hiszem :)
573. SHM27
2013. jan. 2. 20:07
Sziasztok!megtudnátok nekem mondani, hogy mindig időpontot kell kérni a nődokihoz, vagy ő visszarendel és akkor ő ad egy időpontot majd a vizsgálatokra?köszönöm
572. MViki (válaszként erre: 570. - Katie_rose)
2013. jan. 2. 19:29
és hol volt ott a vip szoba? én nem láttam...
571. MViki (válaszként erre: 567. - Pipi8607)
2013. jan. 2. 19:28

Isteni volt... de komolyan.....most már...így 7 és fél hét távlatából....:-DDD Kb 2 év masszív pszichoterápia majd feletti velem ezt az élményt..:-DDD

Ne vedd komolyan ez csak olyan "zombianyuka" humor....tudod 7 hete 4 napja nem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban....

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook