Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
840. pipi8607 (válaszként erre: 839. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 16:20

Érthető! :)

Azért én is tudok/szoktam katonás lenni.


Meg párom agyára megyek, hogy mindig mindent a végletekig előre meg akarok tervezni, ő meg ebben az ellentétem. Igazából egymás idegeire megyünk, és próbáljuk megtalálni ebben az egészséges arany középutat, ami nehéz feladat. :)


Ezek szerint anyukád is katona??? Ejha, le a kalappal előtte! :)


Gyanítom, hogy a szüleid inkább elszörnyednének a történeteimen, semmint derülnének rajta... :P Habár az, hogy katonák, végül is nem zárja ki, hogy legyen humorérzékük. :)

839. katie_rose (válaszként erre: 838. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 16:07
Szerintem imádni fogja, hogy ilyenek vagytok. Én akárhogy próbálom nem tudok ilyen laza lenni. Olyan katonás vagyok :)) mondjuk a szüleim katonák szóval van mentésben :))
838. pipi8607 (válaszként erre: 837. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 15:33
Ja és egyébként az ilyen kelekótya hétköznapjaim miatt sajnáljuk már most, előre a gyerekünket, gondolom kapizsgáljátok, hogy miért.... :))))))))
837. pipi8607 (válaszként erre: 836. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 15:32

Örülök, hogy annyira tetszik, hogy végigolvastad! :)


Nos az tény, hogy az én életemben nem igazán létezik "egyhangú" vagy "szürke" hétkpöznap, de mivel nekem minden napom ilyen, így nekem ez a hétköznap, bár tény, hogy én jókedvűen, viccesen, pozitívan élem meg, és élvezettel vetem bele magam minden napba! :)

Egyébként én így élem meg a dolgokat, ahogy leírom. :)


Nagyon szívmelengető a visszajelzés, hogy egyszerűen önmagammal fel tudtam dobni a napodat, köszönöm neked, már megérte a mai napon felkelnem! :)


Csakhogy ne tűnjek elvakult örökké csak pozitív csajnak: nagyon rosszul vagyok. A patikából hazajövet nagyon rosszul lettem a torkommal, és most nagyon nem örülök, a jókedvem is lejjebb hanyatlott, de szerencsére csak a torkom fáj meg egy kis levertségem van, remélem, innen már csak felfelé ívelhet egészségügyi karrierem...

836. katie_rose (válaszként erre: 835. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 15:16

:))

Azon gondolkozom,hogy ha minden eredetileg eseménytelennek vagy egyhangúnak tűnő napomat a te szemeiddel látnám (vagy legalábbis ahogyan leírod), sokkal optimistább lennék. :D

Feldobtad a napomat! :)

2013. jan. 17. 14:27

2013. január 17.


Jó kedélyű háziorvos váltás


Általában akkor megyek háziorvoshoz, ha már ég a ház, vagy csak lógni akarok a munkahelyről (régen suliból). A pesti háziorvosomat azért nem cseréltem le már 3 és fél éve eddig, mert szeretek hozzá járni nagyon, és mivel sose vagyok beteg, csak nagyon ritkán mentem hozzá a fenti okból kifolyólag. Ám most, hogy egy új élet felelőse lettem, ideje kicsit jobban odafigyelnem az egészségemre, és nem akkor menni, mikor már nagyon benne vagyok, bár így is mehettem volna előbb, mert már két napja fáj a bal nyirokcsomóm.


Bementem, mondtam, hogy Pestről költöztem Gödöllőre és szeretnék hozzá járni. Kérdezte, melyik utcában lakom, illedelmesen válaszoltam, majd közölte, hogy nem az ő körzete vagyok...

Kb. 2-3 percig sorakoztattam az érveimet, hogy én miért is szeretnék hozzá járni, ő pedig azt, hogy miért nem hozzá kell járnom, végül boci szemekkel, minél betegebb tekintettel ránéztem és azt mondtam: "De olyan sokan vannak már most a doktor úrhoz és én olyan beteg vagyok, ráadásul kismama, és a sok többi beteg között nem szívesen ücsörögnék órákig így." Erre ő elgondolkodott, majd így felelt: "Na jó, de csak mert a párja is hozzám jár..."


YEESSSSSSS!!! :)


Aztán felvette az adataimat: volt-e műtétem, valami nagy betegségem, stb. Én illemtudóan válaszoltam legjobb tudásom szerint: sose volt műtétem, viszont allergiás vagyok mindenre (elkezdtem sorolni, de lelőtt), illetve a vesémről is tájékoztattam, mindent gondosan feljegyzett, még azt is, hol tartok a terhességben.

Ezután következett a panaszom elpanaszolása, amit panaszosan elpanaszoltam, mégis jókedvűen, meg is mondtam, hogy csak a nyelés fáj, amúgy minden oké.


Erre fel a következő történik:


- Rendben, akkor megnézem a manduláit.

- De nekem a nyirokcsomóm fáj.

- De én a manduláit szeretném most látni először.

- De nekem azt hiszem, nincs mandulám. (Boci szemek, buta nézés)

A doktornő csípőre tette a kezét, majd kérdőn rám néz, az én pókhálós kerekeim pedig vadul próbáltam megindulni sötét fejemben. Egyszer csak felcsillan a szemem és megvilágosodom, mindezt egy felkiáltással pompázva meg:

- Hát persze! A húgomnak van mandulája, nekem nincs! - Doktornő türelmes, nem akad ki, de azért látszik rajta, hogy már bánja, hogy elvállalt, majd hogy biztos legyen ebben, folytattam:

- Ja! A húgomnak sincs mandulája neki is kivették. De nekem sincs, az tuti! Viszont akkor elnézést kérek doktornő, mert hazudtam, és volt műtétem, csak nem emlékszem rá. - Látszólag kezdte átkozni magát, ám mégis megenyhült a tekintete, majd levette csípőjéről a kezét és elvágta szóáradatomat:

- Rendben, mutassa a torkát, feltérképezem.


Itt szokásomhoz híven bájosan elmosolyodtam, mert megúsztam a kutyaszorítót, látszólag tetszett neki az együgyűségem. :) (Az asszitensnőjének biztosan, ő hol kerekre nyitott szemmel bámult, hol majd' megfulladt a nevetéstől a háttérben.:) )


A doktornő megvizsgált, felírt két gyógyszert (egyet a torkomra, egyet pedig az estleges majdani lázamra), a további kérdéseimre készségesen válaszolt, majd elbúcsúztunk egymástól - mosolyogva.


Ezután a patika következett. Naná, hogy ott sem ment minden hétköznapian.


Természetesen egy másfél literes termosszal voltam, így a csatolmányomat először le kellett tennem, hogy elővehessem a táskámból a recepteket. Először a térdmagasságban lévő kis kiugróra próbálkoztam elhelyezni, de ott tuti nem maradt volna meg, így felemeltem, és kérdeztem, nagy probléma lenne-e, ha ide a pult tetejére felcuccolnám... :P A patikus lány elmosolyodott, és mondta, hogy nyugodtan, csak ne felejtsem ott, de mondtam, hogy akkor sincs semmi ha itt felejtem, mert csak meleg tea van benne, és ha mégis itt marad, fogyasszák egészséggel, a termoszért meg majd vissza jövök. :P


Miután megalapoztuk a vásárlásom hangulatát, már mindketten vigyorogtunk, következett táskám tartalmának feltárása. (Itt kitérnék arra, hogy a női táskákhoz képest az átlagnál kisebb táskám van, és a rendelő a patikától kb. 5 perc kényelmes sétára van.) Ami 5 perccel ezelőtt legfölül volt, az most legalul volt elérhető, így elkezdtem a termosz mellé kicuccolni bocsánatkérések közepette: Boríték, toll, zsepi, tükör, és végre a receptek, csodával határos módon sima (és nem gyűrött) állapotban. Eztán a többit visszapakoltam, és a két recept közül odaadtam neki, ami a torkomra való.


A patikus, akit velem egykorúnak néztem, ránéz a receptre, majd így szól:

- Ilyen szemtelenül fiatalok is vannak már a bolygónkon?

- Ne viccelj, te sem nézel ki többnek 28-nál!


Innentől kezdve kedves bájcsevejbe kezdtünk, elmeséltem neki, hogy most - és épp hogyan váltottam dokit, és közölte, hogy nagyon jól jártam, hogy elvállalt, mert ő Gödöllő egyik legjobb háziorvosa, szerencsém van, hogy nem kellett átmenjek a másik dokihoz.


Csoda, de 535,- Ft volt csupán a gyógyszer, pedig én azt hittem, több ezret fogok otthagyni, kellemes meglepetés volt, de nem volt nálam egy forint sem, így kénytelen voltam kártyával fizetni ezt a nevetséges összeget...

A tranzakcióhoz elővettem a pénztárcám, lázasan túrom, majd eszembe jut: nem is a pénztárcámban tartom... Akkorát röhögtem, hogy mindenki oda nézett.


- Elnézést, csak a pénztárcámban kerestem a bankkártyám, pedig sose tartottam benne.. - ezen a pultos lány is jót kacagott, a többiek meg csak szimplán ketyósnak néztek (talán okkal :P ).



Fizettem, és büszke voltam magamra, mert tudtam fejből a PIN kódomat, majd távoztam és haza sétáltam.


Most ülök az ágyamban a laptop mellet, hogy megírjam ezt, és közben vadul igyekszem egészséges lenni, amihez nagy segítség a tudat, hogy sem holnap, sem jövő héten nem kell dolgoznom menni. :)

834. MViki (válaszként erre: 832. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 11:28
"legjobb barátom" google...
833. katie_rose (válaszként erre: 831. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 11:27
Sajnos mivel ilyenkor a szomszédba is jön (most ikerházban lakunk anyóséknál) simán hallja ha sír Beni. :/
832. pipi8607 (válaszként erre: 830. - MViki)
2013. jan. 17. 11:18

Jesszusom! Erre nem is nagyon tudok mit mondani... :(


Hát akkor nem hiába vannak balsejtelmeim.. :D

831. pipi8607 (válaszként erre: 828. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 11:18
Na én ilyenkor nem leszek itthon, és ilyenkor nem fog bejutni a házba. :D
830. MViki
2013. jan. 17. 11:05

A gripe water hasfájás, hascsikarás elleni kapormagolaj kivonatot tartalmazó gyógyvíz.

A mi Gripe Water story-nk:

Rossmannban árulják. . . ráírva 3 éve kortól. . . védőnőnek mondom, erre Ő "áá, nyugodtan lehet adni már neki (akkor 6 hetes volta lányom) 2-3 teáskanálnyit". . . zombianyuka (én) azért - persze miután megvettem - bemegy a gyógyszertárba megkérdezi, biztos lehet. . . gyógyszerész előveszi ugyanazt az üveget, amit a Rossmannban is árulnak. -. . "nem, csak 3 éves kórtól". . . zombianyuka felhívja a gyerekorvost. . . elmeséli ki mit mondott. . . első reakciója: " azt 3 hónapos kórtól lehet adni". . . . zombianyuka erősködik, hogy mást mond a védőnő, más a gyógyszerész és most egy harmadikat a drnő. . . erre válasz: "akkor inkább ne adjam be". . . . köszi védőnéni, gondoltam 1700 ft volt. . .

"Legjobb barátom" (google) végül kidobta, amit senki se mondott. . . 2 féle van. . . az angol, ami rózsaszín és egy baba van az elején adható 3 hós kórtól. . . a kék, ami a gyógyszertárban meg a rossmannban van 3 éves kórtól adható, ez az indiai változat. . . . . (vadmentát tartlmaz, a menta 1 éves kor alatt nem adható, mert fulladást okoz)

A slusszpoén, hogy a védőnőci által javasolt "2-3 teáskanál" mennyiség 3-6 év közötti gyerekek adagja. . . .

Nem akarok belegondolni, hogy mi lett volna, ha hallgatok a védőnőcire. . . ja és persze a rózsaszín hiánycikk. . . . .

Szóval a kedves védőnőc elfelejtette mondani, hogy "kedves anyuka" 2 féle van melyikről beszélünk....ha meg nem is tud róla, az még szomorúbb....

Ezek után elhiheted, hogy azt se hiszem el"amit kérdez"....

829. katie_rose (válaszként erre: 824. - MViki)
2013. jan. 17. 11:05

Igen, emlékszem. :/

Megérem az indulatosságod! :)

828. katie_rose (válaszként erre: 826. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 11:05
Nem kell koslatni, jön ő magától is. A miénk pl. rendszeresen az érkezése előtt 5 perccel szól. Én meg ott állok pizsamában és nyakig pánikban a kupi közepén :D
827. pipi8607 (válaszként erre: 824. - MViki)
2013. jan. 17. 10:48
Mi ez a gripe water?
826. pipi8607 (válaszként erre: 823. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 10:48

Olyan butus vagy! Hiába van papírod a masszázsról és gyógytórnáról, ő sokkal jobban tudja, mert ő a védnőnő!!! :D

Szerintem ha kötelező a kapcsolatfenntartás, akkor megadom a számomat, és hívjon fel ha akar valamit. :D

Nehogymár még én koslassak az után, amit a hátam közepére sem kívánok... :D


Ha már jópénzért fizetem, tartsa velem ő a kapcsolatot, ha annyira akarja. :D

825. pipi8607 (válaszként erre: 822. - MViki)
2013. jan. 17. 10:45

Csöbörből vödörbe... :D


Hát igen az adóról nem is beszélve...

824. MViki (válaszként erre: 823. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 10:42

Katie, neked írtam a naplóba "a szarügy" -re válaszul a mi storynkat a gripe waterrel kapcsolatban..... holnap megyünk 2 hós oltásra, szóval biztosan ott lesz a rendelőben....már 2 napja spanolom magam, hogy csak szóban osszam ki és ne tépjem meg....

Félelmetes, hogy az anyai ösztön mit hoz ki az emberből....és alapvetően egy nyugodt típus vagyok, csak most először szembesültem azzal, hogy valaki a nemtörödömsége miatt árthatott volna a gyerekemnek.....szóval hozzám se szóljon, a gyerekhez se érjen (nem mintha valaha is megfogta volna)....gggrr....

Illik egyébként a név rájuk..védőnő...ja akitől meg kell védeni a gyerekemet....

2013. jan. 17. 10:37

Jó Reggelt!

Látom védőnőellenes lincshangulat van! :)

Ismeritek a történetem,szóval egyetértek. Csak púp a hátunkon. Nekem még egy valamirevaló tanácsot sem adott. Folyton a babamasszázzsal jön nekem meg,hogy tornáztassam. Bakker, masszőr és gyógytornász vagyok :D Nekem ne magyarázzon! Miatta nem tudok ugye szoptatni sem...

Viszont úgy tudom,hogy kötelező tartani vele a kapcsolatot. De azt,hogy milyen sűrűn kell elviselni nem tudom,hogy szabályozzák-e valahol.

822. MViki (válaszként erre: 819. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 10:35

igen van rá jogszabály a 51/1997 NM. rendelet a védőnői szűrővizsgálatok végzése 3,6,1 éves korban....na ezt leszámítva....???

Van egyébként ezeknek valami szövetségük, le lehet mondani a vezető védőnőnél, de akkor egy családsegítő szoc. munkás fog jönni...

Tudod az a vérlázító ebben, hogy ezeket a mi adónkból fizetik.....azt, hogy ül, mosolyog, nem csinál semmit és olyan hülyeségeket beszél, hogy ha hallgattunk volna rá, régen az ügyeleten lettünk volna.....

2013. jan. 17. 10:29

Ráadásul nekem pesten van háziorvosom, de nem akarok felmenni, ideje átjelentkeznem ide Gödöllőre.


de a pesti doki olyan jó, fájó szívvel hagyom ott, és félek, milyen az itteni doki..

Én akárhányszor lógni akarta ma suliból, vagy munkából, és elmondtam neki, kiírt bármennyi időre, kétlem hogy ez az új doki ilyen lesz.. :D


Mondjuk én túl sokat már nem fogok lógni, de remélem hasonlóan jó arc lesz az itteni is.. Valami csajszi..

2013. jan. 17. 10:28
El kell menjek ma orvoshoz a torkommal.. :(
819. pipi8607 (válaszként erre: 818. - MViki)
2013. jan. 17. 10:27

Vajon ezt jogszabály szabályozza? Tényleg kötelező?

Lehet utána kéne néznem, és ha jogszabály nem kötelez, akkor lehet nem is járok hozzá, minek? :P

818. MViki (válaszként erre: 817. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 08:59

Egyetértek...bennem ráadásul olyan düh van vele szemben, hogy szívem szerint "addig szorítanám amíg mozog" :-DD


Ha szerencséd van akkor kifogsz egy olyat aki 2-3 látogatás után sz..rik rátok :-D

817. pipi8607 (válaszként erre: 816. - MViki)
2013. jan. 17. 08:56

Ha 10-15 percnél többet késik, én nemes egyszerűséggel nem engedem be és közlöm, hogy bocsi, de nem vagyunk otthon.

Én biztos nem fogok egy ilyen hülyéhez alkalmazkodni, aki arra van, hogy megkeserítse az életünket.


Régen biztos jó meg hasznos volt ez az egész, de manapság ez egy teljesen feleslegs plusz púp az ember hátára...

816. MViki (válaszként erre: 815. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 08:44

Egyetértek....mi rendszeresen 1,5 órákat várunk rá....pedig időpontra jön....

A Gripe water ügy óta a mienk meg se jelent....bár tegnap hívott, de pont etettem, úgyhogy nem vettem fel, amikor visszahívtam hangposta...

Mi holnap reggel megyünk oltásra, akkor akarunk a párommal beszélni vele, hogy a jövőben eltekintetnénk a látogatásától, a tanácsaitól, meg az egész vele való kapcsolattartástól...

2013. jan. 17. 08:11

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de gyűlölöm, hogy ezeket a hülye védőnőket ránk erőltetik kötelező jelleggel...

Nem jók semmire, tök felesleges az egész herce-hurca.


Annak mondjuk örülök, hogy akkor fog jönni hozzánk, amikor előre időpontot egyeztet. A kapun csengő nincs, bekiabálni is esélytelen, ha pedig bemászik, akkor a két őrző-védő kutya ép bőrrel nem engedi sem az ajtónkig, sem kimászni, kénytelen türelmesen megvárni míg hazaérünk, vagy észrevesszük az illetéktelen behatolót, mert ha megmoccan a kutya ráfog.

Kénytelen lesz telefonon előre időpontot egyeztetni, hogy mikor felel meg a találkozó. :)))

814. katie_rose (válaszként erre: 813. - SHM27)
2013. jan. 16. 20:42
Akkor van egy kis protekciód a védőnéninél :D
813. SHM27
2013. jan. 16. 20:20
Szerintem maradok amíg bírom,és ha minden rendben lesz a leleteimmel, meg majd elmondja a védőnő a véleményét. az lesz a védőnőm, aki az oviban is a védőnő, majd hétfőn elkapom egy körre :-D
812. katie_rose (válaszként erre: 809. - Pipi8607)
2013. jan. 16. 20:06
Kemény meló így is, de nem teljesíthetetlen a küldetés :))
811. katie_rose (válaszként erre: 810. - SHM27)
2013. jan. 16. 20:05

Akkor szólj,hogy kezdjenek keresni valakit,addig meg félgőzzel maradsz csak. :)

Vagy ennyire nem rugalmasak?

elhiszem,hogy kemény meló. Nekem az gyerkőccel is ki van töltve a napom. :)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook