Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
720. MViki (válaszként erre: 715. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 08:06

Fürödni..hmmmm :-))) na azt még nem mertem...pedig már nagyon vágyom egy nyakig érő habos, forró, másfél órás fürdőre....

Utoljára Csenge születésének napján volt benne részem hajnali 4 től 5-ig....:-)

719. MViki (válaszként erre: 716. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 08:05

Jajj, de pici :-)))) Gratulálok....

A vérvétel úgy van ahogy Katie írta... egy aranyos (kissé keresztbe álló szemű) Kamilla nevű hölgy csinálja... nagyon kedves....én már 7 körül ott voltam..Ő jött negyed 8-ra és akkor mindig (2x voltam csak ott) én voltam az első... később sokan lesznek.....

718. pipi8607 (válaszként erre: 716. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 06:55
Én mivel a tanácsodra az '56-osok terén fogunk parkolni, szerintem mindig a Dózsa felöl fogok berontani az épületbe. :P
717. pipi8607 (válaszként erre: 714. - Phoebe)
2013. jan. 11. 06:54

Nagyon örülök, hogy minden rendben nálatok! :)

Én már megbolondulok, hogy mehessek genetikai UH-ra, és újra láthassam a tökmagot!!! :)

Látom, akkor nekem sem lesz egyszerű megtalálnom a genetikai UH helyszínét, jó lesz időben menni bőven... :P

Remélem, picit szerencsésebb leszek nálad és nekem egy napra esik a vérvétellel. Jó lenne, ha nem kéne kétszer egymás után felrohangálni Pestre.. :D

716. katie_rose (válaszként erre: 714. - Phoebe)
2013. jan. 10. 22:23

Én tudom hová kell menni, de attól függ hol mész be:) tudod a csaj számát, aki csinálja? Hívd fel mikor ott vagy a magasföldszinten. Szóval van egy hosszú folyosó aminek a végén a nőgyógy. ambulancia és az uh van. A folyosó amúgy talán az urológiához tartozik. Ha háttal állsz az uh-nak és az ambulanciának akkor a folyosó elején van jobbra. Ha a középső lifttel mész fel akkor meg a folyosó végen balra van :))

Gratula a genetikai uh-hoz!:)

715. katie_rose (válaszként erre: 713. - MViki)
2013. jan. 10. 22:17

Azt mondta szabad mindent! Emelni , sportolni, fürödni, összebújni apával stb. :)

De megnézte, hogy zárt-e a méhszáj, mert attól függ :)

714. Phoebe
2013. jan. 10. 22:01
Ma voltam a genetikai UH-on. Mondhatom tényleg egy labirintus az a kórház, alig találtunk oda. Még jó, hogy időben indultunk és volt időnk keresgélni... :-)Szerencsére minden érték normális, BPD: 2,6 cm, nyaki redő: 2,2 mm, és már 7,5 cm a picúr. Nagyon elemében volt, először hason feküdt, aztán hamar felébredt és a feje tetejére állt. Jó volt újra látni. :-D Holnap megint mehetek a kórházba a kombinált miatti vérvételre (milyen jó, hogy nem lehetett egy nap elintézni mindkettőt :-S), úgyhogy lesz még egy köröm a labirintusban. Nem tudjátok pontosan hova kell menni? Az UH-on kérdeztem, de csak annyit tudtak mondani, hogy talán magasföldszint.
713. MViki (válaszként erre: 712. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 20:13

A mozgásra mit mondott? szerinte mikor lehet elkezdeni?

én megmondom őszintén Vasárnap (hétfőn lett Csenge 8 hetes) óta bicajozom 3 km-t (szoba) és súlyzózom....nem sok csak fél óra az egész, de muszáj a napi feszkót levezetni, meg a derekam is iszonyatosan fájt már...

2013. jan. 10. 20:03

Most nézem hogy a telefonom kissé átírta a mondandóm :)) azért remélem értettétek.:)

De tényleg én vagyok a selejt... Ez van. Azért remélem elmúlik lassan és nem kell rasegíteni műtéttel .

711. Cifoka (válaszként erre: 708. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 18:48
Jézusom! Nem irigyellek! Nekem szerencsére nem volt ilyen. 2hét alatt elmúlt a vérzésem, és amikor ott voltam rákszűrésen is átestem, de az ugye nem fáj.
710. pipi8607 (válaszként erre: 709. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 18:34

Nem irigyellek sem a vizsgálat sem pedig a vérzés miatt. :(


Annak mondjuk örülök nagyon hogy úgy egyébként rendben vagy! :)

709. katie_rose (válaszként erre: 707. - Pipi8607)
2013. jan. 10. 18:26
Nagyon változó hogy kinek mikor jön meg. Van akinek hamar másoknak meg csak hónapok múlva . Én örülnek ha megjonne aztán elmúlna, mert 61 napja vérzek....uncsi nagyon:))
708. katie_rose (válaszként erre: 706. - MViki)
2013. jan. 10. 18:24
Szerintem én vagyok selejt :)) sok volt a nyák a méhszáj előtt és ilyen ollóval meg csipessel látszott bennem, mert alig tudta megvizsgálni a méhszájat. És le kellett kapirgálnia a sok cuccot onnan. Nem volt fincsi. De sokszor elnézést kért. Azt mondta épp peteérésem van :)
707. pipi8607 (válaszként erre: 705. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 17:55

A doki tud olyat, hogy "megkínoz"? Uhhh...

Én régen sztk-ban jártam az éves szűrésekre, meg előtte egy magánorvos vizsgált meg, és hát mindegyik amelyik hüvelyi UH-t csinált, nagyon fájdalmas élmény volt..

Bálint doktornál ugyanez a vizsgálat teljesen fájdalommentes volt, én nem is tudtam előtte, hogy ez lehet fájdalommentes is, mive lelőzőleg mindenki úgy bánt velem mint egy kiló darálthússal.


UH-ra mikor kell menned?


Tényleg amúgy szülés után "normális esetben" hogy áll vissza a mestruáció, mikor jön meg először?

706. MViki (válaszként erre: 705. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 17:39

Jesszus, ez mit jelent? :-((

én még nem voltam, majd 23-án megyek a "6 hetes"-re....

2013. jan. 10. 17:11

Voltam ma Bálint dokinál 6 hetes kontrollon (így 2 hónappal a szülés után ) . Eléggé " megkínozott" de muszáj volt. Már 9 hete vérzek... De mondta, hogy mindent rendben talál . Azért adott beutalót uh-ra, hogy megnézzenek és megnyugodjak :)

Kedves volt, mint mindig :)

704. pipi8607 (válaszként erre: 702. - Cifoka)
2013. jan. 10. 13:54

Minden, amit leírtam, egyetlen egy "tünet". Az egész jelenség egyszerre jelentkezik és múlik el mindig.

És ilyen görcsös hasfájásom van, nagyon rossz. Mint amikor begörcsöl az ember lába, csak nekem a hasam...

2013. jan. 10. 13:53

Képzeljétek, amilyen jópofa volt múltkor a főnököm, most olyan undok is...


Ma bementem a hétfő miatt szólni neki (hétfőn megyek vérvételre 7-re, de gondoltam szólok, hogy lehet, hogy 8-9 között érek csak vissza ha sokan vannak + forgalom, mert Pestre kell menjek), meg a következő vizsgálat időpontjáról, hogy tudja mikor van.


És mondta (ellentmondást nem tűrően), hogy "egyezzünk ki abban", hogy ha 1-2 óra megy el a munkaidőből, ledolgozom, ha több, akkor fél nap szabi...


Akkor utaltam rá, hogy oké, de elvileg a kötelező vizsgálatok ideje alatt távol töltött időt nem kell ledolgozni az Mt. szerint.


De közölte, hogy lehet, de nem engedheti meg, hogy ennyit hiányozzak, mikor ennyi munka van...


Nem álltam le vele vitatkozni, megköszöntem és kijöttem.


Én kiegyeztem volna abban, hogy ledolgozom az 1-2 órát max. Vagy hogy ne nézzük mennyit nem vagyok, viszont a munkámmal ne csússzak el ezek miatt, de én osszam be, mennyit túlórázok, mennyit nem, vagy valami kompromisszumos megoldás...


Na mindegy. Így elintézte magának, hogy rövid időn belül elmegyek táppénzre, és egy emberrel kevesebb. (Nem vehet fel helyettem senkit, mert létszámstop van, és hiába nem leszek, a munkaviszonyom ugyanúgy meglesz, tehát nem vehet fel senkit sem.)


Amúgy minden rendben, jól érzem magam, mostanában este nagyon korán lefekszem, mert hamar elfáradok, egyébként tökéletesen jól érzem magam! Epekedve várom a február hetedikei genetikai UH-t, hogy újra láthassam a picit! :)

702. Cifoka (válaszként erre: 696. - Pipi8607)
2013. jan. 10. 13:52
A hasfájás, nálam is sokszor volt korai terhességem alatt. Sőt később is fogod még érezni ahogy nyúlnak a kötőszövetek, illetve ahogy a baba fejlődik benned és ugye mégiscsak egy idegen test a szervezetednek ami a saját szerveidet terheli stb. De az hogy kiráz a hideg az vagy a hasfájástól is lehet, vagy valami bújkál benned (bacira gondolok) :) amin nem is lehetne csodálkozni mert én is most kecmergek ki egy torokfájásos-lázas vírusból.
701. pipi8607 (válaszként erre: 700. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 11:52

Hehe, ez ismerős. Húgom Szabina (ez a név is nagyon tetszik), és őt mindig Dagobertnek hívták anyuék. Mindig, mindehol.. :D

Ez onnan eredt, hogy húgom gyerekkorában husis volt. Egyáltalán nem volt dagadt, csak nem ez a csontkollekció volt, hanem teltebb, nagyon jól állt neki! :) Én viszont pálcikaember voltak, ezért hugi volt a "dagi" kettőn közül, aztán hogy ne legyen bántó, ebből született a Dagobert beceneve a rajzfilm útján... :)

700. katie_rose (válaszként erre: 699. - Pipi8607)
2013. jan. 10. 11:50
Anyukám nem is a nevemet becézi. Bimbikének vagy Bimbócának hív, ami pl az utcán még viccesebb :))
699. pipi8607 (válaszként erre: 698. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 11:41
Szerintem a Rita nagyon szép név, bár bevallom, soha nem jutna eszembe becézni. Rövid, szép, könnyen megjegyezhető, a becézés csak hosszabbá, nyelvtörőbbé teszi.
2013. jan. 10. 11:40
Én nem rajongok a nevemért. Nem, nem katalin vagyok!:) valójában Ritának hívnak. :D és én azt nem szeretem, hogy kedvességből folyton becézni akarnak. A legjobban a Ritácska és a Rituska idegesít. A Ritus még elmegy.
2013. jan. 10. 11:35
Ja igen, és ha elmúlik a hasfájás, vagy ha már szinte teljesen elmúlt, úgy elkezd korogni a hasam, mintha egy napja nem ettem volna semmit, és éhes is leszek nemsokkal a korgás után.
2013. jan. 10. 11:32

Szerintetek mi van velem???


Többször előfordult már, hogy ettem és két falat között rosszul lettem. (Nem puffasztó ételeket!)

Először elkezd feszülni a hasam nagyon, aztán kiver a víz és ráz a hideg, nagyon fázom (többnyire vacogok a fázástól, pedig nagyon melegben vagyok), legyengülök, felállni is alig tudok és csuklanak össze a lábaim...

Aztán rám jön egy álmosság, és ha van lehetőségem elaludni, úgy ébredek, hogy semmi bajom, ha pedig nem, akkor kb. 1 órát szenvedek így, ebben az állapotban, és nem tudom mit tehetnék, mi segíthetne...

Hányingerem, egyéb ingerem nincs, csak a hasam fáj nagyon és tehetetlenül tűrök... :(


Előzőleg ilyen sose volt, amióta terhes vagyok, azóta viszont már 3-4x előfordult. Ti tapasztaltatok hasonlót? Szerintetek mi lehet ez? Lehet valami jelentősége?


(Mindigis nagyon érzékeny hasú (sokszor hasfájós) voltam/vagyok, azért ezt fontosnak tartom megjegyezni a fentiek mellé.) :(

695. pipi8607 (válaszként erre: 693. - Ginfizz)
2013. jan. 10. 09:57

Én is ezt a stratégiát alkalmazom a farkasos kérdéssel kapcsolatosan, egy rugóra jár az agyunk! ;)))


Érdekes, mifelénk az emberek lusták kimondani a teljes nevemet, túl hosszú nekik, úgyhogy max. a munkahelyen kapom vissza, hogy "Piroska", de az bevallom, nem is zavar.

Én a "Piri"-től megyek a falnak, de attól nagyon... :D


Egyébként minden körben megvan, hogy hívnak. A barátok és kutyasulin Pipi vagyok, apuéknál apunak és húgomnak Piros, nagymamámnak és a húgának Pircsi, Pircsike, Pircsikém, anyu is általában a Pirost alkalmazza. :D

Mindenki más pedig totál vegyesen szólít. :)

694. pipi8607 (válaszként erre: 692. - Cifoka)
2013. jan. 10. 09:55

Hát igen, de inkább legyen valaki JÓ humorú, mint savanyodott.. :))

Habár nem tudom, melyik a rosszabb... amikor valaki savanyodott, vagy béna poénokat onat magából, amin csak ő nevet...

Szerintetek melyik a befutó? Két rossz közül melyik a kisebb rossz? :)))

693. Ginfizz (válaszként erre: 690. - Pipi8607)
2013. jan. 10. 09:35

Viszont üdv drusza :)

Nekem mindegy, hogy Piros, Piri, Pirkó, csak Piroska ne legyek mert attól falnak megyek :)

Főleg, hogy anyukám és nagymamám is Piroska.

Egy ideig a farkasos viccekre, beszólásokra nem tudtam mit mondani... de a kor haladtával, tudod, az évek, meg a rutin megadták a megoldást.

Ha valaki a farkassal jön, vágok egy unott fejet és megkérdezem tőle, hogy csak ennyi telik, jobb poén nem jut eszébe? :D Általában zavarba jönnek, és süllyedni kezdenek én meg belül kacagok :)


Az idiótasággal nem tudom ki, hogy van... a diliséget még bevállalom, mert az igaz :)

692. Cifoka (válaszként erre: 685. - Pipi8607)
2013. jan. 10. 09:30
Nekem viszont Te vagy az első Piroska! :)) Szerintem a Te neved sem gyakori. A dédnagymamámat hívták még így de sajnos őt már nem ismerhettem meg! Mennyi hülye ember van akik a névvel poénkodnak.
691. Cifoka (válaszként erre: 684. - Katie_rose)
2013. jan. 10. 09:22
Köszönöm :) Érdekes mert elég ritka névnek számít ugyanakkor a húgom legjobb barátnőjét szintén így hívják :)
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook