Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
690. pipi8607 (válaszként erre: 688. - Ginfizz)
2013. jan. 10. 07:09

Szervusz kedves Druszám! :)


Én munkahelyen letisztázom, hogy tőlem hívhat "Gyere ide"-nek is, csak PIRI-nek nem.

Mivel viszont ettől függetlenül mindenki Pirizik, ezért rendszeresen átszoktatom őket a Pipi-re (baráti körben ez a becenevem), azt ezerszer jobban szeretem és illik is hozzám. :)

689. pipi8607 (válaszként erre: 686. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 07:08

A legtöbb Piroska nevű ismerősöm nekem is idióta... :D Úgy látszik ez valami név-betegség, tisztelet a kivételeknek, mert azért olyan is van. :)


Az egyik munkatársnőm is Piroska, ő aranyos, kedves, segítőkész a maga módján, végső soron nem is rajongok érte, de bajom sincs vele, kedvelem őt,viszont nagyon peltyis! :D

688. Ginfizz (válaszként erre: 685. - Pipi8607)
2013. jan. 9. 23:16

Én se szeretem. Becézget boldog-boldogtalan :-/

Ezért inkább a Piros-t használom. A farkast meg a "poénkodóra" uszítom :D

687. Ginfizz (válaszként erre: 686. - Katie_rose)
2013. jan. 9. 23:09
Ezt cáfolom :D Én is Piroska vagyok, ráadásul 3. generációs :)
686. katie_rose (válaszként erre: 685. - Pipi8607)
2013. jan. 9. 20:07
Hugim anyósa Piroska. Na ő egy boszorka. Szóval te vagy az első kedves Piroska,akit ismerek :D
685. pipi8607 (válaszként erre: 684. - Katie_rose)
2013. jan. 9. 20:04

Nekem ő az első Violetta az életemben! :)


Én amúgy annó azt hittem, hogy az én nevem is ritka nagyon (Piroska, innen is a Pipi), de elég sok Piroska van kerek e világon.

Nem igazán vagyok oda érte, de az évek során megszoktam együtt élni a nevemmel és a farkasos poénokkal, de sok idő kellett hozzá, hogy megbékéljek.. :P

684. katie_rose (válaszként erre: 678. - Cifoka)
2013. jan. 9. 18:46
Na a Violetta tényleg nagyon ritka és legalább ennyire szép név. Konkrétan te vagy a második Violetta,akit "ismerek". :)
683. pipi8607 (válaszként erre: 678. - Cifoka)
2013. jan. 9. 12:54

Értem. :)

Érdekes, hogy felétek ilyen gyakori, mi felénk pedig még soha nem hallottam (pedig 2 havonta kb. 40 új embert ismerek meg).

Lényegtelen végülis a gyakorisága. A lényeg tényleg, hogy a vezetéknévhez passzoljon, nekünk tetsszen és kész. A többivel meg nem kell foglalkozni, mellékes. :)

A Csenge is nagyon tetszik nekem, de az tényleg gyakoribb mifelénk is. :)


Neked pedig nagyon szép neved van és tényleg biztos ritka! :)

682. pipi8607 (válaszként erre: 673. - MViki)
2013. jan. 9. 12:52

Megértelek teljes mértékben.


Én szerencsére bíróságon dolgozom, szóval itt nem engedhetik meg maguknak, hogy genyózzanak. :)

681. katie_rose (válaszként erre: 680. - MViki)
2013. jan. 9. 11:42

:D Lökött vagy! :D

A németek bajban lennének a Csenge név kimondásával Hogy leszünk így nászasszonyok? :D

680. MViki (válaszként erre: 679. - Katie_rose)
2013. jan. 9. 11:27

Akkor jól választottatok, mert ennek van legalább kinti megfelelője....

Mi is azért választottuk ezt, mert ugye a Földön minden második ember kínai... és a Csen Ge az kíniul is jól hangzik :-D

679. katie_rose (válaszként erre: 677. - MViki)
2013. jan. 9. 11:22

Hááát, végső soron nem.

Mert a párom kettős állampolgár, az anyukája magyar. így Magyarországon Mátyás, Németországban meg Matthias. :D

Beni is Benedek lesz itthon, kint meg Benedict. :D

Elég furán van most ez az állampolgárság dolog. Tavaly változtatták meg ha jól emlékszem.

Mi tervezünk egyébként kiköltözni, ha végre leállamvizsgázok :D

678. Cifoka (válaszként erre: 670. - Pipi8607)
2013. jan. 9. 08:40

Pipi, nem akartam rosszat írni. Körülöttünk szinte mindenhol van egy Hanna nevű kisány család/rokonok/ismerősök között ami persze nem rossz mert ez is azt mutatja hogy sok embernek tetszik (nekem is nagyon) :)

Ugyanez az Anna, Csenge, Lili stb. Neten is sokat néztem statisztikát hogy melyik név a leggyakoribb anno. LAura is volt egy időben amikor többen adták, hála istennek most már nem túl gyakran. Az is igaz hogy mivel az én nevem is ritka számba megy (Violetta) ezért a lányomnak sem akartam gyakori nevet adni. De mindenki azt adja ami neki a legjobban tetszik. :)

677. MViki (válaszként erre: 676. - Katie_rose)
2013. jan. 9. 07:49
Inkább a vezetéknévhez kellene passzolnia, nem? Hiszen Ő majd ezen a éven fog közösségbe kerülni, bemutatkozni...stb...
2013. jan. 8. 22:17
A divatnevekkel az a helyzet,hogy mikor megszületik még lehet,hogy nem divatos aztán egy év múlva meg az lesz. Igazából szerintem nem ez a fontos. Ha tetszik a szülőknek akkor úgy kell nevezni, ahogy tetszik :)
675. katie_rose (válaszként erre: 672. - MViki)
2013. jan. 8. 22:15
akkor te a "szomszédban" voltál :))
674. katie_rose (válaszként erre: 669. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 22:15
Ilyenkor elég nagy a vérbőség odabent és már most húzódhatnak a méhszalagok. Lehet te érzékenyebb vagy erre. :)
673. MViki (válaszként erre: 655. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 21:40

nálam kellett szabit kivenni, vagy ledolgozni

....én nem mertem tiltakozni, mert egyrészt májusban vissza szeretnék menni, másrész tudom, hogy a többi kollegával csesztem volna ki

672. MViki (válaszként erre: 653. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 21:38
303-as, de szerintem ott minden szobára a 666-ot kellene írni :-DD
671. pipi8607 (válaszként erre: 668. - Cifoka)
2013. jan. 8. 20:54
Igazad van! :)
670. pipi8607 (válaszként erre: 667. - Cifoka)
2013. jan. 8. 20:53

Komolyan elterjedt név? :(


Mi amelett döntöttünk, és az egyik érv az volt, hogy egyet sem ismerünk, ergó nem gyakori a név...


Ezek szerint belenyúltunk egy éppen aktuális divatnévbe?

669. pipi8607 (válaszként erre: 666. - Cifoka)
2013. jan. 8. 20:52

Én egyáltalán nem tartalak hülyének, sőt remélem, nekem is lesz hasonló élményem, mint neked!

Olyan csodásak az ilyesmik! :)


Lányok! Az egyébként normális, hogy köldök környékén néha 1 max 2 másodpercre furán enyhe valamit érzek? Leginkább arra tudnám hasonlítani, mintha egy vákuum finoman behúzná egy nagyon picit ott hasamat belül, aztán vissza. Meg néha ilyen pezsgő, vagy nem is tudom milyen érzést érzek itt-ott a hasamon lentebb a köldöktől, közép tájékon, de picit balra.


Szerintetek teljesen hülye vagyok??? :D (Szerintem kizárt, hogy a 8. héten ilyesmiket érezzek a terhességgel kapcsolatosan.)

668. Cifoka
2013. jan. 8. 20:36
Lányok! Az a lényeg hogy túl vagytok a mh-i bejelentésen! Persze a mai világban a főnökök tényle úgy viselkednek a beosztottjaikkal mintha robotok lennének és mindenki karrierista lenne. De le kell sz..ni! A legfontosabb hogy a szívetek alatt hordtok egy kis életet és neki a legnagyobb nyugalomra van szüksége.
667. Cifoka (válaszként erre: 659. - Bonizo)
2013. jan. 8. 20:12

A Hanna nekem is baromira tetszik, csak sajnos ma már minden 2-ik kislányt úgy hívnak.. mindig felkapnak vmilyen nevet :)

Fiú névből viszont mi lettünk volna bajban..nálunk abból volt rengeteg vita :)

666. Cifoka
2013. jan. 8. 20:09
Az a vicces hogy először én is azt éreztem nekem fiam lesz, tutira..majd később mielőtt voltam UH-on volt egy álmom a szülésemről és magam is meglepődtem mert álmomban lányom született. Párom is hülyének nézett másnap reggel, mivel mindig mondogattam nekünk fiúnk lesz..és amikor a dokinő mondta hogy szinte tuti lány lesz, rögtön elsírtam magamat. És a legdurvább benne hogy az arcocskája is hasonló volt álmomban mint ami most van neki. Tudom most hülyének néztek... :))
665. pipi8607 (válaszként erre: 663. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 19:03
Gyanítom, nálunk ez a stratégia nem működne... Ez van ha két nagyon makacs ember próbál közös nevezőre jutni fiú névben... :DDDD
664. pipi8607 (válaszként erre: 659. - Bonizo)
2013. jan. 8. 19:02

Szólíts nyugodtan Pipinek, sokkal egyszerűbb neked is lepötyögni, meg nekem is furcsa látni a számkódot mögötte. Csak azért írom így, mert a "pipi" felhasználó mindig mindenhol foglalt... :P


Köszi a választ! Cifoka lányának csodaszép neve van! Nekem is nagyon tetszik a Laura egyébként, de nálunk már biztosan eldőlt, hogy ha kislány, akkor Hanna.


Szörnyülködve olvastam végig a soraid a munkahelyes élményeid kapcsán! :'(

Tudom ez nem vigasz, de én is ugyanerre a bánásmódra számítottam, kivéve a lépcsős sztorit, de azért akár fel is jelenthetted volna, hogy mondhat ilyet egy ember a másiknak????? GRRR!!!!


Én lepődtem meg a legjobban a főnököm reakcióján. Nagyon féltem, hogy azonnal ki akar majd rúgni stb, de mostmár védve vagyok, hogy bejelentettem és csak rendkívüli felmondással rúghat ki, ahhoz pedig valami olyan baklövést kell csináljak, ami nagyon gáz, amire a bíróságon még nem igazán volt példa soha... :)


Nagyon sajnálom, ami veled történt, remélem a jövőben sokkal szerencsésebben alakulnak a munkahellyel - és anyagiakkal - kapcsolatos dolgaitok! Kívánom, hogy így legyen! :)

663. katie_rose (válaszként erre: 662. - Pipi8607)
2013. jan. 8. 19:00
Mondtam,hogy ha mond ennél jobbat,akkor áldásom rá. De bármit mondott mindenre találtam nagyon jó kifogást! Pl. bénán lehet becézni, németül nehéz kimondani (német a párom), túl gyakori stb. Végül eljött a szülés ideje és nem lett jobb név...így maradt a Benedek :D Ennyi, semmi extra :)
662. pipi8607 (válaszként erre: 658. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 18:55

Hogy csináltad, hogy beadta a derekát???!


Taníts mester! :DDDDDDDD

661. katie_rose (válaszként erre: 659. - Bonizo)
2013. jan. 8. 18:51
Uhh sajnálom,hogy így reagáltak. :/ De akkor ezek szerint nyugis babavárásnak nézel elébe. :)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook