Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
660. pipi8607 (válaszként erre: 657. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 18:47

Köszönöm az ismételt útbaigazítást, és nem feledem: KISMAMA gomb! :)

Mondjuk vérvételen amúgy is hamar sorra kerül az ember! :)


Én féltem nagyon, hogy mi lesz a következménye, de a reakciójából (és ba bíróság helyzetéből - bíróságon dolgozom) ítélve minden rendben van. :)

659. Bonizo
2013. jan. 8. 18:40

Cifoka babáját hívják Laurának!

Nagyon szép név.


Nekem az volt a furcsa név ügyileg, hogy igaz mindig is kisfiúra vágytam de egy fiú nevem sem volt.

Ellentétben lánynévből volt 3 is a tarsolyomban még a baba projekt előtt.

Nekem a Maya a Hanna és a Jázmin voltak a favorit nevek.

Amikor kiderült, hogy kisfiunk lesz akkor a Dominik volt az első nagy kedvencem majd a Botond de a párom mindkettőt keresztbe húzta ugyanezzel a szöveggel amit pipi8607 is írt, hogy az ő baráti körében minden kisfiúnak ezeket a neveket adták. :-(


A terhesség bejelentése nekem aztán tényleg nem ment zökkenőmentesen.

Szerencsés vagy pipi8604, hogy a főnököd ilyen jó fej volt.

Amikor mi már próbálkoztunk a babával akkor a munkahelyemről ahol már 7 éve dolgoztam elküldtek.

Épkézláb indokot nem tudtak mondani, hogy mi miatt, sőt először közös megegyezést akartak velem aláíratni, egészen addig amég bele nem röhögtem a főnököm képébe, hogy "ezt most még ő sem gondolhatja komolyan, hogy leszek olyan hülye, hogy alá is fogom írni". Ha ki akar rúgni vállalja a felelősséget és indokoljon valamit.

Ezekután elhelyezkedtem egy divat nagykerben.

Gondoltam még a szakmámban nem találok mást jó lesz az is.

Munkaszerződést csak 1 hónap után kötöttünk, hogy ki tudjam használni a munkanélküli segélyt.

A szerződéskötés után 2 héttel kezdtem el érezni a tüneteket, hogy lehet babát várok de nem mertem beleélni magam, mert már sokszor volt, hogy azt hittem aztán a teszt elvégzése után nagyot csalódtam és jött az összeomlás.

Közben az új főnököm 2 hétre elment nyaralni ami alatt ugye számomra bizonyos lett, hogy babát várok. Szárnyaltam a boldogságtól de kicsit féltem is, mert úgy éreztem az a korrekt ha ezt elmondom már az elején a főnöknek, hisz túl sokáig nem fogok tudni dolgozni a munkakőr miatt meg hát új is voltam.

Mindenki azt mondta biztos nem lesz gond de én éreztem a közelgő vészt.

És igazam is lett.

Úgy kiakadt mint a kakukkos óra.

Csapkodott, vagdosott volt ott minden de a kagyelem döfést az a mondata adta meg, hogy "viszont még lelökhet a lépcsőn".

Hát mondanom sem kell ez nagyon jól esett. :-(

Ezek után már nem nagyon éreztem volna magam biztonságban és eldöntöttem, hogy amint hazaér felhívom és megmondom neki, hogy felmondok.

Ezt megérezte ő is és megelőzött a telefonnal szóval addig tartott a pályafutásom.


Minden főnököt aki kulturáltan tudja kezelni a bejelentést nagyra becsülöm.

658. katie_rose (válaszként erre: 656. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 18:11
Mi a nevek miatt kb ölre mentünk a csládban. mindenkinek más tetszett és mindenki helyettünk akart dönteni. Plusz a párommal sem igazán értettünk egyet. :) Végül beadta a derekát :D
657. katie_rose (válaszként erre: 655. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 18:10

Vérvétel:

Az elsőn van. Bemész, felmész szemben a lépcsől és bal oldalon van még fölfelé egy kis egérút (lépcső fölfelé). Ott már van egy cetli végvétel felirattal. Az érintőképernyős izén nyomd meg a kismama gombot! Hamar sorra fogsz kerülni! :)


Munka: az én főnököm fél évvel a teherbeesésem előtt szült,szóval megértő volt. :) Mondjuk én gyógymasszőr és gyógytornász vagyok ezért a főnököm kifejezett parancsára a 18. héttől táppénzen voltam. Nem akarta,hogy "miatta" legyen bajunk. :)


VIP: szerintem ugyanolyan vékony ott is a fal és ott is van gyereksírás...igaz csak a saját lurkód fog bömbizni :D AHa jók a szobatársak akkor amúgy az előny is lehet. Pl ha egyedül vagy akkor ki vigyáz a gyerekre amíg wc-n vagy vagy amíg zuhanyoznál. Vagy amíg pl kimész a látogatófolyosra a párodhoz? Ezt is mérlegelni kell ! :)

De végülis még van időd kitalálni :)

2013. jan. 8. 18:04

Jajj, lemaradtam, kinek Laura a babója???


Nekem is annyira tetszik az a név!!! :)


Nálunk nagy gond van a nevekkel (igaz még van időnk), mert párom egy lánynévhez és egy fiúnévhez ragaszkodik. Nekem egyik sem tetszett, a lánynevet már megszoktam, megszerettem, szóval beadtam a derekam, ha lány lesz, akkor Hanna.

Viszont a fiúnévnek a Vincéz akarja (vagy esetleg a Bencét), de nekem egyik sem tetszik, és egyáltalán nem hajlik a kompromisszumra...

Ez még nálunk nagy meccs lesz.. :P


A Zalán is tetszik és nekem egyébként az egyik fiú név a Botond lenne, mert nagyon tetszik! Persze párom kézzel-lábbal ellenkezik a Botond ellen, mivel a baráti körben már van egy Botond kisfiú....

2013. jan. 8. 18:01

Katie_rose, MViki!


Úgy érzem, hogy akkor én ott idegbaj fogok kapni és rendszeresen le leszek szedálva... :D

Nem szeretem, ha egy percre sincs nyugalmam még éjjel sem...

Asszem nekem mindenképp szükségem lesz arra a V.I.P. szobára ha tényleg létezik, bár remélem, azt nem papírfal választja el a többitől... :D



Képzeljétek, ma elmondta ma főnökömnek a hírt. Íme a sztori:

Hát bementem, elmondtam neki, hogy kisbabát várok vigyorogva, tűzvörösre pirult arccal.

Az első reakciója, hogy felakadtak a szemei, hátat fordított, hogy "Jééézusom!", és majdnem összeesett. Aztán vett egy nagy levegőt, leült, és mondta, hogy ne értsem félre, nagyon örül mint nő, de mint munkáltató, nagyon nem örül neki.. :D (Épp arról volt szó többek közt az előbbi értekezleten, hogy kevés a leíró, de nem lehet újakat felvenni, így mindenkit pluszmunkával kell terheljenek.)

Utána még kérdezősködött is, hogy férjes vagyok-e, hol tartok, meddig szeretnék maradni, elmeséltem mindent, és tényleg látszott, hogy örül, de azért a székbe volt roskadva...

Még a végén tök jól jött ki! :)


Azt azért tudni kell, hogy az új főnökünk (nyáron jött) eléggé mufi és terrorban tart bennünket, de most nagyon jól kijöttem vele, és minden rendben ment! :)


Nálatok okozott problémát, hogy a munkahely elengedjen minden feltétel nélkül a kötelező vizsgálatokra? (Mt. szabályozza, hogy sem szabit nem kell rájuk kivenni, sem ledolgozni nem kell azokat, de csak a kötelezőket!)



Felhívtam Koppányt és letisztáztuk a dolgokat, úgyhogy hétfőn megyek a Honvédba (Róbert Károly krt) az első laboromra. Igaz már kereken 9 hetes leszek hétfőn, de azt mondta, semmi probléma, még bőven belefér. Sajnos ezen a héten nagyon problémás lenne megoldani a feljutást. :(

654. Cifoka (válaszként erre: 650. - Bonizo)
2013. jan. 8. 16:35

Ismerős, nálunk a családban ilyen senkinél sem volt ezért is ijedtem meg hogy akkor miért pont velem fordul ez elő??! De szerencsére a kislányom rácáfolt erre :)

Köszönöm, igazából már kislány korom óta tetszik ez a név és megfogadtam ha egyszer lányom lesz akkor Laura lesz a neve! Szerencsére a férjemnek is tetszik :)

Igen, régebben sűrűbben felkapták ezt a nevet, most inkább a Lará-t vagy Lolát. Zalán is szép név mostanában sokan adják a babáknak. Férjem unokatesója most jan-ban szül és neki is Zalán lesz a babája :)

653. katie_rose (válaszként erre: 648. - MViki)
2013. jan. 8. 16:35
Melyik szobában voltál amúgy? Mert a mi szobánk teljesen kiürült aznap amikor te szültél. Lehet,hogy oda kerültél? :D
652. Cifoka (válaszként erre: 648. - MViki)
2013. jan. 8. 16:31
De komoly lehetett!! :)))
651. Bonizo (válaszként erre: 613. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 16:15

Szia!


Köszönöm szépen!

Én is szívből gratulálok neked a babához.

Szerintem még sok kérdést fogok feltenni, meg fordítva is.

Jó dolog ez, hogy egymás kérdéseiből és válaszaiból tanulhatunk és felkészülhetünk az eljövendő dolgokra. :-)

650. Bonizo (válaszként erre: 622. - Cifoka)
2013. jan. 8. 16:05

Igen akkor kicsit tényleg hasonlítunk. Nekem a doki nem merte megmondani, hogy a PCO együtt járhat a meddőséggel csak anníit mondott, hogy ha lehet ne az legyen az első dolgom ha hazamegyek, hogy rákeresek a neten, mert nem éppen pozitív dolgokat írnak róla. Természetesen mi volt az első dolgom amint hazaértem? Hát persze, hogy rákerestem a neten. Ott írták, hogy ez a betegség együtt szokott járni az inzulin rezisztenciával ami ugye a meddőség egyik oka. Na akkor nagyon összetörtem, mert a családunkban a nagynéném azért nem esett teherbe röpke 7 évig, mert mint kiderült inzulin rezisztens volt. Persze a végén kiderült szerencsére, hogy nálam ez nem áll fenn de addig romokban hevertem.

Szülés felkészítőn már én is voltam de holnap elmegyünk még együtt a párommal is, mert ő nagyon ragaszkodna az apás szüléshez. Szerintem is nagyon hasznos elmenni rá, mert nagyon sok fontos és használható infót mondanak, meg persze jó a szülőszoba látogatás is, hogy az ember láthatja, hogy hova is fog kerülni.

Ha normál szülésem lesz remélem nekem is menni fog a normál kitolás. :-)


A Laura nagyon szép név! És mostanság szerencsére tucatnévnek sem lehet mondani.

Igen már nálunk is eldőlt a neve.

Ideje volt......hisz 7 hónapon keresztül csak Töpinek hívtuk és ez már kezdett nagyon ráragadni.

Mi a Zalán nevet választottuk nem kis megpróbáltatások árán.

Bár nekem a szívem csücske a Botond lett volna már így a vége felé az apukának meg a nagyiknak is az előző választásom tetszett jobban.

649. MViki (válaszként erre: 646. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 13:51

Pipi: a szülőszoba meg az utáni 2 óra egy egészen más világ....az a mennyország....

aztán le "az osztályra" (gyermekágy) az nekem olyan mintha a "pokolba" kerültem volna... :-DD


zaj, meleg, aludni nem hagynak, a gyerekek üvöltenek...és imádkozol, hogy kikerülhessél mielőbb....:-DDD

Egyébként imádom a lányomat, nehogy félre értsd....de a gyermekágyat bent egyszerűen "túl kell élni"...

648. MViki (válaszként erre: 646. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 13:47
nálunk folyton a Gangnam stylt nyomatta ez egyik nővér...tudtuk mér a zenéről, hogy Ő lesz... Csenge már táncolni is megtanult rá :-D
647. MViki
2013. jan. 8. 13:43

ez mind így van... a látogató folyosó meg olyan (éjjel-nappal) mintha a metró járna... ott tolják a reggelit, ebédet, vacsorát, meg minden beteget... fémkocsin.. a kövek meg még a rendszerváltás előtti...


Pipi..nem "egy elkezd"...abba se hagyják...nekem a második éjszaka bent, na z volt a leggázabb..összesen 13 perc alvás....(a falon van óra az ágy felett...szóval nem túlzok)...szóval addig aludj amíg terhes vagy...

646. katie_rose (válaszként erre: 645. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 12:34

A mi szobánkban ikrek is voltak,szóval 4 gyerek/szoba. ráadásul az egyik csaj olyan szinten horkolt,hogy azt hittem hozzávágom a papucsom! :D


A falak papírvékonyak, ráadásul néha a nővérek éjjel tévéznek meg vihorásznak. Nekem pont a társalgó és a nővérpult között volt a szobám :D

645. pipi8607 (válaszként erre: 643. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 12:30

És ott ha egy elkezd sírni, ráked az összes? Jajj jajj... Ez rosszul hangzik.. :D


De nem úgy van hogy három ember, három baba van egy szobában csak? Vagy gipszkarton választja el a szobákat?? :D


Szóval ez csak hiú ábránd, hogy én valaha is kipihent leszek a gyerek 18 éves koráig??? :D

644. katie_rose (válaszként erre: 641. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 12:20

Aludni a kórházban? :D Alig fogod várni,hogy végre haza mehess! :D

De később is elég nehéz lesz aludni,mert én pl minden kis hortyogására, gagyarászására ébredek. de februártól külön szobában lesz. :)

643. katie_rose (válaszként erre: 639. - MViki)
2013. jan. 8. 12:19

Igen a kórház nem épp csendes :D a gyerekek felváltva sírnak ugyebár :D

A gripe watert még nem próbáltuk. Tartogatom rosszabb időkre :D

642. pipi8607 (válaszként erre: 640. - MViki)
2013. jan. 8. 12:06
HAJRÁ a féllábú kb. 2 héthez! :)
641. pipi8607 (válaszként erre: 639. - MViki)
2013. jan. 8. 12:05

és én??? :D


Ezek szerint a kórházban nem fogok tudni túl sokat aludni? :D


Ajjajj.. Mondjuk ebben engem már alapból az gátol, hogy másik 2 idegennel leszek összezárva.. :D

640. MViki (válaszként erre: 635. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 11:47
Espumisan, minden kajához 25 csepp.... ha nagyon sír akkor a cumit mártogatom a Gripe Water-be (mint a páleszba :-D )..ennek ellenére vannak jobb és rosszabb napok.... állítólag 10 hetesen elmúlik a pocakfájás... addig meg már csak 1 hét és 6 nap van hátra...féllábon is...
639. MViki (válaszként erre: 637. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 11:45
Ha az ÁEK-ban fogsz szülni, akkor a gyerek a legnagyobb zajban is képes lesz aludni :-DDD ugye Katie?
638. pipi8607 (válaszként erre: 634. - MViki)
2013. jan. 8. 11:41
Ha idő közben sor kerül rá, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra! :)
637. pipi8607 (válaszként erre: 632. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 11:40

Fel kell venni a zajt és fejest tenni rá vételen lejátszásos üzemmódban! :D


Amúgy nekem ez olyan hihetetlen, mivel én a legkisebb zajra is örökké felkelek, hónapokba telt, hogy mikor összeköltöztünk párommal és vettünk egy faliórát a konyhába, megszokjam az örökös kattogását... :D

636. pipi8607 (válaszként erre: 631. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 11:39

Na akkor tényleg felhívom a dokit, nehogy az egészet elszúrjam, ráadásul reggeli órákban időm sem lesz jobbra-balra rohangálni emiatt, főleg munkaidőben... :D


Nagyon köszi az infót! :)


A legjobb, ha felhívom a dokit és mindent tisztázunk még egyszer.


Úgy látszik gond van a felfogásommal... :(

635. katie_rose (válaszként erre: 633. - MViki)
2013. jan. 8. 11:36
Nekem eleve kamillában issza a tápot a pocifájás miatt. 1 teáskanál alma vagy narancslé megoldja a dolgot,csak akkor kaki után nagyon görcsöl a pocója. :(
634. MViki (válaszként erre: 630. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 11:31
ezeket még nem próbáltam :-)
633. MViki (válaszként erre: 628. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 11:30
nekünk ez a kaki a kamilla teától rendeződött...délelőtt bevág 50 ml és délutánra ott az eredmény....kb 100 ml-t csinálok neki és abba teszek egy csipet (tényleg csak annyi) cukrot....ebből meg le de. az 50 ml egyben, a többi meg nap folyamán...
632. katie_rose (válaszként erre: 629. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 11:22
A baj csak az,hogy a hangos cuccok addig altatnak míg zúgnak. Beni felébred ha csönd lesz :D
631. katie_rose (válaszként erre: 627. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 11:21
Igen,de a kombinált az másképp megy. Ott a szülésznő csaj csak a spec vérvételt csinálja azért van egyszer egy héten. De általános vérvétel minden nap van szerintem. bár nem hiszem,hogy ugyanott. :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook