Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
750. katie_rose (válaszként erre: 748. - Pipi8607)
2013. jan. 15. 09:56

Szerintem illik és nagyon örülne neki! :)

De remélem attól részletekben mi is olvashatjuk majd a további eseményeket! :))

Nem lehetne,hogy gyakrabban menj dokihoz? :D

749. MViki
2013. jan. 15. 09:48

Várjuk :-)

Húúú..micsoda szülés lesz ez....


Ha én lenék a doki örülnék neki :-D

2013. jan. 15. 08:41

Örülök, hogy tetszett a vérvételem története, kösznöm a dícséreteket! :)

Pedig én közel sem érzem ennyire jónak, mint ahogy ti magasztaljátok, főleg hogy az igazi írók árnyéka sem lehetek.


A Titkos naplóról jut eszembe, hogy mi a véleményetek, hogy ha megírtam az utolsó történetet is a 9 hónap folyamáról, akkor ezt ízlésesen beköttetve egy kis napló/könyv formájában Bálint doktorúrnak ajándékba adjam szülés után?

Szerintetek illik ilyet adni, örülne neki?


Egyébként mi mindig ilyen kalandos utakat járunk be, bárhova menjük, bármit csináljuk, majd leírom az első vizsgálatot is - amennyire még emlékszem - annak is vannak parádés fordulatai... :)

Mi ezeken már egyáltalán nem bosszankodunk, megtanultunk együtt élni vele. Mindenhova fél-egy órával előbb indulunk az esetleges eltévedést bekalkulálva (sokszor már megszokott útvonalakon képesek vagyunk eltévedni, többször volt már rá példa), ha pedig valami ilyen történik, már csak nevetünk rajta... :D


Szép napot nektek! :)


Ha időm engedi, megírom az első dokilátogatásunk történetét! :)

747. MViki (válaszként erre: 745. - Pipi8607)
2013. jan. 14. 21:50

Imádom a stílusodat...minden kalandot kérünk ezután is..tudod zombianyukák egyetlen szórakozása Te leszel :-)

Aztán ezt összefűzöd és ki is adhatod 4000 Ft/db mint a Hadas Kriszta :-)

746. katie_rose (válaszként erre: 745. - Pipi8607)
2013. jan. 14. 21:27

kérünk még ilyen élménybeszámolókat még még még! :)

Javaslom,hogy indíts egy (akár titkos) naplót,hogy később ezeket a sztorikat el tudd mesélni a gyerkőcnek! apukám mellettem ült amíg olvastam és még ő is elnevette magát! :D

Persze gondolom akkor és ott nem volt ilyen vicces...de így utólag... :D

2013. jan. 14. 19:38

Vérvétel Pipi módra:

2013. január 14.


Hozzávalók:

1 egész Pipi

Ízlés szerinti Szerencsétlenkedés

Mérhetetlen sok szerencse



Hajnali 6 órakor útnak indultunk, hogy - az egyébként 20-30 percnyire levő - a Honvéd Kórházba (Róbert Károly krt.) megérkezzünk 7 órára.

Direkt megelőztük a nagy forgalmat, ám az az egy-két elvétett autós hamar 20-30 km/h-val haladó kordont képzett elénk, így kénytelenek voltunk utánuk cammogni - pedig nem csúszott az út, jó látási viszonyok voltak, csupán leesett 1 centi hó.

Nem bírtam tovább, a vidámpark mellett haladó felüljáró előtt van egy benzinkút, ahova muszáj volt betérjünk, hiszen mert már 1 órája úton voltunk, én étlen-szomjan, és wc-zés nélkül vágtam útnak, hiszen elvileg az első reggeli vizelettel kellett szolgálnom a kórháznak. Sajnos ez nem sikerült, és hálát adok az égnek, hogy ezt a rövid utat nem vállaltam be hősiesen, ugyanis a felüljárótól a kórházig további 35 percre volt szükségünk, hogy elérjünk.


Hogy a másfél órás útidő ne legyen elég, az amúgy is dögrováson lévő aksink is szórakozni kezdett a tötymörgés közben, és egyre lomhábban végezte dolgát: lassan nem volt lámpánk, aztán belassult az index és az ablaktörlő lapát is, ami jó szolgálatot tehetett volna a szakadó hóban működésképtelensége helyett.

Az aksi lemerülését megelőzően egy őrzött fizetős parkolóban hagytuk a kocsinkat, és járó motorral csupán bezártuk azt, hogy haza is tudjunk érni, mert én a munkahelyemen legkésőbb 8-9 óra körülre ígértem magamat. (Mire beregisztráltunk és sorszámot húztunk a laboroknál, már 7:40 körül járt az idő. Ha-ha-ha...)


Szerencsére előnyt jelentett, hogy kismama vagyok, mert gyorsan sorra kerültem, Laci választott ki magának a 852-es kódszámot invitálva székébe. Laci nagyon ügyesen megkínzott.

Először is látta, hogy rosszul vagyok, erre rá is kérdezett. majd JÓ LÁTVÁNYOSAN - hogy muszáj legyen látnom - leszámolta a 4 giga nagy és a 2 nagy méretű üvegcsét, amitől még rosszabbul lettem. A szememet nem mertem becsukni, mert akkor magával ragadott volna az ájulás, az tuti.

Kellemes meglepetés: ügyes szúrás, az első üvegcse gyorsan megtelt. Ám ekkor hasított Laciba az a tudat, hogy a többit a háta mögött felejtette. Ennek következtében hátrafordult értük - naná, hogy egyesével, ahogy megteltek szépen sorban -, így ötször megcsavarta bennem a csapot...

Kínszenvedésemet látva megpróbált enyhíteni fájdalmamon, és amit oda kellett volna tartanom kis gézecskét (vagy mit), nagyon aranyosan leragasztotta.

Igaz a ragasztás lazára sikeredett, így a vérzés elállítása végett kénytelen voltam ugyanúgy odatartani, míg el nem állt, de a szándék a fontos.

Miután már nem akartam elvérezni, leadtam a leadni valót a leadóhelyiségben, majd megpróbáltam megszabadulni a gézecskémtől - addig is ülve időt nyerve a szédelgés ellen, ami kerülgetett kb. a 3-4 fiola vér levétele óta - ugyanis Laci ügyesen keresztben helyezte fel, hogy a sarka a könyökhajlatom fele kilógott a ragasztás alól, ezáltal a könyökömet behajlítva erős szúró érzést tapasztaltam...

Aztán nehogy egyszerű legyen a dolgom, a géz helyén tartást valami bazi erős ragasztószalag látta el, aminek a szélét úgy kellett a bőrömről kínkeservvel felkaparjam, majd azt megfogva egy hirtelen - gyakorlott - mozdulattal legyantáznom a könyökhajlatomat. Az eredmény: a rántástól és erős ragasztástól kisebesedett bőr, a kettő között a géz helye alatt pedig az apró szúrás helye helyett egy - lemérve! - cm hosszú vörös, nagyon fájó csík...


Sebaj. Hősiesen visszaindultunk gyök kettővel a kocsihoz - sajnos a szédelgésem, rosszul létem miatt nem tudtunk gyorsabban menni a csúszós úton -, szerencsére még mindig duruzsolt a motor, pedig kb. 45 percet töltöttünk a kórházban, tehát olyan 8:25 körül lehetett.

Kikapartuk Gubát (a kocsinkat) a hóból, majd útnak indultunk. Kb. 100-150 méter megtétele után, ami körülbelül 15 percünkbe került, Á. rutinosan nyomott egy ablaktörlést. Guba nagyon lassan. kb. 15 mp alatt letörölte a szélvédőt, majd elhalálozott.

Gyújtás, indítás, semmi.

Gyújtás, indítás, semmi.

Utoljára gyújtás, indítás, semmi.

Kiszálltunk, motorháztető fel, és mivel még az elakadás jelző sem működött, közben a mögöttünk levőknek mutogattunk, hogy kerüljenek ki, mert lerobbantunk - természetesen a Róbert Károly krt. legbelső sávjában a hatalmas dugóban... :D

Elszáguldott mellettünk egy halom X5-ös és egyéb terepjáró, majd egy kis fehér Toyotás úriember igyekezett segítségünkre - ezzel felszentelve új vontatókötelét. :)

10 óra körül (inkább előtte picivel) a Domusnál végre láttuk a fennakadás okát: egy BKV busz megpróbált a feljáróra kanyarodni, de ott elakadt, és semerre nem tudott mozdulni, így a 3 sávból (egyébként 4 lenne, de az autósok így taposták ki az utat) 1 sáv volt járható mellette és a rendőr és a BKV-s mentőautó mellett.

Ezen túljutva a kis Toyota nekifeküdt Gubát vontatva a felüljárónak. Szegénykém 1-esben prüszkölt, bőgött a motor, és pörgött a kereke, én és a segítő úriember azon szurkoltunk, hogy ne csússzunk vissza Gubára, illetve hogy lassan, de biztosan felevickéljünk az emelkedőn. A szerencse ismét velünk volt, sikerült felküzdenünk magunkat, majd ott egy kis lendületet véve - Á. ablaktörlője híján és a KRESZ-t betartva max. 40 km/h-val nekifutottunk a következő felüljárónak, ez már kitaposottabb, tisztább ösvény volt, lendületünk is volt, így sima ügy volt.

Innentől kellemesen elautózgattunk (kivéve Á., aki Gubát vezette, és ablaktörlő híján az ablakon kihajolva jött utánunk, a szakadó hóesésben...) az M3-as kivezetőjénél lévő Shellig, ahol egy kávé után (természetesen mi hívtuk meg) elváltak útjaink olyan 10:15-10:30 körül.


A forró csoki mellett átmelegedve - főleg Á. - újabb kalandra adtuk fejünket. Irány a Praktiker. Ami kocsival 5 perc, az gyalog ebben az ítéletidőben, járda nélkül, a száguldó autók között maga a poklok pokla kb. 20 perc alatt... Természetesen az autósok annyira sem méltattak minket, hogy lassítsanak, így szó szerint tetőtől talpig latyakosak-sarasak lettünk, mire odaértünk.

Megvettük az aksit, és a 20 kilós kis csomagunkkal nekivágtunk az útnak visszafelé is, sajnos ezúttal sem sikerült fuvart szereznünk, ám még sarasabb lett mindenünk. Drága Á. nagyon elfáradt végig cipelni kézben ezt a vackot, ráadásul olyan hülye fogása is van, tömör is, többször meg is álltunk út közben visszafelé. Vissza értünk Gubához, ő beszerelte az új alkatrészt, én addig Guba elejét a jégvakaróval szó szerint kivakartam a kb. 10 cm vastag latyakból, majd megfáradva beültünk.

Gyújtás, indít, INDUL!!!! :)

Próbaképp be is kanyarodtunk a Shellről a Mekibe, lévén hogy fél 6 óta még egy falatot sem ettünk, és már 11 felé járt az idő, majd elindultunk haza - illetve a munkahelyemhez, hogy hátha beérek még délre.

Guba tökéletesen teljesített, minden rendben ment, jól haladtunk ahogy a forgalom engedte, ám sajnos kifogtuk Kerepes végén a mogyoródi emelkedő előtt az úttisztítókat. Hagyján, hogy nem sokat ért a munkájuk, de fel is tartottak minket, megint 40 km/h-val döcögtünk. A mogyoródi elágazás után az órámra néztem: 11:40-en. Itt elvigyorodtam, mert biztos voltam benne, hogy pont délben esek be a munkahelyemre.

Természetesen így is lett, pontban délben léptem át a munkahelyem kapuját.

(A nap hátralévő részét nem folytatom, de hasonlóan parádésan telt.)


Aki nem hiszi, járjon utána! :)

744. katie_rose (válaszként erre: 743. - Elena84)
2013. jan. 14. 16:45

Ha a G1-be jársz, akkor a szülésért már nem kell külön fizetni és a vizsgálatok egy részét is a MÁV-ban végzik . :)

( genetikai uh pl)

743. elena84 (válaszként erre: 742. - Katie_rose)
2013. jan. 14. 16:03

Szia katie_rose,


köszi a segítséget. Ha a G1-ben járok hozzá, akkor a szülés a MÁV-ban mennyibe kerül? Van külön hivatalos tarifa vagy akkor kvázi "elintézhető"?

742. katie_rose (válaszként erre: 741. - Elena84)
2013. jan. 14. 15:13

Szia!


Katona, tűzoltó vagy MÁV dolgozó sem vagy? Mert akkor csak úgy tudsz ingyen járni hozzá ha szerzel egy ideiglenes tartózkodási helyet a 13. vagy a 4. kerületben. Én is így szültem nála. Egy ismerősöm ismerőséhez bejelentkeztem papíron átmenetileg. :)

Ezen kívül még fizetően tudsz hozzá menni a G1 intézetbe és akkor szülhetsz a MÁV-ban.

741. elena84
2013. jan. 14. 14:53

Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy Bálint Koppányhoz szeretnék eljutni vizsgálatra, lehetőség szerint OEP keretek között.

Tudnátok abban segíteni, hogy mi ennek a legegyszerűbb módja? Illetve okoz-e az problémát, hogy nem XIII. ker. ill. budapesti lakos vagyok?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

740. Ginfizz (válaszként erre: 737. - Pipi8607)
2013. jan. 14. 13:23
Februárban esetleg megejthetünk egy ilyet :) Addig te is korosodsz :D De, ha márciusra csúszik, akkor sem történik semmi gond! De ezt majd privin!
739. Bonizo
2013. jan. 11. 21:46

Sziasztok!


Olvasom itt, hogy a szülés felkészítőről értekeztek.

Én pont a héten voltam másodszorra.

Egyszer már elmentem még a 4. hónap körül, mert a barátnőmnek akkor volt aktuális, így elkísértem.

Kicsit furán is éreztem magam, mert csak óriási nagy pocakos kismamák voltak meg a kísérőik.

Nekem Bálint doktor a múlt hónapba hozta fel a témát, hogy el kéne mennem. Persze mondtam neki, hogy már voltam de tervezzük a második alkalmat, hogy párom is végig hallgathassa mire számítson majd.

Azt ajánlom nektek is, hogy inkább a 7.-ik hónap környékén menjetek, mert addigra szinte minden kérdés kikristályosodik bennetek és fel is tudjátok majd tenni.

Egyébként a szülés felkészítő előadás minden hónap 2. szerdáján 18:00-tól van a 2. emeleti előadóteremben (a Podmaniczky utca felőli bejáraton kell bemenni), a "Minden amit az újszülöttről tudni kell" előadás pedig minden 3. szerdán 14:00-tól van ugyanott az előadóteremben.

738. katie_rose (válaszként erre: 736. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 20:22
A nagyját kitakarják műtősök. Viszont így anyum vághatta rövidebbre a köldökzsinórt :)
737. pipi8607 (válaszként erre: 735. - Ginfizz)
2013. jan. 11. 18:58

Egyáltalán van ilyen? Meg van szabva, hány hetes kismamák mehetnek?

Ezt nem is tudtam. Ha gondolod, megpróbálhatunk egy ilyet összeegyeztetni, de azt nem később szokták? :) 8 hetesen még elég fiatalkának érzem magam ehhez.. :P

736. pipi8607 (válaszként erre: 734. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 18:57

Igen, de szegény nem biztos benne, hogy végig akarja nézni Hasfelmetsző Jack munkásságát az asszonyon, amit teljesen megértek... :D


Remélem a hősies mozizás nélkül is miénk az a 2 óra majd.. :P

735. Ginfizz (válaszként erre: 733. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 18:06

Drusza! Mikor mész a szülőszoba látogatásra?

Csak mert én is tervezem, de sose tudom, hogy épp melyik nap és hány órára teszik, csak úgy tudom minden hó 2, ill. 3. hetének szerdáján van.

734. katie_rose (válaszként erre: 733. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 15:25
Császárnál is ott lehet. mármint nézhet egy nagy ablak mögül és utána ugye a 2 órát ugyanúgy együtt tölthetitek! :)
733. pipi8607 (válaszként erre: 732. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 15:01

Egyselőre semmilyet sem tervezünk, mert előreláthatólag tervezett császárom lesz.


De ettől függetlenül az biztos, hogy ott szeretne lenni. :)

Á. kicsit fél ettől az egésztől, bár ez érthető. :)

732. katie_rose (válaszként erre: 731. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 14:44
A szülőszobában úgyis járatos leszel ha elmész a felkészítőre! :) Az menni fog simán! Apás szülést terveztek?
731. pipi8607 (válaszként erre: 730. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 14:33
Akkor nincs más hátra: úgyis elmegyek februárban táppénre, és beköltözöm oda már most, hogy addigra kiismerjem magam, és még vajúdás közben is telefonon el tudok irányítani magamhoz bárkit! :P
730. katie_rose (válaszként erre: 729. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 14:20
Én is azt hittem,hogy rutinos leszek a végére...de nem :D
729. pipi8607 (válaszként erre: 728. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 14:09
Ilyen szempontból jó, hogy párom velem tart a 9 hónap alatt, talán ennyi idő alatt kitapasztaljuk, mi merre hány méter és már álmunkban is odatalálunk majd... :D
728. katie_rose (válaszként erre: 727. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 13:34
Tényleg borzalmas a kórház elrendezése. Mikor szültem a párom vitt be, de anyósom hozta utánunk a ruháimat és végül anyukámmal szültem,mert a párom nem tudott velem maradni (így utólag azt mondom hál' istennek). szegényeknek alig tudtuk elmagyarázni,hogy hol keressenek :D
727. pipi8607 (válaszként erre: 726. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 13:20

Ahha!!! Azokra még sose bukkantam rá! :D


Szerintem a 9 hónap alatt olyan osztályokra is eltévedek majd, ahova nem akarok.. :D


A kórház csinálhatna egy online útvonaltervet a kórházon belülre a honlapjára... :D

726. katie_rose (válaszként erre: 725. - Pipi8607)
2013. jan. 11. 13:01
De, de azok közül jó bármelyik. Az a középső liftes rész. Azokon kívül van még 2 liftes rész csak máshol :)
725. pipi8607 (válaszként erre: 723. - Katie_rose)
2013. jan. 11. 12:52

Ott nem úgy van, hogy van vagy 3-4 lift egymás mellett egymás hegyén-hátán? Ráadásul megnyomsz egy hívógombot és majd valamelyik jön, nem? :D


Vagy rosszul emlékszem?

724. katie_rose (válaszként erre: 720. - MViki)
2013. jan. 11. 10:47
Én már legalább fél éve csak zuhanyzom. És még most is megvárom hogy végre ne vérezzek de aztán megyek pancsolni :))
723. katie_rose (válaszként erre: 721. - Ginfizz)
2013. jan. 11. 10:45
Az nem olyan vészes . Szóval a regisztrációhoz legközelebb eső lifttel menj a másodikra. Vegigmész a jó hosszú folyosón és a végén jobbra van egy kisebb folyosó ahol az uh és a genetikai tanácsadás van. De ott már ki van írva :)
722. pipi8607 (válaszként erre: 720. - MViki)
2013. jan. 11. 08:38

De irigyellek, nekünk nincs kádunk 16 éves korom óta (10 éve), pedig én addig "kádban nőttem fel".


A mai napig elmondhatatlanul hiányzik néha napján egy forró fürdő.. :(

721. Ginfizz
2013. jan. 11. 08:08

Genetikai UH-ra hogy találok be a kórházon belül, ha a Dózsa Gy. út felől érkezem, annál a sorompós bejáratnál?

16-án kell mennem, nem szeretnék fél órát bojongani a labirintusban :)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook