Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) fórum

Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
870. pipi8607 (válaszként erre: 869. - Katie_rose)
2013. jan. 19. 10:40
És annak mi a neve?űűMeg algopyrinből is mi a pár szem? Ha 7-8 óránként veszek be egyet, akkor az jó?
869. katie_rose (válaszként erre: 867. - Pipi8607)
2013. jan. 19. 10:27
Pár szem algopyrin nem okoz bajt, de mondjuk szedhetnel inkább panadolt, mert azt szabad. De abból is csak a simát. Meg van még egy gyógyszer, fejből nem tudom a nevét... Kb 300 forint és gyakorlatilag kismamáknak találták ki... Csak a dokik egy része még csak nem is ismeri. Nekem is a patikus mondta vidéken és én azt szedtem ha fajt valamim, mert a panadol nálam hatástalan .
868. pipi8607 (válaszként erre: 866. - Barbidu76)
2013. jan. 19. 09:50
Sajnos nekem meg pont ezek a homeós bogyók nem használnak, már többször kipróbáltam őket mint utolsó esélyt.. :(
2013. jan. 19. 09:49

Sziasztok!


Tegnap este végső elkeseredésünkben kiváltottuk az algopyrint is, majd megtettem azt amit sose szoktam és nem kellett volna: elolvastam a betegtájékoztató azon részét, kik nem szedhetik...

Kivastagított, aláhúzott betűkkel tiltja, hogy terhesség első és utolsó harmadában bevegyék a kismamák, ráadásul a biztonság kedvéért 2-3 helyen is fel volt tüntetve...


Miután a fájdalomtól nem tudok beszléni, párom hívta fel a dokit szegényt, fél8-kor, a nőgyógyász, mondjon rá valamit.


Azt mondta, hogy szedjem "nyugodtan".


Én nem tudom mikor voltam ennyire beteg utoljára. Annyira fájt már a puszta létezés is, hogy mikor megpróbáltam enni, potyogtak a könnyeim a fájdalomtól. Nem tudok enni, úgy kényszerítek le néha néhány falatot, mégis nagyon éhes vagyok.. :(


Aztán saját magamat hecceltem fel, bevéve az első szem algopyrint elkezdtem sírni - már amennyire a torkom engedte, de nagyon fájt - hogy mi lesz a picivel, addig stresszeltem magam, hogy most meg fájdogál, nyilall lent a hasam a picinél... :(


Hétfőn irány vissza a háziorvos, mert amióta szedem a gyógyszereket, egyre rosszabb - az algopryrin is csak annyira használ, hogy amikor éppen nem csinálok semmit, akkor ne fájjon néhány órát. Ráadásul kimegy a hatása kb. 4-5 óra alatt, és 7-8 óránként beveszek egy szemet... :(


Nagyon félek, szeretnék túllenni ezen az egészen azt hallva, hogy a kisbabánkkal is minden rendben... :(

2013. jan. 19. 01:11

torokfájásra a homeos bogyókat tudom nagyon ajánlani.

nekem semmi más nem szokott használni. de meg kell kérdezni, hogy lehet-e terhesség, szoptatás alatt enni.

egyszer ittam hagymafőzetet, és az is segített valamelyest.

865. katie_rose (válaszként erre: 864. - Pipi8607)
2013. jan. 18. 18:04

Sajnálom,hogy ennyire rosszul vagy. :/ A hagymatea receptjét sajnos én sem ismerem.

Esetleg igyál karamellás tejet. :) Az fincsi és elvileg az is jó.

Én nem hívnám fel Bálint dokit... úgyis házidokit javasolna szerintem. Mondjuk ezt neked kell eldönteni :)

2013. jan. 18. 16:02

Jajj még egy fontos, gyors kérdés.


Most a torkommal csak a háziorvosnál voltam, de nem hívtam fel Bálint doktorurat.


Szerintetek felhívjam és tájékoztassam? Kell zavarnom ilyenkor?

2013. jan. 18. 15:56

Nem semmi, hogy a gyerkőcök is ilyen nyugtalanok, nyűgösek, remélem, holnapra (nem is, inkább estére) elmúlik, mintha mi sem történt volna. :)


Bocsánat, de most megyek, mert nem bírom a kiképzést.. :(


Jók legyetek!

862. pipi8607 (válaszként erre: 848. - Katie_rose)
2013. jan. 18. 15:54

Mondta, hogy nagyon gázul néz ki, de mire hazaértem, sokkal jobban is fájt, és azóta nagyon szenvedek.


ÉHes vagyok, hányingerem van, néha öklendezek is az éhségtől, de enni képtelen vagyok a torkom miatt. Egy kb. 5 cm átmérőjű héjában főtt krumplit 1 órán át kínkeservesen majszolok, de ekkor muszáj szünetet tartsak, mert totál kikészül a torkom.

Érdekes mon a teát sem bírom meginni, szétmarja a torkomat, pedig talán a kamilla tea segítene, de még gargalizálni sem tudok vele... :'(

A mézre allergiás vagyok, az kiesik, a vöröshagyma teáról hallottam, de félek tőle (az ízétől, meg az nem csíp), meg azt nem tudom hogyan készítsem el egyáltalán... :D

861. pipi8607 (válaszként erre: 847. - Ginfizz)
2013. jan. 18. 15:50

Nem semmi, már előre félek, hogy én is így fogok járni... :D

Még a Róbert Károly krt-on a segítségetekkel könnyen megtaláltam a labort, de mi lesz a genetikai UH-n... :D


Neked is nagyon boldog névnapot kedves Druszám! :)

2013. jan. 18. 15:48
Köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntőket! :)
859. katie_rose (válaszként erre: 858. - MViki)
2013. jan. 18. 13:12
Felébredt.... Most etetem éppen. Jó kis nap lesz ez.
858. MViki (válaszként erre: 857. - Katie_rose)
2013. jan. 18. 13:10

az fincsi...engem a múltkor mellbe..az is jó volt..hihetetlen micsoda erő van bennünk....

Nekünk is 1-kor kellett volna enni, de most Csenge is alszik...szóval "nem felkeltés" detto :-)

Pedig gondoltam eszünk, büfi, pelo, aztán együtt alszuk a következőig....szép elképzelés volt...

Nem megoldás, hogy ma már a 3. kávét iszom :-(

Emlékszem amikor várandós voltam az utolsó hónapban minden du. volt alvás ebéd után....istenem az mennyire jó volt :-)

857. katie_rose (válaszként erre: 856. - MViki)
2013. jan. 18. 13:03

30 perc kiságyban ordítás után most alszik kb. 20 perce. Viszont 1kor meg most ennie kellene,de nincs szívem felébreszteni ha már végre kidőlt. :/

Egyébként nem szoktam sírni hagyni,de most a kezemben is folyamatosan sírt és rugdosott, gondoltam ezt az ágyban is csinálhatja... De ilyenkor kb. vele együtt bőgök.

Éjjel annyira megrúgta a hasam véletlenül,hogy azt hittem szétmennek a varrataim. Azóta is fáj. :/

856. MViki (válaszként erre: 855. - Katie_rose)
2013. jan. 18. 13:00

köszi, azt a részt is "annyira várom" :-(

megnyugtatásul mi is szarul "aludtunk" vagyis inkább szarul nem aludtunk....

855. katie_rose (válaszként erre: 853. - MViki)
2013. jan. 18. 12:09
Kúpot készítsd a kezed ügyébe! Beni pl. lázas lett estére az oltás után. :/
854. katie_rose (válaszként erre: 853. - MViki)
2013. jan. 18. 12:09
Ma van valami a levegőben. Az én cukker kisfiam torka szakadtából üvölt. Pocak tele, pelus tiszta, kaka megvolt. Hasa nem fáj,mert olyankor másképp sír. Totális hiszti amit csinál... még a kezemben sem jó. Egész éjjel alig aludtunk tőle. szerintem fáradt. Csak tudnám,hogy ha fáradt akkor miért nem alszik és miért bömböl helyette....
853. MViki
2013. jan. 18. 12:02

Csatlakozom! Boldog Pipinapot!


Ma voltunk oltáson...húúúúúúúú.....még most is cseng a fülem.....szóval a tüdővel nincs baj, az tuti....

852. Ginfizz (válaszként erre: 851. - Katie_rose)
2013. jan. 18. 11:46
Igen és köszönöm szépen! :)
851. katie_rose (válaszként erre: 850. - Ginfizz)
2013. jan. 18. 11:34
Piroska van ma? Akkor Boldogat mindkettőtöknek! :)
850. Ginfizz
2013. jan. 18. 11:02

Druszám, Pipi!

Boldog névnapot! :)

849. katie_rose (válaszként erre: 847. - Ginfizz)
2013. jan. 18. 10:57

:D

A dolgozók sem tudtak útbaigazítani? Ez igen! :D

848. katie_rose (válaszként erre: 846. - Pipi8607)
2013. jan. 18. 10:41

Ezek szerint antibiotikumot írt a dokinéni. akkor biztos elég rossz a helyzet,mert kismamáknak nem írnak csak úgy vaktában antibigyót. remélem hamarosan jobban leszel!

Méz, fekete retek, hagymatea és egyéb népi borzalmakat próbáltad már?

847. Ginfizz
2013. jan. 18. 08:48

Sziasztok lányok (drusza)!

Elmondhatom, hogy hiába mondták el, hogy merre menjek a honvédban, kétszer sikerült eltévednem egy és ugyanazon a napon :)

De megnyugtat a dolog, hogy én, aki életemben először jártam ott és kétszer bolyongtam úgy, hogy azt se tudtam, merre vagyok arccal előre, nem kell szégyenkeznem, hisz kérdeztem ott orvost, kettőt is, meg valami titkársági nőt, hogy mi és hogy... Nah hát ők se tudtak eligazítani, egyáltalán nem voltak képben! :)

Szóval a vége az lett, hogy telefonos segítséget kértem fél óra céltalan tévelygés után, de se a központos, se az akihez kapcsoltak nem tudott segíteni.

Kb. 8x mondtam el különböző embereknek, hogy mit keresek, mit szeretnék, mire az utolsó, telefonon, valami biológus doktornő (ne kérdezzétek, hogy került a vonalam végére) segített útba :)

Mivel másnap ismét élveztem a kórház vendégszeretetét, kicsit rutinosabb voltam, már csak egyszer kellett útbaigazítást kérnem :)

De optimista vagyok, még csak a félidőnél járok, van időm feltérképezni és kiismerni a nekem szükséges osztályokat, útvonalakat!

Szép napot lányok! Pusza

846. pipi8607 (válaszként erre: 845. - Katie_rose)
2013. jan. 18. 08:02

Akkor hasonlóan pontosan érkezők vagyunk! :)


Vettem 3 napja Tantum Verdét, de csak rosszabb lett, most valami fél elefánt méretű gyógyszert kaptam, amit 6 napig kell szedni napi 2 db-ot. Már 3 db-on túlvagyok, de még mindig nagyon rossz, már potyog a könnyem ha nyelnem kell.. :(

Beszélni nem beszélek, csak mutogatok, és a főtt krumplit is hiába pépesítem a számban, kínszenvedés lenyelni, akárcsak bármilyen folyadékot.

Nemsoká eljutok oda, hogy inkább köpöm a nyálamat... :(


Érdekes, mert elvileg a 6 napból azutolsó 2-3-nál már tünetmentesnek kell(ene) legyek, de egyelőre csak egyre rosszabb.

Olyan mintha minden nyelésnél nem csak hogy fáj nagyon, de mintha le akarnám nyelni azt is, és jönne a nyeléssel az is a gyomromba... :(

845. katie_rose (válaszként erre: 844. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 20:29

Akkor BKV terén te vagy az én másik felem. Ha elindulok,akkor mindig úgy kalkulálok,hogy ha bármelyik busz/metró/villamos kimarad,akkor is odaérjek. Ha kocsival megyünk,akkor mindig azzal számolok,hogy dugó lesz és kész. Emiatt ültünk egy csomót a MÁV nem túl szép büféjében. Viszont a Honvéd kórház büféje nagyon szuper. Isteni szendvicseik és kávéik vannak. :D


Milyen gyógyszert írt a doki? TantumVerde szopogatós bigyut nem vettél? Nekem az elég jó volt.

Már ilyen homeopátiás dolgot nem tudok ajánlani,mert én nem hiszek benne :)

844. pipi8607 (válaszként erre: 843. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 19:37

Szerintem ez kifejezetten jó dolog. :)


A késéssel én is így vagyok, de én még más hibáját(pl. BKV, baleset, stb.) is igyekszem kivédeni, ezért van az, hogy sokszor tényleg nagyon korán ott vagyok a megbeszélt időponthoz képest a találkozó helyen... :P


Hát én jól lebetegedtem, sem beszélni, sem ásítani, sem semmit nem tudok, a nyelés pedig kínkeserves.. :(

843. katie_rose (válaszként erre: 842. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 18:44

A pontosság az belém lett nevelve! Ha rajtam múlik,akkor soha nem kések. Erre már már kínosan ügyelek. :D

Más dolgokban azért lazább vagyok. Sőt, kifelé néha sikerül is ezt a lazaságot sugároznom,de azért bennem lakik a katona. :D

842. pipi8607 (válaszként erre: 841. - Katie_rose)
2013. jan. 17. 18:15

Akkor jól sejtettem! :)


Szerencsére ha konkrét időpontom van valahova (mert a kórházba végülis 7-9-ig lehet menni), akkor oda inkább 1 órával előbb ott vagyok, de időben, pontosan érkezem! :)

Az időre megbeszélt "randiknál" nagyon fontosnak tartom a pontosságot, és engem nagyon dühít az is, ha pár másodpercet kések, igaz eddigi életem során talán kétszer késtem el összesen, és mindkétszer a jó öreg BKV hibájából, pedig én aztán tényleg nagyon korán indulok el mindenhova.


Igazából mi is felfoghatnánk úgy a lerobbanást, hogy katasztrófa, de ugyanúgy le leszünk robbanva akkor is ha mérgelődünk, idegeskedünik rajta, és akkor is, ha szórakoztatónak találjuk és igyekszünk úgy megoldani a gondot. (Utóbbi verzióban ráadásul az idegen emberek is sokkal segítőkészebbek!) :)


Kicsit csodabogarak vagyunk, de nekünk így jó! :)

841. katie_rose (válaszként erre: 840. - Pipi8607)
2013. jan. 17. 17:19
Olvasni imádnák a sztorikat de pl lerobbanni kocsival vagy elkèsni valahonnan az katasztrófa lenne nekik :)) szóval átélni már más. Egyébként szuper a humoruk!:) szerencsére ...
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook